Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια.εχω ανοίξει ακομα ενα θέμα με  καποιες ανησυχίες ειμαι καινουριο μελλος και θα μου άρεσε να ανταλλάσουμε αποψεις για τα μωρακια μας! Δεν ξερω αν μιλάτε σε καποιο αλλο θεμα αλλα αν θέλετε να μαζευτουμε εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Εγώ έχω Πητ 8/10. Χθες έκανα την Β επιπέδου και είναι όλα φυσιολογικά. Περιμένω αγόρι! Επειδή είμαι αρχή του Οκτώβρη γράφω και στις Μανουλες Σεπτεμβρίου. Με το καλό το μωρό σου και περιμένω να μου πεις τα νέα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! Εγώ έχω Πητ 8/10. Χθες έκανα την Β επιπέδου και είναι όλα φυσιολογικά. Περιμένω αγόρι! Επειδή είμαι αρχή του Οκτώβρη γράφω και στις Μανουλες Σεπτεμβρίου. Με το καλό το μωρό σου και περιμένω να μου πεις τα νέα σου. 

Καλημέρα τι καλα!!! Εισαι αρχες! Εγω είμαι 25 με 28! Και β επιπέδου εχω σε 2 εβδομάδες! Και πολυ άγχος!!! Και ρφω αγοράκι!!! Πως ηταν η εξεταση ποση ωρα!!?? Σου εκανε και.κολπικο υπέρηχο εκτος απο.κοιλια!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!! Εγω εχω πητ 11/10 αλλα μαλλον επειδη ειναι καισαρικη θα μπω τελος σεπτεμβρη! Με το καλοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Καλησπερα!! Εγω εχω πητ 11/10 αλλα μαλλον επειδη ειναι καισαρικη θα μπω τελος σεπτεμβρη! Με το καλοο

Καλησπέρα και σε εσενα με το καλο!!! 

Πως και ετσι καισαρική?? Εσυ αγοράκι η κοριτσακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy96 είπε:

Γεια σας....

Επειδή είμαι ξεχασιαρα...

Από φαρμακείο περιποίηση αφαλου τι χρειαζόμαστε γ το μωρο ;;; :)

αγχώνομαι 

 

Νομιζω γαζες αποστειρωμενες κ οινοπνευμα καθαρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιααα γενικά αργω λίγο να απαντήσω αλλα δε φταιω λογο.του οτι ειμαι.καινούρια περνάει καποια ωρα.μεχρι να εγκριθούν!! Και.ναι εχω αϋπνίες λογο ζέστης και τι θα γίνει ακομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Νομιζω γαζες αποστειρωμενες κ οινοπνευμα καθαρο

Ενώ τ έχω πάρει στο 1ο πριν 2χρ.. τωρα δε θυμάμαι...

Γενικά από φαρμκ....

?

καθαρό δηλ τ νούμερο ;;%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Ενώ τ έχω πάρει στο 1ο πριν 2χρ.. τωρα δε θυμάμαι...

Γενικά από φαρμκ....

?

καθαρό δηλ τ νούμερο ;;%

Τα περισσοτερα που μου βγαζει ειναι 95..

Να σου πω την αληθεια και εγω δεν θυμαμαι αλλα ;ρ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια! Εγω έχω ΠΗΤ 7/10 κ έχω αγοράκι! Είναι το πρώτο μου, όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής. Κράμπες παθαίνω κ τώρα μου πε ο γιατρός να πάρω μαγνήσιο. Το Σάββατο θα κάνω τη β επιπέδου. Με το καλό σε όλες μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soto είπε:

καλημέρα κορίτσια! Εγω έχω ΠΗΤ 7/10 κ έχω αγοράκι! Είναι το πρώτο μου, όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής. Κράμπες παθαίνω κ τώρα μου πε ο γιατρός να πάρω μαγνήσιο. Το Σάββατο θα κάνω τη β επιπέδου. Με το καλό σε όλες μας!! 

καλημερα με το καλο και εσενα το αντρακι σου!!! πολλα αγορακια!!! καλη επιτυχια στην β επιπεδου και να μας πεις τα νεα σου!!! εγω μαλλον ειμαι η τελευταια στην παρεα χαχαχα! με πητ 28-25\10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Soto ΠΗΤ\ 7-10

misofeggaro ΠΗΤ\ 8-10

Ονουςμαςειναιαληταριο ΠΗΤ\ 11-10 

Mamounitsa ΠΗΤ 28-25\10

mommy96 ΠΗΤ 17/10

 

@mommy96 πες πητ να σε βαλω! τα εγραψα ετσι για να γνωριζομαστε!!!!

Επεξεργάστηκε από Mamounitsa
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα και σε εσενα με το καλο!!! 

Πως και ετσι καισαρική?? Εσυ αγοράκι η κοριτσακι??

επειδη στο πρωτο παιδακι ηταν καισαρικη λογω δυσαναλογιας βαρους και δεν εχουν περασει δυο χρονια.. Κοριτσακιι!! Εσυυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Soto ΠΗΤ\ 7-10

misofeggaro ΠΗΤ\ 8-10

Ονουςμαςειναιαληταριο ΠΗΤ\ 11-10 

Mamounitsa ΠΗΤ 28-25\10 

 

@mommy96 πες πητ να σε βαλω! τα εγραψα ετσι για να γνωριζομαστε!!!!

Τι μ.θυμισες... ανάλογο είχαμε κάνει κ Παλιά με τις μανούλες το 2016.... Δε μπορώ να βρω το θέμα.... ?

πητ17 οκτ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soto είπε:

καλημέρα κορίτσια! Εγω έχω ΠΗΤ 7/10 κ έχω αγοράκι! Είναι το πρώτο μου, όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής. Κράμπες παθαίνω κ τώρα μου πε ο γιατρός να πάρω μαγνήσιο. Το Σάββατο θα κάνω τη β επιπέδου. Με το καλό σε όλες μας!! 

Με το καλό...!!!!! 

Πόσαμαγνησια  παίρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Με το καλό...!!!!! 

Πόσαμαγνησια  παίρνεις;

Ευχαριστώ, επίσης! Μου είπε να παίρνω 3 την ημέρα κ το Σάββατο που θα πάω για την β, θα μου πει απο κοντά πώς θα συνεχίσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soto είπε:

Ευχαριστώ, επίσης! Μου είπε να παίρνω 3 την ημέρα κ το Σάββατο που θα πάω για την β, θα μου πει απο κοντά πώς θα συνεχίσουμε.

Μακάρι να τα μειώσεις είναι βαριά γαμωτο... κράμπες στα πόδια η κοιλιά έχεις ;;:/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!! Σημερα εκανα το πρώτο μπανακι!! Έχετε πάει θάλασσα!? Δε το ήξερα πως ειναι βαρια το μαγνήσιο! Και εγω περνω ξαθε βραδυ ενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Σημερα εκανα το πρώτο μπανακι!! Έχετε πάει θάλασσα!? Δε το ήξερα πως ειναι βαρια το μαγνήσιο! Και εγω περνω ξαθε βραδυ ενα!

Εγώ ζω αγγλια οπότε δεν έχω πάει αχαχχα...

Να πηγαίνετε σε καθαρές μη πάθετε τπτ. ..

Εμένα μ πέφτει βαρυ.. παίρνω και σίδηρος βαρυ εδώ έχω χαμηλά αιμκ πίεση κτλ... Και μ πέφτουν όλα παρία στ στομάχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Σημερα εκανα το πρώτο μπανακι!! Έχετε πάει θάλασσα!? Δε το ήξερα πως ειναι βαρια το μαγνήσιο! Και εγω περνω ξαθε βραδυ ενα!

Εγω ειμαι μανούλα Αυγούστου αλλα μπαίνω στην κουβέντα γιατι και εγω θελω να παω θάλασσα αλλα δεν ρώτησα την γιατρό, πρεπει να βάλω βρεφικό αντηλιακό? Να φοράω μπλούζα? Πρεπει να πλυθώ στην ντουζιέρα μόλις βγω?? Μπορω να παίζω στο χώμα (ως συνήθως) με την μεγάλη μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Εγω ειμαι μανούλα Αυγούστου αλλα μπαίνω στην κουβέντα γιατι και εγω θελω να παω θάλασσα αλλα δεν ρώτησα την γιατρό, πρεπει να βάλω βρεφικό αντηλιακό? Να φοράω μπλούζα? Πρεπει να πλυθώ στην ντουζιέρα μόλις βγω?? Μπορω να παίζω στο χώμα (ως συνήθως) με την μεγάλη μου?

Η κοιλίτσα δεν πρέπει να είναι στον ήλιο απ'όσο μ έχουν πει....

Να φοράς κάτι όταν κάτσεις στα χώματα... 

Κ έχω ακούσει αν είναι κρύα η θάλασσα κάνεις συσπάσεις .. Τώρα δε ξέρω πόσο ισχύει.. το 1ο μ τ γέννησα 20 Ιουλίου κ δε πήγα (κ για τα μικρόβια δε είχε κοντά μ καθαρή θάλασσα παθαίνα συχνά ουρολμξ.. Και γ τ νερό μη κάνει σύσπαση )

Για τον αν πρέπει να ξεπλυθεί δε ξέρω ?

Εμένα Παλιά με έτρωγε τ σωμα από τ αλάτι κ τ έκανα ούτως ή άλλως.

Με τ8 καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Εγώ ζω αγγλια οπότε δεν έχω πάει αχαχχα...

Να πηγαίνετε σε καθαρές μη πάθετε τπτ. ..

Εμένα μ πέφτει βαρυ.. παίρνω και σίδηρος βαρυ εδώ έχω χαμηλά αιμκ πίεση κτλ... Και μ πέφτουν όλα παρία στ στομάχι...

Αα εισαι στα ξένα!! Δεν θα έρθετε για διακοπές να δειτε λίγο ηλιο??? Ναι προσπαθω να μην εχει πολυ κοσμο εκει που παω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...