Μετάβαση σε περιεχόμενο

sugar free!!!!! sos


Mamounitsa

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

κοριτσια εμενα κυριος αυτο που με νοιαζει ειανι το ζαχαρο νομιζω πως ο γιατρος με φοβηε χωρις λογο! μου εδωσε γλυκοζη και με μετρησε και ηταν σα να ειχα φαει μια τουρτα μονη μου ενω στην ουσια το φαι δε μουα νεβαζει το ζαχαρο! 5 ωρες μετα μετριθικα οχι επιδη επρεπε απλα εκεινη την ωρα μπορεσα και ηθελα να δω ποσο θα ηταν πριν το γευμα και μετα και αποτι φανικε τωρα ηταν καλο! οσο για τη ζαμπονοπιτα μπορει να παχενει αν και δε με νοιαζει αλλα επιδη ημουν στο δρομο αυτο βρηκα αυτο εφαγα! εχω κοψει παρα πολλα πραγματα και νομιζω και φοβαμαι χωρις λογο πραγματικα δε θελω να το πιστεψω!!!

Με την γλυκοζη ποσο ειχες? Παντως να ξερεις οτι οσο προχωρα η κυηση τοσο ανεβαινει το σαχκαρο. Μπορει τον 3ο μηνα μεττα απο μια τυροπιτα να εχεις 120 κ στον 8ο να εχεις 200 με την ιδια τυροπιτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις Just now, ο/η Lila..! είπε:

Με την γλυκοζη ποσο ειχες? Παντως να ξερεις οτι οσο προχωρα η κυηση τοσο ανεβαινει το σαχκαρο. Μπορει τον 3ο μηνα μεττα απο μια τυροπιτα να εχεις 120 κ στον 8ο να εχεις 200 με την ιδια τυροπιτα

ναι ε?????????? με τη γλυκοζη ειχα στην ωρα τη μια 150 και την αλλη 183!!! νομιζω ειμαι στην αυξημενη τυρι=οπιτα μιας και μπηκα στον 6ο!!! πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lila..! είπε:

Με την γλυκοζη ποσο ειχες? Παντως να ξερεις οτι οσο προχωρα η κυηση τοσο ανεβαινει το σαχκαρο. Μπορει τον 3ο μηνα μεττα απο μια τυροπιτα να εχεις 120 κ στον 8ο να εχεις 200 με την ιδια τυροπιτα

τζιζας! αυτο μου ελειπε. εχω μπει στον τριτο μηνα και επειδη εχω παρα πανω κιλα και εχει και ιστορικο ο πατερας μου, κανω πολυ αυστηρη διατροφη και συνεχεια μετριεμαι η κακομοιρα. εκλεισα και ραντεβου σε ενδοκρινολογο.αντε να δουμε... ειναι λιγο δυσκολο αλλα δεν πειράζει αρκει να εχουν την υγεια τους τα σπορακια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xara1 είπε:

τζιζας! αυτο μου ελειπε. εχω μπει στον τριτο μηνα και επειδη εχω παρα πανω κιλα και εχει και ιστορικο ο πατερας μου, κανω πολυ αυστηρη διατροφη και συνεχεια μετριεμαι η κακομοιρα. εκλεισα και ραντεβου σε ενδοκρινολογο.αντε να δουμε... ειναι λιγο δυσκολο αλλα δεν πειράζει αρκει να εχουν την υγεια τους τα σπορακια μας

χαρα εκανες καμπυλη??? ποσο ειχες εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

χαρα εκανες καμπυλη??? ποσο ειχες εσυ?

δεν ηταν Καλή .100_200_150. για αυτο και ξεκινησα απο μονη μου διατροφή (με τις συμβουλες του γυναικολογου βεβαια)μεχρι να ερθει η πεμπτη που εχω κλείσει ραντεβου στον ενδοκρινολογο. δεν πειραζει οσο περνανε οι μερες το συνηθιζω και δεν παραπονιεμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

ναι ε?????????? με τη γλυκοζη ειχα στην ωρα τη μια 150 και την αλλη 183!!! νομιζω ειμαι στην αυξημενη τυρι=οπιτα μιας και μπηκα στον 6ο!!! πφφφφ

Η καμπυλη σου ειναι παθολογικη καθως αν 2 ωρες μετα την γλυκοζη εχεις πανω απο 150 εχεις διαβητη κυησης. Καλο θα ειναι να ακολουθησεις πιστα την διατροφη για να μην καταφυγεις σε ινσουλινες κ κυριως για να μην επιρρεαστει το μωρο σου. Ισως η γιατρος σου πει να το μετρας κ στις 2 ωρες κ στη 1. Θελει υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xara1 είπε:

δεν ηταν Καλή .100_200_150. για αυτο και ξεκινησα απο μονη μου διατροφή (με τις συμβουλες του γυναικολογου βεβαια)μεχρι να ερθει η πεμπτη που εχω κλείσει ραντεβου στον ενδοκρινολογο. δεν πειραζει οσο περνανε οι μερες το συνηθιζω και δεν παραπονιεμαι

Αχ βρε χαρά  δώσε κουράγιο  γιατί εγώ παράπονο είμαι!!! Αλλά  για τα μπεπακια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Η καμπυλη σου ειναι παθολογικη καθως αν 2 ωρες μετα την γλυκοζη εχεις πανω απο 150 εχεις διαβητη κυησης. Καλο θα ειναι να ακολουθησεις πιστα την διατροφη για να μην καταφυγεις σε ινσουλινες κ κυριως για να μην επιρρεαστει το μωρο σου. Ισως η γιατρος σου πει να το μετρας κ στις 2 ωρες κ στη 1. Θελει υπομονη

Θέλει υπομονή δε λες  τίποτα! Εγώ στο 2 ώρα είχα 113 έπεσε από το 183! Αλλά νομίζω  πως δεν αντέχω  μια τέτοια  διατροφή  αλήθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Θέλει υπομονή δε λες  τίποτα! Εγώ στο 2 ώρα είχα 113 έπεσε από το 183! Αλλά νομίζω  πως δεν αντέχω  μια τέτοια  διατροφή  αλήθεια! 

Θα το συνηθισεις κ θα βρεις τροφες που θα μπορεις να τρως πολυ κ να μην ανεβαινει το σακχαρο οπως αυγα, φασολια, φριγανιες με τυρι, κρεας με σαλατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Αχ βρε χαρά  δώσε κουράγιο  γιατί εγώ παράπονο είμαι!!! Αλλά  για τα μπεπακια μας! 

σκεφτομαι οτι δεν θα κανω κακο σε μενα αν φαω, θα κανω στο μπεμπακι, οποτε με αυτη τη σκεψη φευγουν και λιγουρες και ολα.σκεψου οτι ειναι μονο για λιγους μηνες και κανε υπομονη!! τι να κανουμε, δεν γινεται αλλιως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η xara1 είπε:

σκεφτομαι οτι δεν θα κανω κακο σε μενα αν φαω, θα κανω στο μπεμπακι, οποτε με αυτη τη σκεψη φευγουν και λιγουρες και ολα.σκεψου οτι ειναι μονο για λιγους μηνες και κανε υπομονη!! τι να κανουμε, δεν γινεται αλλιως

Ναι βρε κορίτσι μου αυτό σκέφτομαι και τίποτα άλλο αλλιώς θα έτρωγα 2κιλα παγωτό τώρα χαααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι βρε κορίτσι μου αυτό σκέφτομαι και τίποτα άλλο αλλιώς θα έτρωγα 2κιλα παγωτό τώρα χαααχ

αστα!! εγω ζηλευω τα γλυκα και τους φρεντο. τα βλεπω και μου τρέχουν τα σαλια χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η xara1 είπε:

αστα!! εγω ζηλευω τα γλυκα και τους φρεντο. τα βλεπω και μου τρέχουν τα σαλια χαχαχα

Χάχα και εγώ τα Ιδια! Αλλά προσπαθώ να μη βρίσκομαι με ανθρώπους που τρώνε γλυκά χαααχ!, φρεντο γιατί δεν πίνεις?, εγώ έχω κόψει τον καφέ λόγο τσιγάρου αλλιώς θα επινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Χάχα και εγώ τα Ιδια! Αλλά προσπαθώ να μη βρίσκομαι με ανθρώπους που τρώνε γλυκά χαααχ!, φρεντο γιατί δεν πίνεις?, εγώ έχω κόψει τον καφέ λόγο τσιγάρου αλλιώς θα επινα

γιατι με συμβουλεψε ο γιατρος να πινω μονο φιλτρου... οποτε τα ξεχασα τα φρεντακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως, θα ήθελα να διευκρινήσω το εξής. Τα παραπανίσια κιλά δεν είναι πάντα υπέυθυνα για τον διαβήτη κύησης. Φίλη μου σε 3 εγκυμοσύνες που είχε ξεκινούσε με 55 κιλά, και στις 3 εμφάνισε διαβήτη κύησης και έφερε στον κόσμο 3 υγιέστατα μωρά. Είναι απλά στον οργανισμό και ειδικά στον πλακούντα και θέλει προσοχή για να μην εμφανίσουν  τα μωρά μεγαλοσωμία που θα δυσκολέψει τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xara1 είπε:

γιατι με συμβουλεψε ο γιατρος να πινω μονο φιλτρου... οποτε τα ξεχασα τα φρεντακια!

ναι και εμενα φιλτρου και ελληνικο!!! αλλα ενταξη μετα θα τους πηνουμε 5 τη μερα για να αντεχουμε και τα ξενυχτια!! εγω επινα εσπρεσο σκετο! φυσικα και δεν πινω πια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πάντως, θα ήθελα να διευκρινήσω το εξής. Τα παραπανίσια κιλά δεν είναι πάντα υπέυθυνα για τον διαβήτη κύησης. Φίλη μου σε 3 εγκυμοσύνες που είχε ξεκινούσε με 55 κιλά, και στις 3 εμφάνισε διαβήτη κύησης και έφερε στον κόσμο 3 υγιέστατα μωρά. Είναι απλά στον οργανισμό και ειδικά στον πλακούντα και θέλει προσοχή για να μην εμφανίσουν  τα μωρά μεγαλοσωμία που θα δυσκολέψει τον τοκετό.

ναι ισως ειναι και κληρονομικο πιο πολυ! κριμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...