Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι είναι αυτό?


mariatzo

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Αυτό ναι.προσπαθει να το αποβάλλει.αν αποβληθεί τελείωσε μόνο του αν όχι θα κάνω την ένεση.μπορουμε να την κάνουμε χωρίς να επέμβουμε χειρουργικά γιατί είναι πολύ μικρή η τιμή της χοριακη 

παλι καλα. Εστω αυτο δε λες....Να γλυτωσεις τουλαχιστον αυτο. Θελω να πιστευω οτι με το αιμα θα τελειωσει μονο του. Στο μεταξυ ποσο τρελο που η προηγουμενη περιοδος ηρθε στην ωρα της. δλδ αν δεν ειχες κανει χοριακη τοτε, που να παιρνες χαμπαρι ολο αυτο το πραγμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2018 at 10:41 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

επιθεση που λεει και η μικρη μου..γιουρια...οσο τα ανεχεσαι αυτα, τοσο χειροτερα θα γινονται τα πραγματα,,πρεπει να μιλησεις με τον αντρα σου και να ξεκαθαρισεις την κατασταση, πώς τη βλεπεις εσυ και πώς αυτος..οχι η μανα του ομως..αφου τα ξεκαθαρισετε ολα εσεις και εχετε κοινο "μετωπο", τοτε μονο θα βαλετε τα πραγματα στη θεση τους..και καλυτερα να μη βαψετε και μην καθαρισετε τιποτα..πηγαινετε στο σπιτι σας, να τακτοποιηθειτε, να εχεις τα πραγματα σας μια χαρα..οσο μεγαλωνουν τα παιδια τι θα βλεπουν..τη μανα φιλοξενουμενη στης γιαγιας και τα πραγματα στις κουτες; και αυτα ειναι τα επιφανειακα..οσο περναει ο καιρος αυτη η γυναικα θα σε ριχνει και σε αλλα επιπεδα..πατα ποδι, στον αντρα σου, για να φυγετε με κοινη αποφαση απο εκει μεσα..

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Κι όμως.οταν άκουσα το αποτέλεσμα μου έπεσαν τα αυτιά.οχι δεν ήταν.το έχει περάσει κάποια κοπέλα αυτό ? Και να κάνει την ένεση μετά και μετά όλα Καλά? 

Φιλη μου το εκανε. Της ειπαν οχι σεξ και οχι 3 μηνες κυηση γιατι υπαρχει κινδυνος τερατογεννεσης.

Ελπιζω να πανε ολα καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα κάνει τεστ εγκυμοσυνης πριν την περίοδο και είχε βγει άγχος θετικό.λεω θα πάω να κάνω και χοριακη.παω και βγαίνει θετική.και η περίοδος ακριβώς στην ώρα της.τξν μέρα που περίμενα να έρθει ήρθε.και έκανα και ωορηξια.σημερα που πήγα στο γιατρό μου είπε ότι ο ωορηξια έγινε.η φίλη σου πως πήγε ξέρεις?είχε παρενέργειες?θυμάσαι καθόλου την τιμή της χοριακη της ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Είχα κάνει τεστ εγκυμοσυνης πριν την περίοδο και είχε βγει άγχος θετικό.λεω θα πάω να κάνω και χοριακη.παω και βγαίνει θετική.και η περίοδος ακριβώς στην ώρα της.τξν μέρα που περίμενα να έρθει ήρθε.και έκανα και ωορηξια.σημερα που πήγα στο γιατρό μου είπε ότι ο ωορηξια έγινε.η φίλη σου πως πήγε ξέρεις?είχε παρενέργειες?θυμάσαι καθόλου την τιμή της χοριακη της ?

Δε θυμαμαι αλλα ηταν μικρη χοριακη! Δεν πονεσε καν μου ειχε πει!τοτε της ειχε πει ο γιατρος οτι μπορει να χρειαζοταν συμπληρωματικη ενεση αλλα τελικα δε χρειαστηκε τπτ! Θυμαμαι ομως ειχε παει τοτε 2-3 φορες και την παρακολουθουσαν για ασφαλεια και ειχε αιμα απο κατω αλλα οχι τρομερο!

Της ειπε οτι σπανια αμα κανεις ενεση μπορει μετα να χρειαστει επεμβαση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου οπως σου ειπα ειχαμε το ιδιο πραγμα!!!! εσυ πρωτη χορισκη 17 δευτερη σημερα 33 εγω ειχα 19 πρωτη δευτερη 28 ανεβενει αλλα λιγο προφανος ειναι βιοχιμικη κυηση!!! ειχα και εγω το ιδιο αιμα!!! δεν πρεπει να ειναι εξωμητριο στο εξωμητριο η χοριακη ανεβενει ακνωνικα δηλαδη πολυ ισως και ποιο πολυ αποτι στην εγκυμοσυνη! δεν καταλαβενω γιατι να κανεις ενεσεις??

εγω ειχα παρει ενα χαπι για μια εβδομαδα και μου ηρθε περιοδος και καθαρησα!!!! παρε δευτερη γνωμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Κατάλαβα.σ ευχαριστώ για την απάντηση 

Ελπιζω να περασει γρηγορα και ανωδυνα κοριτσι μου! 

Να εισαι δυνατη... ηταν η καλυτερη επιλογη απο το γιατρο σου για να αποφυγεις άλλα πιστευω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου μια φιλη μου την εκανε με υψηλη χοριακη λογω εξωμητριου και τελικα καταφερε να το αποβαλει χωρις χειρουργιο..ειχε πονους θυμαμαι και ειχε ψιλοανεβασει πυρετο..μετα απο 9 μηνεες καταφερε και εμεινε εγκυος χωρις κανενα προβλημα!! Ευχομαι περαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας.δεν είναι μόνο το τωρινό.εχω περάσει κα8 δυο παλινδρομες στο παρελθόν.28 χρονών είμαι και εγώ και ο άντρας μου.τι να πω κοριτ Σια.ευχομαι να μας πάνε καλά τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας.δεν είναι μόνο το τωρινό.εχω περάσει κα8 δυο παλινδρομες στο παρελθόν.28 χρονών είμαι και εγώ και ο άντρας μου.τι να πω κοριτ Σια.ευχομαι να μας πάνε καλά τα πράγματα.

Υπομονή κοριτσάκι μου κα οταν είναι να σας έρθει θα σας έρθει το πολυπόθητο μωράκι σας... και περαστικά γι αυτό που περνάς τώρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για δείτε και αυτό που θα σας γράψω τώρα.μιλησα σήμερα με τι θείο μου είναι γυναικολόγος Αλλά σε άλλη πόλη.του εξηγώ πως έχουν τα πράγματα και μου λέει ότι υπάρχει περίπτωση να μην είναι εξωμητριο και να είναι ενδομήτριο.αν και με τόσο αίμα δεν περιμένει και πολλά.θα δείξει η χοριακη αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα υπέρηχο χτες στο γιατρό μου.δεν φάνηκε κάτι.και με 33 χοριακη τι να φανεί.τον εμπιστεύομαι πολύ γιατί είναι Χρόνια οικογενειακός φίλος.δεν είναι ξένος.μου το είπε κς7 αυτός για ενδομήτριο Αλλά ούτε αυτός το πιστεύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλο καλά λυπάμαι για τις παλινδρόμησεις.Ειχα και εγώ στο παρελθόν μια εξωμήτριος κύηση εγώ δεν είχα σταθερό κύκλο και έδωσα σημασία αίμα πόνο και η χοριακη στα ύψη αφού μου λέγαν για δίδυμα στο μικροβιολογικό που να ξεραν υπέρηχος τίποτε δεν φαινόταν μη στα πολυλογω χειρουργήθηκαν έχασα μια σάλπιγγα και ένα σωρό θεμματΑ μετά ελπίζω να μην είναι και σας εύχομαι ότι καλύτερο  θα περιμένουμε νέα και τη χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά.σε τι φάση είσαι τώρα? Είσαι στις προσπάθειες? Τι να πω μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η karen είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλο καλά λυπάμαι για τις παλινδρόμησεις.Ειχα και εγώ στο παρελθόν μια εξωμήτριος κύηση εγώ δεν είχα σταθερό κύκλο και έδωσα σημασία αίμα πόνο και η χοριακη στα ύψη αφού μου λέγαν για δίδυμα στο μικροβιολογικό που να ξεραν υπέρηχος τίποτε δεν φαινόταν μη στα πολυλογω χειρουργήθηκαν έχασα μια σάλπιγγα και ένα σωρό θεμματΑ μετά ελπίζω να μην είναι και σας εύχομαι ότι καλύτερο  θα περιμένουμε νέα και τη χοριακη

Αυτο το διάβαζα σε ένα αρθρο και σκεφτομουν καμια φορα που ευχομαστε μια τεράστια χοριακή, τελικά δεν ειναι και πολύ καλη ευχη. Ειδα οτι οι ασυνηθιστα μεγαλες χοριακές επίσης δεν ειναι καλή ενδειξη....Αχ τι να πω ρε κοριτσια καθε κοπελα και τον δικο της μικρο ή μεγαλο γολγοθα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά η δεύτερη χοριακη όπως τα είχε πει ο γιατρός.40 μονάδες βγήκε.το αίμα συνεχίζεται.αυριο μάλλον θα πάω στο νοσοκομείο να κάνω την ένεση να τελειώνουμε.μακαρι να μπορούσα να πάω και τώρα.θελω να τελειώσει όσο πιο γρήγορα γίνεται αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2018 at 1:03 ΠΜ, ο/η mariatzo είπε:

Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά.σε τι φάση είσαι τώρα? Είσαι στις προσπάθειες? Τι να πω μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας.

Σε αφασία ?..... Ειμαι σε προσπάθειες ακομη.Πεντε χρόνια  μέ επαναλαμβάνομενες αποτυχίες καμια εμφύτευση. Τωρα παύση Σεμπτέμβριο ξανα 10τη καί ελπίζω τυχερή. Εσυ πως εισαι ψυχή μου τι σου πέ τελικά και τι ένεση ειναι αυτή. Ολα τελειώσουν σύντομα  να σαι δυνατη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα.ωραια πράγματα συμβαίνουν.ειμαι στο περίμενε ακόμα.ειπαμε να κάνω άλλη μια χοριακη τη Δευτέρα να δούμε τι θα δείξει κ αυτή και μετά αν είναι να προχωρήσουμε.η ένεση είναι ενδομυικη,η μεθετροξαση κάπως έτσι.σκοτωνει τα εμβρυικα κύτταρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να σου ευχηθώ να πάνε όλα καλά  δεν έπρεπε όταν είπε για βιοχημική να σε δει ότι όλα είναι καλά?και γιατί η ένεση τόσο μικρό χρονικό διάστημα το ποιο λογικό να φύγει από μόνο του και μετά συγουρα να σε δει .....καλά αποτελέσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Κατάλαβα.ωραια πράγματα συμβαίνουν.ειμαι στο περίμενε ακόμα.ειπαμε να κάνω άλλη μια χοριακη τη Δευτέρα να δούμε τι θα δείξει κ αυτή και μετά αν είναι να προχωρήσουμε.η ένεση είναι ενδομυικη,η μεθετροξαση κάπως έτσι.σκοτωνει τα εμβρυικα κύτταρα 

Λυπάμαι γλυκιά μου!!Εχω την εντύπωση ότι αυτή την ένεση την κάνουν σε εξωμήτρια κύηση κ παραπάνω χοριακή!Εύχομαι να μην χρειαστεί κάτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να τελειωνεις με ολο αυτο να ξεμπερδευεις να πας παρακατω. Ηταν μεγαλη ατυχια ετσι οπως εγινε στη διαρκεια ενος μηνα....αντε να τελειωνουν οι ατυχιες πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα έκανα πάλι χοριακη.απο 40 πήγε 47.ακόμα έχει μια ανοδική πορεία πολύ μικρή βέβαια.περιμενουμε ακόμα.θα ξανά κάνω πάλι την Πέμπτη και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Κορίτσια σήμερα έκανα πάλι χοριακη.απο 40 πήγε 47.ακόμα έχει μια ανοδική πορεία πολύ μικρή βέβαια.περιμενουμε ακόμα.θα ξανά κάνω πάλι την Πέμπτη και βλέπουμε.

χωρις την ένεση ακόμα ε? Ε, ρε παιδι μου, ενα μηνα αυτή η δουλειά. Ποτε θα επαναλαβεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...