Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας, καινουρια στο forum και καινουρια μανουλα. Με εχετε βοηθησει ηδη πολυ καθως ως νεα μαμα εχω χιλιαδες αποριες.Ειμαι ιδιωτικη υπαλληλος και σταματησα την δουλεια μου την πρωτη Δεκεμβριου 2017. Γεννησα την κορη μου στις 7 Φεβρουαριου 2018 και οταν τελειωσε η αδεια λοχειας πηρα το εξαμηνο του ΟΑΕΔ. Υπολογιζω να γυρισω στην δουλεια αρχες Νοεμβριου του 2018, ομως ειμαι ξανα εγκυος με πιθανη ημερομηνια τοκετου 2 Μαρτιου του 2019. Η ερωτηση μου ειναι αν δικαιουμαι επιδομα τοκετου και λοχειας απο το Ικα καθως και επιδομα και αδεια μητροτητας απο τον Οαεδ ξανα,δεδομενου οτι δεν θα εχω δουλεψει σχεδον καθολου το 2018. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Συμφωνώ σε όλα..!!!! Όλες μας θα το ζήσουμε μπορεί να μας παιδεύει αλλά στο τέλος όλες μας θα κρατάμε 1 η 2 η 3 η 4 παιδάκια στην αγγελία μας. Το τέλος του ταξιδιού πως την μητρότητα δεν υπάρχει..!! Είναι ένα ατελείωτο ταξίδι. Εδώ και λίγο καιρό η @babybaby άρχισε το πιο όμορφο ταξίδι της με τον καρπό του έρωτα τους στην αγγελία της όπως το είπες η νεράιδα τους..  Για όλες μας έχει παιδάκι. Δεν πρέπει να τα παρατάμε.. και θα πέσουμε και θα ξανά σικοθουμε..  @babybaby να σας ζήσει και τώρα αρχίζει το πιο όμορφο ταξιδι.. 
    • Καλύτερα βάλε ότι αδιαθετησες σήμερα κ υπολόγισε συν μία ημέρα. Και εμένα αυτή είναι η απορία μου πώς να κινηθούμε. Σήμερα εμένα μου τελείωσε η περίοδος. Την προηγούμενη φορά προσπαθήσαμε κάθε μέρα στις γόνιμες αλλά δεν μας βγήκε δυστυχώς όλες τις ημέρες.  Εν τω μεταξύ μέσα στη βδομάδα θα πάμε κ στον γιατρό για να δούμε τι θα μας πει, μάλλον εξωσωματική.
    • Πώς λέτε να κινηθώ αυτό το μήνα με βάση τα παραπάνω??? Θα κάνω κ τεστακια βέβαια...
    • Αδιαθέτησα... Απλά τώρα να βάλω στην εφαρμογή να ξεκινήσει η από αύριο ως πρώτη μέρα?? Γτι ναι μεν αδιαθέτησα τώρα αλλά δε το λες κ 1η ολόκληρη μέρα.. μπερδευομαι
  • Νέες συζητήσεις