Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Πηγα χθες στο καθιερωμενο ραντεβου, ο μπουμπουκος ειναι 1100 κ εγω συνολικα εχω παρει 5 κιλα! Τον ειδαμε παλι σε 3d κ αλλαξε πολυ, ειναι μπουμπουκος!!!!

Το ωραία!!!! Ποσών εβδ είσαι;;

5 κιλακια μια χαρά!!!! Με το καλό:*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Χαχαχαχ..αν έχω στο σπίτι μπορεί και 2 ποτήρια.. αν όχι δε πίνω... χαχχα

Χαχα και εμένα μου αρέσει πολύ ρε γαμωτο αλλά έχω άγχος μήπως δε κάνει πίνω σκέψου ίσως ένα ποτηράκι μικρό του κρασιού την εβδομάδα! Πριν μηνω έγκυος επινα άνετα μισό λίτρο και τη μέρα ε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα δεν είπα!!! @atha_g μπράβο κοριτσάκι μου ωραίο μωρό εε!?? Και 3d σε ποιον μοιάζει!?? Για τα κιλακια σου δε θα μιλήσω απλά μοντέλο!!!!

Εγώ κορίτσια τώρα πάω να πάρω τα αποτελέσματα αν δεν μπω να γράψω θα έχω πάθει εγκεφαλικό από το υψηλό ζαχαρο χαχαχ ελπίζω να είναι καλό αποκλείετε το ίδιο με την πρωιγουμενη ελαφρό ανεβασμένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημεραααα δεν είπα!!! @atha_g μπράβο κοριτσάκι μου ωραίο μωρό εε!?? Και 3d σε ποιον μοιάζει!?? Για τα κιλακια σου δε θα μιλήσω απλά μοντέλο!!!!

Εγώ κορίτσια τώρα πάω να πάρω τα αποτελέσματα αν δεν μπω να γράψω θα έχω πάθει εγκεφαλικό από το υψηλό ζαχαρο χαχαχ ελπίζω να είναι καλό αποκλείετε το ίδιο με την πρωιγουμενη ελαφρό ανεβασμένο 

Καλά αποτελέσματα να έχεις ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα και εμένα μου αρέσει πολύ ρε γαμωτο αλλά έχω άγχος μήπως δε κάνει πίνω σκέψου ίσως ένα ποτηράκι μικρό του κρασιού την εβδομάδα! Πριν μηνω έγκυος επινα άνετα μισό λίτρο και τη μέρα ε

Αχαχ άστα είναι κοοοολαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημεραααα δεν είπα!!! @atha_g μπράβο κοριτσάκι μου ωραίο μωρό εε!?? Και 3d σε ποιον μοιάζει!?? Για τα κιλακια σου δε θα μιλήσω απλά μοντέλο!!!!

Εγώ κορίτσια τώρα πάω να πάρω τα αποτελέσματα αν δεν μπω να γράψω θα έχω πάθει εγκεφαλικό από το υψηλό ζαχαρο χαχαχ ελπίζω να είναι καλό αποκλείετε το ίδιο με την πρωιγουμενη ελαφρό ανεβασμένο 

Σε μενα λενε αλλα δεν ξερω φοβαμαι να το πιστεψω! Το σιγουρο ειναι οτι εχει τη μυτη μου το καημενο!!!χαχαχα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αα ζωωω το γλύτωσα το εγκεφαλικό ουρά καλά αιματοκρίτης καλός τόξοπλάσμα κλπ μια χαρά οκ! Τώρα ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο το δυσάρεστο είναι ότι ο θυροηδης μου ανέβηκε στο όριο και μάλλον λέει ο γιατρός θα μ δώσει χάπι! Και το ευχάριστο είναι πως το ζαχαρο μου έπεσε χαχαχα νειστεια 85 στην ώρα 152 μ και στο δυωρο 115!!!!!!γιουπηηηη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η atha_g είπε:

Σε μενα λενε αλλα δεν ξερω φοβαμαι να το πιστεψω! Το σιγουρο ειναι οτι εχει τη μυτη μου το καημενο!!!χαχαχα 

 

Χαχαχ Αντε βρε μια χαρά! Λένε πως τα αγόρια μοιάζουν στη μαμά τους!! Δεν έχω δει ακόμα καθαρή εικόνα από τη φατσουλα του γιου μου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.
Να σας ρωτήσω, εσείς νιώθετε συσπάσεις και την κοιλιά σας να πετρώνει σε μια μεριά σαν να μαζεύεται το παιδί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα.
Να σας ρωτήσω, εσείς νιώθετε συσπάσεις και την κοιλιά σας να πετρώνει σε μια μεριά σαν να μαζεύεται το παιδί; 

Καλησπέρα μαναρακι εγώ το νιώθω αυτό που λες μόνο χαμιλα και στο κέντρο πετρωνει η κοιλια αλλά χορις πόνο! Εσύ έχεις και πόνο μήπως η @mommy96 μπορεί να βοηθησει παρακαλωωω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα.
Να σας ρωτήσω, εσείς νιώθετε συσπάσεις και την κοιλιά σας να πετρώνει σε μια μεριά σαν να μαζεύεται το παιδί; 

Καλησπεραα και εγω το νιωθω αυτο για λιγα δευτερολεπτα ειναι λιγο περιεργο, ουτε εγω πονααω αα και εχω ξεχασει να το πω στο γιατρο!! @Mamounitsa ποσοο πηγε ο θυροειδης;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Καλησπεραα και εγω το νιωθω αυτο για λιγα δευτερολεπτα ειναι λιγο περιεργο, ουτε εγω πονααω αα και εχω ξεχασει να το πω στο γιατρο!! @Mamounitsa ποσοο πηγε ο θυροειδης;;

2.95 ο μικρόβιο λόγος μου είπε πως συνήθους στο 3 δυμουμ χάπι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mamounitsa @Ονουςμαςειναιαληταριο Εγώ αυτό το νιώθω από τον 5ο. Του το είχα περιγράψει ότι νιώθω λες και το παιδί έρχεται και κουλουριάζεται κατω απο την κοιλιά μου και τρίβεται με την πλατούλα του. Δεν μου είχε πει ότι είναι κάτι ανησυχητικό. Αυτές τις μέρες έχω δυσκοιλιότητα και έχω πόνο χαμηλά στην κοιλιά και ψηλά κάτω από το στομάχι και θεωρώ ότι είναι το έντερο γιατί μόλις ενεργούμε περνάει. Αυτό όμως το σκλήρημα παραμένει να έρχεται και να φεύγει και είναι ελαφρώς ενοχλητικό. Βασικά αν κάτσω να σκεφτώ, γύρω στις 1-2 μέρες την εβδομάδα είναι πιο έντονο και είχα συνδυάσει ότι μπορεί εκτός από την κίνηση του εμβρύου να είναι και φυσιολογικές κινήσεις της μήτρας που μεγαλώνει. Αν ήταν κανονικές συσπάσεις δεν θα είχε τύχει 2 μήνες τώρα που πάω κάθε 15 μέρες για υπέρηχο να έχω εκείνη τη στιγμή; Ουφ όσο πλησιάζει ο τοκετός η φοβία μου για πρόωρο μεγαλώνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

2.95 ο μικρόβιο λόγος μου είπε πως συνήθους στο 3 δυμουμ χάπι! 

Νομιζω πως ναιι, εμενα ειχε ανεβει ξαφνικα απο 1, 50 στο 3.99 και μ εδωσε χαπιι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

@Mamounitsa @Ονουςμαςειναιαληταριο Εγώ αυτό το νιώθω από τον 5ο. Του το είχα περιγράψει ότι νιώθω λες και το παιδί έρχεται και κουλουριάζεται κατω απο την κοιλιά μου και τρίβεται με την πλατούλα του. Δεν μου είχε πει ότι είναι κάτι ανησυχητικό. Αυτές τις μέρες έχω δυσκοιλιότητα και έχω πόνο χαμηλά στην κοιλιά και ψηλά κάτω από το στομάχι και θεωρώ ότι είναι το έντερο γιατί μόλις ενεργούμε περνάει. Αυτό όμως το σκλήρημα παραμένει να έρχεται και να φεύγει και είναι ελαφρώς ενοχλητικό. Βασικά αν κάτσω να σκεφτώ, γύρω στις 1-2 μέρες την εβδομάδα είναι πιο έντονο και είχα συνδυάσει ότι μπορεί εκτός από την κίνηση του εμβρύου να είναι και φυσιολογικές κινήσεις της μήτρας που μεγαλώνει. Αν ήταν κανονικές συσπάσεις δεν θα είχε τύχει 2 μήνες τώρα που πάω κάθε 15 μέρες για υπέρηχο να έχω εκείνη τη στιγμή; Ουφ όσο πλησιάζει ο τοκετός η φοβία μου για πρόωρο μεγαλώνει... 

Εγώ αποσο ξέρω οι συσπάσεις έχουν και πόνο μαζί! Αν κάνουμε μόνο πετρώματα είναι φυσιολογικό και εγώ αυτό πρώτη φορά το παρατήρησα στη 16η εβδομάδα! Γιατί φοβάσαι για πρόωρο τοκετό για κάποιο άλλο λόγο η γι αυτό που νιώθεις!? Δεν νομίζω να υπάρχει φόβος λίγο έμεινε αν μπούμε στο μήνα μας θα είναι μια χαρα! Πότε έχεις ραντεβού με το γιατρό σου!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Mamounitsa @Ονουςμαςειναιαληταριο Εγώ αυτό το νιώθω από τον 5ο. Του το είχα περιγράψει ότι νιώθω λες και το παιδί έρχεται και κουλουριάζεται κατω απο την κοιλιά μου και τρίβεται με την πλατούλα του. Δεν μου είχε πει ότι είναι κάτι ανησυχητικό. Αυτές τις μέρες έχω δυσκοιλιότητα και έχω πόνο χαμηλά στην κοιλιά και ψηλά κάτω από το στομάχι και θεωρώ ότι είναι το έντερο γιατί μόλις ενεργούμε περνάει. Αυτό όμως το σκλήρημα παραμένει να έρχεται και να φεύγει και είναι ελαφρώς ενοχλητικό. Βασικά αν κάτσω να σκεφτώ, γύρω στις 1-2 μέρες την εβδομάδα είναι πιο έντονο και είχα συνδυάσει ότι μπορεί εκτός από την κίνηση του εμβρύου να είναι και φυσιολογικές κινήσεις της μήτρας που μεγαλώνει. Αν ήταν κανονικές συσπάσεις δεν θα είχε τύχει 2 μήνες τώρα που πάω κάθε 15 μέρες για υπέρηχο να έχω εκείνη τη στιγμή; Ουφ όσο πλησιάζει ο τοκετός η φοβία μου για πρόωρο μεγαλώνει... 

Θα το ειχε δει καλε μην αγχωνεσαι!! 

Γιατι φοβασαι για πρωορο;; συνηθως τα πρωτα παιδια αργουν.. Εχεις καποιο σημαδι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Νομιζω πως ναιι, εμενα ειχε ανεβει ξαφνικα απο 1, 50 στο 3.99 και μ εδωσε χαπιι!! 

Και δε μου λες αυτό το χάπι το συνεχίζουμε και μετά την εγκυμοσύνη η είναι μόνο για αυτό το διάστημα!?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Και δε μου λες αυτό το χάπι το συνεχίζουμε και μετά την εγκυμοσύνη η είναι μόνο για αυτό το διάστημα!?? 

Αχ για αυτο δεν εχω ιδεα, μου ειχε πει ο ενδοκρινολογος οτι μπορει να φυγει αλλα μπορει και να μεινει μονιμα.. Ελπιζω να μην μεινει γτ δεν αντεχεται καθε πρωι με το που το παρω να μην πιω καφε για μιση ωραα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ονουςμαςειναιαληταριο@Mamounitsa όχι δεν έχω λόγο να φοβάμαι για πρόωρο. Κι ο τράχηλος στη β επιπέδου ήταν μια χαρά. Απλά φοβάμαι, μου έχουν τύχει τόσα σε αυτή την εγκυμοσύνη κ ακόμα δεν έχω ετοιμάσει δωμάτιο και ρούχα και λέω αυτό μας έλειπε τώρα να το κάνω 7μηνίτικο. Την παρασκευή 3/8 πάω για ντόπλερ. Θα προσπαθήσω να ξεκουραστώ και αν δεν δω βελτίωση θα μιλήσω μαζί του νωρίτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

@Ονουςμαςειναιαληταριο@Mamounitsa όχι δεν έχω λόγο να φοβάμαι για πρόωρο. Κι ο τράχηλος στη β επιπέδου ήταν μια χαρά. Απλά φοβάμαι, μου έχουν τύχει τόσα σε αυτή την εγκυμοσύνη κ ακόμα δεν έχω ετοιμάσει δωμάτιο και ρούχα και λέω αυτό μας έλειπε τώρα να το κάνω 7μηνίτικο. Την παρασκευή 3/8 πάω για ντόπλερ. Θα προσπαθήσω να ξεκουραστώ και αν δεν δω βελτίωση θα μιλήσω μαζί του νωρίτερα. 

Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανεε!! 

Ουτε εγω εχω ετοιμασειι:/αλλα ελπιζω να μην τρεχω τελευταια στιγμη αφου στο πρωτο δεν ξεκινησε ποτε ο τοκετος μπηκα με προκληση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Αχ για αυτο δεν εχω ιδεα, μου ειχε πει ο ενδοκρινολογος οτι μπορει να φυγει αλλα μπορει και να μεινει μονιμα.. Ελπιζω να μην μεινει γτ δεν αντεχεται καθε πρωι με το που το παρω να μην πιω καφε για μιση ωραα

Πω πω ελπίζω να μην είναι μονημο οπωτε λογικά ο γιατρός θα με στείλει σε ενδοκρινολογο δε θα μου το δώσει αυτός!? Ναι είναι λίγο σπαστικό και με το χάπι που περνεις τώρα δηλαδή πόσο σου βγήκε!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Πω πω ελπίζω να μην είναι μονημο οπωτε λογικά ο γιατρός θα με στείλει σε ενδοκρινολογο δε θα μου το δώσει αυτός!? Ναι είναι λίγο σπαστικό και με το χάπι που περνεις τώρα δηλαδή πόσο σου βγήκε!? 

Λογικα ναι εκτος αν εχει και αυτος γνωσεις και σου δωσει.. Επεσε στο 0.747 και μετα ανεβηκε στο 1 γιατι κανα δυο μερες που πηγαινα για γενικες αιματος μετα δεν το επαιρνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...