Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Χαχα ίσως ναι !!!! 

Εγώ ήμουν χθες νοσκ νόμιζα σπάσαμε τα νερα μπουχαχα..

Αλλά δεν...

Όμως έχω διαστολή 1..Και κάπου κοντά είναι ο.μικρος......

Όντος!?? Όταν ξεκινάς να έχεις διαστολή έστω κ τόσο μικρη σημενει ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία!? Και κάτι κουλό τη διαστολή πως τη μετράνε από τον υπέρηχο η με κολπικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Όντος!?? Όταν ξεκινάς να έχεις διαστολή έστω κ τόσο μικρη σημενει ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία!? Και κάτι κουλό τη διαστολή πως τη μετράνε από τον υπέρηχο η με κολπικό?

Και στ μικρο.μ είχα διαστολή από 37 εβδ αλλά γεννήσα 39.6 ..(όμως τότε δεν έκανα τπταχαχαχα ολη μερα ξαπλα και χαλαρα...) 

απλα τώρα επειδή κάνω πολλά λέω είναι πιο κοντά ....

 

Με τα χέρια με είδε κάτω ... (για την διαστολή ) 

συσπάσεις μικρές είχα μέχρι 60μ70 τπτ σπουδαίο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Και στ μικρο.μ είχα διαστολή από 37 εβδ αλλά γεννήσα 39.6 ..(όμως τότε δεν έκανα τπταχαχαχα ολη μερα ξαπλα και χαλαρα...) 

απλα τώρα επειδή κάνω πολλά λέω είναι πιο κοντά ....

 

Με τα χέρια με είδε κάτω ... (για την διαστολή ) 

συσπάσεις μικρές είχα μέχρι 60μ70 τπτ σπουδαίο..

Ε ένταξη τώρα επειδή κουράζεσαι πιο πολύ μπας και έρθει νωρίτερα!! Συσπάσεις 60-70 τίποτα ιδιετερο εμένα μέχρι 25 έχει φτάσει χαχα! Πω πω δεν θα γεννήσω ποτέ χαχα!! Είχες και. Πόνους κ πηγές!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Ε ένταξη τώρα επειδή κουράζεσαι πιο πολύ μπας και έρθει νωρίτερα!! Συσπάσεις 60-70 τίποτα ιδιετερο εμένα μέχρι 25 έχει φτάσει χαχα! Πω πω δεν θα γεννήσω ποτέ χαχα!! Είχες και. Πόνους κ πηγές!? 

χαχχα έχεις κάνει καρδιοτοκ;;

πονακια απλά είχα.. Αλλά νόμιζα ότι μ.εσπασνα τα νερα .. γτ έτρεχαν .. Αλλά δεν ήταν αμνιακό.αχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

χαχχα έχεις κάνει καρδιοτοκ;;

πονακια απλά είχα.. Αλλά νόμιζα ότι μ.εσπασνα τα νερα .. γτ έτρεχαν .. Αλλά δεν ήταν αμνιακό.αχαχχα

Ναι έχω κάνει καρδιοτοκογραφο!! Αλλά δεν είχα εγώ έχω βαιμπερ Αντε ναι καλύτερα εκεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι έχω κάνει καρδιοτοκογραφο!! Αλλά δεν είχα εγώ έχω βαιμπερ Αντε ναι καλύτερα εκεί! 

τέλεια... στείλε μ τον αριθμό σου πμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

βρε κορίτσια έχετε Viber??

Είναι πιο εύκολο εκεί....

εδώ χανόμαστελίγο....

 

 

 

Καιιιι δγω εχω βαιμπεεερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα κορίτσια τι εξελίξεις είναι αυτές!! Εγώ δε νομίζω ότι έχει φ υγει το πωμα πάντως οπότε από διαστολή γιοκ Εγώ. Πόσο Πρέπει να είναι οι συσπάσεις στον καρδιοτοκογραφο?? Στέλνω πμ τον αριθμό μουυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες...Ξεκίνησα κ εγώ το περπάτημα..ένιωσα και από μια σύσπαση την ημέρα αλλά αυτό ήταν!!Από την άλλη η μικρή κουνιέται συνέχεια και την χαίρομαι τόοοοσο πολύ!!??? Πάντως και εγώ όποτε περπατάω νιώθω να σκληραίνει λίγο η κοιλιά σε κάποιες φάσεις..Επίσης ρε κορίτσια νιώθει καμία άλλη κούραση;ώρες ώρες νιώθω ότι δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου κ κάποιες άλλες έχω τρομερή ενέργεια...

@mommy96 λες να είσαι η επόμενη;;άντε να παίρνουμε όλες σειρά!!

@Ονουςμαςειναιαληταριο με το καλό να πάρετε την μικρούλα σας σπίτι..όλα καλά θα πάνε!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κοιλίτσες...Ξεκίνησα κ εγώ το περπάτημα..ένιωσα και από μια σύσπαση την ημέρα αλλά αυτό ήταν!!Από την άλλη η μικρή κουνιέται συνέχεια και την χαίρομαι τόοοοσο πολύ!!??? Πάντως και εγώ όποτε περπατάω νιώθω να σκληραίνει λίγο η κοιλιά σε κάποιες φάσεις..Επίσης ρε κορίτσια νιώθει καμία άλλη κούραση;ώρες ώρες νιώθω ότι δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου κ κάποιες άλλες έχω τρομερή ενέργεια...

@mommy96 λες να είσαι η επόμενη;;άντε να παίρνουμε όλες σειρά!!

@Ονουςμαςειναιαληταριο με το καλό να πάρετε την μικρούλα σας σπίτι..όλα καλά θα πάνε!!??

Καλημέρα Αντε ωραία και εμένα πετρώνει η κοιλια. Με το περπάτημα! Όπως και να εχει λίγο έμεινε! Αν έχεις βαιμπερ στείλε στην  mommy96 τον αριθμό σου να σε βάλει στην ομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κοιλίτσες...Ξεκίνησα κ εγώ το περπάτημα..ένιωσα και από μια σύσπαση την ημέρα αλλά αυτό ήταν!!Από την άλλη η μικρή κουνιέται συνέχεια και την χαίρομαι τόοοοσο πολύ!!??? Πάντως και εγώ όποτε περπατάω νιώθω να σκληραίνει λίγο η κοιλιά σε κάποιες φάσεις..Επίσης ρε κορίτσια νιώθει καμία άλλη κούραση;ώρες ώρες νιώθω ότι δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου κ κάποιες άλλες έχω τρομερή ενέργεια...

@mommy96 λες να είσαι η επόμενη;;άντε να παίρνουμε όλες σειρά!!

@Ονουςμαςειναιαληταριο με το καλό να πάρετε την μικρούλα σας σπίτι..όλα καλά θα πάνε!!??

Καλημέρα...

Χαχα θα δείξει αχχαχα.. σε αναμονή όλες....

who is next ????? xaxax

αν.εψεις βιμπερ στείλε μ πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Καλημέρα...

Χαχα θα δείξει αχχαχα.. σε αναμονή όλες....

who is next ????? xaxax

αν.εψεις βιμπερ στείλε μ πμ

Έχω...στο στέλνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

@Soto @Smurf88 @mommy96 @Mamounitsa @atha_g 


Γέννησε κάποια;;; Με το καλό κορίτσια και με ΓΕΡΆ μωρά!

Ακόμα εδώ...!!!Μετράμε αντίστροφα...πως είσαι εσύ κορίτσι μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Ακόμα εδώ...!!!Μετράμε αντίστροφα...πως είσαι εσύ κορίτσι μου;;

Άσε με εμένα... Το παλεύω . Και περιμένω να ακούσω τα δικά σας νέα για να πάρω μια μικρή χαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

@Soto @Smurf88 @mommy96 @Mamounitsa @atha_g 


Γέννησε κάποια;;; Με το καλό κορίτσια και με ΓΕΡΆ μωρά!

Τίποτα Ακόμα!! Εγώ έχω Πητ την Κυριακή, αλλά θα μου δώσει μια δυο μέρες περιθώριο ακόμα. Αλλιώς θα πάω με πρόκληση! Κάθε βράδυ λέω απόψε θα γεννήσω! Κ Κάθε πρωί που σηκώνομαι λέω πάει κ αυτό το βράδυ! Χαχαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

@Soto @Smurf88 @mommy96 @Mamounitsa @atha_g 


Γέννησε κάποια;;; Με το καλό κορίτσια και με ΓΕΡΆ μωρά!

Οχι οχι, θελω να πιστευω οτι εχω ακομη εγω!!!22/10 τελικη οποτε προς το παρον μονο αυπνιες! Σ ευχαριστω που ρωτησες! Σου ευχομαι καλη δυναμη κ μονο χαρες απο εδω κ περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Μωρε κοριτσια πηγατε ολες στο βαιμπερ κ θα γεννησει καμια κ εγω δεν θα μαθω τιποτα!!!ειστε ολες καλα;

Δεν εχεις βιμπερ;;

Είναι πιο ευκολο εκεί γ αυτο τ πρότεινα... εδώ χάνονται μνμτ.. Και σε μερικές κολλάει....! 

αν έχεις στείλε μ να σε βάλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας Κορίτσια! Ας γράψω κ εδώ την εμπειρία μου!! 

Γέννησα την Κυριακή στην Πητ μου!! Από την Παρασκευή είχα καφέ υγρα κ πόνους, ώσπου πρωί Κυριακής λέω πονάω πολυ πάμε μαιευτήριο, αλλά τελικα ειχα διαστολή 1 τίποτα..  συσπάσεις χτύπαγαν 100αρια Αλλά μου έβαλαν τεχνητούς πόνους για να γίνει ιο γρήγορα η δουλειά. Πονάω πολύ με αυτούς κ το μωρό έχασε παλμούς κ με έβαλαν στο οξυγόνο. Αφού λοιπόν δε γινόταν κάτι μου είπαν ότι θα πάμε με τους δικούς μου πόνους Αλλά θα αργήσουμε. Εγώ σκεφτόμουν οτι σιγά κ 14 ωρες να κάνουμε στις 10 το βράδυ θα έχω το μπεμπη Αγκαλια. Μου έκαναν επισκληριδιο, το μόνιτορ έδειχνε συσπάσεις 130-140 κ τακτικές. Μου σπάσαν τα νερά κ είδαν ότι ο μπέμπης είχε κάνει κακα. Να τα χε κάνει Από προηγούμενες μέρες η να τα έκανε επειδή ζοριστηκε με τους τεχνητούς? Ο τράχηλος μου ήταν πολύ μαλακός, το παιδί ωστόσο ήταν ψηλά ακόμα.  Τελικά έφτασα μέχρι διαστολή 4 που με εξετάζει ο γιατρός κ λέει ότι ο τράχηλος έκανε οιδημα κ δε πρόκειται να βγει το παιδί φυσιολογικά. Έτσι έκανα καισαρική κ στις 5 το απόγευμα άκουσα το κλάμα του! 

Με έριξε πολύ το γεγονός της καισαρικής όμως, είχα φανταστεί αλλιώς τη στιγμή με τον άντρα μου παρέα, δεν ένιωσα οτι γέννησα. Λιποθυμησα κ την επόμενη μέρα Όταν πήγα να περπατήσω κ έβαζα κ τα κλάματα. Ακόμα αναρωτιέμαι αν μπήκα αναίτια στο χειρουργείο. 

Στον αντίποδα όμως, όταν είχα το μωράκι μου αγκαλιά έφτιαχναν Όλα! Γυρίσαμε κ σπίτι κ είμαστε πολύ Καλύτερα, θηλαζουμε, μαθαίνουμε ο ένας τον άλλον, αποκοιμιεται στην αγκαλιά μου κ λιώνω! 

Οπότε υπολοιπες εγκυουλες μη φοβάστε Τίποτα! Να απολαύσετε όλες τις στιγμές του τοκετού, να βγάλετε φωτο, να κάνετε αστεια με τον άντρα η τον γιατρό, να ρωτατε ότι θέλετε, Γενικά ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΊΤΕ ΤΟ! είναι μοναδική στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...