Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελεγχοι


Recommended Posts

Kαλημέρα! Μια συνάδελφος μου ανάφερε πως γνωστή της έγκυος έκανε, εκτός απο τους κλασσικούς προγεννητικούς ελέγχους, και κάποιους ελέγχους που εξετάζουν το παιδί και νοητικά. Εχετε κάτι υπ' όψιν σας; Επίσης, τι λέτε για το harmony test; Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lillou είπε:

Kαλημέρα! Μια συνάδελφος μου ανάφερε πως γνωστή της έγκυος έκανε, εκτός απο τους κλασσικούς προγεννητικούς ελέγχους, και κάποιους ελέγχους που εξετάζουν το παιδί και νοητικά. Εχετε κάτι υπ' όψιν σας; Επίσης, τι λέτε για το harmony test; Ευχαριστώ!

Καλησπέρα,Μήπως εννοούσε την Αυχενική διαφάνεια? Οσο αφορά το τεστ εγω προτείνω μια χοριακη είναι πάντα έγκυρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νοητικές εξετάσεις σε έμβρυο πρώτη φορά ακούω. Μάλλον εννοούσε την αυχενική διαφάνεια που δείχνει την ύπαρξη κάποιων συνδρόμων όπως το Down και εκεί πρέπει να μπερδεύτηκε. Γνώμη μου είναι να κάνεις όσες εξετάσεις σου συστήσει ο γιατρός σου και να μην ξοδέυεσαι σε επιπλέον εξετάσεις που θα σε αγχώσουν κιόλας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...