Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας και από εμένα. Περνάω κι εγώ ένα δύσκολο 48 ωρο καθώς μετά από ένα Σαββατοκύριακο ήπιων δραστηριοτήτων πρόσεξα λίγο καφέ αίμα προχτές το βράδυ. Διανύω από σήμερα την 9η εβδομάδα και έχω ήδη μια βιοχημική κύηση στο ιστορικό μου, πριν από 9 μήνες. Χτες κατά τη διάρκεια της ημέρας δεν είχα πόνους και η γιατρός μου είπε να ξεκουραστώ. Παίρνω ήδη προγεστερονη. Εδώ και δυο ώρες όμως, ξύπνησα από τους πόνους. Έχω πόνους περιόδου που πάνε και έρχονται και αυξήθηκε και η ροη του καφέ αίματος. 

Ειναι 5 η ώρα το πρωί εδώ που είμαι και με έχει φάει η αγωνία μέχρι να πάει 7 και να πάμε στο νοσοκομείο... Είχε κάποια αντίστοιχη εμπειρία που κατέληξε καλά, για να πάρω θάρρος;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλη μου! Οι πόνοι της μήτρας στην αρχή ειδικά τις κύησεις είναι συνηθισμένοι και η αιμορραγία σου όπως λες είναι καφέ χρώματος. Αφού παίρνεις ήδη προγεστερόνη, προσπάθησε να παραμένεις ξαπλωμένοι και όταν σηκώνεσαι οι κινήσεις σου να είναι ήπιες και αν δεν δεις βελτίωση μίλα με τον γιατρό σου. Πολλές κοπέλες τα περνάνε αυτά στην αρχή και έχουν θετική έκβαση. Καλή επιτυχία και να μας ενημερώνεις!

Δυστυχώς άσχημα νέα. Η καρδιά του σταμάτησε και μπήκα κατευθείαν για απόξεση. Τώρα είμαι σπίτι, προσπαθώ να συνειδητοποιήσω τι έγινε. 

Αχ ρε κορίτσι μου, ότι και να πω... Σου εύχομαι ολόψυχα να σου έρθει πολύ γρήγορα μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όλα αυτά να είναι απλά κακές αναμνήσεις.

@Νάντια Ν. λυπάμαι πολυ... η 3η φορά θα ειναι η τυχερή σου, όμως!

Μην χάνεις το κουραγιο σου και μην απογοητευεσαι. Ο θεος βλεπει τους μοχθους μας και θα μας ανταμείψει... 

Σε συμβουλευω να το σκεφτεις, να θρηνησεις, να σταθεις λιγο να καταλαβεις τι εγινε αλλα μετα να το αποδεκτεις και να προχωρησεις σε νεα προσπάθεια!

Στην αρχή ποναει πολυ αλλα μετα καταλαγιαζει λίγο...(ειχα κι εγω βιοχημικη απο εξωσωματικη)

Να ασχοληθεις με κατι που να σου απασχολει να το μυαλο και να το παιρνει απο κακες σκεψεις.

Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση. Σήμερα βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου και είναι όλα φυσιολογικά, ούτε θρόμβοφιλία ούτε τίποτα, πράγμα που με άγχωσε ακόμα πιο πολύ παραδόξως. Φοβάμαι ότι εφόσον δεν ξέρουμε τι φταίει, θα ξαναπάει κάτι στραβά. Τέλος πάντων. Υποθέτω είναι φυσιολογικό να νιώθω έτσι.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Εγώ μέλι πήρα τ πιο φθηνό κ βρήκα την υγειά μου πραγματικά. Κ πήρα ξεχωριστά τα άλλα.  Κοιτάξτε εγώ δεν είμαι τσιγκουνα καθόλου. Κοιτάω όμως πολύ την βολεψη μου. Ειδικά επειδή είμαι της βόλτας κ το μωρό τ έβγαλα αμέσως έξω στις 40 μέρες. Πήρα perego που ειναι όντως καλό. Αλλά ελαφρύ ρε φίλε. Μόνο του πάει. 
    • Εγώ πήρα ένα perego προσφορά 150. Δεν έχει τίποτα έξτρα έτσι σκέτο. Αλλά..... Κορίτσια ελαφρύ.. Κλείνει τακ τουκ πλενεται εύκολα και πορτ μπαγαζ μια χαρά. Κ ανθεκτικό. Θ τ έχω κ τώρα. Υπέροχο... Όποιος το οδήγησε... Είχε Ν λέει πόσο ελαφρύ.  Η φίλη μου πήρε το ακριβό με 650 γτ είχε κ το κάθισμα αυτοκινήτου κ ήταν τόσο βαρύ κ δύσκολο που τελικά έμεινε πατάρι και πήρε ένα μικρό άλλο 
    • Πήρα καρότσι 3 σε 1 και όντως χρησιμοποίησα όλους τους τρόπους του.. Το μόνο παράπονο.. Ηταν καρότσι των 400 ευρώ.. Καλο και γερό.. Αλλα πολύ βαρύ όταν χρειάστηκε να το σηκώσω κάποιες φορές και ειχε λίγο δύσκολο κλείσιμο. Δηλαδή δεν ήθελε κόπο, αλλα τρόπο, αλλά εγώ δεν τον βρήκα ποτέ! Ο άντρας μου πάλι, το κλείνει σε ένα δευτερόλεπτο.. Οποτε θα έλεγα ότι ναι, καναμε καλή αγορά, δεν το μετανιωσα 
    • Για πες μας τη γνώμη σου για τα καροτσια... τιειχεσ Πάρει;τι σε βόλεψε; Τι ήθελες να εχει που δε το ειχε.. τι σε δυσκόλεψε;;
    • Κορίτσια εσείς που είναι το πρώτο σας και δεν έχετε καρότσι κλπ να πάρετε αν βρείτε καμία καλή προσφορά.. Εγω παλι που έχω τα βασικά, γιατι τα είχα πάρει ουδέτερα 😉 έχω μπει ήδη στον πειρασμό να πάρω κάνα ρουχαλάκι.. Του πήρα βασικά ένα ζιπουνακι που λέει "Lil mister" και κατι αντίστοιχο για την κόρη μου "big sister to a little mister" ❤️💙 δεν παίρνω κάτι αλλο όμως.. Εχουμε καιρό.. 
  • Νέες συζητήσεις