Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάποια από ΛΑΡΙΣΑ?? Αναζήτηση γυναικολόγου


Recommended Posts

Βοήθεια ειμαι στη 7η εβδομαδα και ψάχνω γιατρό στη Λάρισα αλλά πάω απ'όλα άνθρωπο.. Είτε γυναίκα είτε άντρας.. είτε δημόσιο είτε ιδιωτικό.. αρκεί να είναι δίπλα μου μέχρι τη γέννα!!! Κάποια από Λάρισα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μένω Λάρισα αλλά είμαι από αυτά τα μέρη! Η μαμά μου πηγαίνει χρόνια σε έναν πολύ καλό γιατρό και άνθρωπο πάνω από όλα. Αυτός ο γιατρός είναι στο Πανεπιστημιακό της Λάρισας μάλιστα είναι και ο διευθυντής της μαιευτικης-γυναικολογικής. Έχει και ιατρείο έξω, τον λένε Δαπόντε Αλέξανδρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η mk2011 είπε:

Βοήθεια ειμαι στη 7η εβδομαδα και ψάχνω γιατρό στη Λάρισα αλλά πάω απ'όλα άνθρωπο.. Είτε γυναίκα είτε άντρας.. είτε δημόσιο είτε ιδιωτικό.. αρκεί να είναι δίπλα μου μέχρι τη γέννα!!! Κάποια από Λάρισα? 

Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!Εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για κ.Γκαρά,κ.Αλεξανδρή κ Νταφόπουλο που νομίζω είναι στο Πανεπιστημιακό!!Γενικά η Λάρισα έχει καλούς γιατρούς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καλη μου!Σου εύχομαι μια καλη κ τελοιομηνη εγκυμοσύνη! Εγώ διανυω τον 4ο μήνα της πρώτης μου εγκυμοσύνης. Ο γιατρός μου είναι ο κύριος Ηλίας Αλεξανδρής. Σου τον συνιστω με κλειστά μάτια! Καλη συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.... Για οικονομικούς λόγους θα αλλάξω γιατρό και θα πάω στο πανεπιστημιακό Λάρισας. Μάλλον στον Γκαρά που έχω ακούσει καλά λόγια. Έχει γεννήσει κάποια πρόσφατα εκεί? Γενικά πως είναι η εμπειρία στο νοσοκομείο? Ξέρετε το ποσό που παίρνει ο Γκαράς στα απογευματινά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki co είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.... Για οικονομικούς λόγους θα αλλάξω γιατρό και θα πάω στο πανεπιστημιακό Λάρισας. Μάλλον στον Γκαρά που έχω ακούσει καλά λόγια. Έχει γεννήσει κάποια πρόσφατα εκεί? Γενικά πως είναι η εμπειρία στο νοσοκομείο? Ξέρετε το ποσό που παίρνει ο Γκαράς στα απογευματινά?

Καλησπέρα, εγώ γέννησα πριν λίγες μέρες εκεί με τον Γκαρά, πήγαν όλα καλά δόξα τω Θεό! Το νοσοκομείο είναι σε γενικές γραμμές καλό, οι μαιες δεν είναι όλες ότι καλύτερο αλλά υπάρχουν 3-4 που ασχολούνται πολύ και είναι και πολύ ευγενικες... Βέβαια εγώ πέτυχα σε περίοδο που ήταν όλα τα δωμάτια γεμάτα και μου είπε ο Γκαράς ότι κάθε χρόνο αυτή την εποχή έχουν πολλές γέννες... Τα ραντεβού όλα τα έκανα στο ιατρείο που έχει έξω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Να  σου ζήσει το μωράκι σου!!! :) Στο ιατρείο πόσο κοστίζει η επίσκεψη? Γενικά σαν γιατρος είναι προσιτός? Εννοώ να εξηγεί και γενικά να ασχολείται? Επίσης είναι διαθέσιμος σε τηλέφωνο γενικά? Στο πανεπιστημιακό τι ακριβώς πληρώνεις? συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Να  σου ζήσει το μωράκι σου!!! :)Στο ιατρείο πόσο κοστίζει η επίσκεψη? Γενικά σαν γιατρος είναι προσιτός? Εννοώ να εξηγεί και γενικά να ασχολείται? Επίσης είναι διαθέσιμος σε τηλέφωνο γενικά? Στο πανεπιστημιακό τι ακριβώς πληρώνεις? συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις!

Σε ευχαριστώ πολύ και εσύ με το καλό! Είναι πολύ προσιτος και έχει πολύ θετική ενέργεια! Στα τηλέφωνα είναι διαθέσιμος αλλά επειδή έχει πολλές γέννες είναι φορές που δεν μπορείς να τον βρεις εύκολα... Στο πανεπιστημιακο δεν πληρώνεις τπτ, μόνο τον γιατρό σου... Για τα χρήματα του ραντεβού δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά γτ εμείς από επιλογή δίναμε 50€ σε κάθε ραντεβού για να μην είναι μεγάλο το τελικό ποσό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ!! Δηλαδή δίνατε 50€ στα ραντεβού, και τι πόσο πήρε ο Γκαρας στον τοκετό?

Αυτό θα το συζητήσεις καλύτερα με τον ίδιο ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marina84 είπε:

Αυτό θα το συζητήσεις καλύτερα με τον ίδιο ☺️

Σ ευχαριστώ πολυ και πάλι για τις Πληροφορίες!!! :) γενικά ο Γκαρας εχω ακούσει ότι είναι γενικά υπέρ του φυσιολογικού και δεν κάνει άσκοπες καισαρικές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki co είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ και πάλι για τις Πληροφορίες!!! :) γενικά ο Γκαρας εχω ακούσει ότι είναι γενικά υπέρ του φυσιολογικού και δεν κάνει άσκοπες καισαρικές...

Ναι έτσι είναι, εγώ είχα λίγο δύσκολη γέννα και παρόλα αυτά δεν με πήγε σε καισαρικη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 29/6/2018 at 10:44 ΜΜ, ο/η Marina84 είπε:

Καλησπέρα, εγώ γέννησα πριν λίγες μέρες εκεί με τον Γκαρά, πήγαν όλα καλά δόξα τω Θεό! Το νοσοκομείο είναι σε γενικές γραμμές καλό, οι μαιες δεν είναι όλες ότι καλύτερο αλλά υπάρχουν 3-4 που ασχολούνται πολύ και είναι και πολύ ευγενικες... Βέβαια εγώ πέτυχα σε περίοδο που ήταν όλα τα δωμάτια γεμάτα και μου είπε ο Γκαράς ότι κάθε χρόνο αυτή την εποχή έχουν πολλές γέννες... Τα ραντεβού όλα τα έκανα στο ιατρείο που έχει έξω... 

Συγγνώμη και πάλι για την ενόχληση! Μήπως ξέρεις εάν ο Γκαρας ξεγενναει και στο ιασω? Γιατί είναι καθηγητής και εκεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki co είπε:

Συγγνώμη και πάλι για την ενόχληση! Μήπως ξέρεις εάν ο Γκαρας ξεγενναει και στο ιασω? Γιατί είναι καθηγητής και εκεί..

Ναι είναι στο πανεπιστημιακο και στο ιασω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki co λαρισαια είσαι? Κοντοχωριανές είμαστε! Εγώ φαρσαλινή αλλά μένω βόλο. 

Θα πας πανεπιστημιακό τελικά? Το σκεφτόμουν και γω να αλλάξω γιατρο και να πάω εκει για πιο οικονομικά αλλά το μετάνιωσα... Δεν θέλω να μπω σε αυτή την διαδικασία την θεωρώ ψυχοφθόρα, οπότε μάλλον ιασω θα πάω. Είναι και το πρώτο μου και δεν ξέρω και τίποτα απο μωρά και φοβάμαι οτι στο νοσοκομείο δεν θα ασχοληθούν και πολύ μαζί μου.

Πήρα χθες και ρώτησα και τιμές ιασω, 1200 δικλινο φυσιολογικός +100 ο αναισθησιολόγος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η @eirini@ είπε:

@Niki co λαρισαια είσαι? Κοντοχωριανές είμαστε! Εγώ φαρσαλινή αλλά μένω βόλο. 

Θα πας πανεπιστημιακό τελικά? Το σκεφτόμουν και γω να αλλάξω γιατρο και να πάω εκει για πιο οικονομικά αλλά το μετάνιωσα... Δεν θέλω να μπω σε αυτή την διαδικασία την θεωρώ ψυχοφθόρα, οπότε μάλλον ιασω θα πάω. Είναι και το πρώτο μου και δεν ξέρω και τίποτα απο μωρά και φοβάμαι οτι στο νοσοκομείο δεν θα ασχοληθούν και πολύ μαζί μου.

Πήρα χθες και ρώτησα και τιμές ιασω, 1200 δικλινο φυσιολογικός +100 ο αναισθησιολόγος. 

στις On 8/8/2018 at 2:31 ΜΜ, ο/η Marina84 είπε:

Ναι είναι στο πανεπιστημιακο και στο ιασω :)

Ειρήνη μου Λαρισαια ειμαι!! Κ σκέφτομαι κ εγω το Ιασώ για τον ίδιο λόγο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Με το καλό τα μωράκια σας! Εγώ που γεννησα πανεπιστημιακο είμαι ευχαριστημένη, είναι αρκετά βοηθητικες οι περισσότερες μαιες αλλά αν θέλετε να κάνετε επισκληριδιο μη το επιλέξετε γτ δεν κάνουν συνήθως στον φυσιολογικό τοκετό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Marina84 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Με το καλό τα μωράκια σας! Εγώ που γεννησα πανεπιστημιακο είμαι ευχαριστημένη, είναι αρκετά βοηθητικες οι περισσότερες μαιες αλλά αν θέλετε να κάνετε επισκληριδιο μη το επιλέξετε γτ δεν κάνουν συνήθως στον φυσιολογικό τοκετό... 

Καλημέρα!!! Εγώ δεν ξέρω ακόμα αν θα κάνω, αλλά θέλω να έχω την επιλογή εφόσον χρειαστεί.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...