Μετάβαση σε περιεχόμενο

θα βρουμε το φυλο του μωρου; ελατε να γελασουμε!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Για κατσε να το δω.. 5/9/13;

Οντως 5/9/13 το πιάνει ακομα η χάση.. 

 

Ναι 5/9/13..δλδ το επόμενο θα ήταν αγόρι όπως βγήκε,άρα ενώ ήταν στο γέμισμα δλδ κ ήταν αρχή βγήκε ότι είναι στον χάση του φεγγαριού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Βρε κοριτσακια κανατε αυτό με τη σοδα και τα πρωινά ουρα; εμένα δεν αφρίζει πια.. Ομως εγω αγόρι νιώθω οτι έχω.. Βασικά τα ουρά μου (ελα να σας αηδιασω χαχαχαχ) ειναι πολυ φωτεινά και ανοιχτόχρωμα, σαν νερο, όσες ωρες και αν κανω να παω τουαλέτα.. Και έχουν και κομματάκια utrogestan μεσα οπότε... Καμια με φυσιολογικα ουρα να το κάνει σωστά να μας πει;;

???

να σ πω εγώ δεν το είχα κάνει ποτέ αυτό για να ξέρω..τώρα στο επόμενο όταν έρθει θα το κάνω να δω....πάντως Ναι στα αγόρια είναι φωτεινά ουρά κ διαυγή...τώρα αν παίρνεις κ βιταμίνες τύπου pregnacare,Επειδή κ εγώ παίρνω έτσι βγαινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

να σ πω εγώ δεν το είχα κάνει ποτέ αυτό για να ξέρω..τώρα στο επόμενο όταν έρθει θα το κάνω να δω....πάντως Ναι στα αγόρια είναι φωτεινά ουρά κ διαυγή...τώρα αν παίρνεις κ βιταμίνες τύπου pregnacare,Επειδή κ εγώ παίρνω έτσι βγαινουν

Εμένα πάλι ειναι σκούρα κίτρινα και παίρνω σίδηρο και βιταμίνες iofolen...δεν έχω κάνει βέβαια το τεστ με τα ουρά αλλα όπως είπε η μαντάμ μελουλα υα κάνω αγόρι.... πρέπει αυριο να θυμηθώ να κάνω το τεστ για να δούμε!!! Είπαμε οταν αφρίζει ειναι αγορι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Ναι 5/9/13..δλδ το επόμενο θα ήταν αγόρι όπως βγήκε,άρα ενώ ήταν στο γέμισμα δλδ κ ήταν αρχή βγήκε ότι είναι στον χάση του φεγγαριού 

Ρώτησα τη μαμα μου σε αυτό και μου ειπε είναι το τριήμερο εκεί της νέας σεληνης και δεν πιάνει γέμιση.. Και αντίστοιχα στην πανσέληνο και μετά πριν αρχίσει να φαίνεται πιο άδειο το φεγγάρι πιανει ακομα γέμιση γαι το παιδι.. Κόλπα των παλιών, εμπειρικά τι να πεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Εμένα πάλι ειναι σκούρα κίτρινα και παίρνω σίδηρο και βιταμίνες iofolen...δεν έχω κάνει βέβαια το τεστ με τα ουρά αλλα όπως είπε η μαντάμ μελουλα υα κάνω αγόρι.... πρέπει αυριο να θυμηθώ να κάνω το τεστ για να δούμε!!! Είπαμε οταν αφρίζει ειναι αγορι;;;

Οταν αφρίζει αγόρι.. Εμενα πριν τα utrogestan αφριζε όντως.. Τωρα έτσι οπως βγαίνουν πραγματικά δεν νομίζω, γιατί ακόμα και εξετάσεις ουρων που ήθελα να κανω ο γιατρός μου είπε να παραλείψω δύο χάπια γιατι επηρεάζουν, αρα φαντάσου στη σοδα τι κάνουν.. Κανε το αύριο το πρωί και πες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

να σ πω εγώ δεν το είχα κάνει ποτέ αυτό για να ξέρω..τώρα στο επόμενο όταν έρθει θα το κάνω να δω....πάντως Ναι στα αγόρια είναι φωτεινά ουρά κ διαυγή...τώρα αν παίρνεις κ βιταμίνες τύπου pregnacare,Επειδή κ εγώ παίρνω έτσι βγαινουν

Μονο utrogestan παίρνω, χάλια βγαίνουν στα ουρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελούλα μου καλησπέρα και από εμένα!Όπως βλέπεις είμαι καινούρια στο forum αν και το διαβάζω πολύ καιρό!Πραγματικά είναι απίστευτο το πόσο μέσα πέφτει η μαντεψιά για το φύλο του επόμενου παιδιού με το φεγγάρι (εννοείται ότι το αντιμετωπίζουμε με χιουμοριστική διάθεση!).Ωστόσο, σε εμένα δεν βγαίνει σωστό για το δεύτερο παιδί αφού η πρώτη μου κόρη γεννήθηκε 11/07/2009 και το δεύτερο παιδάκι μου είναι κοριτσάκι.Το τρίτο μου παιδάκι και και το τέταρτο βγαίνουν οκ με βάση τις ημερομηνίες γέννησης των αδερφών τους. Αν δεν σε δυσκολέυω για δες το και πες μου γιατί με "έφαγαν" και εμένα οι έγκυες  φίλες μου όταν τους το είπα και θέλουν πρόβλεψη!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Ρώτησα τη μαμα μου σε αυτό και μου ειπε είναι το τριήμερο εκεί της νέας σεληνης και δεν πιάνει γέμιση.. Και αντίστοιχα στην πανσέληνο και μετά πριν αρχίσει να φαίνεται πιο άδειο το φεγγάρι πιανει ακομα γέμιση γαι το παιδι.. Κόλπα των παλιών, εμπειρικά τι να πεις.. 

άντε ωραία,μα λέω κ εγώ δεν μπορεί,τώρα τουλάχιστον βγάλαμε άκρη..χιχιχι Καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Μονο utrogestan παίρνω, χάλια βγαίνουν στα ουρα.. 

το ξέρω έβαζα κ εγώ κολπικα στην 2η εγκυμοσύνη μου...κ το σταμάτησα 36η βδομάδα η 37η μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε @Μελούλα πες μου και εμενα καλε!!! σου εχω ξανα πει αλλα μαλλον δεν το ειδες.τελευταια περιοδος ηταν 18/4 και η συληψη εγινε ή στις 30 Απριλίου ή την επόμενη μερα 1 Μαΐου! πες πες ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

βρε @Μελούλα πες μου και εμενα καλε!!! σου εχω ξανα πει αλλα μαλλον δεν το ειδες.τελευταια περιοδος ηταν 18/4 και η συληψη εγινε ή στις 30 Απριλίου ή την επόμενη μερα 1 Μαΐου! πες πες ??

Δεν θα το είδα αλλα νομίζω ότι εχω κοιτάξει αυτές τις μέρες... Είσαι η ντεμι όντως.. Αν είναι στις 30 αγόρι, στη 1 κορίτσι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

το ξέρω έβαζα κ εγώ κολπικα στην 2η εγκυμοσύνη μου...κ το σταμάτησα 36η βδομάδα η 37η μάλλον.

Αμααααν.. Εμενα μου ειπε μετά την αυχενική θα τα κόψουμε.. Αλλα δεν το νομίζω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Δεν θα το είδα αλλα νομίζω ότι εχω κοιτάξει αυτές τις μέρες... Είσαι η ντεμι όντως.. Αν είναι στις 30 αγόρι, στη 1 κορίτσι ??

αααα ειμαι οντως ντεμι! φτουυυυ! δεν πειραζει οταν μαθω πρωτα ο θεος θα σου πω. θα μεινω με την αγωνια προς το παρον. παντως εχω παρατηρήσει πως οτι λες βγαίνει ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΌ ΜΉΝΑ!! ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΤΗ ΔΙΚΉ ΜΟΥ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ 100% Η ΠΡΌΒΛΕΨΗ ΜΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΓΙΑΤΊ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΆΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΏΤΟ ΓΕΝΝΉΘΗΚΕ ΣΕ ΧΑΣΗ(11/07/2009)&ΑΚΟΛΟΎΘΗΣΕ Η ΑΔΕΡΦΟΎΛΑ ΤΗΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΕΣΟΛΆΒΗΣΕ ΆΛΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ! ΠΩΣ ΤΟ ΕΞΗΓΕΙΤΕ ΑΥΤΌ? ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΊΜΑΙ Η ΕΞΑΊΡΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΝΌΝΑ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ4 είπε:

Μελούλα μου καλησπέρα και από εμένα!Όπως βλέπεις είμαι καινούρια στο forum αν και το διαβάζω πολύ καιρό!Πραγματικά είναι απίστευτο το πόσο μέσα πέφτει η μαντεψιά για το φύλο του επόμενου παιδιού με το φεγγάρι (εννοείται ότι το αντιμετωπίζουμε με χιουμοριστική διάθεση!).Ωστόσο, σε εμένα δεν βγαίνει σωστό για το δεύτερο παιδί αφού η πρώτη μου κόρη γεννήθηκε 11/07/2009 και το δεύτερο παιδάκι μου είναι κοριτσάκι.Το τρίτο μου παιδάκι και και το τέταρτο βγαίνουν οκ με βάση τις ημερομηνίες γέννησης των αδερφών τους. Αν δεν σε δυσκολέυω για δες το και πες μου γιατί με "έφαγαν" και εμένα οι έγκυες  φίλες μου όταν τους το είπα και θέλουν πρόβλεψη!! ?

Χαχαχα το ξέρω απαξ και το πεις οτι εχεις κόλπο γίνεται χαμός!! (δε λεω για εσας εδω στο φόρουμ γκουχ γκουχ ?) αν θες πες μου ημερομηνίες και θα τις κοιτάξω.. Οντως το πρώτο σου ειναι σε χάση, αλλα οπως εχω πει, εστω και σε ενα ποσοστό 90% αν πέφτει μεσα πάλι καλα είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η xara1 είπε:

αααα ειμαι οντως ντεμι! φτουυυυ! δεν πειραζει οταν μαθω πρωτα ο θεος θα σου πω. θα μεινω με την αγωνια προς το παρον. παντως εχω παρατηρήσει πως οτι λες βγαίνει ? 

Για να δουμε.. Γιατι ειναι σε πειραματικό στάδιο ακομα αυτη η θεωρία μου.. Αλλα θα την τελειοποιησω πού θα μου πάει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ4 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΌ ΜΉΝΑ!! ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΤΗ ΔΙΚΉ ΜΟΥ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ 100% Η ΠΡΌΒΛΕΨΗ ΜΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΓΙΑΤΊ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΆΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΏΤΟ ΓΕΝΝΉΘΗΚΕ ΣΕ ΧΑΣΗ(11/07/2009)&ΑΚΟΛΟΎΘΗΣΕ Η ΑΔΕΡΦΟΎΛΑ ΤΗΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΕΣΟΛΆΒΗΣΕ ΆΛΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ! ΠΩΣ ΤΟ ΕΞΗΓΕΙΤΕ ΑΥΤΌ? ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΊΜΑΙ Η ΕΞΑΊΡΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΝΌΝΑ. 

Κάθε κανόνας για να είναι έγκυρος πρέπει να έχει και εξαιρέσεις. Σε αλλη μια περίπτωση μου έτυχε αυτό, στην κολλητή μου..προσπαθώ να βρω τη σύνδεση μεταξύ των δύο ημερομηνιων για δω ποια ακριβώς είναι τελικά η εξαίρεση του κανόνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελούλα μου και εγώ αυτό σκέφτηκα: ότι κάθε κανόνας επιβεβαιώνεται από τις εξαιρέσεις του!Προφανώς, η κολλητή σου και εγώ τον επιβεβαιώνουμε!!!? 

Πάντως έχει πλάκα!!!!

Λοιπόν, οι ημερομηνίες γέννησης των παιδιών μου είναι: 11/07/2009, 25/06/2011, 17/02/2014 και το βενιαμίν μας 25/05/2018. Σ΄έυχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!!! (Τελικά πρέπει όντως να μας δώσεις αριθμό λογαριασμού για τις υπηρεσίες σου ??)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ4 είπε:

Μελούλα μου και εγώ αυτό σκέφτηκα: ότι κάθε κανόνας επιβεβαιώνεται από τις εξαιρέσεις του!Προφανώς, η κολλητή σου και εγώ τον επιβεβαιώνουμε!!!? 

Πάντως έχει πλάκα!!!!

Λοιπόν, οι ημερομηνίες γέννησης των παιδιών μου είναι: 11/07/2009, 25/06/2011, 17/02/2014 και το βενιαμίν μας 25/05/2018. Σ΄έυχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!!! (Τελικά πρέπει όντως να μας δώσεις αριθμό λογαριασμού για τις υπηρεσίες σου ??)

Να σου ζήσουν κιόλας και έχεις και λεχουδι, να το χαίρεσαι!! Αρα έχεις κορίτσι - κορίτσι-αγόρι-κορίτσι; 

 

Iban GR395272.... (πλακιτσα!) ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα μανουλα δυο παιδιων εδω ...στο δευτερο παιδακι μου μου ειπαν.για το τεστ ουρων εγω το εκανα κ επεσε μεσα...να σου πω ημερ.γεννησεως κ των δυο;;;;8/7/15 και 10/4/18!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Stelvan είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα μανουλα δυο παιδιων εδω ...στο δευτερο παιδακι μου μου ειπαν.για το τεστ ουρων εγω το εκανα κ επεσε μεσα...να σου πω ημερ.γεννησεως κ των δυο;;;;8/7/15 και 10/4/18!!!!!!

Αυτο που μπορώ να πω είναι ότι είναι διαφορετικού φυλου; και το επόμενο ίδιο φύλο με το πρωτο παιδί.. 

Λέτε για το τεστ με τη σοδα; και βγήκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μελούλα είπε:

Αυτο που μπορώ να πω είναι ότι είναι διαφορετικού φυλου; και το επόμενο ίδιο φύλο με το πρωτο παιδί.. 

Λέτε για το τεστ με τη σοδα; και βγήκε;

Κάτσε καλε με μπερδεψες με το επόμενο;;;;εννοεις για τριτο;;;;παντως ναι ειναι.διαφορερικου φυλου .το πρωτο κοριτσακι κ τωρα εχω ενα 2,5 μηνων μπεμπη...το ειχα κανει.το τεστ ενα βραδυ για.πλακα με τον άντρα μου κ αφρισε αμεσως κ.πολυ....δυστυχως δε το ηξερα στη κορη μου για να.εβλεπα.αν κ.καταποσο ειναι εγκυρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stelvan είπε:

Κάτσε καλε με μπερδεψες με το επόμενο;;;;εννοεις για τριτο;;;;παντως ναι ειναι.διαφορερικου φυλου .το πρωτο κοριτσακι κ τωρα εχω ενα 2,5 μηνων μπεμπη...το ειχα κανει.το τεστ ενα βραδυ για.πλακα με τον άντρα μου κ αφρισε αμεσως κ.πολυ....δυστυχως δε το ηξερα στη κορη μου για να.εβλεπα.αν κ.καταποσο ειναι εγκυρο...

Ε ναι για την πιθανότητα επόμενου μιλάω.. Στις πόσες βδομάδες το είχες κάνει θυμάσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Να σου ζήσουν κιόλας και έχεις και λεχουδι, να το χαίρεσαι!! Αρα έχεις κορίτσι - κορίτσι-αγόρι-κορίτσι; 

 

Iban GR395272.... (πλακιτσα!) ?

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ ΜΕΛΟΥΛΑ ΜΟΥ! ΚΑΙ ΕΣΎ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΌ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΊΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΟΎΛΑ ΣΟΥ! 

ΝΑΙ ΕΧΩ ΚΟΡΊΤΣΙ, ΚΟΡΊΤΣΙ, ΑΓΌΡΙ, ΚΟΡΙΤΣΙ. ΕΙΔΕΣ ΌΤΙ ΣΤΑ ΕΠΌΜΕΝΑ ΜΕΤΆ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΡΟΎΛΑ ΜΟΥ ΒΓΑΊΝΕΙ ΟΚ! 

Η ΜΙΚΡΟΎΛΑ ΜΟΥ ΕΊΝΑΙ ΛΕΧΟΥΔΙ, ΣΑΡΑΝΤΙΖΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΤΡΊΤΗ. ΕΊΝΑΙ ΤΌΣΗ ΕΥΤΥΧΊΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ, ΤΑ ΒΛΈΠΩ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΊΝΟΜΑΙ. ΜΑΚΆΡΙ ΌΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΤΟΥ ΚΌΣΜΟΥ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΥΓΙΉ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΑ & ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΈΧΟΥΜΕ ΔΎΝΑΜΗ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΏΣΟΥΜΕ!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΌ ΤΑ ΜΩΡΆΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! 

ΟΠΟΤΕ, ΚΑΤΆ ΓΕΝΙΚΉ ΟΜΟΛΟΓΊΑ ΒΓΑΊΝΕΙ ΤΟ ΚΌΛΠΟ ΜΕ ΤΟ ΦΕΓΓΆΡΙ. ΘΑ ΤΟ ΚΆΝΩ ΣΤΙΣ 2 ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΈΧΟΥΝ ΖΑΛΊΣΕΙ (ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΕΣΕΝΑ ΚΑΛΉ ΏΡΑ) ?ΛΊΓΗ ΥΠΟΜΟΝΉ ΤΟΥΣ ΈΛΕΓΑ, ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΙΛΟΤΙΚΌ ΣΤΑΔΙΟ Η ΜΕΛΕΤΗ, ΚΑΘΊΣΤΕ ΝΑ ΔΟΎΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ&ΤΙΣ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΉ!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...