Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα σας.
Εγώ όσο περνάει ο καιρός τόσο δυσκολεύομαι να κοιμηθώ. Εκτός από τις συχνές επισκέψεις στη τουαλέτα, κάθε φορά που γυρνάω πλευρό ένα ολόκληρο μωρό διαγράφει από την κοιλιά και τα πλευρά μου. 
Μου χτύπησε την πόρτα και η δυσκοιλιότητα, ελπίζω να είναι παροδικό.
Και εμένα σταματαει να κλωτσάει όταν βάζω το χέρι στην κοιλιά μου. 
Κατα τ'αλλα καλά,  η πίεση σταθερά ανεβασμένη, οι μετρήσεις του ζαχάρου καλές, παρόλο που κάνω τις παρασπονδίες μου δεν έχω βγει εκτός ορίων. Αλλά μέτρημα εννιά φορές την μέρα είναι λίγο βάσανο.
Αύριο θα πάω να δω το μπεμπέκι μου, ελπίζω να έχει πάρει όσο βάρος πρέπει.
Την ζέστη, ειδικά στον μεσημεριανό ύπνο, δεν την αντέχω κα-θο-λου! 

@Ονουςμαςειναιαληταριο σε ποιά εβδομάδα είσαι;;

27κ5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Ωχ γτ σου έδωσε;; έχεις θεμα;; 

Ειναι ενα σημειο στον πλακουντα πιυ φοβαται μην αποκολληθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Καλέ μην. Βιάζεσαι !!!!! 

Εγώ 39+6 :)

Χαχα αν βιάζομαι λέει! Δε θα ήθελα να φτάσω και να περάσω τις 40 εβδομάδες να με βάλει με πρόκληση η να πάω με καισαρική! Χαχα βλέπεις όλα τα έχω σκεφτεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

27κ5

Και είναι τόσο μεγάλο το εμβρυάκι σου;; Γουάου!
Εμένα πριν 15 μέρες ήταν με το ζόρι 800 γρ. Αύριο πάω πάλι για μέτρηση , θα είμαι 28 κ 3 . Βέβαια έχω πολλά περιττά κιλά και ίσως ο υπέρηχος στην περίπτωση μ να μην είναι τόσο ακριβής....

Με το καλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα αν βιάζομαι λέει! Δε θα ήθελα να φτάσω και να περάσω τις 40 εβδομάδες να με βάλει με πρόκληση η να πάω με καισαρική! Χαχα βλέπεις όλα τα έχω σκεφτεί 

Μα το να περάσεις τις 40 εβδ  δε σημαίνει ότι πας με καισαρική...! Πρόκληση ίσως! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Ειναι ενα σημειο στον πλακουντα πιυ φοβαται μην αποκολληθει 

Όλα.καλα θα πάνε!!!! :) εδωεδώ δε δίνουν τιποταααααααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mommy96 είπε:

Μα το να περάσεις τις 40 εβδ  δε σημαίνει ότι πας με καισαρική...! Πρόκληση ίσως! 

 

Δυστυχώς κάποιοι γιατροί είναι λίγο βιαστικουλιδες χαχαχ! Ούτε με πρόκληση θα ήθελα να μπω! Θα δείξει βέβαια μέχρι τότε έχουμε καιρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Δυστυχώς κάποιοι γιατροί είναι λίγο βιαστικουλιδες χαχαχ! Ούτε με πρόκληση θα ήθελα να μπω! Θα δείξει βέβαια μέχρι τότε έχουμε καιρό! 

Να μην αφήσεις κανέναν !!!!!! Κ επειδή βιάζονται αυτοί;;; όλα στην ώρα τους ίσως έρθει κ νωρίτερα αποτι θες .. Τ μωρό ξέρει μόνο...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mommy96 είπε:

Να μην αφήσεις κανέναν !!!!!! Κ επειδή βιάζονται αυτοί;;; όλα στην ώρα τους ίσως έρθει κ νωρίτερα αποτι θες .. Τ μωρό ξέρει μόνο...!!

Έτσι κάνουν μια ξάδερφη του άντρα μου ήθελε να γεννησει το 2ο παιδάκι με φτ μετά από καισαρική λοιπών την άφησε μέχρι 41+5 και την έβαλε με πρόκληση που τελικά πάλι καισαρική γέννησε αλλά πόλοι γιατροί δεν σε αφήνουν μετά τις 40!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Έτσι κάνουν μια ξάδερφη του άντρα μου ήθελε να γεννησει το 2ο παιδάκι με φτ μετά από καισαρική λοιπών την άφησε μέχρι 41+5 και την έβαλε με πρόκληση που τελικά πάλι καισαρική γέννησε αλλά πόλοι γιατροί δεν σε αφήνουν μετά τις 40!

Αχ λίγοι κάνουν vbac.. ? θέλει πολύ υπομονή...!!! 

Ναι έτσι είναι δε αφήνουν. ! Τα μωρά ξέρουν πιστεύω!! Κ εμείς έχουμε διαίσθηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κ γω φοβάμαι την πιθανότητα πρόκλησης, θέλω να ρθει το μωράκι μόνο του, και ας πάω κ 41 εβδομάδες.. θα διαλογίζομαι πολύ εκείνη την περίοδο να συγχρονιστώ με το μωράκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Soto είπε:

αχ κ γω φοβάμαι την πιθανότητα πρόκλησης, θέλω να ρθει το μωράκι μόνο του, και ας πάω κ 41 εβδομάδες.. θα διαλογίζομαι πολύ εκείνη την περίοδο να συγχρονιστώ με το μωράκι μου!

Τι θα κάνεις δηλ;  για πες!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα πρόκληση Αλλά.ειζα ήδη διαστολή βδομάδες πριν..! Και ένα μεγάλο μωρό για τ σωμα μου... Αλλά έκανα με 3 διαστολή πρόκληση και σχεδόν 40εβδ... 

Δε θα άντεχα Άλλο να μην τον δω Αλλά όλα ήταν υπέρ να γεννήσω τότε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που λες ελάχιστοι τα αφηνουνε! Δε ξέρω για διαλογισμό αλλά από διαίσθηση τα πάω καλά πιστεύω δεν θα αργήσει να φανεί πολύ να δούμε! 

Παντός @mommy96 εσύ μια και δεύτερη φορά μανούλα θα είναι πιο εύκολα έτσι λένε! Εμείς οι πρωτάρρες να δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Αυτό που λες ελάχιστοι τα αφηνουνε! Δε ξέρω για διαλογισμό αλλά από διαίσθηση τα πάω καλά πιστεύω δεν θα αργήσει να φανεί πολύ να δούμε! 

Παντός @mommy96 εσύ μια και δεύτερη φορά μανούλα θα είναι πιο εύκολα έτσι λένε! Εμείς οι πρωτάρρες να δούμε! 

Πιο είναι πιο εύκολο;; η γεννά;;

Μακαριιιιιι....!!!!! Αλλά θέλω να φτάσω 38. .. ελπίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Πιο είναι πιο εύκολο;; η γεννά;;

Μακαριιιιιι....!!!!! Αλλά θέλω να φτάσω 38. .. ελπίζω 

Ναι έτσι λένε στα 2 παιδάκια και έπειτα είναι πιο εύκολα γιατί να μη τις φτάσεις τις 38 μη κουράζεσαι πολύ)!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι έτσι λένε στα 2 παιδάκια και έπειτα είναι πιο εύκολα γιατί να μη τις φτάσεις τις 38 μη κουράζεσαι πολύ)!! 

Έχω γίνει γραφική... Αλλά έχω τ άγχος για τις συσπάσεις...!! Και δεν μπορώ να μην κουράζομαι αχαχχα...!!!! Τέλος Πάντων....

Μακάρι να ισχύει αυτό να γεμνησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mommy96 είπε:

Έχω γίνει γραφική... Αλλά έχω τ άγχος για τις συσπάσεις...!! Και δεν μπορώ να μην κουράζομαι αχαχχα...!!!! Τέλος Πάντων....

Μακάρι να ισχύει αυτό να γεμνησω 

Λογικό είναι να το έχεις άγχος αλλά το μωράκι θα έρθει στην ώρα του! Καλά να μη κουράζεσαι δε γίνεται αλλά μη κάνεις τα χοντρά άστα να τα κάνει ο αντρουλης σου! 

Εγώ μέχρι τώρα δεν έκανα τίποτα σα το βούδα καθόμουν χαχα τώρα τελευταία μετά τη Β επιπέδου ξεθαρεψα και σκιβω και κάνω διάφορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Λογικό είναι να το έχεις άγχος αλλά το μωράκι θα έρθει στην ώρα του! Καλά να μη κουράζεσαι δε γίνεται αλλά μη κάνεις τα χοντρά άστα να τα κάνει ο αντρουλης σου! 

Εγώ μέχρι τώρα δεν έκανα τίποτα σα το βούδα καθόμουν χαχα τώρα τελευταία μετά τη Β επιπέδου ξεθαρεψα και σκιβω και κάνω διάφορα! 

Ο καημένος δουλεύει όλη μέρα... ! Δε γίνεται αυτο...  Καλά τ σκύψιμο συχνό φαινομενοχαχαχαζζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Ο καημένος δουλεύει όλη μέρα... ! Δε γίνεται αυτο...  Καλά τ σκύψιμο συχνό φαινομενοχαχαχαζζα

Χαχα να το κόψεις! Εγώ επειδή άργησα να το πιάσω το σπορι και επειδή είχα και μια βιοχυμικη φοβόμουν τόσο που με το που έμαθα πως είμαι έγκυος μόνο μαγειρεύω σιδερονω και κανένα σκούπισμα στο τσακίρ κέφι! Τώρα ξεψαρωσα και κουράζομαι πάρα πανω λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα να το κόψεις! Εγώ επειδή άργησα να το πιάσω το σπορι και επειδή είχα και μια βιοχυμικη φοβόμουν τόσο που με το που έμαθα πως είμαι έγκυος μόνο μαγειρεύω σιδερονω και κανένα σκούπισμα στο τσακίρ κέφι! Τώρα ξεψαρωσα και κουράζομαι πάρα πανω λίγο 

Να κόψω μα σκύβω; και όλο αυτό τ χάος ποιος ια το φέρει σε τάξη;χαχαχ .. 

 

Με το δίκιο σου να φοβάσαι Αλλά τώρα είσαι σε καλές εβδομάδες οπότε όλα καλά..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Να κόψω μα σκύβω; και όλο αυτό τ χάος ποιος ια το φέρει σε τάξη;χαχαχ .. 

 

Με το δίκιο σου να φοβάσαι Αλλά τώρα είσαι σε καλές εβδομάδες οπότε όλα καλά..!!!

Χαχα έλα βρε με παιδί μικρό μες στο σπίτι δε σε παρεξιγει κάνεις λίγα πράγματα και λίγα ο άντρας σου όταν μπορεί τι να κάνουμε! Δουλειές να δεις όταν θα θέλω να γιρησει ο μικρός θα κάνω το σπίτι γιαλι χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα έλα βρε με παιδί μικρό μες στο σπίτι δε σε παρεξιγει κάνεις λίγα πράγματα και λίγα ο άντρας σου όταν μπορεί τι να κάνουμε! Δουλειές να δεις όταν θα θέλω να γιρησει ο μικρός θα κάνω το σπίτι γιαλι χαχαχαχα 

Μα δεν τ κάνω γ αυτό... Είμαι λίγο πολύ λίγο ιδιότροπη  να το πω ; ψυχαναγκαστική να το πω ;;; χαχαχ δε μπορώ να τα βλέπω ....

Τώρα έχω τ πάρτυ και πρέπει να τ καθαρίσω καλά... να φτιάξω τα φαγητά π θέλω τ τούρτα!!!!! Πολύ χαίρομαι... πριν ένα μήνα έκανα τ μπειμπι  σαουερ για να μάθουμε τ έχω αγόρι η κορίτσι... πόσο τ είχα χαρεί..  είχα κάνει μια μεριά ροζ μια μπλε με διάφορα πράγματα.... 

Μ αρέσουν αυτά!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Μα δεν τ κάνω γ αυτό... Είμαι λίγο πολύ λίγο ιδιότροπη  να το πω ; ψυχαναγκαστική να το πω ;;; χαχαχ δε μπορώ να τα βλέπω ....

Τώρα έχω τ πάρτυ και πρέπει να τ καθαρίσω καλά... να φτιάξω τα φαγητά π θέλω τ τούρτα!!!!! Πολύ χαίρομαι... πριν ένα μήνα έκανα τ μπειμπι  σαουερ για να μάθουμε τ έχω αγόρι η κορίτσι... πόσο τ είχα χαρεί..  είχα κάνει μια μεριά ροζ μια μπλε με διάφορα πράγματα.... 

Μ αρέσουν αυτά!!!!!

 

Χαχα κατάλαβα οπωτε είναι αδύνατον για εσένα να κάτσεις σε ένα καναπέ η κρεβάτι χαχαχα! Τι να πω κουράγιο! Και τώρα με το πάρτυ θα κάνεις ένα σορό δουλειές χαράς το κουράγιο σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα κατάλαβα οπωτε είναι αδύνατον για εσένα να κάτσεις σε ένα καναπέ η κρεβάτι χαχαχα! Τι να πω κουράγιο! Και τώρα με το πάρτυ θα κάνεις ένα σορό δουλειές χαράς το κουράγιο σου! 

Όχι κάθομαι 2 λεπτά κ μετά.. Τώρα παίζει ο μικρός κ κάθομαι... χαχχα..

 

Αγάπωω  αυτά τα πάρτυ για παιδιά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...