Μετάβαση σε περιεχόμενο
admin

Δωρεάν δράσεις στο 2ο Κ.Υ. Περιστερίου (πρώην ιατρεία ΙΚΑ)

Recommended Posts

Τις παρακάτω πληροφορίες, που αφορούν δωρεάν δράσεις, μας έστειλε η κα Ζουλούμη Μαρία, που εργάζεται ως μαία στο 2ο Κ.Υ. Περιστερίου (πρώην ιατρεία ΙΚΑ).

"Δωρεάν τεστ Παπανικολάου για όλες τις γυναίκες - ασφαλισμένες όλων των ταμείων αλλα και τις ανασφάλιστες. Το ιατρείο λειτουργεί καθημερινά σε πρωινό και απογευματινό ωράριο. Για πληροφορίες και ραντεβού, επικοινωνήστε με τις μαίες του τμήματος στο τηλέφωνο : 210-5705684."

"Δωρεάν μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής / ανώδυνου τοκετού για όλες τις έγκυες όλων των περιοχών, ασφαλισμένες αλλά και ανασφάλιστες. Τα μαθήματα απευθύνονται σε έγκυες που έχουν συμπληρώσει την 30η εβδομάδα της κύησης και περιλαμβάνουν την προετοιμασία τους για τον τοκετό, τη λοχεία, την περιποίηση του νεογνού, το θηλασμό και τη γονεϊκότητα.

Στον ίδιο χώρο λειτουργεί και στάση μητρικού θηλασμού, όπου οι μαμάδες μπορούν να θηλάσουν τα μωρά τους, καθώς και να ενημερωθούν και υποστηριχθούν από τις μαίες του τμήματος.

Για τα μαθήματα, συστήνεται η έγκαιρη κράτηση θέσης λόγω ολιγομελών τμημάτων.”

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

• Απαντήσεις

• Πλάκα πλάκα για το θέμα της τύχης που λέτε στην πρώτη εμβριομεταφορα που έκανα στο δωμάτιο που αλλαζα για να βάλω ρομπακι και όλα τα υπόλοιπα φορούσα στο χέρι μου βραχιολακια που τα έχω για τύχη το ένα ήταν ένα μάτι το άλλο ένα που έγραφε τύχη και 2 κομποσκοίνια ! Και την ώρα που τα έβγαζα έσπασε αυτό που έγραφε τύχη ! Το φορούσα 7-8μηνες και έσπασε εκείνη την ώρα ! Και το σκεφτόμουν μετά και το έλεγα και στον άντρα μου και γελαγε βέβαια ! Μετά τη θετική χοριακη το ξέχασα και τώρα το θυμήθηκα πάλι !! Να είμαστε τυχερές λοιπόν
    • Πραγματικά και εγώ αυτό έλεγα στον άντρα μου. Ότι φαίνεται να έχετε ιδανικές συνθήκες και ενώ τα ποσοστά είναι με το μέρος σας απέτυχε.. Πολύ μεγάλη ατυχία. 
    • @nikonaμου εσύ δεν πας πουθενά αλλου να το ξέρεις όπου πας θα σε βρούμε κι ειμαστε πολλές!!!!!    @Bloublou85 ολα θα πάνε τέλεια αύριο!!!!! 
    • κοριτσάκι μου μην στεναχωριέσαι κάτι θα γίνει στο τέλος!!!! ¨ολες θα την παλέψουμε!!! ❤️ 
    • Καλώστην προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι συνέχεια και ασχολήσου με διάφορα που σε ευχαριστούν... εδώ είμαστε εμείς για οποιαδήποτε απορία και υποστήριξη!!!  
  • Νέες συζητήσεις