Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχαχα ένταξη αφου δεν έχει προτιμώ διακοπές κριες χαχχα!! Παντός και αυτη η ζέστη του.καλοκαιριού δεν.παλεύεται ολοι λένε πως ο Οκτώβριος που γενναμε ειναι πολυ καλος μηνας!! Εσυ εμαθες αν μπορεις να ταξιδέψεις?

Αχ τ 1ο μ τ γέννησα τέλη Ιουλίου    .. πολύ ζέστη κ γ τ μικρο πολυυ ζέστη...

Εδώ οκτ είναι παγωνιά αχχαχαχα...

Ναι μπορώ!!!. Αλλά με.Προσοχή.  νε κονβ ν γεννά  Ελλάδα αχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Αχ τ 1ο μ τ γέννησα τέλη Ιουλίου    .. πολύ ζέστη κ γ τ μικρο πολυυ ζέστη...

Εδώ οκτ είναι παγωνιά αχχαχαχα...

Ναι μπορώ!!!. Αλλά με.Προσοχή.  νε κονβ ν γεννά  Ελλάδα αχχα

Χαχααχα τι να.κανουμε μακαρι να.μπορουσαμε.να.διαλέξουμε εποχη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχααχα τι να.κανουμε μακαρι να.μπορουσαμε.να.διαλέξουμε εποχη!!!!

Χαχαχχα... !! Κάθε εποχή δύσκολη είναι.... 

Πώς είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Χαχαχχα... !! Κάθε εποχή δύσκολη είναι.... 

Πώς είστε;

Καλημέρα μια χαρα!! Εγω εχω έρθει για μια δουλειά στην παλια μου δουλεια να.κανω μια.δουλειά για καμια βδομαδα!!! Κατα τα αλλα ζεστη ζεστη ζέστη εσυ?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια...υποψήφια μανούλα Οκτωβρίου κ εγώ!!έχω ΠΗΤ 23/10 με βάση την αυχενική..την Παρασκευή έχουμε τη β΄επιπέδου για να μας πει καλύτερα..έχω λίγη αγωνία!!!Ελπίζω να μη μας κάνει νούμερα η μπεμπούλα και να κουνιέται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααα κοριτσια!!! ευτυχώς δρόσισε λίγο απο το ΣΚ! @Smurf88 με το καλό το κορίτσι σου!! κ γω είχα αγωνία μέχρι να την κάνω αλλά μετά πέταγα! Έτσι θα είσαι κ συ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσιαααααα!!! Τι Κάνετε??? Μια εβδομάδα ξεκινά νεα και για.10 μερες θα γινω και εγω εργαζόμενη χααχα!! Μπας και ξεχασω τον πονο.μου λιγο!! Αγονιω τοσο για τη β επιπέδου μιας και σήμερα 21+1 και το μωρο δεν δινει σημα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOTO ΠΗΤ 7/10 αγορακι

MISOFEGARO ΠΗΤ 8/10 αγορακι 

Ονουςμαςειναιαληταριο ΠΗΤ 11/10

ΜΟΜΜΥ96 ΠΗΤ 17/10 αγορακι

Smurf88 ΠΗΤ 23/10

Μamounitsa ΠΗΤ 25/10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα κοριτσιαααααα!!! Τι Κάνετε??? Μια εβδομάδα ξεκινά νεα και για.10 μερες θα γινω και εγω εργαζόμενη χααχα!! Μπας και ξεχασω τον πονο.μου λιγο!! Αγονιω τοσο για τη β επιπέδου μιας και σήμερα 21+1 και το μωρο δεν δινει σημα!!!!!!!!

Καλημέρα!! Ωραία να ξεχαστείς λίγο με τη δουλειά να σου περάσουν οι μέρες!! εγώ αντίθετα, πολύ θα ήθελα να κάτσω για δεκα μέρες χαχαχ δεν έχω καλή διάθεση από χθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soto είπε:

Καλημέρα!! Ωραία να ξεχαστείς λίγο με τη δουλειά να σου περάσουν οι μέρες!! εγώ αντίθετα, πολύ θα ήθελα να κάτσω για δεκα μέρες χαχαχ δεν έχω καλή διάθεση από χθες!

καλημερααααα σκαμπανεβασματα στη ψυχολογιααα??? και εγω ετσι ειμαι μια καλα μια χαλιααα!!! μολις γυρησα απο το μικροβιολογο εκανα καμπλυλη ζαχαρου δευτερη φορα και περιμενω αποτελεσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

καλημερααααα σκαμπανεβασματα στη ψυχολογιααα??? και εγω ετσι ειμαι μια καλα μια χαλιααα!!! μολις γυρησα απο το μικροβιολογο εκανα καμπλυλη ζαχαρου δευτερη φορα και περιμενω αποτελεσματα!!!

ααα τέλεια να μας πεις πως ηταν! εμένα μου είπε την 29η εβδομαδα θα την κάνω. Ναι ναι μπορεί να μην είχα εμετούς κ ταλαιπωρία, αλλά από σκαμπανεβάσματα άλλο τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soto είπε:

ααα τέλεια να μας πεις πως ηταν! εμένα μου είπε την 29η εβδομαδα θα την κάνω. Ναι ναι μπορεί να μην είχα εμετούς κ ταλαιπωρία, αλλά από σκαμπανεβάσματα άλλο τίποτα!

ναι αμε θα σας πω πως και πως περιμενω εμενα με εβαλε απο νορις λογο ιστορικου! αλλιως μια χαρα ειναι στην 29! αστα και εγω το ιδιο δεν ειχα αιμετους αλλα η ψυχολογια στα ταρταρα λενε πως η εγκυμοσυνη ειναι ωραια και το ειχα πιστεψει τωρα βιαζομαι να γεννησω πια χαααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σας διάβασα και χαίρομαι που υπάρχουν μάμαδες που έχουν ήδη παιδάκια άρα και πολύτιμες συμβουλές να μας δώσουν. 

Νιώθω με το παραμικρό να αγχώνομαι και δεν κάνω καλό ούτε σε μένα ούτε στο έμβρυο. Σήμερα έχω παλι πόνο χαμηλά στην κοιλιά, σαν βάρος. Λες και έχει πάει κ έχει βολευτεί εκεί ο γιος μου.. Τώρα εχω ξαπλώσει και έχει περάσει ο πόνος, μου έχει ρίξει και κάτι σπρωξιματακια και χάρηκα που είναι καλά. 

Επίσης όπως έχω πει και στη @Sotoμαρεσει πολύ η αισιοδοξία που έχετε εσείς οι νέες. Εγώ πήρα πήρα απόφαση μεγάλη να προσπαθήσω για παιδί, δεν έχω παράπονο γιατί ήρθε αμέσως αλλά νομίζω ότι τώρα στα 37 έχω πολλές φοβίες που δεν θα τις είχα πιο μικρή. Δεν έχω αποφασίσει πως θέλω να γεννήσω, δεν έχω ξεκινήσει μαθήματα ανωδυνου τοκετού, δεν έχω ετοιμάσει παιδικό δωμάτιο, δεν έχω καν ακόμα παντρευτεί τον πατέρα του παιδιού μου... 

Ευτυχώς και η αμνιοπαρακεντηση και η Β επιπέδου ήταν τέλειες, τώρα μένει η καμπύλη ζαχάρου. Και περνάει ο καιρός τόσο γρήγορα και δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα πάει κάτι στραβά και θα μείνω με άδεια κοιλιά και άδεια αγκαλιά... 

Ζητώ συγνώμη αν σας μαυρισα, σας εύχομαι γερά παιδιά και ευτυχισμένες οικογένειες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σας διάβασα και χαίρομαι που υπάρχουν μάμαδες που έχουν ήδη παιδάκια άρα και πολύτιμες συμβουλές να μας δώσουν. 

Νιώθω με το παραμικρό να αγχώνομαι και δεν κάνω καλό ούτε σε μένα ούτε στο έμβρυο. Σήμερα έχω παλι πόνο χαμηλά στην κοιλιά, σαν βάρος. Λες και έχει πάει κ έχει βολευτεί εκεί ο γιος μου.. Τώρα εχω ξαπλώσει και έχει περάσει ο πόνος, μου έχει ρίξει και κάτι σπρωξιματακια και χάρηκα που είναι καλά. 

Επίσης όπως έχω πει και στη @Sotoμαρεσει πολύ η αισιοδοξία που έχετε εσείς οι νέες. Εγώ πήρα πήρα απόφαση μεγάλη να προσπαθήσω για παιδί, δεν έχω παράπονο γιατί ήρθε αμέσως αλλά νομίζω ότι τώρα στα 37 έχω πολλές φοβίες που δεν θα τις είχα πιο μικρή. Δεν έχω αποφασίσει πως θέλω να γεννήσω, δεν έχω ξεκινήσει μαθήματα ανωδυνου τοκετού, δεν έχω ετοιμάσει παιδικό δωμάτιο, δεν έχω καν ακόμα παντρευτεί τον πατέρα του παιδιού μου... 

Ευτυχώς και η αμνιοπαρακεντηση και η Β επιπέδου ήταν τέλειες, τώρα μένει η καμπύλη ζαχάρου. Και περνάει ο καιρός τόσο γρήγορα και δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα πάει κάτι στραβά και θα μείνω με άδεια κοιλιά και άδεια αγκαλιά... 

Ζητώ συγνώμη αν σας μαυρισα, σας εύχομαι γερά παιδιά και ευτυχισμένες οικογένειες. 

καλησπερα κοριτσακι μου! μη σκεφτεσαι αρνητικα αυτα ειναι γεγονοτα που μπορουν να συμβουν σε ολοες ανεξαρτητου ηλικιας! και εγω 27 ειμαι αλλα μιας οπως εχω πει ο μικρος δε κλωτσαει το φοβαμαι γο κακο το μονο που θα σου πω εγω για να μην αγχωνεσαι τοσο ειναι για καθε μερα θα σκεφτεσαι πως περασε και ολα καλα δεν θα σκεφτομαστε μακροπροθεσμα! οσο για τις γεννες η καθε μια μας μπορει να λεει τι ιδανικα θα ηθελε αλλα πραγατικα δεν μπορουμε να ξερουμε πως θα μας ερθουν τα πραγματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro αφού ο πόνος που λες πέρασε όταν ξάπλωσες μην σε φοβίζει τίποτα. Αν δεν πέρναγε να πω με το δικιο της ανησυχεί! Όλες κατά καιρούς έχουμε φοβίες, πχ εγώ φοβάμαι τωρα (ενώ ο γιατρός μου έχει πει ότι όλα είναι τέλεια) αν γεννήσω πρόωρα τι θα γίνει, θα τα καταφέρει το μικρό μου; και να τα άσχημα όνειρα κ να να είμαι χάλια. Κάθε βδομάδα όμως που περνάει νιώθω ότι έχει κερδίσει το μικρό μου κ φτάνουμε πιο κοντά στη συνάντηση. Να μην αγχώνεσαι για ψύλλου πήδημα κορίτσι! Εδώ είμαστε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Soto είπε:

@misofeggaro αφού ο πόνος που λες πέρασε όταν ξάπλωσες μην σε φοβίζει τίποτα. Αν δεν πέρναγε να πω με το δικιο της ανησυχεί! Όλες κατά καιρούς έχουμε φοβίες, πχ εγώ φοβάμαι τωρα (ενώ ο γιατρός μου έχει πει ότι όλα είναι τέλεια) αν γεννήσω πρόωρα τι θα γίνει, θα τα καταφέρει το μικρό μου; και να τα άσχημα όνειρα κ να να είμαι χάλια. Κάθε βδομάδα όμως που περνάει νιώθω ότι έχει κερδίσει το μικρό μου κ φτάνουμε πιο κοντά στη συνάντηση. Να μην αγχώνεσαι για ψύλλου πήδημα κορίτσι! Εδώ είμαστε ??

Αχ κ εγω όλο τέτοια όνειρα βλέπω... ότι γενναω πρόωραλογο συσπασεων και κλαμααααα.... :(

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σας διάβασα και χαίρομαι που υπάρχουν μάμαδες που έχουν ήδη παιδάκια άρα και πολύτιμες συμβουλές να μας δώσουν. 

Νιώθω με το παραμικρό να αγχώνομαι και δεν κάνω καλό ούτε σε μένα ούτε στο έμβρυο. Σήμερα έχω παλι πόνο χαμηλά στην κοιλιά, σαν βάρος. Λες και έχει πάει κ έχει βολευτεί εκεί ο γιος μου.. Τώρα εχω ξαπλώσει και έχει περάσει ο πόνος, μου έχει ρίξει και κάτι σπρωξιματακια και χάρηκα που είναι καλά. 

Επίσης όπως έχω πει και στη @Sotoμαρεσει πολύ η αισιοδοξία που έχετε εσείς οι νέες. Εγώ πήρα πήρα απόφαση μεγάλη να προσπαθήσω για παιδί, δεν έχω παράπονο γιατί ήρθε αμέσως αλλά νομίζω ότι τώρα στα 37 έχω πολλές φοβίες που δεν θα τις είχα πιο μικρή. Δεν έχω αποφασίσει πως θέλω να γεννήσω, δεν έχω ξεκινήσει μαθήματα ανωδυνου τοκετού, δεν έχω ετοιμάσει παιδικό δωμάτιο, δεν έχω καν ακόμα παντρευτεί τον πατέρα του παιδιού μου... 

Ευτυχώς και η αμνιοπαρακεντηση και η Β επιπέδου ήταν τέλειες, τώρα μένει η καμπύλη ζαχάρου. Και περνάει ο καιρός τόσο γρήγορα και δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα πάει κάτι στραβά και θα μείνω με άδεια κοιλιά και άδεια αγκαλιά... 

Ζητώ συγνώμη αν σας μαυρισα, σας εύχομαι γερά παιδιά και ευτυχισμένες οικογένειες. 

Συμφωνώ πως αφού ξάπλωσες δεν χρειάζεται να ανησυχείς..!!!!

Πάντως εγώ δεν έκανα ούτε μαθήματα ουτε σκέφτηκα πως θα γεννήσω...!!! 

Έτσι κ αλλιώς η γεννά είναι απρόβλεπτη...!!! Όλα καλά θα πάνε...!!!!! 

Με το καλό ο γιος... !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κλάψει τόσο πολύ σημερα. Διάβασα και πριν μέρες εδώ την ιστορία μιας κοπέλας που γέννησε πρόωρα πολύ και δεν επέζησε το μωρό και βλεπω όπως και εσείς εφιάλτες με αυτό το θέμα. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα πάει κάτι στραβά. Δεν ξέρω πως θα συνεχίσω να ζω και θαύμαζω πολύ τις γυναίκες που έχουν χάσει παιδί και συνεχίζουν σφιγκοντας τα δόντια. 

Με το παραμικρό πόνο φοβάμαι, νιώθω υγρά και νομίζω ότι είναι αιμα, μην πω για τα χαρτιά υγείας με τα κόκκινα σχέδια.! Αχ τι με έπιασε σήμερα γμτ... Κάνω κακό και στο παιδάκι μου έτσι.. Πάλι κλαίω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro να χαιρεσαι τις στιγμες σου, να χαιρεσαι που εμεινες τοσο γρηγορα εγκυος και που ολα πανε τοσο καλα που οχι 37 ουτε 27 δε θα ηταν τοσο τυχερη! Ολα καλα θα πανε ως το τελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@misofeggaro να χαιρεσαι τις στιγμες σου, να χαιρεσαι που εμεινες τοσο γρηγορα εγκυος και που ολα πανε τοσο καλα που οχι 37 ουτε 27 δε θα ηταν τοσο τυχερη! Ολα καλα θα πανε ως το τελος!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκι μου, και σε εσένα εύχομαι σύντομα ένα γερό μωρό! Μέχρι το τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκι μου, και σε εσένα εύχομαι σύντομα ένα γερό μωρό! Μέχρι το τέλος! 

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααα! τι κανετε??? 

εγω χαλια πηρα τα αποτελεσματα απο την καμπυλη και ειμαι να σκασω!!!

νυστειας-89

στα 60 λεπτα -183

και 120λεπτα- 113

 τι θα κανω πραγματικα δε ξερω ειμαι να σκασω!!!!!!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

καλημερα κοριτσιαααα! τι κανετε??? 

εγω χαλια πηρα τα αποτελεσματα απο την καμπυλη και ειμαι να σκασω!!!

νυστειας-89

στα 60 λεπτα -183

και 120λεπτα- 113

 τι θα κανω πραγματικα δε ξερω ειμαι να σκασω!!!!!!!!!!?

MH ΣΚΑΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ! ΠΑΡΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ! ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΓΠΙΣΤΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΥΧΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

MH ΣΚΑΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ! ΠΑΡΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ! ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΓΠΙΣΤΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΥΧΟΜΑΙ

σε ευχαριστω αλλα ο γιατρος ηδη μου εχει δοσει ενα προγραμμα διατροφης! δεν θελω να παρω να ενοχλησω στο επομενο ραντεβου θα τον ενημερωσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

σε ευχαριστω αλλα ο γιατρος ηδη μου εχει δοσει ενα προγραμμα διατροφης! δεν θελω να παρω να ενοχλησω στο επομενο ραντεβου θα τον ενημερωσω!!!

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ. ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΙΕΣΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΧ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...