Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα, γράφω πρώτη φορά αλλά πάω να τρελαθώ. Αρχίζω να μην εμπιστεύομαι τον γιατρό κ αυτό με αγχωνει περισσότερο. Εμβρυομεταφορα στις 24/5, 1η χοριακη 78, 2η δυο μέρες μετά 128, 3η 198. Ο γιατρός μου λέει να σταματήσω την αγωγή.5 μέρες μετά μου είπε να πάω για υπέρηχο, είδαμε ένα μικρό σακουλάκι, χοριακη 1398. Το απόγευμα της ίδιας μέρας πόνοι περιόδου κ καφέ-ροζ. Έκανα χοριακη δύο μέρες μετά κ μου είπε απλά ότι η χοριακη έπεσε κ να ξανασταμησω τη θεραπεία, να περιμένω καμιά βδομάδα κ θα έρθει περίοδος. Το αίμα κ οι πόνοι έχουν σταματήσει. Μήπως δεν έπρεπε να σταματήσω την αγωγή; Μήπως ο γιατρός έκανε κάποιο λάθος; Έχει καμιά αντίστοιχη εμπειρία; Ευχαριστώ

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 34 λεπτά, ο/η NY20 είπε:

Καλησπέρα, γράφω πρώτη φορά αλλά πάω να τρελαθώ. Αρχίζω να μην εμπιστεύομαι τον γιατρό κ αυτό με αγχωνει περισσότερο. Εμβρυομεταφορα στις 24/5, 1η χοριακη 78, 2η δυο μέρες μετά 128, 3η 198. Ο γιατρός μου λέει να σταματήσω την αγωγή.5 μέρες μετά μου είπε να πάω για υπέρηχο, είδαμε ένα μικρό σακουλάκι, χοριακη 1398. Το απόγευμα της ίδιας μέρας πόνοι περιόδου κ καφέ-ροζ. Έκανα χοριακη δύο μέρες μετά κ μου είπε απλά ότι η χοριακη έπεσε κ να ξανασταμησω τη θεραπεία, να περιμένω καμιά βδομάδα κ θα έρθει περίοδος. Το αίμα κ οι πόνοι έχουν σταματήσει. Μήπως δεν έπρεπε να σταματήσω την αγωγή; Μήπως ο γιατρός έκανε κάποιο λάθος; Έχει καμιά αντίστοιχη εμπειρία; Ευχαριστώ

Λυπάμαι για αυτό που περνάς!!Πέρσυ είχα παλίνδρομη!Η χοριακή δηλαδή απο το 1398 έπεσε?Σύνηθως όταν πέφτει η χοριακή σταματούμε την προγεστερόνη για να έρθει το αίμα!Εγώ κ ξάπλα ήμουν κ προγεστερόνη έπινα κ πάλι παλινδρόμησε!Αν είναι να συμβεί!Βέβαια πάρε κ μια ακόμα γνώμη αν έχεις αμφιβολία!Συμβουλή μου οπωσδήποτε χοριακή ξανά!Είτε για να είσαι σίγουρη ότι όντως παλινδρόμησε!Αν όντως συμβεί αυτό πρέπει να μηδενιστεί κ να είσαι σίγουρη αν καθάρισες!

Κανε μια χοριακη και αν δεν εμπιστεύεσαι απολυτα αυτή τη στιγμή το γιατρο σου πηγαινε σε αλλον για εναν υπέρηχο.. Τοσα γίνονται.. 

Έκανα χοριακη κ έχει φτάσει 890. Τώρα περιμένω να αδιαθετησω για να αποβάλλω φυσιολογικά.Μετα βλέπουμε πως συνεχίζουμε. Η απορία μου είναι αν φτάσαμε ως εδώ επειδή σταμάτησα την αγωγή για 5 μέρες.

στις On 13/6/2018 at 8:12 ΜΜ, ο/η marillia είπε:

Λυπάμαι για αυτό που περνάς!!Πέρσυ είχα παλίνδρομη!Η χοριακή δηλαδή απο το 1398 έπεσε?Σύνηθως όταν πέφτει η χοριακή σταματούμε την προγεστερόνη για να έρθει το αίμα!Εγώ κ ξάπλα ήμουν κ προγεστερόνη έπινα κ πάλι παλινδρόμησε!Αν είναι να συμβεί!Βέβαια πάρε κ μια ακόμα γνώμη αν έχεις αμφιβολία!Συμβουλή μου οπωσδήποτε χοριακή ξανά!Είτε για να είσαι σίγουρη ότι όντως παλινδρόμησε!Αν όντως συμβεί αυτό πρέπει να μηδενιστεί κ να είσαι σίγουρη αν καθάρισες!

Αν δεν ήταν να παλυνδρομησει να ξέρεις δεν θα γινόταν τίποτα αν εκοβες η όχι τα φάρμακα υπάρχουν περιπτώσεις που τα κόψανε και ήταν όλα καλά και έχω ακούσει και περιπτώσεις που ανέβηκε και μετά έπεφτε μπορεί ο σάκος να μην ήταν σωστός σε μέγεθος τι σου είπε? Εύχομαι τα καλύτερα όποια και αν είναι η έκβαση της..... ελπίζω να μας πεις ευχάριστα

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Δεν πειράζει κορίτσι μου αν έρθει!!!Πάμε όλες μαζί τον Νοέμβριο!!!!😘😘😘😘
    • καλημέρα κοριτσια! εγώ περιμένω σήμερα! κ νιώθω όπως πάντα όταν έρχεται..! έκανα ένα ακόμη τεστ το πρωί (εννοείται χάχα) κ ήταν αρνητικό! νομίζω πως θα έδειχνε 100%.οπότε.. προετοιμαστηκα ψυχολογικά... 
    • Καλήμερα κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες πολύ- πολύ. Τελικά το ωάριο τέρας εξελίχθηκε σε τερατάκι και όχι σε γίγαντα, αλλά το ενδομήτριο ακολουθεί κανονικά. @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, τον ρώτησα για τα πονάκια και τις λίγες μέρες περιόδου και μου είπε ότι επηρεάζουν τα φάρμακα λίγο αλλά κυρίως η παρατηρητικότητα μας σε πράγματα που πριν μπούμε στις διαδικασίες δεν μας απασχολούσαν καν. Κοινώς μας είπε υπερβολικές, (για να μην πω τρελές) αλλά είναι λέει κάτι που το παθαίνουν όλες οι γυναίκες. Πού και να μείνουμε έγκυες δηλαδή.Χα, χα. @Magaiver εσύ πώς είσαι;  @bebe2 σταμάτησε το αίμα; @Bloublou85 τί θα γίνει; Θα πας αύριο ή όχι;
    • Σε ευχαριστο. Κοριτσι μου να. Σε καλα.. Νε σιγουρα μονο. Αυτο. Πεζει. Ρολο. Τωρα ημε. Καλιτερα.. 
    • Κορίτσι μου μην απογοητεύεσαι δεν είναι απόλυτο ! Η κολλητή μου πριν την υποτιθέμενη περίοδο είχε 36.2 κ ήταν έγκυος! Δεν παίζει κθκ ρόλο η θερμοκρασία ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός !! Το μόνο κοινό σύμπτωμα σε όλες τις περιπτώσεις είναι η καθυστέρηση !! Μόνο αυτή μας εγγυάται εγκυμοσύνη !! 
  • Νέες συζητήσεις