Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα ανυπομωνω όσο δεν φαντάζεσαι! Θέλω να ξυπνήσω αύριο και να έχω γεννησει χαχα! Ραντεβού έχω σε δύο εβδομάδες περίπου! Θα φτάσεις τις 36 μη φοβάσαι το ένστικτο μου λέει κατά τις 38 θα γεννησεις και εσύ! Όλα καλά θα δεις έχεις ακόμα μέλλον! 1.5 μήνας αλλά δε περνάνε οι μέρες 

Χαχα 38 λες ε;;;

Δε θέλω. Πριν τις 36 γτ είναι στα πρόωρα  κ ίσως θέλει θερμοκτδ...

Είναι κρίμα:( 

Κάθε πότε αε βλέπει τώρα;;

Εγώ έχω στις 35 εβδ..  14 σεμπτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy96 είπε:

Χαχα 38 λες ε;;;

Δε θέλω. Πριν τις 36 γτ είναι στα πρόωρα  κ ίσως θέλει θερμοκτδ...

Είναι κρίμα:( 

Κάθε πότε αε βλέπει τώρα;;

Εγώ έχω στις 35 εβδ..  14 σεμπτ..

Λέω σίγουρα τις 38 άνετα! Μια χαρά θα περιμένει!! Εμενα ακόμα στο μήνα θα πάω Τωρα δεν ξέρω αν αυτή τη φορά θα μου το κάνει πιο σύντομα κανονικά προς το τέλος δεν πρέπει να είναι πιο συχνά τα ραντεβού??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Λέω σίγουρα τις 38 άνετα! Μια χαρά θα περιμένει!! Εμενα ακόμα στο μήνα θα πάω Τωρα δεν ξέρω αν αυτή τη φορά θα μου το κάνει πιο σύντομα κανονικά προς το τέλος δεν πρέπει να είναι πιο συχνά τα ραντεβού??? 

Ναι απ'όσο θυμάμαι μετά τις 34 είναι πιο συχνά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Ναι απ'όσο θυμάμαι μετά τις 34 είναι πιο συχνά....

Καλημέρα τώρα που θα πάω θα είμαι 33 άρα μετά δε θα με βάλει λογικά μετά από ένα μήνα γιατί μετά από ένα μήνα θα είμαι 37 άρα δε νομίζω! Θα θελα να μου κάνει και εμένα πρόβλεψη!

Καλημερα σε όλες @Soto εσένα πως το έκρινε για πότε σε κόβει να γέννας σου έκανε κολπικό υπερυχο!? Από τον τραχηλο το καταλαβενουν? Παιδιά έκανα χάλια ύπνο είχα δυσπνια και με πονούσε και το στομάχι μου όσο περνάει ο καιρός και τρώω βράδυ με ενωχλει πάρα πολύ! Τώρα είμαι πολύ καλύτερα! Σουφλέ σήμερα χαχαχα έτσι να σας λιγουρεψω και. Λίγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα τώρα που θα πάω θα είμαι 33 άρα μετά δε θα με βάλει λογικά μετά από ένα μήνα γιατί μετά από ένα μήνα θα είμαι 37 άρα δε νομίζω! Θα θελα να μου κάνει και εμένα πρόβλεψη!

Καλημερα σε όλες @Soto εσένα πως το έκρινε για πότε σε κόβει να γέννας σου έκανε κολπικό υπερυχο!? Από τον τραχηλο το καταλαβενουν? Παιδιά έκανα χάλια ύπνο είχα δυσπνια και με πονούσε και το στομάχι μου όσο περνάει ο καιρός και τρώω βράδυ με ενωχλει πάρα πολύ! Τώρα είμαι πολύ καλύτερα! Σουφλέ σήμερα χαχαχα έτσι να σας λιγουρεψω και. Λίγο!! 

χαχααα αμαν βρε μαμουνιτσα με τα φαγητα σου!! από τοτε που μπήκα στον 8ο όλο φαγητα σκεφτομαι κ είναι σα να τα έχω μπροστά μου! 

εγω ευτυχως έκανα καλό υπνο, απλά βαριέμαι πάρα πολύ τώρα στο γραφείο.. όχι δε μου έκανε κολπικο, από το μέγεθος του μωρού κ απ την κοιλιά που έχει αρχίσει κ κατεβαινει το ειπε! πρόβλεψη ήταν ετσι, μη τρελαθούμε κιολας! απλα μετα τις 40 θα παμε με προκληση κ γι αυτό λυσσάω να έρθει λιγο νωριτερα κ χαιρομαι οταν μου λεει ετσι κ ο γιατρος! μακαρι να βγει σωστος..

εγω ραντεβού έχω πάλι σε 2.5 βδομαδες περιπου, δηλ την 36 ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Soto είπε:

χαχααα αμαν βρε μαμουνιτσα με τα φαγητα σου!! από τοτε που μπήκα στον 8ο όλο φαγητα σκεφτομαι κ είναι σα να τα έχω μπροστά μου! 

εγω ευτυχως έκανα καλό υπνο, απλά βαριέμαι πάρα πολύ τώρα στο γραφείο.. όχι δε μου έκανε κολπικο, από το μέγεθος του μωρού κ απ την κοιλιά που έχει αρχίσει κ κατεβαινει το ειπε! πρόβλεψη ήταν ετσι, μη τρελαθούμε κιολας! απλα μετα τις 40 θα παμε με προκληση κ γι αυτό λυσσάω να έρθει λιγο νωριτερα κ χαιρομαι οταν μου λεει ετσι κ ο γιατρος! μακαρι να βγει σωστος..

εγω ραντεβού έχω πάλι σε 2.5 βδομαδες περιπου, δηλ την 36 ;) 

Χαχα τι να κάνω εχθές είχα κάτι ρεβυθα που δεν έβρασα κι όλας χάλια οπωτε είπα να τον αποζημίωσω τον αντρουλης σήμερα και τη δικιά μου τη λυγουρα θα ικανοποιήσω δηλαδή χαχχα! 

Νταξη ο γιατρός μια χαρά πρόβλεψη έκανε γιατί να μη πέσει μέσα?! Στο εύχομαι και εγώ δε θέλω 40 εβδομάδες! Έχετε συζητήσει αν σε περίπτωση χρειαζόταν πάνω από 40 εβδομάδες αν θα σε περίμενε η όχι γιατί αποτι κατάλαβα μετά τις 40 πρόκληση ε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα τι να κάνω εχθές είχα κάτι ρεβυθα που δεν έβρασα κι όλας χάλια οπωτε είπα να τον αποζημίωσω τον αντρουλης σήμερα και τη δικιά μου τη λυγουρα θα ικανοποιήσω δηλαδή χαχχα! 

Νταξη ο γιατρός μια χαρά πρόβλεψη έκανε γιατί να μη πέσει μέσα?! Στο εύχομαι και εγώ δε θέλω 40 εβδομάδες! Έχετε συζητήσει αν σε περίπτωση χρειαζόταν πάνω από 40 εβδομάδες αν θα σε περίμενε η όχι γιατί αποτι κατάλαβα μετά τις 40 πρόκληση ε?? 

Ναι το είπαμε χθες αυτο, μου ειπε προκληση χωρίς περιστροφές, δε θέλει να το διακινδυνεύσει γιατί μπορεί κάτι να τύχει.. κ ότι πρόκληση δε σημαίνει απαραίτητα καισαρική.. το ξέρω αυτό, αλλά κάθε μαμά θέλει να έρθει στην ώρα του, όχι με βίαση. Ας ελπίσουμε ότι ο μικρός ανυπομονεί να μας γνωρίσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Soto είπε:

Ναι το είπαμε χθες αυτο, μου ειπε προκληση χωρίς περιστροφές, δε θέλει να το διακινδυνεύσει γιατί μπορεί κάτι να τύχει.. κ ότι πρόκληση δε σημαίνει απαραίτητα καισαρική.. το ξέρω αυτό, αλλά κάθε μαμά θέλει να έρθει στην ώρα του, όχι με βίαση. Ας ελπίσουμε ότι ο μικρός ανυπομονεί να μας γνωρίσει!!

Να σου πω και εγω θέλω να έρθει οπωτε θέλει αλλά θα φοβόμουν να περιμένουμε και πάρα πανω! Εύχομαι να μου πει και εμένα 38-39 εβδομάδα πως θα έρθει! Τουλάχιστον αν η πρόκληση δεν μας πάει για καισαρική κάτι είναι και αυτό! Η αγωνία κορυφωνετε βέβαια αλλά από την άλλη και ανυπομονησία μεγάλη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...επανήλθα κ εγώ μετά από πολύ καιρό!!!Έβλεπα που κ που τα νέα σας αλλά δεν έμπαινα συχνά..λίγο οι διακοπές, λίγο η ενδοκρινολόγος που θέλω να τη δείρω...!!!προχθές είχα γιατρό..η μικρή 1700 πλέον..ολόκληρη κοπέλα!!την επόμενη εβδομάδα έχω το doppler και προχωράμε ακάθεκτοι...Βέβαια έπεσε λίγο ο αιματοκρίτης και η πίεση και ώρες ώρες είμαι σαν το ζόμπι!!αλλάξαμε σίδηρο τώρα μήπως και γίνει κάτι..Θυμίστε μου λίγο..είχε καμια θέμα με την καμπύλη της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...επανήλθα κ εγώ μετά από πολύ καιρό!!!Έβλεπα που κ που τα νέα σας αλλά δεν έμπαινα συχνά..λίγο οι διακοπές, λίγο η ενδοκρινολόγος που θέλω να τη δείρω...!!!προχθές είχα γιατρό..η μικρή 1700 πλέον..ολόκληρη κοπέλα!!την επόμενη εβδομάδα έχω το doppler και προχωράμε ακάθεκτοι...Βέβαια έπεσε λίγο ο αιματοκρίτης και η πίεση και ώρες ώρες είμαι σαν το ζόμπι!!αλλάξαμε σίδηρο τώρα μήπως και γίνει κάτι..Θυμίστε μου λίγο..είχε καμια θέμα με την καμπύλη της;

Καλημερα!!! είχες μπει σε vacation mood χαχαχα! τι σου έκανε η ενδοκρινολόγος καλε;;;; Εγώ με την καμπύλη όχι, αλλά κ εμενα μου έπεσε ο αιματοκριτης κ παιρνω δυο χαπια αντί για ένα. 

Σούπερ το κορίτσι σου!! Σε ποια βδομαδα εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Καλημερα!!! είχες μπει σε vacation mood χαχαχα! τι σου έκανε η ενδοκρινολόγος καλε;;;; Εγώ με την καμπύλη όχι, αλλά κ εμενα μου έπεσε ο αιματοκριτης κ παιρνω δυο χαπια αντί για ένα. 

Σούπερ το κορίτσι σου!! Σε ποια βδομαδα εισαι;

Είμαι 31+5 σήμερα!!Η ενδοκρινολόγος νομίζω ότι είναι λίγο υπερβολική μαζί μου...είχα στην καμπύλη οριακό το νηστείας μόνο, τα άλλα ήταν πολύ καλά και έφερε την καταστροφή!!!με τρομοκράτησε, δεν μπορούσα να κοιμηθώ, πρήστηκε το ούλο μου από το σφίξιμο και γενικά με επηρρέασε πολύ..μου έδωσε δίαιτα και μετρήσεις 4 φορές την ημέρα...άσε μαύρο χάλι!!!πεινάω συνέχεια...αφού να φανταστείς έχασα και 1 κιλό χωρίς να μου περισσεύει κιόλας...γι αυτό ρωτάω αν είχε και καμια άλλη θέμα, γιατί όσες γνωστές μου ρώτησα είχαν ίδιες τιμές με μένα και λίγο παραπάνω μάλιστα και απλώς τις είπαν να προσέχουν λίγο με τα γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...επανήλθα κ εγώ μετά από πολύ καιρό!!!Έβλεπα που κ που τα νέα σας αλλά δεν έμπαινα συχνά..λίγο οι διακοπές, λίγο η ενδοκρινολόγος που θέλω να τη δείρω...!!!προχθές είχα γιατρό..η μικρή 1700 πλέον..ολόκληρη κοπέλα!!την επόμενη εβδομάδα έχω το doppler και προχωράμε ακάθεκτοι...Βέβαια έπεσε λίγο ο αιματοκρίτης και η πίεση και ώρες ώρες είμαι σαν το ζόμπι!!αλλάξαμε σίδηρο τώρα μήπως και γίνει κάτι..Θυμίστε μου λίγο..είχε καμια θέμα με την καμπύλη της;

Καλημέρα.... γυναίκαρα  πια ?

Με.το καλό.

Εγώ δεν ξέρω από καμπύλη... Δεν έκανα εδώ.. 

Αλλά από αιμτ  κι πίεση ξέρω αχαχ. Πόσο είχες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mommy96 είπε:

Καλημέρα.... γυναίκαρα  πια ?

Με.το καλό.

Εγώ δεν ξέρω από καμπύλη... Δεν έκανα εδώ.. 

Αλλά από αιμτ  κι πίεση ξέρω αχαχ. Πόσο είχες;

Όλες λίγο πολύ κάτι έχουμε..χαχα!!Ο αιματοκρίτης 32,5 έπεσε...είχε ξαναφτάσει τόσο και τον ανέβασα αλλά τώρα πάλι στα ίδια!!η πίεση ήταν 9 με 6 νομίζω την τελευταία φορά και μάλλον από αυτό νιώθω κάπως και όχι από τον αιματοκρίτη..συνήθως είχα 11 με 7 περίπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Όλες λίγο πολύ κάτι έχουμε..χαχα!!Ο αιματοκρίτης 32,5 έπεσε...είχε ξαναφτάσει τόσο και τον ανέβασα αλλά τώρα πάλι στα ίδια!!η πίεση ήταν 9 με 6 νομίζω την τελευταία φορά και μάλλον από αυτό νιώθω κάπως και όχι από τον αιματοκρίτη..συνήθως είχα 11 με 7 περίπου

Κάλεσε 33 σχεδόν και είναι χαλια ;;;; 

Εγώ σ ολο  έχω 28.

Πίεση κ.εγω έτσι..  9/6 9/5

Έχω αναιμία αχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Κάλεσε 33 σχεδόν και είναι χαλια ;;;; 

Εγώ σ ολο  έχω 28.

Πίεση κ.εγω έτσι..  9/6 9/5

Έχω αναιμία αχχα

Μια χαρά βιώνω με το 33 χαχα..απλά ξεκίνησα με 38 και δε θέλουμε να πέσει κ άλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Είμαι 31+5 σήμερα!!Η ενδοκρινολόγος νομίζω ότι είναι λίγο υπερβολική μαζί μου...είχα στην καμπύλη οριακό το νηστείας μόνο, τα άλλα ήταν πολύ καλά και έφερε την καταστροφή!!!με τρομοκράτησε, δεν μπορούσα να κοιμηθώ, πρήστηκε το ούλο μου από το σφίξιμο και γενικά με επηρρέασε πολύ..μου έδωσε δίαιτα και μετρήσεις 4 φορές την ημέρα...άσε μαύρο χάλι!!!πεινάω συνέχεια...αφού να φανταστείς έχασα και 1 κιλό χωρίς να μου περισσεύει κιόλας...γι αυτό ρωτάω αν είχε και καμια άλλη θέμα, γιατί όσες γνωστές μου ρώτησα είχαν ίδιες τιμές με μένα και λίγο παραπάνω μάλιστα και απλώς τις είπαν να προσέχουν λίγο με τα γλυκά!!!

Όντως υπερβολική μου φαίνεται, αλλά δεν έχω εμπειρία για να σου πω κατι παραπάνω! Η @Mamounitsa είχε κάνει κάποια στιγμή κ μετριόταν αλλά όλα καλά είναι τώρα. ακριβώς τον ίδιο αιματοκρίτη έχουμε χαχααχ  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Όντως υπερβολική μου φαίνεται, αλλά δεν έχω εμπειρία για να σου πω κατι παραπάνω! Η @Mamounitsa είχε κάνει κάποια στιγμή κ μετριόταν αλλά όλα καλά είναι τώρα. ακριβώς τον ίδιο αιματοκρίτη έχουμε χαχααχ  

Είχα κάνει εγώ ναι αλλά μάλλον ήταν κάτι παροδικό @Smurf88 για τι τιμές είχες στην καμπύλη???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Είχα κάνει εγώ ναι αλλά μάλλον ήταν κάτι παροδικό @Smurf88 για τι τιμές είχες στην καμπύλη???? 

Το νηστείας με όριο το 92 ήταν 93...μετά τη γλυκόζη δε θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν μέσα στα πλαίσια και δεν μου είπαν κάτι για εκείνα...εσένα τι σου βρήκαν;για πόσο καιρό έκανες μετρήσεις;;άλλαξες κάτι στη διατροφή;τοοοοσες ερωτήσεις μαζεμένες!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Το νηστείας με όριο το 92 ήταν 93...μετά τη γλυκόζη δε θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν μέσα στα πλαίσια και δεν μου είπαν κάτι για εκείνα...εσένα τι σου βρήκαν;για πόσο καιρό έκανες μετρήσεις;;άλλαξες κάτι στη διατροφή;τοοοοσες ερωτήσεις μαζεμένες!!!

 

Το νυστειας μόνο δε λέει τίποτα σιγά δε το τραγικό! Λοιπόν θα σου πω εγώ τα δικά μου μηπως σε βοηθήσω! 

Εκανα καμπύλη και ήταν νύστα ενενήντα κάτι στην ώρα πάνω από το φυσιολογικό κατά τρις μονάδες! Και στο δυωρο είχε πέσει! Ο γυναικολογος έξαλλος με έβαλε να κάνω μετρήσεις 3 φορές τη μέρα μισή ώρα πριν το γεύμα και μια ώρα μετά! Οι μετρήσεις εβγεναν καλές μου είπε ξανά κάνω καμπύλη και βγήκε κανονική ο γιατρός μου είπε πως υπάρχουν οργανισμοί που ανεβενει η καμπύλη μόνο με τη ζάχαρη! Οπωτε τώρα αν κάνεις μετρήσεις και σου βγουν καλές μη σε νοιάζει! Δε μπορεί να βγάλει πόρισμα με μια μέτρηση καμπύλης! Ελπίζω να βοήθησα αν κάτι ξέχασα πες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Το νυστειας μόνο δε λέει τίποτα σιγά δε το τραγικό! Λοιπόν θα σου πω εγώ τα δικά μου μηπως σε βοηθήσω! 

Εκανα καμπύλη και ήταν νύστα ενενήντα κάτι στην ώρα πάνω από το φυσιολογικό κατά τρις μονάδες! Και στο δυωρο είχε πέσει! Ο γυναικολογος έξαλλος με έβαλε να κάνω μετρήσεις 3 φορές τη μέρα μισή ώρα πριν το γεύμα και μια ώρα μετά! Οι μετρήσεις εβγεναν καλές μου είπε ξανά κάνω καμπύλη και βγήκε κανονική ο γιατρός μου είπε πως υπάρχουν οργανισμοί που ανεβενει η καμπύλη μόνο με τη ζάχαρη! Οπωτε τώρα αν κάνεις μετρήσεις και σου βγουν καλές μη σε νοιάζει! Δε μπορεί να βγάλει πόρισμα με μια μέτρηση καμπύλης! Ελπίζω να βοήθησα αν κάτι ξέχασα πες μου

Τις μετρήσεις τις κάνω κ εγώ 4 φορές τν ημέρα αλλά μου έδωσε κ δίαιτα με την οποία δεν μπορώ καθόλου!!απέκλεισα πόσες τροφές κ επίσης με αγχώνει κάθε φορά η μέτρηση κ το τι θα πρέπει να φάω!!ορισμένες φορές νιώθω κ τύψεις..ειδικά αυτή την εβδομάδα δε χορταίνω με τπτ!!βγαίνουν πολύ καλές,ειδικά τώρα τελευταία..θα μιλήσω σήμερα μαζί της πάλι να δω τι θα μου πει..ο γυναικολόγος μου λέει ότι όλα είναι καλά κ η μικρή μέσα στις καμπύλες της οπότε δεν έχω θέμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Τις μετρήσεις τις κάνω κ εγώ 4 φορές τν ημέρα αλλά μου έδωσε κ δίαιτα με την οποία δεν μπορώ καθόλου!!απέκλεισα πόσες τροφές κ επίσης με αγχώνει κάθε φορά η μέτρηση κ το τι θα πρέπει να φάω!!ορισμένες φορές νιώθω κ τύψεις..ειδικά αυτή την εβδομάδα δε χορταίνω με τπτ!!βγαίνουν πολύ καλές,ειδικά τώρα τελευταία..θα μιλήσω σήμερα μαζί της πάλι να δω τι θα μου πει..ο γυναικολόγος μου λέει ότι όλα είναι καλά κ η μικρή μέσα στις καμπύλες της οπότε δεν έχω θέμα..

Εγώ δεν πήγα σε ενδοκρινολογο όλα αυτά με το γιατρό τα είπαμε! Και εμένα ο γιατρός μου είχε δώσει διατροφή που δεν μπορούσα να κάνω γιατί ήταν πολύ αυστηρό εγώ ετρωγα ότι ήθελα και μετριωμουν έτρωγα μακαρόνια με κιμά πχ και ήταν καλά βέβαια από την τελευταία καμπύλη το έχω ξεσκίσει τρώω συνέχεια πρέπει να μαζευτώ γιατί ήδη είμαι και +10 που θα φτάσω! Ελπίζω μαζί με εμένα να μην έχει γυμει και το μωρό γιουβαρλακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κοιλουμπιτσες!! 

Τι κάνετε εσείς και τα μωρουλι σας? 

Γειααα!!καλαα σκαμε απο ζεστηη!!!! Εγω πηγα κ στο γιατρο ειμαστε 2300? τωρα κλεισαμε σε 3 βδομαδες γ καρδιοτοκογραφο!! Εσειις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Γειααα!!καλαα σκαμε απο ζεστηη!!!! Εγω πηγα κ στο γιατρο ειμαστε 2300? τωρα κλεισαμε σε 3 βδομαδες γ καρδιοτοκογραφο!! Εσειις;

Αααα σε ωραία μέρα σε βρήκα! Ωραία κιλακια! Πω πω κοντευμε βρε! Αν και εγώ αργώ ακόμα ραντεβού 6-9!! Από ζέστη άστο ασχολίαστο!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...