Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

καλησπερα κοιλιτσες!😏😏

Καλησπεραα!!😁😁

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!! Τι κάνετε;; Εσείς ζεσταίνεστε;;;; τα μπούτια μου κολλάνε κ το στήθος μου ενώ είναι ωραίο κ ζουμερό (γιατί καημό το χα να τα δω να μεγαλώνουν) είναι σαν νεροτσουλήθρα ανάμεσα... Είμαι κ στο γραφείο κ βαριέμαιιι

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Τι κάνετε;; Εσείς ζεσταίνεστε;;;; τα μπούτια μου κολλάνε κ το στήθος μου ενώ είναι ωραίο κ ζουμερό (γιατί καημό το χα να τα δω να μεγαλώνουν) είναι σαν νεροτσουλήθρα ανάμεσα... Είμαι κ στο γραφείο κ βαριέμαιιι

Χαχαχαχα ετσι ειμαι κι εγω με airontision ολη μερα!!! Αλλα σημερα έκανα το 2 μπανακι στη θάλασσα και δροσησα!! 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Χαχαχαχα ετσι ειμαι κι εγω με airontision ολη μερα!!! Αλλα σημερα έκανα το 2 μπανακι στη θάλασσα και δροσησα!! 

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Αχ τέλεια πρέπει να 'ναι, εγώ δε τα χω ξεκινήσει ακόμα, το σκ μπορεί 😉 

• Like 1

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Αχ τέλεια πρέπει να 'ναι, εγώ δε τα χω ξεκινήσει ακόμα, το σκ μπορεί 😉 

Να πας να πας ειναι ωραια οτι πρέπει!!!!! Οχι και εμένα πρώτο!! Και ειναι αγοριιιι!! Εσένα??

• Like 1

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Και μενα το δευτεροο ειναι!! 

Εσυ εχεις αγορι η κοριτσι??? Εσενα θα ειναι απο τα δύσκολα μιας και εχεις ενα παιδάκι πάντα σκέφτομαι οτι στο δεύτερο πως θα τα καταφέρω και στο τριτο!!!😁

Καλησπέρα! Και εμένα το πρώτο μου είναι. Πίνω μαγνήσιο από την 7η εβδομάδα γιατί είχα πόνο στο έντερο και ο γιατρός φοβήθηκε για συσπάσεις, τρία την ημέρα πίνω. Μπάνιο μου είπε να κάνω, κατά τις έξι που είναι ακόμα ζέστη άλλα όσο μπορώ σε μέρος που δεν έχει κόσμο. Εννοείται μετά βγάζουμε μαγιό. Αχ κορίτσια πως πέρασε ο καιρός;; 

• Like 1

@Mamounitsa χαχαχαχα εσύ κανεις σχέδια κ για τρίτο;;; Αγόρι κ γω!!! 
Σίγουρα με ένα δεύτερο παιδάκι αλλάζουν πάλι τα πράγματα. H αδερφή μου ζορίστηκε όταν ήρθε το δεύτερο γιατί κ δούλευε κ έπρεπε να κρατήσει τις ισορροπίες στο σπίτι. Τώρα που η μικρή της έγινε 2 χρονών έχουν στρώσει τα πραγματα, παίζουν κ μαζί με τη μεγάλη κ είναι πιο ήσυχη 😉 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Εσυ εχεις αγορι η κοριτσι??? Εσενα θα ειναι απο τα δύσκολα μιας και εχεις ενα παιδάκι πάντα σκέφτομαι οτι στο δεύτερο πως θα τα καταφέρω και στο τριτο!!!😁

Εχω ενα αγορι και περιμενω κοριτσιι!!το μονο καλο ειναι οτι εχω λιγοτερο αγχοος ;ρ 

• Like 1

@misofeggaro και εμένα έτσι μου πε! άσε που και ντάλα μεσημερι δε γίνεται να βγαίνουμε, καίει πολύ ο ήλιος κ δεν έχει νόημα. Άσε που έτσι με αυτά τα ωράρια θα απολαμβάνουμε κ το ηλιοβασίλεμα! 
Όντως ο καιρός περνάει νεράκι! Μετράμε αντίστροφα πλέον 🤗:ympeace:

• Like 1
  • Haha 1

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα! Και εμένα το πρώτο μου είναι. Πίνω μαγνήσιο από την 7η εβδομάδα γιατί είχα πόνο στο έντερο και ο γιατρός φοβήθηκε για συσπάσεις, τρία την ημέρα πίνω. Μπάνιο μου είπε να κάνω, κατά τις έξι που είναι ακόμα ζέστη άλλα όσο μπορώ σε μέρος που δεν έχει κόσμο. Εννοείται μετά βγάζουμε μαγιό. Αχ κορίτσια πως πέρασε ο καιρός;; 

Αα και εγω πινω μαγνήσιο απο την αρχη γιατι ειχα πονακια τυπου περιόδου!! Αστα να πανε το πως περασε ο καιρός μη το συζητάς εγω ιδικα δεν εχω καταλαβει οτι ειμαι εγκυος το μωρο δε το νιωθω κοιλια δεν εχω ιδιετερα δεν ειχα συμπτωματα εμετους τίποτα!! Με βλεπω απλα να γενναω χαχχα

• Like 1

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Soto είπε:

@Mamounitsa χαχαχαχα εσύ κανεις σχέδια κ για τρίτο;;; Αγόρι κ γω!!! 
Σίγουρα με ένα δεύτερο παιδάκι αλλάζουν πάλι τα πράγματα. H αδερφή μου ζορίστηκε όταν ήρθε το δεύτερο γιατί κ δούλευε κ έπρεπε να κρατήσει τις ισορροπίες στο σπίτι. Τώρα που η μικρή της έγινε 2 χρονών έχουν στρώσει τα πραγματα, παίζουν κ μαζί με τη μεγάλη κ είναι πιο ήσυχη 😉 

Ε ναι η αρχη ειναι δύσκολη και αμα ειναι κοντα στην ηλικία τα ανίψια του αντρα μου καναν χαμό η 1 2 μιση οταν γεννήθηκε το μωρο το τραβαγε σαν κουκλα λεει χαχα! Του χε κανει τη ζω μαύρη!! Οσο για το τριτο κανω ονοιρα χαχαχχα

• Haha 1

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Εχω ενα αγορι και περιμενω κοριτσιι!!το μονο καλο ειναι οτι εχω λιγοτερο αγχοος ;ρ 

Αχ μπραβο τι καλα που ειναι ενα κ ενα!! Ολες αγορια καλε???

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Αχ μπραβο τι καλα που ειναι ενα κ ενα!! Ολες αγορια καλε???

Ναιιιι 😁😁

Εγω στο Μητέρα. Να πάνε ολα καλά για όλες μας! Κ γω έχω αγωνία κ έβλεπα όνειρα ότι γεννούσα πρόωρα, γι' αυτό προσπάθησα να ηρεμήσω κ να διαβάσω όσο μπορώ για τον τοκετό! Σήμερα διάβαζα για την διαστολή τραχήλου κ τα στάδια του τοκετού 😋 μια γειτόνισσα γέννησε, έκανε 14 ώρες κ πήγε καισαρική τελικα... να φρικάρεις ή να μη φρικάρεις; χαχααχα
Να μας πει η @Ονουςμαςειναιαληταριο που το χει ξαναζήσει πως ήταν!

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Εγω στο Μητέρα. Να πάνε ολα καλά για όλες μας! Κ γω έχω αγωνία κ έβλεπα όνειρα ότι γεννούσα πρόωρα, γι' αυτό προσπάθησα να ηρεμήσω κ να διαβάσω όσο μπορώ για τον τοκετό! Σήμερα διάβαζα για την διαστολή τραχήλου κ τα στάδια του τοκετού 😋 μια γειτόνισσα γέννησε, έκανε 14 ώρες κ πήγε καισαρική τελικα... να φρικάρεις ή να μη φρικάρεις; χαχααχα
Να μας πει η @Ονουςμαςειναιαληταριο που το χει ξαναζήσει πως ήταν!

ΧΑχαχαχα!!! Ακουω και εγω για πολλες ώρες αλλα εχω ακουσει και για.μια ωρα με επισκληριδιο και δεν κατάλαβε τιποτα χαχαχ γιατι να μην είμαστε αυτή η περιπτωση?!!! Ναι να μας πειι!! Δε θελω μαλλον καισαρική!!!!

• Like 1

Κοριτσια και εγω ημουν με καισαρικη οποτε τι να σας πω!! Ημουν 8 ωρες στην αναμονη αλλα τελικα ο μικρος ηταν τοσο μεγαλος που δεν εμπαιδωνοταν στη λεκανη και τελικα κατεληξε καισαρικη!!τωρα που ξερω ομως τη διαδικασια φοβαμαι λιγο περισσοτερο!! Εγω στο γαιαα

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Κοριτσια και εγω ημουν με καισαρικη οποτε τι να σας πω!! Ημουν 8 ωρες στην αναμονη αλλα τελικα ο μικρος ηταν τοσο μεγαλος που δεν εμπαιδωνοταν στη λεκανη και τελικα κατεληξε καισαρικη!!τωρα που ξερω ομως τη διαδικασια φοβαμαι λιγο περισσοτερο!! Εγω στο γαιαα

Καισαρική πάλι ε?? Και ποναει.οντως τοσο πολυ μετα την καισαρική?

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καισαρική πάλι ε?? Και ποναει.οντως τοσο πολυ μετα την καισαρική?

Οχι δεν πονεσα, την ιδια μερα σηκωθηκα και περπατησα το μονο μου θεμα ηταν οτι αφου γυρισα σπιτι τις πρωτες μερες δεν ενιωθα τα ποδια μου οταν ξυπναγα για να σηκωθω για λιγα δευτερολεπτα

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Αυτό τον μήνα δεν εκανά τεστακια είπα να το αφήσω ετσι...!!! Θα περιμένω κάνα δυο μέρες ακόμα και θα κάνω χοριακη κατευθείαν καθώς δουλεύω σε μικροβιολογικο για να είμαι κ 100%σίγουρη εκτός αν με προλάβει η περίοδο! !!
    • @Maroulli αν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία, πχ. με τεστ, μπορείς να υπολογίσεις πότε (δεν) περιμένεις. Αλλιώς θα υπολογίσεις καθυστέρηση με βάση το μεγαλύτερο κύκλο σου. (Τώρα βέβαια αν είσαι ανυπόμονη, θα μπορούσες να κάνεις ένα τεστάκι αύριο πρωί πρωί- σου βάζω ιδέες, χιχιχι).
    • Θα συμφωνήσω με ρη φίλη @KONSTANTIA πως μέχρι ρ χρόνο είναι καλα. Μετα κ δική μ προσωπική άποψη είναι ότι είναι υπερβολή. Το μωρό τρεφεται πλέον κανονικα κ η μαμά είναι πάντα μαμά είτε θηλάζει είτε οχι. Εμένα προσωπικά θα με ανησυχούσε τι μνήμες θα είχε τ παιδί μ από 2 2.5 χρόνων κ δ θέλω οι πρώτες τ αναμνήσεις να είναι τ στήθος τ δικό μου. Επίσης θεωρώ ότι είναι σαν να γυρνάς ρ παιδί πίσω σε στάδιο. Η εικόνα δηλαδή τ παιδιού στο στηθος παραπέμπει σε μωρο. Από τη μια θέλουμε να μαθει να τρωει, να κάνει πραγματα κτλ, να βλέπουμε την εξέλιξη του κ απο την άλλη τ βάζουμε στο στήθος με τ παραμικρό λες κ είναι βρέφος. Φυσικά δ υπάρχει σωστό ή λάθος σε οτιδήποτε επιλέγει μια μανούλα να κάνει κ κάνεις δ είναι άξιος να κρίνει. Όλες μας θέλουμε τ καλύτερο για τα παιδιά μας. Εσύ θα κάνεις αυτό π θέλεις κ αε εκφράζει. Στο μωρο σ μόνο οφέλη μπορείς να δώσεις σαν μανούλα είτε θηλαζεις είτε οχι.
    • @thalaki μου πόσο κρίμα που ήρθε η ανεπιθύμητη... Δεν πειράζει, δεν πτοούμαστε κορίτσι, μικρή είσαι, σταθερό κύκλο έχεις, θα το πιάσεις σύντομα το σπόρι! Λοιπόν την ίδια απορία είχα κι εγώ τον προηγούμενο μήνα, γιατί μου έβγαινε ότι ωορρηξία έκανα τη μέρα του θετικού τεστ. Δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ: 1) η ωχρινική φάση να διήρκεσε 12-13 ημέρες και όχι 14. 2) αν το τεστ έδειξε θετικό πχ. το απόγευμα, δεν μπορείς να ξέρεις αν η ορμόνη ήταν ήδη ανεβασμένη από το πρωί, οπότε το βράδυ δεν είναι απίθανο να έγινε η ωορρηξία.  
    • Δεν ξέρω βρε κορίτσι έχω χάσει λίγο την μαπλά γτ εγώ έπαιρνα αντισύλλιπτικα και τα σταμάτησα τον Ιούλιο από κει και πέρα η περίοδος πέρα από τον πρώτο μήνα ήταν από 28 με 31 δεν ξέρω θα δείξει έχω αγχωθει αρκετά δεν θέλω να δω περιοδο...
  • Νέες συζητήσεις