Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα σύλληψης;;;


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η PITSINA είπε:

Kalumera ko

Kalimera koritsi mou.Tyxainei na eixame periodo tin idia akrivos imerominia 26.Kai ego stathero kuklo exo an kai ligo mikrotero.26-27meres synithos.Kai ego auti ti stigmi exo arketa prismeno stithos,liga roz ugra sto skoupisma..kai emeis prospathoume gia trito paidaki kai auto den erxetai distixos.Auto me ta ugra roz kafeti ego to vlepo kathe mina semena prosopika..kai meta pali periodos.To stithos otan eisai egguos megalonei poly perissotero apoti otan einai na adiathetiseis..kamia sxesi.Eyxomai olopsixa na eisai eggios alla mi to skeftesai sinexia gia ti tha trelatheis...Exeis anagoules,oi geuseis sou exoun allaxei katholou an den mporeis na antexeis ti murodia kapoiou fagitou tote ta pragmata odeyoun pros to moro.

Καλημέρα κοπέλα μου! Σου εύχομαι να χαίρεσαι τα μικρούλια σου κ με το καλό το επόμενο! Δεν ξέρω θα μας τρελάνουν αυτές οι ορμόνες. Η αλήθεια είναι ότι δεν το ελέγχω κ σκέφτομαι κ απογοητεύομαι. Συνεχίζω να έχω πόνους κ πρήξιμο έντονο στο στήθος κ επίσης τραβήγματα κ πόνους χαμηλά τόσες μερες τα ίδια λες κ είναι η πρώτη μέρα περιόδου. Οι εκκρίσεις ήταν ελάχιστες κράτησαν στο σύνολο δυο μερες αλλά πολύ λίγη ποσότητα κ όχι κάθε φορά που πήγαινα τουαλέτα. Έκανα κ ένα τεστ predictor early που δείχνει δήθεν 6μερες πριν τη καθυστέρηση κ βγήκε αρνητικό. Σκέφτομαι να επισκεφτώ γιατρό. Δεν το έχω πάθει ξανά αυτό ούτε όταν είχα τη κύστη ενδομητριωσης ένιωθα πόνο. Στον υπέρηχο την είχε δει ο γιατρός. Έχω ακόμα 4 μερες πριν την περιοδο άντε να δούμε αν θα έρθει . Αρχίζω να ανησυχώ μήπως είναι κάτι άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

@nikona λοιπων! Προσπαθούσαμε για παιδάκι ενα χρονο και.2 3 μηνες οπου αποφάσισα να κανω εξετάσεις μα.δουμε τι γίνεται γιατι μεχρι τοτε ολοι έλεγαν πως έφτεγε το άγχος!! Ουτε καν!! Βρήκα εναν απο τα.καλύτερα ονοματα γυναικολογου στην αθηνα και γνωστου όπου κάνοντας μου κολπικό υπέρηχο μου ειπε πως εχω ενδομητρίωση και πως πρεπει να.κανω λαπαροσκόπηση γιατι εξχα.μια κύστη 4 κοντα εκατοστά στην αριστερηρη ωοθικη!! Παράλληλα εκανα και ολες τις εξετασεις που επρεπε ορμονολογικες σπερμοδιαγρα ο άντρας μου και σαλπιγγογραφια ολα καλα το μονο που ηταν προβλβμα ηταν η ενδομητρίωση!! Αλλα θέλησα να παω και σε αλλο γιατρο να παρω δευτερη γνώμη επισης γνωστό όνομα των Αθηνών απο τους καλυτερους και αυτος!! Τα ιδια ενδομητρίωση λαπαροσκόπηση κλπ κλπ!!!! Ωραια λεω μιας και τα οικονομικά μου δεν ηταν καλα λεω θα βρω ενα γιατρο στο Δημόσιο ουτος ώστε να παω να κανω τη λαπαροσκόπηση! Βρίσκω ενα γιατρο να ναι καλα ο άνθρωπος απο το Αλεξάνδρας με.κοιτάει του λεω θελω να.προγραμματίσουμε το χειρουργείο! Μου λεει κοπελα μου περίμενε μη βιάζεσαι ξέρεις ποσες εχουν καταφέρει να μηνουν με ενδομητρίωση το να σε βαλω για χειρουργείο ειναι οτι πιο ευκολο αυριο μου λεει αν θες αλλα γιατι να μη προσπαθήσεις 4 5 μηνες ακομα!?? Μπορω να πω πως τοτε έφυγα απογοητευμένη απο το ιατρείο!! Αυτο έγινε Σεπτέμβρη. Νοεμβριο 1 φορα θερικο Τέστ κατέληξε σε βιοχημική ξανα θετικό τεστ Ιανουάριος! Αυτη τη στιγμή περιμένω τη μεγαλη συνάντηση με το μωρακι μου!!!  Αυτη ειναι η ιστορια μου 1 πολοι θελουν τα λεφτα και γι αυτο τα χειρουργεια ετσι!! Οι πρώτοι γιατροι θα πληρωνωντουσαν αδρα για τη λαπαροσκόπηση ενω αυτος απο το Δημόσιο δε θα επερνε και απλα μου ειπε την αλήθεια!! Συν οτι ειναι γεγονός πως η ενδομητρίωση δε φευγει και μετα τη λαπαροσκόπηση πρέπει κατευθειαν προσπάθεια!!! Βέβαια εγω πιστεύω πως χωρις τη βοηθεια της παναγιας δε θα τα ειχα καταφέρει

 

Με το καλο μωράκι σου! κι γω αυτό πιστεύω...μόνο η Παναγία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FlyDiva είπε:

Με το καλο μωράκι σου! κι γω αυτό πιστεύω...μόνο η Παναγία... 

Σε ευχαριστώ μη σταματας να.ελπίζεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η FlyDiva είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Η αλήθεια είναι ότι οι καφε εκκρίσεις σταμάτησαν. Ηταν ελάχιστη ποσοτητα. Δεν ήταν με τίποτα περίοδος αυτό.Αυτό που επιμένει είναι τα τραβήγματα κ οι πόνοι χαμηλά κ οι πόνοι κ το πρήξιμο στο στήθος. Σήμερα το πρωί έκανα κ ένα τεστ predictor early που λέει ότι δείχνει έξι μερες πριν την καθυστέρηση. Βγήκε αρνητικό. Είμαι πλέον 4 μερες πριν τη περιοδο κ δεν μου έχει συμβει ξανά όλο αυτό. Αν κ χειρουργήθηκα παλιά για την ενδομητριωση δεν είχα πόνους. Αρχίζω να φοβάμαι μην είναι κάτι κ σκέφτομαι να επικοινωνήσω με κάποιο γιατρό. Νιώθω για άλλη μια φορά απογοητευμένη.

Εννοείται να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου. Δε χρειάζεται να νιώθεις απογοητευμένη για κάτι, δεν ειναι κάτι που το προκάλεσες εσυ... μιλα με τον γιατρό κ περιμένουμε νεα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας διαβασα και δε μπορεσα να συγκρατησω μια σκεψη και θα θελα τη γνωμη σας.

Εγω εχω ενδομητριωση, αδενομυωση και πωα. Εκανα 1 εξωσωματικη απετυχε και παω για 2η

Τις σάλπιγγες μου δεν χρειαστηκε να τις δω ποτε γιατι με τα αλλα θεματα ηταν σιγουρο οτι χρειαζομαι εξωσωματικη. Ελευθερες επαφες αντε να ειχα 4 μηνες συνολικα.

Λετε να πιασω καμια ωρα φυσιλογικα τωρα το καλοκαιρι? Εχω μια ελπιδα ξαφνικα οτι αμα ειναι ανοιχτες οι σαλπιγγες ισως να γινει για μενα ενα θαυμα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Κοριτσια σας διαβασα και δε μπορεσα να συγκρατησω μια σκεψη και θα θελα τη γνωμη σας.

Εγω εχω ενδομητριωση, αδενομυωση και πωα. Εκανα 1 εξωσωματικη απετυχε και παω για 2η

Τις σάλπιγγες μου δεν χρειαστηκε να τις δω ποτε γιατι με τα αλλα θεματα ηταν σιγουρο οτι χρειαζομαι εξωσωματικη. Ελευθερες επαφες αντε να ειχα 4 μηνες συνολικα.

Λετε να πιασω καμια ωρα φυσιλογικα τωρα το καλοκαιρι? Εχω μια ελπιδα ξαφνικα οτι αμα ειναι ανοιχτες οι σαλπιγγες ισως να γινει για μενα ενα θαυμα

 

Ναι φυσικά!  Έχω ακούσει άπειρα περιστατικά με κοπέλες που ενώ απέτυχαν με εξωσωματικες και μάλιστα αρκετές,  έπιασαν μωράκι εντελώς φυσιολογικά!  Απλά δεν θα πρέπει να το σκέφτεσαι. Αφεσου,  απόλαυσε την διαδικασία και ποτέ δεν ξέρεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η MermaidS είπε:

Ναι φυσικά!  Έχω ακούσει άπειρα περιστατικά με κοπέλες που ενώ απέτυχαν με εξωσωματικες και μάλιστα αρκετές,  έπιασαν μωράκι εντελώς φυσιολογικά!  Απλά δεν θα πρέπει να το σκέφτεσαι. Αφεσου,  απόλαυσε την διαδικασία και ποτέ δεν ξέρεις!!! 

Πωπω αμα συμβει αυτό δε θα πιστευω την τυχη μου! Ουτε οτι φαρμακωθηκα με τοσα σκευασματα χωρις λογο βεβαια!

Αχ μια ακτίδα αισιοδοξιας ειδα ξαφνικα! Μακαρι να γινοταν ενα θαυμα και για μενα!

Και παλι ομως με ολα αυτα που εχω βιωσει ...ευχαριστω το θεο  παιδια. 

Εχουμε -γενικοτερα- την υγεια μας, ενα κεραμιδι στο κεφαλι μας και την κουτσοβγαζουμε! 

Και εχουμε και ανδρες με παντελονια να μας στηριζουν...φτου φτου δοξα το θεο να λεμε!

@MermaidS σε ευχαριστω που φτιαξες τη μερα ❤️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Πωπω αμα συμβει αυτό δε θα πιστευω την τυχη μου! Ουτε οτι φαρμακωθηκα με τοσα σκευασματα χωρις λογο βεβαια!

Αχ μια ακτίδα αισιοδοξιας ειδα ξαφνικα! Μακαρι να γινοταν ενα θαυμα και για μενα!

Και παλι ομως με ολα αυτα που εχω βιωσει ...ευχαριστω το θεο  παιδια. 

Εχουμε -γενικοτερα- την υγεια μας, ενα κεραμιδι στο κεφαλι μας και την κουτσοβγαζουμε! 

Και εχουμε και ανδρες με παντελονια να μας στηριζουν...φτου φτου δοξα το θεο να λεμε!

@MermaidS σε ευχαριστω που φτιαξες τη μερα ❤️

 

 

☺️☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melisanthi drakou υπάρχουν κοπέλες εδώ μεσα που λίγο πριν ξεκινήσουν προσπάθειες για εξωσωματική μείνανε έγκυες με φυσικό τρόπο και φέρανε στον κόσμο υγιέστατα μωρά. Ποτέ μην λες ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν συμβει αυτο, δε ξερω κι εγω τι θα κανω!!!

Εχω σκεφτει πως αν ειχα λεφτα θα εφτιαχνα ενα κεντρο να ενημερωνει τις γυναικες για τη γονιμοτητα, να τους κανει δωρεαν εξετασεις και ivf αν χρειαζεται! 

Να μη χρειαζοταν καμια να ταλαιπωρηθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν άντεξα τους πόνους κ πήρα τον παλιό μου γυναικολόγο που είχα στην Κρήτη. Με έστειλε λοιπόν να κάνω υπέρηχο κατω κοιλιάς κ να του στείλω τα αποτελέσματα. Φοβούμενος για ενδομητριωση η ωχραιματωμα. Η εξέταση ήταν μια χαρα αυτό που του έκανε εντύπωση ήταν ότι το πάχος ενδομητρίου ήταν 1,08 κ μου είπε χωρις να ενθουσιάστω πως όλα αυτά μαζί δείχνουν εγκυμοσυνη κ με έστειλε για χοριακη. Αν κ μου είπε να μην ενθουσιάστω εγώ δεν κρύβω πως με όλα αυτά τα συμπτώματα ένιωσα πως δεν θέλω να φοβάμαι συνέχεια κ να συγκρατούμαι. Ήθελα να το ζήσω όπως όλες τις φίλες κ γνωστές μου που χαίρονται χωρις προβλήματα την εγκυμοσυνη κ μόλις έχουν ένα σύμπτωμα αυτό είναι συνήθως εγκυμοσυνη..δεν το λέω με ζήλεια χαίρομαι πολύ για αυτές κ το ξέρουν.αποφασισα να στείλω θετική ενέργεια κ ενώ περιμένω το αποτέλεσμα τις χοριακης....αδιαθέτησα 2 μερες νωρίτερα. Δεν έχω ζήσει ξανά τέτοια συμπτώματα κ τέτοιες συμπτώσεις. Λες κ δεν φτάνει το πρόβλημα σαν να το κάνει επίτηδες! Είμαι απογοητευμένη κ σκέφτομαι πως αρχίζουν πάλι οι εξετάσεις μέχρι να μάθω το γιατί τόσος πόνος όλο το μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η FlyDiva είπε:

Κορίτσια δεν άντεξα τους πόνους κ πήρα τον παλιό μου γυναικολόγο που είχα στην Κρήτη. Με έστειλε λοιπόν να κάνω υπέρηχο κατω κοιλιάς κ να του στείλω τα αποτελέσματα. Φοβούμενος για ενδομητριωση η ωχραιματωμα. Η εξέταση ήταν μια χαρα αυτό που του έκανε εντύπωση ήταν ότι το πάχος ενδομητρίου ήταν 1,08 κ μου είπε χωρις να ενθουσιάστω πως όλα αυτά μαζί δείχνουν εγκυμοσυνη κ με έστειλε για χοριακη. Αν κ μου είπε να μην ενθουσιάστω εγώ δεν κρύβω πως με όλα αυτά τα συμπτώματα ένιωσα πως δεν θέλω να φοβάμαι συνέχεια κ να συγκρατούμαι. Ήθελα να το ζήσω όπως όλες τις φίλες κ γνωστές μου που χαίρονται χωρις προβλήματα την εγκυμοσυνη κ μόλις έχουν ένα σύμπτωμα αυτό είναι συνήθως εγκυμοσυνη..δεν το λέω με ζήλεια χαίρομαι πολύ για αυτές κ το ξέρουν.αποφασισα να στείλω θετική ενέργεια κ ενώ περιμένω το αποτέλεσμα τις χοριακης....αδιαθέτησα 2 μερες νωρίτερα. Δεν έχω ζήσει ξανά τέτοια συμπτώματα κ τέτοιες συμπτώσεις. Λες κ δεν φτάνει το πρόβλημα σαν να το κάνει επίτηδες! Είμαι απογοητευμένη κ σκέφτομαι πως αρχίζουν πάλι οι εξετάσεις μέχρι να μάθω το γιατί τόσος πόνος όλο το μηνα...

η χοριακη στο μεταξυ βγηκε? Μηπως εδειχνε ανεβασμενη η ορμονη καπως και ηταν ενδειξη για καμια βιοχημικη. Τωρα ο πονος δεν ξερω απο που μπορει να προερχεται. Ειναι σιγουρα γυναικολογικο? Μηπως ειναι εντερικο πχ που καμια φορα τα μπερδευουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

η χοριακη στο μεταξυ βγηκε? Μηπως εδειχνε ανεβασμενη η ορμονη καπως και ηταν ενδειξη για καμια βιοχημικη. Τωρα ο πονος δεν ξερω απο που μπορει να προερχεται. Ειναι σιγουρα γυναικολογικο? Μηπως ειναι εντερικο πχ που καμια φορα τα μπερδευουμε?

Μίλησα τώρα με το γιατρό . Η χοριακη βγήκε στο 1 άρα δεν υπάρχει περίπτωση. Μου είπε πως ίσως είναι ορμονική διαταραχή κ θέλει ψάξιμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

η χοριακη στο μεταξυ βγηκε? Μηπως εδειχνε ανεβασμενη η ορμονη καπως και ηταν ενδειξη για καμια βιοχημικη. Τωρα ο πονος δεν ξερω απο που μπορει να προερχεται. Ειναι σιγουρα γυναικολογικο? Μηπως ειναι εντερικο πχ που καμια φορα τα μπερδευουμε?

 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

η χοριακη στο μεταξυ βγηκε? Μηπως εδειχνε ανεβασμενη η ορμονη καπως και ηταν ενδειξη για καμια βιοχημικη. Τωρα ο πονος δεν ξερω απο που μπορει να προερχεται. Ειναι σιγουρα γυναικολογικο? Μηπως ειναι εντερικο πχ που καμια φορα τα μπερδευουμε?

Όσο για τα έντερα όχι δεν είναι. Εκτός τους πόνους είχα πριν μερες καφε κ ροζ εκκρίσεις που σταμάτησαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η FlyDiva είπε:

Μίλησα τώρα με το γιατρό . Η χοριακη βγήκε στο 1 άρα δεν υπάρχει περίπτωση. Μου είπε πως ίσως είναι ορμονική διαταραχή κ θέλει ψάξιμο...

καποια διαταραχουλα θα ειναι αλλα μην ανησυχεις θα στρωσει σε ενα δυο κυκλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...