Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως μπορώ να είμαι σίγουρη πριν το τεστ?


Katriniki

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Είναι η πρώτη φορά που γράφω καθώς πριν λίγες μέρες μπήκα και εγω στη παρέα σας! Εδώ και 6 μήνες κάνουμε προσπάθεια για μωράκι αλλά τπτ! Ξέρω πως το διάστημα  δεν είναι μεγάλο όμως όσο περνουν οι μήνες νομίζω ότι αγχώνομαι! Βασικά προσπάθεια δεν ξέρω αν είναι ακριβώς καθώς είμαστε ένα πολύ ενεργό σεξουαλικα ζευγάρι οπότε και ο γυναικολόγος μου είπε να μην μπω σε αυτή τη διαδικασία, έτσι ακολουθούμε τον ρυθμό μας! Το θέμα είναι ότι εγώ βρίσκομαι στην 25 μέρα του κύκλου (με κυκλο 29 ημερων) και εγώ λίγες καούρες, αναγούλες πρωινές κ μικρά πονακια κάτω χαμηλά! Είμαι στο τσακ να πάρω τεστ όμως επειδή έχω κάνει ήδη 2 τις προηγούμενες φορές που νόμιζα ότι είμαι και βγήκαν αρνητικά , είπα πως αυτή την φορά θα περιμένω την καθυστέρηση!! Παρόλα αυτά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω και φοβάμαι μήπως αρχίζω ήδη να δημιουργώ συμπτώματα με το μυαλό μου! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Δεν μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρη πριν το τεστ! Είμαστε συνεχώς σε ακρόαση στον οργανισμό μας και προσπαθούμε να βρούμε σημάδια και να χρησιμοποιήσουμε τα ένστικτα μας αλλά δυστυχώς ξεγέλαμε τον εαυτό μας επειδή το επιθυμούμε τόσο πολύ! Τώρα είμαι στον 11ο μήνα προσπαθειών και σκεπτόμενη τους προηγούμενους παρατήρησα ότι κάθε φορά έχω κάτι καινούριο (στήθος, πονους, αναγουλες, ανορεξία, πονοκεφάλους) οπότε τα παράτησα και δεν δίνω σημασία.

Ελπίζω από καρδιάς να είσαι και να μην έχεις άλλους μήνες αγωνία αλλά μην συνεχίσεις να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου όσο μπορείς, γιατί είναι ψυχοφθόρο και τόσο κουραστικό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι πως πριν μπω στη διαδικασία δεν το σκεφτόμουν ότι μπορεί ο οργανισμός μας να μας ξεγελάσει έτσι! Θεωρούσα πως μόλις έχω τα συμπτώματα θα είμαι και έγκυος!Μόλις είδα ότι αυτό δεν συμβαίνει άρχισα να αγχώνομαι, πράγμα που ούτε καν το φανταζόμουν ότι θα συμβεί να αγχωθω για κάτι τέτοιο !

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές και εύχομαι σύντομα να κρατάμε στην αγκαλιά μας και οι δύο ένα μωράκι!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katriniki τελικα αδιαθετησες?

Αχ κι εγώ το ίδιο νόμιζα, σύμπτωμα και τσακ θα είμαι έγκυος!  Πόσο αθώα άγνοια είχαμε...! Μου ετυχε να έχω και 3 μέρες καθυστέρηση στον ακλόνητο κύκλο μου και ήμουν τόσο μα τόσο βέβαιη αλλα απογοήτευση. Από τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε διαδικασίες εξετάσεων να δούμε τι συμβαινει αλλά θα σου πω ότι το πήρα απόφαση πλέον, δεν περιμένω και δεν ελπίζω τίποτα και νιώθω πιο ανάλαφρη και ήσυχη! Κακο ίσως, αλλά για την ώρα νιώθω καλά. Με τα σκαμπανεβάσματα που έχει η διάθεση μήνα το μήνα θα αλλάξει πάλι! ?

Ευχαριστώ για την υπέροχη ευχή και ανταποδίδω! Ένα (και παραπάνω!!) υγιέστατο όμορφο μωράκι χωρίς κόπο και στενοχώριες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η toof είπε:

@Katriniki τελικα αδιαθετησες?

Αχ κι εγώ το ίδιο νόμιζα, σύμπτωμα και τσακ θα είμαι έγκυος!  Πόσο αθώα άγνοια είχαμε...! Μου ετυχε να έχω και 3 μέρες καθυστέρηση στον ακλόνητο κύκλο μου και ήμουν τόσο μα τόσο βέβαιη αλλα απογοήτευση. Από τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε διαδικασίες εξετάσεων να δούμε τι συμβαινει αλλά θα σου πω ότι το πήρα απόφαση πλέον, δεν περιμένω και δεν ελπίζω τίποτα και νιώθω πιο ανάλαφρη και ήσυχη! Κακο ίσως, αλλά για την ώρα νιώθω καλά. Με τα σκαμπανεβάσματα που έχει η διάθεση μήνα το μήνα θα αλλάξει πάλι! ?

Ευχαριστώ για την υπέροχη ευχή και ανταποδίδω! Ένα (και παραπάνω!!) υγιέστατο όμορφο μωράκι χωρίς κόπο και στενοχώριες!!! 

Έχεις δίκιο αλλά πολλές φορές αγχώνεσαι υποσυνείδητα και δεν το καταλαβαίνεις κιόλας! Είμαι στην 29μερα με κύκλο 29 ημερών και δεν έχω αδιαθετησει! Αλλά το πρωί δεν κρατήθηκα και έκανα τεστ το οποίο βγήκε αρνητικο?.. Και για άλλη μια φορά λέω πως χωρίς καθυστέρηση τεστ δεν ξανακάνω ?

Καμία πιθανότητα να είναι λάθος υπάρχει?? Αχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι και εγώ στον 7ο μήνα προσπαθειών χωρίς κανένα αποτέλεσμα και με πολύ μεγάλη απογοήτευση.

Έτσι και εγώ όπως και εσείς προσπαθώ κάθε φορά να ερμηνεύσω αυτά που μου συμβαίνουν και να καταλάβω αν έχω κάποιο σύμπτωμα ή όχι, αλλά με έχει φθείρει όλη αυτή η κατάσταση ψυχολογικά.

Δε ξέρω τι να κάνω!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχει ναι, λένε ότι μπορεί να μην είναι ανιχνεύσιμη η ορμόνη ακόμα. Οπότε σε τρεις μέρες κάνε ένα ακόμα και προσπάθησε να τηρήσεις το να περιμένεις την καθυστέρηση!! 

Πες μας αν έχεις κάτι νεότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομίζω είναι δύσκολο η αλήθεια είναι πριν να μάθεις αν είσαι,έχει να κάνει με την ορμόνη,πόσο γρήγορα έχει ανέβει...σε κάποιες κοπέλες όντως το έχουν μάθει κ 4 με 5 μέρες αλλά οκ εγώ τι να σ πω...Την 1η το έμαθα με 6 μέρες και καθυστερησης,την 2η την ίδια μέρα που περίμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...