Μετάβαση σε περιεχόμενο

θα βρουμε το φυλο του μωρου; ελατε να γελασουμε!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Κι όμως ναι!! Κοριτσάκι!! Παιδιά δεν ξέρω αν θα επιβεβαιωθουν τα κολπα στο τέλος, αλλα εχω τρελαθεί εγω χαχχα ??

Είσαι απίστευτη!! Τώρα με κάνεις να ανυπομονώ ακόμα πιο πολύ για το φύλο για να δω αν έχεις πέσει μεσα.. κι εγώ κορίτσι νομίζω ότι είναι αν και όλοι μου λένε ότι φαίνομαι για αγόρι.. τι να πω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η asda είπε:

Είσαι απίστευτη!! Τώρα με κάνεις να ανυπομονώ ακόμα πιο πολύ για το φύλο για να δω αν έχεις πέσει μεσα.. κι εγώ κορίτσι νομίζω ότι είναι αν και όλοι μου λένε ότι φαίνομαι για αγόρι.. τι να πω . 

Κανε και αυτο με τη σοδα με τα πρωινά.. Να δούμε θα αφρίσει ή οχι; 

Ποσο εισαι; εγω 11 ακριβως, κοντεύω να το μάθω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Κανε και αυτο με τη σοδα με τα πρωινά.. Να δούμε θα αφρίσει ή οχι; 

Ποσο εισαι; εγω 11 ακριβως, κοντεύω να το μάθω!!! 

Θα το κάνω αύριο! Σήμερα ξεχάστηκα.. εγώ μπαίνω στην 9 σήμερα.. στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σε ποιο μήνα το είχες μαθει; εγώ στον 5ο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Με το καλό!! Θέλω να μου πεις πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου και έστω στο περίπου ημερομηνία συλληψης και θα σου πω ?

18-4 ηταν η τελευταια μερα περιοδου και η συλληψη εγινε ή τη πρωτομαγιά ή μια μερα πριν στις 30 απριλιου! κανε τα μαγικά σου και πες και σε μενα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Souko είπε:

23/4 πρώτη ημέρα τελευταίας περιόδου . 10/5 εμβρυομεταφορα 3ης ημέρας έμβρυα όποτε γονιμοποίηση βγάζει 7/5. Για πες 

Κορίτσι.. Εκτός αν δεν έχεις ενα οποτε δεν ξέρω να σου πω ?

Ρε παιδιά ολες με κορίτσια σας εβγαλα, δεν παίζει να εχω πέσει μέσα.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PITSINA ελα τωρα που εχω ρέντα, πες μου ημερομηνία γεννησης του πρώτου παιδιού να σου πω αν ηταν αγόρι ή κορίτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Η επιστήμη θα βρει τη λυση μη φοβάσαι ? Ειχα το ίδιο θεμα κι έτσι το πηγα με βαση τις επαφές κοντα στην ωορρηξια.. Δωσε μου ημερομηνία επαφης κοντά στην ωορρηξια και τερ, απλως μη μου δωσεις και πολυ βάση ?

ΤΕΡ είχα στις 9/4 και επαφές κοντά στην ωορρηξία 23,24,26 και 28/04..Ευχαριστώ,μέντιουμ Μελουλα!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

@PITSINA ελα τωρα που εχω ρέντα, πες μου ημερομηνία γεννησης του πρώτου παιδιού να σου πω αν ηταν αγόρι ή κορίτσι. 

19.08.2006

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena88 είπε:

ΤΕΡ είχα στις 9/4 και επαφές κοντά στην ωορρηξία 23,24,26 και 28/04..Ευχαριστώ,μέντιουμ Μελουλα!!???

Ρε συ έχουμε μια ημέρα διαφορά!! Εγω ειμαι μια μερα πριν... Αγόρι μας βγαίνει και στις δύο.. Για να δούμε!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PITSINA είπε:

19.08.2006

@PITSINAΒγαίνει αγόρι το πρωτο, ομως με το δεύτερο κορίτσι.. Μηπως στο ενδιαμεσο ειχες καμια κυηση που δεν προχώρησε; συγγνώμη για την αδιακρισια, απλα επειδη το βρηκα οτι εχεις αγόρι το δεύτερο, δεν μου κολλάει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xara1 είπε:

18-4 ηταν η τελευταια μερα περιοδου και η συλληψη εγινε ή τη πρωτομαγιά ή μια μερα πριν στις 30 απριλιου! κανε τα μαγικά σου και πες και σε μενα ?

Θα πω οριακά αγόρι.. Ειναι θεμα ωρων της συλληψης αλήθεια.. Οταν μάθεις πες μου, με παιδεψες λιγάκι χιχι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η asda είπε:

Θα το κάνω αύριο! Σήμερα ξεχάστηκα.. εγώ μπαίνω στην 9 σήμερα.. στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σε ποιο μήνα το είχες μαθει; εγώ στον 5ο!

Εγω εμαθα θυμάμαι στις 14 εβδομάδες στο πρώτο. Τωρα σε αυτό θα δείξει.. Κοντεύω πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Θα πω οριακά αγόρι.. Ειναι θεμα ωρων της συλληψης αλήθεια.. Οταν μάθεις πες μου, με παιδεψες λιγάκι χιχι ??

χαχαχα θα σε ενημερωσω οταν μαθω! οτι και να ειναι την υγεια του θελω να εχει. μεχρι τη μερα που ακουσαμε καρδουλα ήθελα κοριτσακι. απο τη στιγμη που ακουσα καρδουλα θελω μονο να ειναι γερο.εσενα ειναι αγορακι ή κοριτσακι?? ξερεις? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

χαχαχα θα σε ενημερωσω οταν μαθω! οτι και να ειναι την υγεια του θελω να εχει. μεχρι τη μερα που ακουσαμε καρδουλα ήθελα κοριτσακι. απο τη στιγμη που ακουσα καρδουλα θελω μονο να ειναι γερο.εσενα ειναι αγορακι ή κοριτσακι?? ξερεις? ??

Όχι ειμαι 11 εβδομαδων.. Σε λιγο θα μάθω.. Εννοείται γερό να'ναι, ετσι για το χαβαλε κοιτάμε το φύλο.. Εσενα θα σε εβαζα 60-40 υπέρ αγοριου, είσαι ακριβως στην κόψη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Όχι ειμαι 11 εβδομαδων.. Σε λιγο θα μάθω.. Εννοείται γερό να'ναι, ετσι για το χαβαλε κοιτάμε το φύλο.. Εσενα θα σε εβαζα 60-40 υπέρ αγοριου, είσαι ακριβως στην κόψη.. 

εγω ειμαι 9w 4d. με περνας μιαμιση βδομαδουλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

@PITSINAΒγαίνει αγόρι το πρωτο, ομως με το δεύτερο κορίτσι.. Μηπως στο ενδιαμεσο ειχες καμια κυηση που δεν προχώρησε; συγγνώμη για την αδιακρισια, απλα επειδη το βρηκα οτι εχεις αγόρι το δεύτερο, δεν μου κολλάει.. 

@Μελούλα,19.08.2006 γεννησα το πρωτο μου παιδι δεν ειναι ΤΕΡ.Τωρα θα σου πω ποτε ειχα περιπου την τελευταια μου περιοδο-03 η04.12.2005.Το Εχω δευτερο σου βγαινει κοριτσι μου ειπες;Ανατριχιασα..διευκρινισε το σε παρακαλω και θα σου πω και εγω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Ρε συ έχουμε μια ημέρα διαφορά!! Εγω ειμαι μια μερα πριν... Αγόρι μας βγαίνει και στις δύο.. Για να δούμε!! ???

Ναι,είμαστε κοντά κοντά!!Αγοράκι,ε;?Για να δούμε..Σε λίγο καιρό θα ξέρουμε..Εμένα βέβαια το ένστικτο μου λέει κοριτσάκι αλλά δεν ξέρω αν είναι το ενστικτο ή η επιθυμία μου..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena88 είπε:

Ναι,είμαστε κοντά κοντά!!Αγοράκι,ε;?Για να δούμε..Σε λίγο καιρό θα ξέρουμε..Εμένα βέβαια το ένστικτο μου λέει κοριτσάκι αλλά δεν ξέρω αν είναι το ενστικτο ή η επιθυμία μου..???

και γω αγορι αισθανομαι οτι εχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena88 είπε:

Ναι,είμαστε κοντά κοντά!!Αγοράκι,ε;?Για να δούμε..Σε λίγο καιρό θα ξέρουμε..Εμένα βέβαια το ένστικτο μου λέει κοριτσάκι αλλά δεν ξέρω αν είναι το ενστικτο ή η επιθυμία μου..???

Εγω εχω ένστικτο για αγοράκι, και στις επαφές μας ειμαι πιο μπροστά σε ημερομηνία οποτε δεν αποκλείεται εδυ να έχεις κοριτσάκι.. Αλλα υπομονή.. Κοντεύουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PITSINA είπε:

@Μελούλα,19.08.2006 γεννησα το πρωτο μου παιδι δεν ειναι ΤΕΡ.Τωρα θα σου πω ποτε ειχα περιπου την τελευταια μου περιοδο-03 η04.12.2005.Το Εχω δευτερο σου βγαινει κοριτσι μου ειπες;Ανατριχιασα..διευκρινισε το σε παρακαλω και θα σου πω και εγω.

 

@PITSINAΛοιπόν.. Ναι, με βαση ότι 19.08.2006 ειναι η ημερομηνία γέννησης βρησκω οτι ειναι αγόρι, αλλα μετα μου βγαίνει κορίτσι και εχω ενα κενό, γιατί χθες σου βρήκα το δεύτερο παιδί σου που ήταν το 2012 αν θυμάμαι καλα και ειναι αγόρι.. Για πες, γιατι νομιζω οτι ανατριχιασα κι εγώ.. Δηλαδή κάπου πάει το μυαλό μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

@PITSINAΛοιπόν.. Ναι, με βαση ότι 19.08.2006 ειναι η ημερομηνία γέννησης βρησκω οτι ειναι αγόρι, αλλα μετα μου βγαίνει κορίτσι και εχω ενα κενό, γιατί χθες σου βρήκα το δεύτερο παιδί σου που ήταν το 2012 αν θυμάμαι καλα και ειναι αγόρι.. Για πες, γιατι νομιζω οτι ανατριχιασα κι εγώ.. Δηλαδή κάπου πάει το μυαλό μου.. 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΦΙΛΕΝΑΔΑ.ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΑΥΤΕΣ ΚΥΗΣΕΙΣ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΗΤΑΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΛΛΟΝ..ΗΤΑΝ ΜΟΛΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ.ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ ΣΟΥ ΛΕΩ.ΒΡΕ@ΜΕΛΟΥΛΑ ΡΩΤΑ ΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΣΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ Η ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΙΔΕΥΩ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.ΡΩΤΑ ΡΩΤΑ Σς ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η PITSINA είπε:

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΦΙΛΕΝΑΔΑ.ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΑΥΤΕΣ ΚΥΗΣΕΙΣ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΗΤΑΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΛΛΟΝ..ΗΤΑΝ ΜΟΛΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ.ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ ΣΟΥ ΛΕΩ.ΒΡΕ@ΜΕΛΟΥΛΑ ΡΩΤΑ ΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΣΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ Η ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΙΔΕΥΩ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.ΡΩΤΑ ΡΩΤΑ Σς ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ.

Δυστυχώς αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε καλη μου, εγω σου εύχομαι ολοψυχα να κάνεις κι αλλο αν το θες πολύ!! Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι το φύλλο του τρίτου με βάση την ημερομηνία γέννησης του δεύτερου... Εχω ενα προαισθημα πάντως οτι θα κάνεις και τρίτο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Πες μ αν θεε φυσικα τ κολπο... 

Ειναι απιστευτο τ πως τ βρισκεις....! 

Θα σας το πω αργότερα, να δουμε απο τις έγκυες αν επιβεβαιωθώ κιόλας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...