Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Smurf88 είπε:

Άντε μπράβο!!!Συνεχίζουμε ακάθεκτες!!Εμάς ήταν 530...κ μάλλον μοιάζει κ στους 2!!δε φαίνεται ακόμα γιατί κ εμάς κοιμόταν...γερή να είναι κ δε μας νοιάζει!!:x:x

μπραβο ! τι σημασια εχει σε πιον μιαζουν γερα να ειναι! καθε φορα που παω για υπερηχο δε μπορω να χαρω ειμαι με κομενη την ανασα μεχρι να τελειωσει μονο μολις  βγω εξω χοροπηδαω!!! και μου ειπε οτι σε κανα δυο εεβδομαδες θα τον νιωσω! και να μην  ανυσηχω!!!  ειμαι ερωτευμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

μπραβο ! τι σημασια εχει σε πιον μιαζουν γερα να ειναι! καθε φορα που παω για υπερηχο δε μπορω να χαρω ειμαι με κομενη την ανασα μεχρι να τελειωσει μονο μολις  βγω εξω χοροπηδαω!!! και μου ειπε οτι σε κανα δυο εεβδομαδες θα τον νιωσω! και να μην  ανυσηχω!!!  ειμαι ερωτευμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

Να δεις πόσο θα ερωτευτείς όταν θα τον νιώσεις!!!εγώ άρχισα από πολύ νωρίς να νιώθω και μάλιστα τελευταία όποτε κουνιέται ταλαντεύεται κ η κοιλιά μου κ έχει πολύ πλάκα!!που να μεγαλώσει κ άλλο τι έχει να γίνει!!Ψυχούλες μικρές...μεγάλος έρωτας και πρωτόγνωρη αγάπη:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Smurf88 είπε:

Να δεις πόσο θα ερωτευτείς όταν θα τον νιώσεις!!!εγώ άρχισα από πολύ νωρίς να νιώθω και μάλιστα τελευταία όποτε κουνιέται ταλαντεύεται κ η κοιλιά μου κ έχει πολύ πλάκα!!που να μεγαλώσει κ άλλο τι έχει να γίνει!!Ψυχούλες μικρές...μεγάλος έρωτας και πρωτόγνωρη αγάπη:x:x

δε φανταζεσαι με τι αγονια περιμενω την 1η το κλωτσια χαχαχαχα! ειχα φοβηθει πως δεν ειναι καλα γιατι δεν εχω ακουσει για καμια κοπελα να μην το εχει νιωσει στη βδομαδα που ειμαι πηρα τετοια χαρα που ειναι καλα!!!! να μας δω μετα τη γεννα μας βλεπω αυτοκολλητακια με τα μπεμπακια μαζι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βροχερές καλημέρες κορίτσια! @Smurf88 κ μένα η κοιλιά κάνει σαν κύμα κάτι φορές χαχα!! Πάντως εγώ ακόμα δε μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι θα έχω μωράκι! Δηλ κάτι φορές λέω είσαι εκεί μέσα;; είσαι ο γιος μου;; χαχα απλά ανυπομονώ για την στιγμή που θα τον αντικρίσω κ μόνο που το σκέφτομαι βουρκώνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια! όλα καλά;;

έχω παρατηρήσει ότι την τελευταία εβδομάδα πιο πολύ με τρώει η κοιλιά μου, ενώ βάζω κρέμα για ραγάδες, κ θέλω να ξύνομαι συνέχεια. Από την μπλούζα που θα φορέσω μέχρι το φανελάκι για να κοιμηθώ νιώθω ότι με ενοχλούν, αλλά κ χωρίς αυτά πάλι θα θέλω να ξυστώ. Εντωμεταξύ έχει βγάλει κάποια κόκκινα σπιθουράκια. Το έχει πάθει καμιά σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soto είπε:

καλημέρα κοριτσάκια! όλα καλά;;

έχω παρατηρήσει ότι την τελευταία εβδομάδα πιο πολύ με τρώει η κοιλιά μου, ενώ βάζω κρέμα για ραγάδες, κ θέλω να ξύνομαι συνέχεια. Από την μπλούζα που θα φορέσω μέχρι το φανελάκι για να κοιμηθώ νιώθω ότι με ενοχλούν, αλλά κ χωρίς αυτά πάλι θα θέλω να ξυστώ. Εντωμεταξύ έχει βγάλει κάποια κόκκινα σπιθουράκια. Το έχει πάθει καμιά σας;;

Καλημέρα κορίτσι μου..Δοκίμασες να βάλεις αμυγδαλέλαιο;νομίζω ότι θα σε ανακουφίσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σκέφτομαι ότι θα κάνει κάνα γαιδουροκαλοκαιρο τον Οκτώβριο και θα γλυτώσουμε τα έξοδα θέρμανσης! Πόσο μπροστά είμαι ε; 

Κάνατε καμπύλη ζαχάρου; εγώ λόγω πολλών περιττών κιλών λέω να την κάνω την Παρασκευή να ξεμπερδέψω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ σκέφτομαι ότι θα κάνει κάνα γαιδουροκαλοκαιρο τον Οκτώβριο και θα γλυτώσουμε τα έξοδα θέρμανσης! Πόσο μπροστά είμαι ε; 

Κάνατε καμπύλη ζαχάρου; εγώ λόγω πολλών περιττών κιλών λέω να την κάνω την Παρασκευή να ξεμπερδέψω. 

χααχα λες μακαρι!!!!!!!!!!!!!!!!! αν και με τα μωρα στο σπιτι δε το γλυτωνουμε!!!! να κανεις να δεις να εχω και εγω παρεα!! αν και τα περιτα κιλα δεν σιμενιυν και ζαχαρο! και εγω ειναι να παω την παρασκευη να κανω γενικη αιματος και ουρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και εγω εχω την αλλη βδομαδα ελπιζω να τη γλιτωσω;ρ παντως νηστειας ηταν 88 και με αρκετα γλυκα την προηγουμενη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

χααχα λες μακαρι!!!!!!!!!!!!!!!!! αν και με τα μωρα στο σπιτι δε το γλυτωνουμε!!!! να κανεις να δεις να εχω και εγω παρεα!! αν και τα περιτα κιλα δεν σιμενιυν και ζαχαρο! και εγω ειναι να παω την παρασκευη να κανω γενικη αιματος και ουρων!

Και εγώ γενική αίματος ούρων, επανάληψη για τόξο πλάσμα και κολπικό υγρό γιατί δεν μυρίζει ωραία εκεί κάτω... Έχω ανεβάσει και πίεση... Άστα! Καλά αποτελέσματα να έχουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Αχ και εγω εχω την αλλη βδομαδα ελπιζω να τη γλιτωσω;ρ παντως νηστειας ηταν 88 και με αρκετα γλυκα την προηγουμενη μερα

Super το βλέπω το ζάχαρακι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και εγώ γενική αίματος ούρων, επανάληψη για τόξο πλάσμα και κολπικό υγρό γιατί δεν μυρίζει ωραία εκεί κάτω... Έχω ανεβάσει και πίεση... Άστα! Καλά αποτελέσματα να έχουμε! 

Ωχ όλα εεε πω πω Αντε καλά μας αποτελέσματα! Εμένα το ζάχαρο με αγχωνει πιο πολύ από όλα! Αντε δε κορίτσια κοντεύουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Οντωςς;; παλι καλαα ;ρ 

Ναι!!!, και εμένα το νειστιας 88 είναι αλλά από την πρωιγουμενη μέρα με προσοχή!!!!, η καμπύλη λογικά γύνεται 27η εβδομάδα εμένα με έβαλε και την έκανα από 19η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι!!!, και εμένα το νειστιας 88 είναι αλλά από την πρωιγουμενη μέρα με προσοχή!!!!, η καμπύλη λογικά γύνεται 27η εβδομάδα εμένα με έβαλε και την έκανα από 19η

Ελπιζω να μην μου τη βαλει ο γυναικολογος στο πρωτο μ δεβ ειχα κανει γιατι ειχα χαμηλη γλυκοζυωμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Ελπιζω να μην μου τη βαλει ο γυναικολογος στο πρωτο μ δεβ ειχα κανει γιατι ειχα χαμηλη γλυκοζυωμενη

Αχ τι καλά μπορώ να πω ζηλεύω χαχαχα!!, ναι αν έχεις δε βάζουν να κάνεις μακάρι να την γλυτώσεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Αχ τι καλά μπορώ να πω ζηλεύω χαχαχα!!, ναι αν έχεις δε βάζουν να κάνεις μακάρι να την γλυτώσεις!!! 

Σας εχουν ξεκινησει εσαςς οι καουρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Σας εχουν ξεκινησει εσαςς οι καουρες;

Εγώ δεν έχω τίποτα είμαι μια χαρά από την αρχή τις εγκυμοσύνης νιώθω πως δεν είμαι έγκυος! Όταν τον βλέπω στον υπέρηχο πάω να το πιστέψω αλλά και πάλι δεν το σινηδητοποιω απόλυτα!! 

Εσύ έχεις καούρες!? 

Από την αρχή πως πέρασες?, 

Είχες εμετούς και τέτοια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Εγώ δεν έχω τίποτα είμαι μια χαρά από την αρχή τις εγκυμοσύνης νιώθω πως δεν είμαι έγκυος! Όταν τον βλέπω στον υπέρηχο πάω να το πιστέψω αλλά και πάλι δεν το σινηδητοποιω απόλυτα!! 

Εσύ έχεις καούρες!? 

Από την αρχή πως πέρασες?, 

Είχες εμετούς και τέτοια? 

Στην αρχη ειχα εμετους τουλαχιστον 3-4 φορες τη εβδομαδα αλλα με το που μπηκα στον 3ο σταματησανν

Καουρα με εχει πιασει κανα δυο φορες αλλα το εχω απο φοβο γιατι στο πρωτο ακομα και νερο να επινα ειχα καουρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κ από μενα!! πώς βρίσκουν αν έχεις χαμηλή γλυκοζυωμενη; (έκανα copy paste τη λεξη χαχα) Από εξετάσεις αίματος; εγώ καούρες ευτυχώς όχι ακόμα, δεν θα έχει βγάλει μαλλάκια χαχαχ ❤️ 
Εμένα μου είπε την 29η εβδομάδα θα κάνω καμπύλη, έχω ραντεβού την άλλη βδομάδα για υπέρηχο, δε ξέρω αν θα αλλάξει κάτι.

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Soto είπε:

καλημέρα κ από μενα!! πώς βρίσκουν αν έχεις χαμηλή γλυκοζυωμενη; (έκανα copy paste τη λεξη χαχα) Από εξετάσεις αίματος; εγώ καούρες ευτυχώς όχι ακόμα, δεν θα έχει βγάλει μαλλάκια χαχαχ ❤️ 
Εμένα μου είπε την 29η εβδομάδα θα κάνω καμπύλη, έχω ραντεβού την άλλη βδομάδα για υπέρηχο, δε ξέρω αν θα αλλάξει κάτι.

 

Ειναι εξεταση συνηθως αυτη μου εβαζε στις εξετασεις αιματος;ρ

Καιι εγω την αλλη βδομαδα θα παω λογικα θελω να δω ποσαα κιλα θα εχει παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...