Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Kαλημέρα! Μια συνάδελφος μου ανάφερε πως γνωστή της έγκυος έκανε, εκτός απο τους κλασσικούς προγεννητικούς ελέγχους, και κάποιους ελέγχους που εξετάζουν το παιδί και νοητικά. Εχετε κάτι υπ' όψιν σας; Επίσης, τι λέτε για το harmony test; Ευχαριστώ!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 5 ώρες, ο/η Lillou είπε:

Kαλημέρα! Μια συνάδελφος μου ανάφερε πως γνωστή της έγκυος έκανε, εκτός απο τους κλασσικούς προγεννητικούς ελέγχους, και κάποιους ελέγχους που εξετάζουν το παιδί και νοητικά. Εχετε κάτι υπ' όψιν σας; Επίσης, τι λέτε για το harmony test; Ευχαριστώ!

Καλησπέρα,Μήπως εννοούσε την Αυχενική διαφάνεια? Οσο αφορά το τεστ εγω προτείνω μια χοριακη είναι πάντα έγκυρη!

Νοητικές εξετάσεις σε έμβρυο πρώτη φορά ακούω. Μάλλον εννοούσε την αυχενική διαφάνεια που δείχνει την ύπαρξη κάποιων συνδρόμων όπως το Down και εκεί πρέπει να μπερδεύτηκε. Γνώμη μου είναι να κάνεις όσες εξετάσεις σου συστήσει ο γιατρός σου και να μην ξοδέυεσαι σε επιπλέον εξετάσεις που θα σε αγχώσουν κιόλας

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Μαζί έχουμε αυχενική..ΑΓΩΝΙΑ!!  Καλά μας αποτελέσματα..κ σε όλες γενικότερα.. Κ με την κυτταρίτιδα τι γίνετε τώρα;; Παιδιά, μια φίλη γέννησε το Μάιο κ τώρα που την είδα με σορτσάκι κατάλαβα οτι έχει γεμίσει κυτταρίτιδα..😲😲
    • Οχι να μην ανησυχείς συμβαίνει αυτό και σε κανονικούς κύκλους απλα οταν δεν μας ενδιαφέρει δεν δίνουμε σημασία και περνάει!!!!!  
    • Καλως να ορισουν τα μωρακια σας!! Να εχευε στο νου σας, πως αν ολα βαινουν καλως, συνηθως το πρωτο μωρο, μενει κ τις 39-40 εβδομαδες μεσα σας!! Φανταστειται εγω που ειχα σχετικα κοντο τραχηλο, το μωρο ειχε κατεβει απο την 26 (νομιζω) κ ειχα κ απο πολυ νωρις μια μικρη διαστολη, με πολυ προσοχη κ ξεκουραση εκλεισα κ τις 40 εβδομαδες! Εν τελη μου καναν τεχνητους πονους γιατι επρεπε καποια στιγμη να γεννησω!!! Παντως πιστευω οτι για το μωρο ειναι καλυτερα να ολοκλητωση την ενδομητρια ζωη του κ να βγει οταν ερθει η ωρα του!!
    • Γεια σου! Εγω ειχα παρει στα τηλέφωνα που εχει το σάιτ τους δυσκολεύτηκα λιγο να τους βρω κ οταν τους βρηκα μου δωσανε ενα αλλο τηλέφωνο που δεν εχω κρατήσει . Παρε σε αυτα κ εσυ 2132051360, 2132051366 . Εχουν πολλες μερες κ απογεύματα και σαββατοκύριακα οποτε κατι θα σε βολεψει σίγουρα!   
    • Ημουνα όλο το μηνα χαλαρή κ ανέμελη ειλικρινά αλλά δεν νιώθεις καλά όταν δεν εχεθς τη περίοδο σου φυσιολογικά νιώθω σαν χαλασμένη γιατί δεν το έχω ξαναπάει ποτέ μου κ με φοβίζει.
  • Νέες συζητήσεις