Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας, καινουρια στο forum και καινουρια μανουλα. Με εχετε βοηθησει ηδη πολυ καθως ως νεα μαμα εχω χιλιαδες αποριες.Ειμαι ιδιωτικη υπαλληλος και σταματησα την δουλεια μου την πρωτη Δεκεμβριου 2017. Γεννησα την κορη μου στις 7 Φεβρουαριου 2018 και οταν τελειωσε η αδεια λοχειας πηρα το εξαμηνο του ΟΑΕΔ. Υπολογιζω να γυρισω στην δουλεια αρχες Νοεμβριου του 2018, ομως ειμαι ξανα εγκυος με πιθανη ημερομηνια τοκετου 2 Μαρτιου του 2019. Η ερωτηση μου ειναι αν δικαιουμαι επιδομα τοκετου και λοχειας απο το Ικα καθως και επιδομα και αδεια μητροτητας απο τον Οαεδ ξανα,δεδομενου οτι δεν θα εχω δουλεψει σχεδον καθολου το 2018. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ε κ εγώ υπολογίζω αν είναι έτσι την τελευταία χαμηλή θερμοκρασία.... Ελπίζω να ανέβει κι άλλο η θερμοκρασία σου. Αν θες περισσότερες πληροφορίες πάτα gyn.gr θερμοδιάγραμμα να μάθεις περισσότερα... 
    • Κ γω ειχα θέμα με το internet αλλά μπήκα τώρα κ διάβασα τα νεα σας τώρα.. Είδα ότι είχαμε κ εναν βιαστικό στην παρέα.. εύχομαι τα καλύτερα κ γρήγορα σπίτι του.. 😗 Ούτε εμένα μου είπε να κάνω doppler κ να σου πω την αλήθεια κ γω τη θεωρούσα περιττή κ τυχαίνει σήμερα μια γειτόνισσα κ μ λέει ότι ευτυχώς που η κόρη της έκανε το dobbler κ της πήραν πρόωρα το μωρό (8,5 μηνών) γιατί το στομάχι του δε μεγάλωνε κ θα πέθαινε το παιδί πριν γεννηθεί.. Όπως καταλαβαίνεις ΤΡΌΜΑΞΑ κ θα το συζητήσω με τον γιατρό μου την άλλη εβδομάδα..
    • Μετά την ωορρηξία όντως είναι πιο ψηλά έχω 36,6 αλλά από την αρχή της εβδομάδας που το παρακολουθούσα είχα36.1, Δευτέρα, Τρίτη 36.3 κ έμεινε εκεί σταθερά μέχρι την Παρασκευή ποι είχα ωορρηξία κ μετά το Σάββατο κ μέχρι σήμερα έχω 36,6 
    • Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εύχομαι με γιορτινά δωράκια στις κοιλίτσες σας!!Φίλη μου έχω την εντύπωση τώρα που πίνεις προγεστερόνη αλλάζει κ επηρεάζεται η θερμοκρασία!!Γτ πχ όταν ανεβαίνει η θερμοκρσία μας μετά τη ωορρηξία που λέμε αυτό ωφείλεται στην αύξηση της προγεστερόνης(που σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία) κ αν όταν πέφτει η προγεστερόνη σημαίνει θα έρθει η περίοδος!!Στο λέω αυτό μη τυχόν μετράς λάθος!!Ρώτα βέβαια κ τον γιατρό σου!!
    • έρχονται στιγμές που πνίγεται όταν πίνει λαίμαργα κυρίως αν πατάω κι εγω σε κάποια σημεία για να αποσυμφορούνται.δε πρόλαβα να δω το μήνυμα σου πριν πάω,υπάρχει κάτι που έρχεται στο μυαλό σου και μου πρότεινες να της το αναφέρω? παρεμπιπτώντος ήταν εκεί και η γυναικολόγος δεν είδαν κάτι στις θηλές, μου είπαν να συνεχίσω το θηλασμό και θα σκληρύνουν, θεωρησαν ότι είναι ακόμη λίγος ο καιρός για να έχουν μάθει και οι 2 θηλές.
  • Νέες συζητήσεις