Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα σύλληψης;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Είμαι νεα στο φόρουμ χθες έστειλα να πάρω τη γνώμη σας γυναικολόγο μιας κ ο δικός μου έφυγε για Θεσσαλονίκη.Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση. Όταν όμως τυχαίνει ένα γεγονός ακολουθούν αλλά τόσα! Και δεν έχω γιατρό να ρωτήσω αυτή τη στιγμή. Θέλω λοιπόν τη γνώμη σας. Έχω ιστορικό με ενδομητριωση και εδώ κ λίγους μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι μέχρις στιγμής τίποτα. Αυτό το μηνα όμως προσπαθήσαμε εντατικά. Είχα τελευταία περιοδο 26/05 και περιμένω πάλι 22/06 έχω σταθερό κύκλο. Ξεκίνησα όμως από τις 12 του μηνα να έχω έντονο πόνο στο στήθος και πρήξιμο καθώς κ τσιμπήματα κ πονάκια ελαφριά περιόδου. Σήμερα οι πόνοι έγιναν πιο έντονοι κ το πρήξιμο στο στήθος επιμένει. Νιώθω κάτι σαν σφίξιμο στη μητρα κ σήμερα όταν πήγα τουαλέτα είδα μόνο στο σκούπισμα μια μικρή καφετιά βλέννα. Μέχρι κ τώρα νιώθω τσιμπήματα αλλά δεν είδα τίποτα άλλο. Επίσης από τις 2 μέχρι τις 9 του μηνα προσπαθήσαμε σχεδόν καθημερινά. Πείτε μου τη γνώμη σας θα σκάσω. Τρέμω στην ιδέα πάλι της ενδομητριωση. Δεν τολμώ να σκεφτώ εγκυμοσύνη γιατί έχω απογοητευτεί τόσες φορές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η FlyDiva είπε:

Καλησπέρα σας. Είμαι νεα στο φόρουμ χθες έστειλα να πάρω τη γνώμη σας γυναικολόγο μιας κ ο δικός μου έφυγε για Θεσσαλονίκη.Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση. Όταν όμως τυχαίνει ένα γεγονός ακολουθούν αλλά τόσα! Και δεν έχω γιατρό να ρωτήσω αυτή τη στιγμή. Θέλω λοιπόν τη γνώμη σας. Έχω ιστορικό με ενδομητριωση και εδώ κ λίγους μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι μέχρις στιγμής τίποτα. Αυτό το μηνα όμως προσπαθήσαμε εντατικά. Είχα τελευταία περιοδο 26/05 και περιμένω πάλι 22/06 έχω σταθερό κύκλο. Ξεκίνησα όμως από τις 12 του μηνα να έχω έντονο πόνο στο στήθος και πρήξιμο καθώς κ τσιμπήματα κ πονάκια ελαφριά περιόδου. Σήμερα οι πόνοι έγιναν πιο έντονοι κ το πρήξιμο στο στήθος επιμένει. Νιώθω κάτι σαν σφίξιμο στη μητρα κ σήμερα όταν πήγα τουαλέτα είδα μόνο στο σκούπισμα μια μικρή καφετιά βλέννα. Μέχρι κ τώρα νιώθω τσιμπήματα αλλά δεν είδα τίποτα άλλο. Επίσης από τις 2 μέχρι τις 9 του μηνα προσπαθήσαμε σχεδόν καθημερινά. Πείτε μου τη γνώμη σας θα σκάσω. Τρέμω στην ιδέα πάλι της ενδομητριωση. Δεν τολμώ να σκεφτώ εγκυμοσύνη γιατί έχω απογοητευτεί τόσες φορές... 

Μακάρι να είναι εγκυμοσύνη κορίτσι μου!  Απλά μη βιαστεις γιατί εγώ την πάτησα... Αν δεν σου έρθει στις 22 περίοδος, κάνε μια χοριακη στις 23. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η MermaidS είπε:

Μακάρι να είναι εγκυμοσύνη κορίτσι μου!  Απλά μη βιαστεις γιατί εγώ την πάτησα... Αν δεν σου έρθει στις 22 περίοδος, κάνε μια χοριακη στις 23. 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα! Σου εύχομαι κ σένα σύντομα με ένα μικρουλι! Ξέρω τι άγχος είναι, τα δύσκολα όμως είναι για τους δυνατούς! Θα τα καταφέρουμε! Να πω την αλήθεια δεν άντεξα κ πήρα ένα predictor early σκέφτομαι να το κάνω αύριο. Οι πόνοι δεν σταματούν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η FlyDiva είπε:

Καλησπέρα σας. Είμαι νεα στο φόρουμ χθες έστειλα να πάρω τη γνώμη σας γυναικολόγο μιας κ ο δικός μου έφυγε για Θεσσαλονίκη.Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση. Όταν όμως τυχαίνει ένα γεγονός ακολουθούν αλλά τόσα! Και δεν έχω γιατρό να ρωτήσω αυτή τη στιγμή. Θέλω λοιπόν τη γνώμη σας. Έχω ιστορικό με ενδομητριωση και εδώ κ λίγους μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι μέχρις στιγμής τίποτα. Αυτό το μηνα όμως προσπαθήσαμε εντατικά. Είχα τελευταία περιοδο 26/05 και περιμένω πάλι 22/06 έχω σταθερό κύκλο. Ξεκίνησα όμως από τις 12 του μηνα να έχω έντονο πόνο στο στήθος και πρήξιμο καθώς κ τσιμπήματα κ πονάκια ελαφριά περιόδου. Σήμερα οι πόνοι έγιναν πιο έντονοι κ το πρήξιμο στο στήθος επιμένει. Νιώθω κάτι σαν σφίξιμο στη μητρα κ σήμερα όταν πήγα τουαλέτα είδα μόνο στο σκούπισμα μια μικρή καφετιά βλέννα. Μέχρι κ τώρα νιώθω τσιμπήματα αλλά δεν είδα τίποτα άλλο. Επίσης από τις 2 μέχρι τις 9 του μηνα προσπαθήσαμε σχεδόν καθημερινά. Πείτε μου τη γνώμη σας θα σκάσω. Τρέμω στην ιδέα πάλι της ενδομητριωση. Δεν τολμώ να σκεφτώ εγκυμοσύνη γιατί έχω απογοητευτεί τόσες φορές... 

Καλημέρα κορθτσι μου!! Δυστυχώς τα άτιμα τα  συμπτώματα ειναι πολυ κεινα περιόδου καο εγκυμοσύνης!! Εύχομαι αυτη τη φορα να.Είναι εγκυμοσύνης!! Οταν λες για εενδομητρίωση τι εννωεις τρεμεις παλι?? Είχες ενδομητρίωση και αφαιρέθηκε?? Και φοβάσαι μη δημιουργηθεί παλι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Ευχομαι πραγματικα ολα αυτα που αισθανεσαι να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης. 

Εχω κι εγω ενδομητριωση κ καταλαβαινω το αγχος σου. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κορθτσι μου!! Δυστυχώς τα άτιμα τα  συμπτώματα ειναι πολυ κεινα περιόδου καο εγκυμοσύνης!! Εύχομαι αυτη τη φορα να.Είναι εγκυμοσύνης!! Οταν λες για εενδομητρίωση τι εννωεις τρεμεις παλι?? Είχες ενδομητρίωση και αφαιρέθηκε?? Και φοβάσαι μη δημιουργηθεί παλι??

Καλημέρα κοπέλα μου! Ναι είχα πριν 3 χρόνια μια μεγάλη κύστη. Πήρα  αντισυλληπτικά δεν έφυγε κ έτσι έκανα κανονική καισαρική για να αφαιρεθεί κ μετά μπήκα σετεχνιτη κλιμακτήριο για έξι μήνες. Πέρασα πολύ δύσκολα κ σωματικά κ ψυχολογικά δε θέλω ούτε να το σκεφτώ πως θα βγει ξανά κύστη. Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου. Εν τω μεταξύ συνεχίζω να έχω πόνους περιόδου κ χθες αργά πάλι στο σκούπισμα είδα ελαφρύ κόκκινο ροζ αίματακι. Μετά μόνο είμαι αμυδρή απόχρωση βλέπω όταν πηγαίνω τουαλέτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσι μου υπομονή τι άλλο να κάνουμε...ζω με το άγχος κ πόνους συνέχεια σε καταλαβαίνω απόλυτα! Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου κ σένα σου εύχομαι ότι καλύτερο! Όπως λέω πάντα τα δύσκολα είναι για τους δυνατούς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου και βασικα και στο αλλο το κοριτσι εχω να πω πως μη το βάζετε κατω!! Εχω ενδομητρίωση και.μετα απο 2 χρονια ελεύθερων επαφών πολλούς γιατρους ο καθενας να.λεει οτι θελει αυτη τη στιγμή ειμαι 5 μηνών έγκυος δεν έκανα ποτε θεραποια ουτε αφαίρεση!! Πρέπει να τυχεις σε καλο γιατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο @Mamounitsa!!!συγχαρητηρια!!! 

Εχεις δηλαδη κυστη ενδομητριωσης;;;;

Εγω περσι ειχα μια κ την αφαιρεσα. Βεβαια ξαναβγηκαν δυο σε 5 μηνες. Ημουν ατυχη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalumera ko

στις πριν 13 ώρες, ο/η FlyDiva είπε:

Καλησπέρα σας. Είμαι νεα στο φόρουμ χθες έστειλα να πάρω τη γνώμη σας γυναικολόγο μιας κ ο δικός μου έφυγε για Θεσσαλονίκη.Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση. Όταν όμως τυχαίνει ένα γεγονός ακολουθούν αλλά τόσα! Και δεν έχω γιατρό να ρωτήσω αυτή τη στιγμή. Θέλω λοιπόν τη γνώμη σας. Έχω ιστορικό με ενδομητριωση και εδώ κ λίγους μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι μέχρις στιγμής τίποτα. Αυτό το μηνα όμως προσπαθήσαμε εντατικά. Είχα τελευταία περιοδο 26/05 και περιμένω πάλι 22/06 έχω σταθερό κύκλο. Ξεκίνησα όμως από τις 12 του μηνα να έχω έντονο πόνο στο στήθος και πρήξιμο καθώς κ τσιμπήματα κ πονάκια ελαφριά περιόδου. Σήμερα οι πόνοι έγιναν πιο έντονοι κ το πρήξιμο στο στήθος επιμένει. Νιώθω κάτι σαν σφίξιμο στη μητρα κ σήμερα όταν πήγα τουαλέτα είδα μόνο στο σκούπισμα μια μικρή καφετιά βλέννα. Μέχρι κ τώρα νιώθω τσιμπήματα αλλά δεν είδα τίποτα άλλο. Επίσης από τις 2 μέχρι τις 9 του μηνα προσπαθήσαμε σχεδόν καθημερινά. Πείτε μου τη γνώμη σας θα σκάσω. Τρέμω στην ιδέα πάλι της ενδομητριωση. Δεν τολμώ να σκεφτώ εγκυμοσύνη γιατί έχω απογοητευτεί τόσες φορές... 

Kalimera koritsi mou.Tyxainei na eixame periodo tin idia akrivos imerominia 26.Kai ego stathero kuklo exo an kai ligo mikrotero.26-27meres synithos.Kai ego auti ti stigmi exo arketa prismeno stithos,liga roz ugra sto skoupisma..kai emeis prospathoume gia trito paidaki kai auto den erxetai distixos.Auto me ta ugra roz kafeti ego to vlepo kathe mina semena prosopika..kai meta pali periodos.To stithos otan eisai egguos megalonei poly perissotero apoti otan einai na adiathetiseis..kamia sxesi.Eyxomai olopsixa na eisai eggios alla mi to skeftesai sinexia gia ti tha trelatheis...Exeis anagoules,oi geuseis sou exoun allaxei katholou an den mporeis na antexeis ti murodia kapoiou fagitou tote ta pragmata odeyoun pros to moro.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου μην αγχωνεσαι για την ενδομητριωση.Δε δημιουργει παντα θεμα συλληψης.Εμεινα δυο φορες εγκυος εχοντας ενδομητριωση χωρις να το ξερω καν!!!Οι εγκυμοσυνες δε προχωρησαν για ασχετους λογους αλλα συλληψη εγινε και μαλιστα γρηγορα.Πριν 3μηνες εκανα λαπαροσκ για ενα ινομυωμα και εκει βρηκαν οτι εχω ενδομητριωση.Εκανα διακοπη περιοδου και γω αλλα εκανα μονο για ενα μηνα γιατι αρνηθηκα να συνεχισω αυτο το μαρτυριο με τις ενεσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona λοιπων! Προσπαθούσαμε για παιδάκι ενα χρονο και.2 3 μηνες οπου αποφάσισα να κανω εξετάσεις μα.δουμε τι γίνεται γιατι μεχρι τοτε ολοι έλεγαν πως έφτεγε το άγχος!! Ουτε καν!! Βρήκα εναν απο τα.καλύτερα ονοματα γυναικολογου στην αθηνα και γνωστου όπου κάνοντας μου κολπικό υπέρηχο μου ειπε πως εχω ενδομητρίωση και πως πρεπει να.κανω λαπαροσκόπηση γιατι εξχα.μια κύστη 4 κοντα εκατοστά στην αριστερηρη ωοθικη!! Παράλληλα εκανα και ολες τις εξετασεις που επρεπε ορμονολογικες σπερμοδιαγρα ο άντρας μου και σαλπιγγογραφια ολα καλα το μονο που ηταν προβλβμα ηταν η ενδομητρίωση!! Αλλα θέλησα να παω και σε αλλο γιατρο να παρω δευτερη γνώμη επισης γνωστό όνομα των Αθηνών απο τους καλυτερους και αυτος!! Τα ιδια ενδομητρίωση λαπαροσκόπηση κλπ κλπ!!!! Ωραια λεω μιας και τα οικονομικά μου δεν ηταν καλα λεω θα βρω ενα γιατρο στο Δημόσιο ουτος ώστε να παω να κανω τη λαπαροσκόπηση! Βρίσκω ενα γιατρο να ναι καλα ο άνθρωπος απο το Αλεξάνδρας με.κοιτάει του λεω θελω να.προγραμματίσουμε το χειρουργείο! Μου λεει κοπελα μου περίμενε μη βιάζεσαι ξέρεις ποσες εχουν καταφέρει να μηνουν με ενδομητρίωση το να σε βαλω για χειρουργείο ειναι οτι πιο ευκολο αυριο μου λεει αν θες αλλα γιατι να μη προσπαθήσεις 4 5 μηνες ακομα!?? Μπορω να πω πως τοτε έφυγα απογοητευμένη απο το ιατρείο!! Αυτο έγινε Σεπτέμβρη. Νοεμβριο 1 φορα θερικο Τέστ κατέληξε σε βιοχημική ξανα θετικό τεστ Ιανουάριος! Αυτη τη στιγμή περιμένω τη μεγαλη συνάντηση με το μωρακι μου!!!  Αυτη ειναι η ιστορια μου 1 πολοι θελουν τα λεφτα και γι αυτο τα χειρουργεια ετσι!! Οι πρώτοι γιατροι θα πληρωνωντουσαν αδρα για τη λαπαροσκόπηση ενω αυτος απο το Δημόσιο δε θα επερνε και απλα μου ειπε την αλήθεια!! Συν οτι ειναι γεγονός πως η ενδομητρίωση δε φευγει και μετα τη λαπαροσκόπηση πρέπει κατευθειαν προσπάθεια!!! Βέβαια εγω πιστεύω πως χωρις τη βοηθεια της παναγιας δε θα τα ειχα καταφέρει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κ παλι @Mamounitsa!!!

Πολυ χαιρομαι που τα καταφερατε!

Εγω δυστυχως μπηκα για χειρουργειο για την κυστη γιατι η γυναικολογος μου με φοβισε οτι ειναι αρκετα μεγαλη κ αν σκασει μπορει να υπαξουν επιπλοκες κτλ κτλ. Ετσι κ χειρουργηθηκα. Τωρα βεβαια αν γυρνουσα τον χρονο πισω δεν θα το εκανα. 

Πριν ενα μηνα η νεα εξωσωματικος μας μου ειπε οτι δεν επρεπε να χειρουργηθω εφοσον δεν ειχα συμπτωματα να με ταλαιπωρουν. Κι οντως εγω δεν ειχα τιποτα. 

Κ μαλιστα μετα το χειρουργειο επεσε κ η αμη μου πολυ. 

Τελος παντων.

Μπραβο στον γιατρο που σε συμβουλευσε να περιμενεις. 

Με το καλο νσ γεννησεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Μπραβο κ παλι @Mamounitsa!!!

Πολυ χαιρομαι που τα καταφερατε!

Εγω δυστυχως μπηκα για χειρουργειο για την κυστη γιατι η γυναικολογος μου με φοβισε οτι ειναι αρκετα μεγαλη κ αν σκασει μπορει να υπαξουν επιπλοκες κτλ κτλ. Ετσι κ χειρουργηθηκα. Τωρα βεβαια αν γυρνουσα τον χρονο πισω δεν θα το εκανα. 

Πριν ενα μηνα η νεα εξωσωματικος μας μου ειπε οτι δεν επρεπε να χειρουργηθω εφοσον δεν ειχα συμπτωματα να με ταλαιπωρουν. Κι οντως εγω δεν ειχα τιποτα. 

Κ μαλιστα μετα το χειρουργειο επεσε κ η αμη μου πολυ. 

Τελος παντων.

Μπραβο στον γιατρο που σε συμβουλευσε να περιμενεις. 

Με το καλο νσ γεννησεις!!! 

σε ευχαριστω πολυ! τοτε δεν σου ειχε πει η γιατρος σου ποσο ηταν η κυστη? ξερω οτι μετα το χειρουργειο εαν δεν μηνεις συντομα μπορει να ξανα βγοουν εστιες! δυστυχως! αλλα απο συμτωματα και εγω δεν ειχα μονο λιγο παρα πανω πονο περιοδου τους τελευταιους μηνες! σου ευομαι συντομα να τα καταφερετε και φυσικα και θα τα καταφερετε πιστη υπομονη επιμονη και σεξ! ειναι δυστυχως η ενδομητριωση υπουλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηταν 5 εκατοστα. Γι αυτο μου ελεγαν οτι ηταν οριακο το μεγεθος κ επρεπε νααφαιρεθει. Μετα το χεορουργειο προσπαθησαμε για 6 μηνες αλλα δεν τα καταφεραμε. Στον πεμπτο μηνα ξαναβγηκαν και δυο κυστες στην ιδια ωοθηκη. Οπότε προχωρησαμε σεεξωσωματικη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ηταν 5 εκατοστα. Γι αυτο μου ελεγαν οτι ηταν οριακο το μεγεθος κ επρεπε νααφαιρεθει. Μετα το χεορουργειο προσπαθησαμε για 6 μηνες αλλα δεν τα καταφεραμε. Στον πεμπτο μηνα ξαναβγηκαν και δυο κυστες στην ιδια ωοθηκη. Οπότε προχωρησαμε σεεξωσωματικη. 

ρε κοριτσι δεν ειναι λιγο περιεργο και εμενα 4 εκατοστα ειναι και παραμενει εκει εεε? το ζουζουνι το επιασα απο δεξια! ο τωρινος μου γιατρος λεει με την εγκυμοσυνη μπορει να μικρτινει η κυστη κι ολας! αλλα δε καταλαβενω το λογο που σας εβαλε σε διαδικασια εξωσωματικης???? μετα το χειρουργειο κανατε διακοπη περιοδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα το χειρουργειο οχι δεν καναμε διακοπη. 

Πηγαμε σε εξωσωματικη γιατι οπως μας ειπσν ξαναβγηκε γρηγορα η ενδομητριωση οποτε δεν επρεπε να χασουμε πολυ χρονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μετα το χειρουργειο οχι δεν καναμε διακοπη. 

Πηγαμε σε εξωσωματικη γιατι οπως μας ειπσν ξαναβγηκε γρηγορα η ενδομητριωση οποτε δεν επρεπε να χασουμε πολυ χρονο. 

Εμενα κανεις δε μου ειπε για εξωσωματική αυτοι οι γιατροί που σου ειπα μου ειπαν λαπαροσκόπηση και μετα διακοπή περιοδου! Τωρα εχεις καποια κύστη?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι. 5 μηνες Μετα την λαπαροσκοπηση εβγαλα δυο στην ιδια ωοθηκη. Στην δεξια. 

 

Και απο τοτε μεχρι τωρα ποσο καιρο προσπαθείτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρτιο του 2017 εκανα την λαπαροσκοπηση.

Αυγουστο ξαναβγηκαν οι κυστες.

Δεκεμβριο καναμε την πρωτη εξωσωματικη. Τωρα παμε για την δευτερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μαρτιο του 2017 εκανα την λαπαροσκοπηση.

Αυγουστο ξαναβγηκαν οι κυστες.

Δεκεμβριο καναμε την πρωτη εξωσωματικη. Τωρα παμε για την δευτερη.

Α βρε κορίτσι μαλλιστα!! Εύχομαι να.Είναι η τελευταία σας προσπαθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2018 at 10:20 ΜΜ, ο/η FlyDiva είπε:

Καλησπέρα σας. Είμαι νεα στο φόρουμ χθες έστειλα να πάρω τη γνώμη σας γυναικολόγο μιας κ ο δικός μου έφυγε για Θεσσαλονίκη.Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση. Όταν όμως τυχαίνει ένα γεγονός ακολουθούν αλλά τόσα! Και δεν έχω γιατρό να ρωτήσω αυτή τη στιγμή. Θέλω λοιπόν τη γνώμη σας. Έχω ιστορικό με ενδομητριωση και εδώ κ λίγους μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι μέχρις στιγμής τίποτα. Αυτό το μηνα όμως προσπαθήσαμε εντατικά. Είχα τελευταία περιοδο 26/05 και περιμένω πάλι 22/06 έχω σταθερό κύκλο. Ξεκίνησα όμως από τις 12 του μηνα να έχω έντονο πόνο στο στήθος και πρήξιμο καθώς κ τσιμπήματα κ πονάκια ελαφριά περιόδου. Σήμερα οι πόνοι έγιναν πιο έντονοι κ το πρήξιμο στο στήθος επιμένει. Νιώθω κάτι σαν σφίξιμο στη μητρα κ σήμερα όταν πήγα τουαλέτα είδα μόνο στο σκούπισμα μια μικρή καφετιά βλέννα. Μέχρι κ τώρα νιώθω τσιμπήματα αλλά δεν είδα τίποτα άλλο. Επίσης από τις 2 μέχρι τις 9 του μηνα προσπαθήσαμε σχεδόν καθημερινά. Πείτε μου τη γνώμη σας θα σκάσω. Τρέμω στην ιδέα πάλι της ενδομητριωση. Δεν τολμώ να σκεφτώ εγκυμοσύνη γιατί έχω απογοητευτεί τόσες φορές... 

Εύχομαι γλυκια μου να εισαι έγκυος!! Ωστόσο ομως τα συμπτώματα αυτα που περιγράφεις μπορει να ειναι ορμονικά ή μπορει να εισαι οντως εγκυος!! 

Η γνώμη μου ειναι να προσέχεις όσο μπορείς κ 20/6 πας τρέχοντας κ κανεις β-χοριακη σε μικροβιολόγο, το τεστ δε θα δείξει τιποτα παρα μονο οταν θα εχεις καθυστέρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Fairyland είπε:

Εύχομαι γλυκια μου να εισαι έγκυος!! Ωστόσο ομως τα συμπτώματα αυτα που περιγράφεις μπορει να ειναι ορμονικά ή μπορει να εισαι οντως εγκυος!! 

Η γνώμη μου ειναι να προσέχεις όσο μπορείς κ 20/6 πας τρέχοντας κ κανεις β-χοριακη σε μικροβιολόγο, το τεστ δε θα δείξει τιποτα παρα μονο οταν θα εχεις καθυστέρηση. 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Η αλήθεια είναι ότι οι καφε εκκρίσεις σταμάτησαν. Ηταν ελάχιστη ποσοτητα. Δεν ήταν με τίποτα περίοδος αυτό.Αυτό που επιμένει είναι τα τραβήγματα κ οι πόνοι χαμηλά κ οι πόνοι κ το πρήξιμο στο στήθος. Σήμερα το πρωί έκανα κ ένα τεστ predictor early που λέει ότι δείχνει έξι μερες πριν την καθυστέρηση. Βγήκε αρνητικό. Είμαι πλέον 4 μερες πριν τη περιοδο κ δεν μου έχει συμβει ξανά όλο αυτό. Αν κ χειρουργήθηκα παλιά για την ενδομητριωση δεν είχα πόνους. Αρχίζω να φοβάμαι μην είναι κάτι κ σκέφτομαι να επικοινωνήσω με κάποιο γιατρό. Νιώθω για άλλη μια φορά απογοητευμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...