Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας και από εμένα. Περνάω κι εγώ ένα δύσκολο 48 ωρο καθώς μετά από ένα Σαββατοκύριακο ήπιων δραστηριοτήτων πρόσεξα λίγο καφέ αίμα προχτές το βράδυ. Διανύω από σήμερα την 9η εβδομάδα και έχω ήδη μια βιοχημική κύηση στο ιστορικό μου, πριν από 9 μήνες. Χτες κατά τη διάρκεια της ημέρας δεν είχα πόνους και η γιατρός μου είπε να ξεκουραστώ. Παίρνω ήδη προγεστερονη. Εδώ και δυο ώρες όμως, ξύπνησα από τους πόνους. Έχω πόνους περιόδου που πάνε και έρχονται και αυξήθηκε και η ροη του καφέ αίματος. 

Ειναι 5 η ώρα το πρωί εδώ που είμαι και με έχει φάει η αγωνία μέχρι να πάει 7 και να πάμε στο νοσοκομείο... Είχε κάποια αντίστοιχη εμπειρία που κατέληξε καλά, για να πάρω θάρρος;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Καλημέρα φίλη μου! Οι πόνοι της μήτρας στην αρχή ειδικά τις κύησεις είναι συνηθισμένοι και η αιμορραγία σου όπως λες είναι καφέ χρώματος. Αφού παίρνεις ήδη προγεστερόνη, προσπάθησε να παραμένεις ξαπλωμένοι και όταν σηκώνεσαι οι κινήσεις σου να είναι ήπιες και αν δεν δεις βελτίωση μίλα με τον γιατρό σου. Πολλές κοπέλες τα περνάνε αυτά στην αρχή και έχουν θετική έκβαση. Καλή επιτυχία και να μας ενημερώνεις!

Δυστυχώς άσχημα νέα. Η καρδιά του σταμάτησε και μπήκα κατευθείαν για απόξεση. Τώρα είμαι σπίτι, προσπαθώ να συνειδητοποιήσω τι έγινε. 

Αχ ρε κορίτσι μου, ότι και να πω... Σου εύχομαι ολόψυχα να σου έρθει πολύ γρήγορα μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όλα αυτά να είναι απλά κακές αναμνήσεις.

@Νάντια Ν. λυπάμαι πολυ... η 3η φορά θα ειναι η τυχερή σου, όμως!

Μην χάνεις το κουραγιο σου και μην απογοητευεσαι. Ο θεος βλεπει τους μοχθους μας και θα μας ανταμείψει... 

Σε συμβουλευω να το σκεφτεις, να θρηνησεις, να σταθεις λιγο να καταλαβεις τι εγινε αλλα μετα να το αποδεκτεις και να προχωρησεις σε νεα προσπάθεια!

Στην αρχή ποναει πολυ αλλα μετα καταλαγιαζει λίγο...(ειχα κι εγω βιοχημικη απο εξωσωματικη)

Να ασχοληθεις με κατι που να σου απασχολει να το μυαλο και να το παιρνει απο κακες σκεψεις.

Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση. Σήμερα βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου και είναι όλα φυσιολογικά, ούτε θρόμβοφιλία ούτε τίποτα, πράγμα που με άγχωσε ακόμα πιο πολύ παραδόξως. Φοβάμαι ότι εφόσον δεν ξέρουμε τι φταίει, θα ξαναπάει κάτι στραβά. Τέλος πάντων. Υποθέτω είναι φυσιολογικό να νιώθω έτσι.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• @Bloublou85 με συγχωρεις αλλα επίτρεψέ μου να διαφωνησω σε αυτα που γραφεις.  Το οτι ο γιατρος πιστευει οτι μια κοπελα δεν κανει καλα ωαρια δε σημαινει οτι της λεει πως δεν εχει ουτε ενα ωαριο καλο.Αλλα οτι η πλειοψηφια των ωαριων μπορει να εχει ανωμαλιες. Γι αυτο κ πολλες κοπελες συβεχιζουν με φυσικους κυκλους κ παλευουν μηνες μεχρι να κανουν μια ετ. Γιατι επιμενεις τοσο πολυ σε αυτο;;; Δεν μπορω να καταλαβω τι δεν βρισκεις λογικο.  Επισης φυσικα κ ολοι οι αντρες εχουν κ καποια σπερματοζω;ρια με προβληματα κ ανωμαλιες. Αυτο ειναι γνωστο. Τελος, γραφεις οτι αποδεδειγμενα εκανε καλα ωαρια η @elviraice . Πώς το συμπεραινεις αυτο;  
    • Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!Εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για κ.Γκαρά,κ.Αλεξανδρή κ Νταφόπουλο που νομίζω είναι στο Πανεπιστημιακό!!Γενικά η Λάρισα έχει καλούς γιατρούς!!
    • Kαλησπέρα κορίτσι κ με το καλό το μωράκι σου!!Φίλη μου που είναι τώρα έγκυςο μετράει καθημερινά το σακχαρό της!!Κ διαπίστωσε ότι οι τσίχλες sugar free της το ανέβαζαν απίστευτα!!Οπώς λεει κ η άλλη μς φίλη η στέβια επιτρέπεται!!
    • Καλησπέρα σας κοπέλες! Ο μικρός μου - αισίως 18 μηνών - την τελευταία εβδομάδα πετάγεται στο μέσο της νύχτας και βάζει τα κλάματα καισηκώνεται όρθιος μέσα στην κούνια του. Στην αρχή αιφνιδιάστηκα γιατί εχω ένα παιδί που στον ύπνο δεν με ταλαιπώρησε ποτέ ιδιαίτερα και την πρώτη βραδυά που το έκανε αυτό ανακατεύτηκε και ο άντρας μου και τον πήραμε στο κρεβάτι μας και αφού αποκοιμήθηκε τον επιστρέψαμε στο κρεβάτι του. Την επόμενη μέρα που μας το έκανε πήρα μια καρέκλα και κάθισα δίπλα του και αμέσως ξάπλωσε και σε 5 λεπτά είχε κοιμηθεί. Θέλω να ρωτήσω όσες το έχετε αντιμετωπίσει όχι πως να το αντιμετωπίσω γιατί ήδη ξέρω αλλά αν ξέρετε τον λόγο που μπορεί να του συμβαίνει αυτό. Δλδ μπορεί να βιώνει κάποιο άγχος; Κάτι άλλο;
    • Ακριβώς, είσαι 27 και μπορεί να μείνεις και έγκυος από εκεί που δεν το περιμένεις κιόλας. Όλα λύνονται, 2018 έχουμε, έχε πίστη και σύντομα θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!
  • Νέες συζητήσεις