Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια πως είστε?ετοιμάζεστε για καλοκαιρινές βουτιές και πολύ vitaminid;ήθελα να ρωτήσω το εξής αν φυσικά έχετε ακούσει κάτι.. από Νοέμβριο με το καλο θα προχωρήσουμε σε προσπάθεια εξωσωματικής όμως σκεφτόμουν να ξεκινήσω laser μπικίνι πόδια αυτό το μήνα λέτε να έχω πρόβλημα?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή την απορία είχα και εγώ φίλη μου, αν στην εγκυμοσύνη επιτρέπετε η αποτρίχωση με laser και όπως μου είπαν οι άλλες κοπέλες συνιστάται το πρώτο 3μηνο να το αποφεύγεις τελείως και μετά ανάλογα με το σημείο και την γνώμη του γυναικολόγου σου να προχωράς. Για μπικίνι πάντως η αισθητικός μου είπε κατηγορηματικά όχι, όπως και για κοιλιά

στις πριν 4 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αυτή την απορία είχα και εγώ φίλη μου, αν στην εγκυμοσύνη επιτρέπετε η αποτρίχωση με laser και όπως μου είπαν οι άλλες κοπέλες συνιστάται το πρώτο 3μηνο να το αποφεύγεις τελείως και μετά ανάλογα με το σημείο και την γνώμη του γυναικολόγου σου να προχωράς. Για μπικίνι πάντως η αισθητικός μου είπε κατηγορηματικά όχι, όπως και για κοιλιά

Στη περίπτωση που είσαι έγκυος λες φίλη μου..εγω λέω στη περίπτωση που θα κάνω προσπάθεια εξωσωματικής από Νοέμβρη.. 

στις On 17/6/2018 at 10:20 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και μήπως επηρεαστεί αρνητικά η εξωσωματική αναρωτιεσαι; 

ακριβώς!

Κορίτσια το laser δεν επηρεάζει καθόλου!!! Σε δερματολογικό ιατρείο δουλευω ... της περισσότερες φορές όταν βλέπουμε φοβισμένες κοπέλες δεν τις αναλαμβάνουμε στο πρώτο τρίμηνο απλα και μόνο μην συμβεί κάτι με την εγκυμοσύνη τους  και θεωρήσουν ένοχο το laser.

Σίγουρα δε πριν την εξωσωματική... μου ακούγονται κάπως οι φόβοι σας αν σκεφτείτε πως εγώ το εφαρμόζω καθημερινά και συγχρόνως κάνω προσπάθειες εξωσωματικής 

Μην το φοβάστε 

• Like 1

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Κορίτσια το laser δεν επηρεάζει καθόλου!!! Σε δερματολογικό ιατρείο δουλευω ... της περισσότερες φορές όταν βλέπουμε φοβισμένες κοπέλες δεν τις αναλαμβάνουμε στο πρώτο τρίμηνο απλα και μόνο μην συμβεί κάτι με την εγκυμοσύνη τους  και θεωρήσουν ένοχο το laser.

Σίγουρα δε πριν την εξωσωματική... μου ακούγονται κάπως οι φόβοι σας αν σκεφτείτε πως εγώ το εφαρμόζω καθημερινά και συγχρόνως κάνω προσπάθειες εξωσωματικής 

Μην το φοβάστε 

Ευχαριστώ πολυ κοπελα μου σε ποιο εργάζεσαι?Αθηνα?

@Eleni73 μου έδωσες πολύ κουράγιο με το μνμ σου γιατί ξεκίνησα laser πόδια και αναρωτιόμουν σε άλλο post αν έπρεπε να σταματήσω σε περίπτωση εγκυκοσύνης!

• Like 1

@KONSTANTIA μου μην σε ανησυχεί πραγματικά δεν παίζει κανένα ρόλο ακόμη και σε εγκυμοσύνη . Δεν θα κάνεις μόνο στην κοιλιά!!! Απαλλάσου  άφοβα!!! :) 

• Like 1

στις On 17/6/2018 at 2:06 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια πως είστε?ετοιμάζεστε για καλοκαιρινές βουτιές και πολύ vitaminid;ήθελα να ρωτήσω το εξής αν φυσικά έχετε ακούσει κάτι.. από Νοέμβριο με το καλο θα προχωρήσουμε σε προσπάθεια εξωσωματικής όμως σκεφτόμουν να ξεκινήσω laser μπικίνι πόδια αυτό το μήνα λέτε να έχω πρόβλημα?

τι να σ πω εμένα μου είχε πει οκ..αλλά εγώ επειδή φοβόμουν μπικίνι κ κοιλιά δεν έκανα καλού κακού,μόνο γύρω γύρω.

στις πριν 6 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

τι να σ πω εμένα μου είχε πει οκ..αλλά εγώ επειδή φοβόμουν μπικίνι κ κοιλιά δεν έκανα καλού κακού,μόνο γύρω γύρω.

Ευχαριστώ πολυ κοριτσάκι μου!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλημέρα κοριτσια , καλη εβδομάδα σε όλες! εγώ μόλις 2 μήνες προσπαθειας, αλλα ακομα θεωρω οχι παρα πολυ οργανωμενα γιατι δεν κανουμε στοχευμενες επαφες, θελω να πω εχουμε επαφη οταν ερχεται φυσιολογικα κ στους δυο , δεν θελω να τον πιεζω τυπου "ειμαι στις γονιμες σημερα πρεπει να ερθουμε σε επαφη" , τσεκαρω βεβαια ωορρηξιες κλπ κλπ κ ξερω που βρισκομαι. Δεν τον εχω ανακατεψει ακομα τουλαχιστον με τεστακια ωορρηξιας κλπ κλπ. Εσεις πως το κανετε ?? Λετε πχ ειμαι στις γονιμες πρεπει να εχουμε επαφη ...?? 🙄
    • καλημέρα σε όλες!! @ζουζουνα* αν μπορείς αυτό με τις ΠΗΤ και το φύλο βάλε το στη πρώτη ανάρτηση που έκανες στην ομάδα, επειδή είναι πάνω-πάνω. Οπότε όταν θα ανοίγουμε την ομάδα θα φαίνεται κατευθείαν!  
    • θα τα καταφέρουμε.. 6 μήνες εγώ τους τελευταίους 2 πιο σωστά με τεστ ωορρηξίας .. θα τα καταφέρουμε. Χαλαρώστε όσες είδατε αρνητικά τεστ για να σας έρθει να ξεκινήσετε καινούργιο κύκλο.. εμένα μου ήρθε σήμερα κ διαπίστωσα πως μετά το τεστ πολύ καλά υπολογισα την ωορρηξία μου. Ήρθε 14, ημέρες μετά... Κάτι μαθαίνουμε κάθε μήνα..  
    • Συμφωνώ απολυτα απλα καποιες φορες νιώθω πως ειναι τοσο αδικο κ δυσκολο. Μην σας μαυρισω αλλο την διαθεση. Καλη μας επιτυχια στην επομενη προσπαθεια!!!😘😘
    • Καλημέρα κορίτσια! @Bloublou85 να πάρεις μια 3ψήφια χοριακή!!!! Περιμένουμε νέα!
  • Νέες συζητήσεις