Μετάβαση σε περιεχόμενο

θα βρουμε το φυλο του μωρου; ελατε να γελασουμε!!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

@Μελούλα άρα ούτε εμένα πιάνεται το 3ο ότι θα είναι κορίτσι?αφού θέλεις Ημερομηνία σύλληψης...γιατί έτσι μου είχες πει ότι για τα 2α,3α παιδιά θέλεις μόνο το πότε γεννήθηκαν για να δεις το επόμενο.

Μισό λεπτό..με ρωτησες να το βρω με το κόλπο μου, αλλά το κόλπο μου είναι με τη σύλληψη..το άλλο κόλπο με τη γέννηση του προηγούμενου παιδιού δεν είναι το κόλπο μου γι'αυτό σου είπα για τη σύλληψη..και επιπλεον δ ν ξέρω πότε γεννήθηκε το δεύτερο παιδί της, δεν μου έδωσες ημερομηνία..πάντως σε εμένα βγήκαν σωστά και τα δύο κόλπα..κάνε και αυτό με το σταυρό, βγαίνει και χωρίς να είσαι έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Μισό λεπτό..με ρωτησες να το βρω με το κόλπο μου, αλλά το κόλπο μου είναι με τη σύλληψη..το άλλο κόλπο με τη γέννηση του προηγούμενου παιδιού δεν είναι το κόλπο μου γι'αυτό σου είπα για τη σύλληψη..και επιπλεον δ ν ξέρω πότε γεννήθηκε το δεύτερο παιδί της, δεν μου έδωσες ημερομηνία..πάντως σε εμένα βγήκαν σωστά και τα δύο κόλπα..κάνε και αυτό με το σταυρό, βγαίνει και χωρίς να είσαι έγκυος.

Αφού σ έδωσα καλέ,πιο πάνω 10/3/16 γεννήθηκε ο μικρός...ααα..οκ.οπότε για πες λοιπόν υποθετικά τυχόν σύλληψη για μένα δλδ 27-29/7 τι βγαίνει? τεπ έχω 2/7...Όσο για το σταυρό εμένα μέχρι κ πριν την αυχενική για το 2ο μου έβγαινε σύνολο 3 κ τα 2 τελευταία μια αγόρι μια κορίτσι..μετά την αυχενική που εκεί έμαθα κ το φύλο ότι ήταν αγόρι έλεγε πάλι 3 κ ήταν αγόρι αγόρι κορίτσι..από τότε ...Ενώ πριν μείνω έγκυος στον 2ο μου έλεγε αγόρι κορίτσι..κ μετά αφού έμεινα έγκυος στον 2ο άλλαξε..γι'αυτό δεν το πολύ εμπιστεύομαι για πριν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Αφού σ έδωσα καλέ,πιο πάνω 10/3/16 γεννήθηκε ο μικρός...ααα..οκ.οπότε για πες λοιπόν υποθετικά τυχόν σύλληψη για μένα δλδ 27-29/7 τι βγαίνει? τεπ έχω 2/7...Όσο για το σταυρό εμένα μέχρι κ πριν την αυχενική για το 2ο μου έβγαινε σύνολο 3 κ τα 2 τελευταία μια αγόρι μια κορίτσι..μετά την αυχενική που εκεί έμαθα κ το φύλο ότι ήταν αγόρι έλεγε πάλι 3 κ ήταν αγόρι αγόρι κορίτσι..από τότε ...Ενώ πριν μείνω έγκυος στον 2ο μου έλεγε αγόρι κορίτσι..κ μετά αφού έμεινα έγκυος στον 2ο άλλαξε..γι'αυτό δεν το πολύ εμπιστεύομαι για πριν..

Καλά ντε πού να μη θυμάμαι στα τόσα μηνύματα κάθε μέρα; Ο μικρός γεννήθηκε σε γέμιση!! Άρα αγόρι και το επόμενο. Για εσένα.. υποθετικά..για 27 και 29/7 είσαι καλά για κοριτσάκι πάντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Βασιλικουλα 2 είπε:

@Μελουλα τελικά σημερα μου ειπαν οτι βλεπουν 70% αγοράκι....να σας γραψω και την ημερομηνία γέννησης του 2ο παιδιου μηπως εκανα λαθος με την ημ.σύλληψης...ο γιος μου γεννήθηκε 7/06/16   καντε μου μια χαρη και κοιταξτε πάλι

Ναι..το φαντάστηκα..ο γιος σου είναι σε γέμιση..άρα.. αγόρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Ναι..το φαντάστηκα..ο γιος σου είναι σε γέμιση..άρα.. αγόρι!!

Οποτε το κοριτσακι που λεγαμε να το ξεχασω χαχαχα...οπως και να χει γερα παιδακια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Καλά ντε πού να μη θυμάμαι στα τόσα μηνύματα κάθε μέρα; Ο μικρός γεννήθηκε σε γέμιση!! Άρα αγόρι και το επόμενο. Για εσένα.. υποθετικά..για 27 και 29/7 είσαι καλά για κοριτσάκι πάντως!!

αααα..ωραία...μακάρι να πετύχουμε κάτι αυτόν τον μήνα...αλλιώς θα σ πω κ τους 2 επόμενους,όταν θα ξέρω..γιατί δυστυχώς δεν έχω στάνταρ κύκλο...η επόμενη πιθανή σύλληψη ίσως είναι αρχές Σεπτεμβρίου 3 με 7 άλλα θα σ πω καλύτερα όταν κ αν αδιαθετησω.σε ευχαριστώ πολύ..εντάξει δίκιο έχεις...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/8/2018 at 8:19 ΠΜ, ο/η ζουζουνα* είπε:

αααα..ωραία...μακάρι να πετύχουμε κάτι αυτόν τον μήνα...αλλιώς θα σ πω κ τους 2 επόμενους,όταν θα ξέρω..γιατί δυστυχώς δεν έχω στάνταρ κύκλο...η επόμενη πιθανή σύλληψη ίσως είναι αρχές Σεπτεμβρίου 3 με 7 άλλα θα σ πω καλύτερα όταν κ αν αδιαθετησω.σε ευχαριστώ πολύ..εντάξει δίκιο έχεις...???

Θετικές σκέψεις ή μάλλον καθόλου σκέψεις και όχι άγχος..θα έρθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/8/2018 at 12:40 ΠΜ, ο/η Βασιλικουλα 2 είπε:

Οποτε το κοριτσακι που λεγαμε να το ξεχασω χαχαχα...οπως και να χει γερα παιδακια ...

Δε βαριέσαι..εγώ τώρα που με το καλό θα τα έχω ένα κι ένα είπα ότι στο επόμενο ούτε που θα με νοιάζει το φύλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Θετικές σκέψεις ή μάλλον καθόλου σκέψεις και όχι άγχος..θα έρθει..

μωρέ άγχος δεν έχω για το πότε θα μείνω..θα έχεις 2 διαφορετικά γι'αυτό..δεν θα σε νοιάζει μετά,λογικό,εγώ να σ πω ήθελα από τον 2ο κορίτσι..γι'αυτό τώρα ελπίζω κ εύχομαι όταν έρθει το 3ο να είναι κορίτσι...πάντως οι ημερομηνίες κάπου εκεί βγαίνουν για αυτόν τον μήνα κ τον επόμενο αρχές Σεπτεμβρίου Μέχρι 8 Κ για τον Οκτώβρη μάλλον μέχρι 8 ίσως..τι θα είναι,αν κάτσει τότε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2018 at 11:41 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

το παρον ποστ ειναι ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΟ και μονο!!

λοιπον, μου ειπε πριν μια γειτονισσα ενα κολπο για το φεγγαρι και το φυλο του μωρου..να πω οτι δεν τα πιστευω; ε εχω μπει τοσο πολυ στο τρυπακι οτυ φυλου που θα ακουγα και να μου λεγανε να χορεψω γυμνη στην πανσεληνο!! ???

λοιπον ακουω ημερομηνια τελευταιας περιοδου και ημερομηνια της τυχερης επαφης που πιαστηκε το μπεμπε και παμε να δουμε αν ισχυει!!

 

εμενα βγηκε και στο πρωτο παιδι σωστο, τωρα που το τσεκαρα και σε αυτο θα μαθω σε 2-3 εβδομαδες, αν επαληθευτει..

ΤΕΡ 24/5/18, ΕΠΑΦΕΣ 8-11/5 δεν ξέρω ακριβώς ποια  ? μια απ αυτές τις 4.. αν βοηθάει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η PanB είπε:

ΤΕΡ 24/5/18, ΕΠΑΦΕΣ 8-11/5 δεν ξέρω ακριβώς ποια  ? μια απ αυτές τις 4.. αν βοηθάει ?

η περιοδος σου ειναι μετα την ημερομηνια συλληψης; μηπως εννοεις τερ 24/4;

αν το επιασες 8 ή 9 του μηνος ειναι αγορι!! αν ειναι 10 ή 11 κοριτσι..δεν εχεις καμια υποψια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

η περιοδος σου ειναι μετα την ημερομηνια συλληψης; μηπως εννοεις τερ 24/4;

αν το επιασες 8 ή 9 του μηνος ειναι αγορι!! αν ειναι 10 ή 11 κοριτσι..δεν εχεις καμια υποψια;;

Ωχ σόρρυ ? η ΤΕΡ είναι σωστή, οι επαφές είναι 8-10/6! Δεν ξέρω γαμωτο γτ είχαμε και τις 4 μέρες επαφές και είναι στις γόνιμες μου όλες ? βάσει μιας εφαρμογής που έχω για την περίοδο ωορρηξία λέει πως είχα 9/6.. τώρα θα σε γελάσω ?? το υπερηχογράφημα βγαζει πως το μωράκι είναι 3 μέρες μικρότερο από την ημερομηνία της ΤΕΡ και σήμερα βάσει ΤΕΤ είμαι 10w και 6d. Άντε βγάλε άκρη ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ωχ σόρρυ ? η ΤΕΡ είναι σωστή, οι επαφές είναι 8-10/6! Δεν ξέρω γαμωτο γτ είχαμε και τις 4 μέρες επαφές και είναι στις γόνιμες μου όλες ? βάσει μιας εφαρμογής που έχω για την περίοδο ωορρηξία λέει πως είχα 9/6.. τώρα θα σε γελάσω ?? το υπερηχογράφημα βγαζει πως το μωράκι είναι 3 μέρες μικρότερο από την ημερομηνία της ΤΕΡ και σήμερα βάσει ΤΕΤ είμαι 10w και 6d. Άντε βγάλε άκρη ? 

8-10/6 μου δειχνει ξεκαθαρα..για Μάιο που μου γραφεις επανω υπολογισα εγω..αρα βγαινει....κοριτσακι!!

καλα για λιγες μερες πανω κατω μη σκας..συμβαινει..μετα θα βγαινει και μεγαλυτερο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/7/2018 at 5:31 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

Αγοράκι!!! Για πες..

Λοιπον... χθες καναμε απλο υπερηχο... δεν ειδε κατι αναμεσα στα ποδαρακια .. ολα τα βρηκε τελεια..

 

Δευτερα αυχενικη για περισσοτερες λεπτομερειες...αραγε δεν επρεπε να φανει κατι απο χθες? υπαρχει περιπτωση απο χθες εως Δευτερα να "αναπτυχθει" "αγορι"? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ManosM είπε:

Λοιπον... χθες καναμε απλο υπερηχο... δεν ειδε κατι αναμεσα στα ποδαρακια .. ολα τα βρηκε τελεια..

 

Δευτερα αυχενικη για περισσοτερες λεπτομερειες...αραγε δεν επρεπε να φανει κατι απο χθες? υπαρχει περιπτωση απο χθες εως Δευτερα να "αναπτυχθει" "αγορι"? ?

Ναι.. Ακόμα και η αυχενική είναι πολύ νωρίς για να πεις... Τι ημερομηνία μου είχες πει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Ναι.. Ακόμα και η αυχενική είναι πολύ νωρίς για να πεις... Τι ημερομηνία μου είχες πει; 

Είχαμε πει

15/5 Τελευταία περίοδος

Πιθανή σύλληψη 27/5

Πιθανή ημερομηνία γεν 19/2/19

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ManosM είπε:

Είχαμε πει

15/5 Τελευταία περίοδος

Πιθανή σύλληψη 27/5

Πιθανή ημερομηνία γεν 19/2/19

Αγόρι... Αλλα ρε συ τι περίμενες πριν την αυχενική φύλο με τίποτα.. Αγορι βγαίνει επιμένω!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Αγόρι... Αλλα ρε συ τι περίμενες πριν την αυχενική φύλο με τίποτα.. Αγορι βγαίνει επιμένω!! ?

Σε αγαπώ! Χαχαααχχαα αστιευομαι γερο να είναι κ τα υπόλοιπα Όπως λέτε να περνάει η ώρα..  Δευτέρα λοιπόν Αυχενική κ σου επιβεβαιώνω την πρόβλεψη :)

θα ήθελα αγόρι για τα χόμπι μου να τα κανουμε μαζί .. και επισησ αν είναι κορίτσι και μοιάζει στην γυναίκα μου ξέρω ότι θα είμαι αλοιφή και θα έχει ξαφνικά δύο μωρά στο σπίτι... θα λιώσω με κοριτσάκι εντελώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ManosM είπε:

Σε αγαπώ! Χαχαααχχαα αστιευομαι γερο να είναι κ τα υπόλοιπα Όπως λέτε να περνάει η ώρα..  Δευτέρα λοιπόν Αυχενική κ σου επιβεβαιώνω την πρόβλεψη :)

θα ήθελα αγόρι για τα χόμπι μου να τα κανουμε μαζί .. και επισησ αν είναι κορίτσι και μοιάζει στην γυναίκα μου ξέρω ότι θα είμαι αλοιφή και θα έχει ξαφνικά δύο μωρά στο σπίτι... θα λιώσω με κοριτσάκι εντελώς..

Ο,τι και να είναι θα λιώσεις όντως και οταν γεννηθει θα αναρωτιέσαι τι σε ένοιαζε το φύλο χαχαχα.. Πάντως και στην αυχενική μπορεί να μην πει ο γιατρός ή να πέσει εξω, κανε τρεις εβδομάδες υπομονή ακόμα για πιο σίγουρα.. Και περιμένω νέα ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!!!Σας διαβάζω καιρό αλλά πρώτη φορά γράφω.Είμαι 11+1.ΤΕΡ 19/5/2018 και ημερομηνία σύλληψης 9/6/2018 ή 10/6/2018.Μελούλα μήπως μπορείς να κάνεις τα μαγικά σου και για εμένα και να μου πεις πρόβλεψη;Έχω μια σχετική περιέργεια.Αυχενική διαφάνεια θα κάνω 22/8.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2018 at 3:25 ΠΜ, ο/η Μελούλα είπε:

Ο,τι και να είναι θα λιώσεις όντως και οταν γεννηθει θα αναρωτιέσαι τι σε ένοιαζε το φύλο χαχαχα.. Πάντως και στην αυχενική μπορεί να μην πει ο γιατρός ή να πέσει εξω, κανε τρεις εβδομάδες υπομονή ακόμα για πιο σίγουρα.. Και περιμένω νέα ε; 

Όντως έτσι είναι.. Όπως λέτε εδώ το ποστ είναι για να "περνάει η ωρα"

Α και νόμιζα ότι στην Αυχενική αν είναι αγόρι φαίνεται άρα αν δεν φαίνεται κάτι είναι κορίτσι.. αύριο είναι η εξέταση κ υπάρχει σιγά σιγά άγχος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μελούλα μάντεψε???βασικά έχω 2 τεστ θετικά σήμερα,σε λίγο θα πάω κ για χοριακη,δεν λέω ακόμα έγκυος να δω κ την χοριακη ,να πάω κ στον γιατρό κ βλέπουμε,αν θυμάσαι σ είχα πει πιθανές συλλήψεις...κάτσε να σ πω να μου πεις πάλι,ΤΕΡ ΕΧΩ 2/7/1 αλλά άργησε λίγο η ωορρηξία κ οι πιθανές ημέρες σύλληψης είναι 25,27,28,29 άντε βάζω κ 30 αν κ δεν είχαμε επαφή τότε αλλά οκ μήπως πιάνει από την προηγούμενη μέρα...ισχύει το κορίτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2018 at 3:25 ΠΜ, ο/η Μελούλα είπε:

Ο,τι και να είναι θα λιώσεις όντως και οταν γεννηθει θα αναρωτιέσαι τι σε ένοιαζε το φύλο χαχαχα.. Πάντως και στην αυχενική μπορεί να μην πει ο γιατρός ή να πέσει εξω, κανε τρεις εβδομάδες υπομονή ακόμα για πιο σίγουρα.. Και περιμένω νέα ε; 

Όλα τέλεια 1/20000 με άριστες μετρήσεις όπως είπε χαρακτηριστικά ο γιατρός..

Και είναι κοριτσάκι!!! Μόνο σε εμάς έπεσε έξω η μέθοδος ή έπεσε έξω ο γιατρός? Ο χρόνος Θ δείξει χεχεχχεχεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ManosM είπε:

Όλα τέλεια 1/20000 με άριστες μετρήσεις όπως είπε χαρακτηριστικά ο γιατρός..

Και είναι κοριτσάκι!!! Μόνο σε εμάς έπεσε έξω η μέθοδος ή έπεσε έξω ο γιατρός? Ο χρόνος Θ δείξει χεχεχχεχεεε

άντε τέλεια όσο για το φύλο,μιας και σ είπε η μελουλα αγόρι..μμ για δες μέχρι κ το 4ο μήνα εκεί είναι πιο σίγουρα τα πράγματα γιατί έχω ακούσει πολλές φορές μετά να εμφανίζεται κάτι..οπότε μέχρι κ την Β επιπέδου που πια εκεί φαίνονται καθαρά όλα κράτα μικρό καλάθι.τώρα ποιος ξέρει αν όντως είναι έτσι..θα δείξει σύντομα.με το καλό εύχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ManosM είπε:

Όλα τέλεια 1/20000 με άριστες μετρήσεις όπως είπε χαρακτηριστικά ο γιατρός..

Και είναι κοριτσάκι!!! Μόνο σε εμάς έπεσε έξω η μέθοδος ή έπεσε έξω ο γιατρός? Ο χρόνος Θ δείξει χεχεχχεχεεε

Μπράβο!! Αλλά εγώ θα σου πω ότι και αλλες περιπτώσεις από εδώ μέσα τους ειπαν λάθος στην αυχενική.. Καλα και ίσως να έπεσα και έξω δεν πειράζει, αλλά να σου πω ότι είστε 2 μέρες οριακά για κορίτσι.. Μπορεί κάτι να έπαιξε εκεί, ακομα μελεταω τη μέθοδο.. Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...