Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας, καινουρια στο forum και καινουρια μανουλα. Με εχετε βοηθησει ηδη πολυ καθως ως νεα μαμα εχω χιλιαδες αποριες.Ειμαι ιδιωτικη υπαλληλος και σταματησα την δουλεια μου την πρωτη Δεκεμβριου 2017. Γεννησα την κορη μου στις 7 Φεβρουαριου 2018 και οταν τελειωσε η αδεια λοχειας πηρα το εξαμηνο του ΟΑΕΔ. Υπολογιζω να γυρισω στην δουλεια αρχες Νοεμβριου του 2018, ομως ειμαι ξανα εγκυος με πιθανη ημερομηνια τοκετου 2 Μαρτιου του 2019. Η ερωτηση μου ειναι αν δικαιουμαι επιδομα τοκετου και λοχειας απο το Ικα καθως και επιδομα και αδεια μητροτητας απο τον Οαεδ ξανα,δεδομενου οτι δεν θα εχω δουλεψει σχεδον καθολου το 2018. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλημέρα κοριτσια , καλη εβδομάδα σε όλες! εγώ μόλις 2 μήνες προσπαθειας, αλλα ακομα θεωρω οχι παρα πολυ οργανωμενα γιατι δεν κανουμε στοχευμενες επαφες, θελω να πω εχουμε επαφη οταν ερχεται φυσιολογικα κ στους δυο , δεν θελω να τον πιεζω τυπου "ειμαι στις γονιμες σημερα πρεπει να ερθουμε σε επαφη" , τσεκαρω βεβαια ωορρηξιες κλπ κλπ κ ξερω που βρισκομαι. Δεν τον εχω ανακατεψει ακομα τουλαχιστον με τεστακια ωορρηξιας κλπ κλπ. Εσεις πως το κανετε ?? Λετε πχ ειμαι στις γονιμες πρεπει να εχουμε επαφη ...?? 🙄
    • καλημέρα σε όλες!! @ζουζουνα* αν μπορείς αυτό με τις ΠΗΤ και το φύλο βάλε το στη πρώτη ανάρτηση που έκανες στην ομάδα, επειδή είναι πάνω-πάνω. Οπότε όταν θα ανοίγουμε την ομάδα θα φαίνεται κατευθείαν!  
    • θα τα καταφέρουμε.. 6 μήνες εγώ τους τελευταίους 2 πιο σωστά με τεστ ωορρηξίας .. θα τα καταφέρουμε. Χαλαρώστε όσες είδατε αρνητικά τεστ για να σας έρθει να ξεκινήσετε καινούργιο κύκλο.. εμένα μου ήρθε σήμερα κ διαπίστωσα πως μετά το τεστ πολύ καλά υπολογισα την ωορρηξία μου. Ήρθε 14, ημέρες μετά... Κάτι μαθαίνουμε κάθε μήνα..  
    • Συμφωνώ απολυτα απλα καποιες φορες νιώθω πως ειναι τοσο αδικο κ δυσκολο. Μην σας μαυρισω αλλο την διαθεση. Καλη μας επιτυχια στην επομενη προσπαθεια!!!😘😘
    • Καλημέρα κορίτσια! @Bloublou85 να πάρεις μια 3ψήφια χοριακή!!!! Περιμένουμε νέα!
  • Νέες συζητήσεις