Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

Καλησπερα ρε κοριτσακια μου γλυκα!! Παλι θαλασσα την ειχα κοπανήσει χααχ!! Αλλα ηρθα και διαβασα αυτα που έχετε γραψει και.με.εχει λουσει.λιγο κρυος ιδρώτας χαχαχαχα!!! Καποιες λενε ειναι σαν εντονοςνπονος περιοδου αλλα κι αυτο.ειναι σχετικο γιατι δεν εχουμε ολες τους ιδιους πονους!! Πχ εμενα μου ελεγαν για τη σαλπιγγογραφια οτι καποιες πονουσαν και αλλεε λυποθημουσαν!! Εγω ενιωσα για 10 δευτερολεπτα ουτε το εν τριτο του πονου περιοδου αστειο δηλαδη!! Τωρα οσο για την ωρα της γεννας λεω να τους πωνα μου πατησουν μια πολυ δυνατή δοση επισκλιριδειου ετσι οστε να πονέσω το δηνατον λιγοτερο!! Και οπως είπατε καποιες γεννουσαν στα χωραφια χωρις καμια περιποίηση σημερα στις.μέρες μας τα μαιευτήρια είναι σουπερ λουξ χαχαχ!! Και τωρα που ειπαμε για ηλικίες για πειτε!! @mommy96 μικρουλα 19! 

Εγωπ ειμαι παραλιγο 27 χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπερα ρε κοριτσακια μου γλυκα!! Παλι θαλασσα την ειχα κοπανήσει χααχ!! Αλλα ηρθα και διαβασα αυτα που έχετε γραψει και.με.εχει λουσει.λιγο κρυος ιδρώτας χαχαχαχα!!! Καποιες λενε ειναι σαν εντονοςνπονος περιοδου αλλα κι αυτο.ειναι σχετικο γιατι δεν εχουμε ολες τους ιδιους πονους!! Πχ εμενα μου ελεγαν για τη σαλπιγγογραφια οτι καποιες πονουσαν και αλλεε λυποθημουσαν!! Εγω ενιωσα για 10 δευτερολεπτα ουτε το εν τριτο του πονου περιοδου αστειο δηλαδη!! Τωρα οσο για την ωρα της γεννας λεω να τους πωνα μου πατησουν μια πολυ δυνατή δοση επισκλιριδειου ετσι οστε να πονέσω το δηνατον λιγοτερο!! Και οπως είπατε καποιες γεννουσαν στα χωραφια χωρις καμια περιποίηση σημερα στις.μέρες μας τα μαιευτήρια είναι σουπερ λουξ χαχαχ!! Και τωρα που ειπαμε για ηλικίες για πειτε!! @mommy96 μικρουλα 19! 

Εγωπ ειμαι παραλιγο 27 χαχαχα!

Αχ θέλω κ εγω θάλασσα!!!!!

Χαχα ήμουν 19 στ 1ο μ παιδί...

Τώρα ειμαι 21.5 αχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mommy96 είπε:

Αχ θέλω κ εγω θάλασσα!!!!!

Χαχα ήμουν 19 στ 1ο μ παιδί...

Τώρα ειμαι 21.5 αχαχχα

Απαπααααα υπέροχο!!! Μπραβο συγχαρητήρια!!!! Και εγω θα ηθελα  να ημουν πιο.μικρή αλλα Δυστυχώς αργησαμε προσπαθουσαμε ήδη δυο χρόνια αλλα τωρα μας εσκασε το σπορακι τι να κανουμε!!! Οντως πρεπει να εισαι η πιο μικρη τις παρεας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Απαπααααα υπέροχο!!! Μπραβο συγχαρητήρια!!!! Και εγω θα ηθελα  να ημουν πιο.μικρή αλλα Δυστυχώς αργησαμε προσπαθουσαμε ήδη δυο χρόνια αλλα τωρα μας εσκασε το σπορακι τι να κανουμε!!! Οντως πρεπει να εισαι η πιο μικρη τις παρεας!

Δεν έχει σημασία η ηλικία!!! Αρκεί να δίνεις τα πάντα στ μωράκι!!!! 

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Αχ θέλω κ εγω θάλασσα!!!!!

Χαχα ήμουν 19 στ 1ο μ παιδί...

Τώρα ειμαι 21.5 αχαχχα

Κοντά είμαστε. Και εγω την πρώτη μου την έκανα 19 και τωρα στην δεύτερη ειμαι 23!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mama2015 είπε:

Κοντά είμαστε. Και εγω την πρώτη μου την έκανα 19 και τωρα στην δεύτερη ειμαι 23!!

Τελειααααα!!!! Μαζί Εμείς!!! 

Έχεις μιλήσει στη μικρή για τ μώρό; 

Πώς τ έχει πάρει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Τελειααααα!!!! Μαζί Εμείς!!! 

Έχεις μιλήσει στη μικρή για τ μώρό; 

Πώς τ έχει πάρει;

Ναι, μόλις μπήκα στον 4ο αρχήσα να την ρωτάω αν θα ήθελε ενα αδερφάκι να παίζουν μαζί και να το προσέχει, αν θα ήθελε να γίνει μεγάλη αδερφούλα κλπ και έλεγε ναι.. μόλις μάθαμε το φύλο της έλεγα θα ήθελες μια αδερφούλα να παίζετε μαζί? Παλι ναι έλεγε.. μόλις άρχισε να φουσκώνει η κοιλιά μου της ειπα οτι ξέρεις τι εχει εδω? Νινι! Εχει μια αδερφούλα για σένα κλπ και είχε ξαφνικά απάθεια.. άρχισε να μην παίζει με αλλα παιδάκια και οταν την ρωτούσα τι εχει εδω η μαμά έλεγε μπλιαχ.. αυτο κράτησε σχεδόν μια εβδομάδα, επειδή η συμπεριφορά μας δεν άλλαξε καθόλου απέναντι της και ούτε ασχολιόμαστε συνέχεια. με το μωρο (είπαμε και σε όλους να το κάνουν αυτο) τελικά της πέρασε και τωρα οποίος έρχεται σπίτι μας το πρώτο που λεει ειναι κοιτα τη μαμά, να νινι!!! Και γελάει.. δίνει φιλάκια μονή της την κοιλιά και βάζει τα χέρια της γιατι την κλωτσάει η μικρή απο μεσα και αυτη τρελαίνεται απο χαρα.. τωρα της έλεγα αν θέλει να χαρίσει το κρεβατακι της και τα ρούχα της στην Αδερφη της και είπε ναι εκτός απο το καρότσι. Σε αυτο είπε ενα ξεκάθαρο ΟΧΙ ΜΑΜΑ!!! Ε οπότε πήρα αλλο για την μπεμπα..!! Εσυ το ειπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εγινε ρε κοριτσια εγώ ειμαι η πιο γρια  χαχαχαχαχα!!! 

Σιγουρα να δινεις τα παντα αλλα εγω που θα ηθελα 3 4 παιδάκια ποτε να.προλαβωωω?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι 27 κ προσπαθούσαμε περίπου 7μηνο να έρθει. Εγώ στα 20 Κ στα 23 Δεν είχα βρει τον κατάλληλο κορίτσια. Ειναι κ τυχερα αυτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soto είπε:

Εγώ είμαι 27 κ προσπαθούσαμε περίπου 7μηνο να έρθει. Εγώ στα 20 Κ στα 23 Δεν είχα βρει τον κατάλληλο κορίτσια. Ειναι κ τυχερα αυτα! 

Ελα συνομιλικη χαχαχα!!! Νταξ δεν μας πειραν και τα χρόνια αλλα μεγαλώσαμε ελαφρώς!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ελα συνομιλικη χαχαχα!!! Νταξ δεν μας πειραν και τα χρόνια αλλα μεγαλώσαμε ελαφρώς!?

Χαχαχαχα έλα εμεις οι γριές πάμε μαζί!!  ? χαχαχαχ Εγώ νιώθω 20αρα δε ξέρω για σας!! Εντάξει Καλά ειμαστε κ οπότε κ να ρθει ένα παιδάκι ευλογία Είναι! Εγώ στις ηλικίες των κοριτσιών Δεν είχα μυαλό για τέτοια, Τώρα επηξε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soto είπε:

Χαχαχαχα έλα εμεις οι γριές πάμε μαζί!!  ? χαχαχαχ Εγώ νιώθω 20αρα δε ξέρω για σας!! Εντάξει Καλά ειμαστε κ οπότε κ να ρθει ένα παιδάκι ευλογία Είναι! Εγώ στις ηλικίες των κοριτσιών Δεν είχα μυαλό για τέτοια, Τώρα επηξε ?

Χαχαχα οχι 20 δε νιώθω αλλα 22 χαχααχ!!! Εννοείτε πως όποτε και να έρθει ενα παιδακι ευλογια είναι! Εγω με τον αντα μου ειμαστε μαζι απο τα 17 μου αλλα το.πήγαμε λίγο αργα! Παντρευτικαμε πριν 3 χροναι και 2 χρονια στην προσπθεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχα οχι 20 δε νιώθω αλλα 22 χαχααχ!!! Εννοείτε πως όποτε και να έρθει ενα παιδακι ευλογια είναι! Εγω με τον αντα μου ειμαστε μαζι απο τα 17 μου αλλα το.πήγαμε λίγο αργα! Παντρευτικαμε πριν 3 χροναι και 2 χρονια στην προσπθεια!!!!

Αααα είναι ο εφηβικός σας έρωτας ο δικός σας! Εμείς κλείνουμε 4 Χρόνια μαζί κ ούτε ένα μήνα παντρεμένοι με πολιτικό χαχαχαχ του χρόνου Όλα μαζί κανονικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Ναι, μόλις μπήκα στον 4ο αρχήσα να την ρωτάω αν θα ήθελε ενα αδερφάκι να παίζουν μαζί και να το προσέχει, αν θα ήθελε να γίνει μεγάλη αδερφούλα κλπ και έλεγε ναι.. μόλις μάθαμε το φύλο της έλεγα θα ήθελες μια αδερφούλα να παίζετε μαζί? Παλι ναι έλεγε.. μόλις άρχισε να φουσκώνει η κοιλιά μου της ειπα οτι ξέρεις τι εχει εδω? Νινι! Εχει μια αδερφούλα για σένα κλπ και είχε ξαφνικά απάθεια.. άρχισε να μην παίζει με αλλα παιδάκια και οταν την ρωτούσα τι εχει εδω η μαμά έλεγε μπλιαχ.. αυτο κράτησε σχεδόν μια εβδομάδα, επειδή η συμπεριφορά μας δεν άλλαξε καθόλου απέναντι της και ούτε ασχολιόμαστε συνέχεια. με το μωρο (είπαμε και σε όλους να το κάνουν αυτο) τελικά της πέρασε και τωρα οποίος έρχεται σπίτι μας το πρώτο που λεει ειναι κοιτα τη μαμά, να νινι!!! Και γελάει.. δίνει φιλάκια μονή της την κοιλιά και βάζει τα χέρια της γιατι την κλωτσάει η μικρή απο μεσα και αυτη τρελαίνεται απο χαρα.. τωρα της έλεγα αν θέλει να χαρίσει το κρεβατακι της και τα ρούχα της στην Αδερφη της και είπε ναι εκτός απο το καρότσι. Σε αυτο είπε ενα ξεκάθαρο ΟΧΙ ΜΑΜΑ!!! Ε οπότε πήρα αλλο για την μπεμπα..!! Εσυ το ειπες?

Τι γλυκούλα μωρέ να τη χαίρεσαι!!!!! 

Κ εγώ του το είπα μόλις το έμαθα..  Αλλά ήταν λίγο μικρούλης τότε και δε πολύ κατάλαβε τώρα καταλαβαίνει ξέρει ότι έχουμε ένα μωρό στη κοιλίτσα.. μ.βαζει λαδάκι χαϊδεύει κτλ.. Αλλά έχει κ γκρίνια ζήλια.. Όταν πήρα πχ παπουτσάκια για τ μώρό ήθελε να τα φοράει αχαχ.. τ λέω αυτά είναι για τ μωράκι εσένα σ πήραμε τα Αλλά..  Κ μ έκανε νευρα αχχαχ ..

Σίγουρα θα έχουμε πολλές δυνατές στιγμές Αφού είναι μικρά ακόμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχα οχι 20 δε νιώθω αλλα 22 χαχααχ!!! Εννοείτε πως όποτε και να έρθει ενα παιδακι ευλογια είναι! Εγω με τον αντα μου ειμαστε μαζι απο τα 17 μου αλλα το.πήγαμε λίγο αργα! Παντρευτικαμε πριν 3 χροναι και 2 χρονια στην προσπθεια!!!!

Έλα κ μεις από τα 17 είμαστε μαζί ....  Κ παντρεύτηκα με το 15'?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Αααα είναι ο εφηβικός σας έρωτας ο δικός σας! Εμείς κλείνουμε 4 Χρόνια μαζί κ ούτε ένα μήνα παντρεμένοι με πολιτικό χαχαχαχ του χρόνου Όλα μαζί κανονικά!

Χαχαχα ναι.ειναι γερασαμε παρεα χαχαχα! Εσυ τα εκανες γρηγορα όλα μια χαρα!!! Σκέφτεστε γαμο βάφτιση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Έλα κ μεις από τα 17 είμαστε μαζί ....  Κ παντρεύτηκα με το 15'?

Μια χαρα!! Και.εμεις το 15 παντρευτικαμεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Κοριτσια και εγω ειμαι απο τις μικρες το 97 ειμαι ?

21 εισαι και εσυ??? Βρε τι καλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεε μας φάγανε λάχανο οι μικρές!!! Κ γενανε κ Οκτώβρη Όλες μαζεμένες! Θα πάω στην ομάδα του Σεπτεμβρίου Χαχαχαχαχα! @Mamounitsa Ναι για γαμοβαφτιση λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! 

Είμαι καινούργια εδώ και καθώς διάβαζα το θέμα αυτό θέλησα να μοιραστώ, ιδιαίτερα με όσες πρώτη φορά θα γίνετε μανούλες, την εμπειρία μου!

Έχω 2 παιδάκια. Στον πρώτο μου γέννησα 3 μέρες μετά την πητ. 3 μέρες πονούσα, αλλά η διαστολή ήταν μόλις 1,5 και στο νοσοκομείο πάνω από 3,5 (αν θυμάμαι καλά) σου κάνουν εισαγωγή. Οπότε είχα φρικάρει λίγο.. Όταν είχα 4 και με κράτησαν είπα επιτέλους! Απ' την ώρα που μπήκα πέρασαν 12 ώρες μέχρι να γεννήσω..! Φυσιολογικά και χωρίς επισκληρίδιο... Στα νοσοκομεία μου είπαν ότι αν δεν το θεωρούν άκρως απαραίτητο δε σου κάνουν. Με βοήθησαν πάρα πολύ οι αναπνοές που είχα μάθει στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού. 

Στη δεύτερη τα πράγματα ήταν εντελώς διαφορετικά! 1,5 εβδομάδα πριν την πητ ξύπνησα τη νύχτα απ' τους πόνους. Μ' έπιασαν στη 1:30. Στις 4 έφτασα στο νοσοκομείο με διαστολή 8 και στις 5:30 γέννησα! Φυσιολογικά πάλι και χωρίς επισκληρίδιο..

Υποθέτω ότι λένε πώς οι πόνοι είναι σαν της περιόδου όχι γιατί μοιάζουν στην ένταση, αλλά στο σημείο που πονάς. Πονάει χαμηλά κάτω η κοιλιά (και ταυτόχρονα σκληραίνει) και η μέση, επίσης χαμηλά. Δεν είναι ότι δεν αντέχεται ο πόνος, αλλά ίσως περισσότερο ο φόβος του αγνώστου και η άγνοια του πόση ώρα θα διαρκέσει. Στον πρώτο είπαν στον άντρα μου να βγει γιατί σε λίγο γεννάω και γέννησα μετά από 2 ώρες! 

Εύχομαι με το καλό σε όλες σας! Κι επειδή εγώ δεν ήξερα μερικά πράγματα και ντρεπόμουν να ρωτήσω, προτείνω να ρωτάτε! Κι αν θέλετε και μπορώ θα ήθελα να απαντήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Καλεεε μας φάγανε λάχανο οι μικρές!!! Κ γενανε κ Οκτώβρη Όλες μαζεμένες! Θα πάω στην ομάδα του Σεπτεμβρίου Χαχαχαχαχα! @Mamounitsa Ναι για γαμοβαφτιση λεμε!

Με το καλό να γίνουν όλα...!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soto είπε:

Καλεεε μας φάγανε λάχανο οι μικρές!!! Κ γενανε κ Οκτώβρη Όλες μαζεμένες! Θα πάω στην ομάδα του Σεπτεμβρίου Χαχαχαχαχα! @Mamounitsa Ναι για γαμοβαφτιση λεμε!

Χαχαχαχα εσυ ποσο εσυ ποσο εισαι???? Μια χαρα η γαμοβαφτηση!!! Και λιγοτερα έξοδα και ενα νταβαντουρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...