Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη πριν την καθυστέρηση!!


Linako

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι νέο μέλος στην παρέα σας κ ελπίζω να μείνω εδώ κ να τα λέμε.. Λοιπόν, ας μπω στο θέμα!! Τελευταία μου περίοδος 18/5. Έκανα τεστ εγκυμοσυνης χθες,  δηλαδή 7 μερες πριν να μου έρθει η περίοδος κ βγήκε θετικο!! Πήγα αμέσως έκανα κ χοριακη κ βγηκε 41!!! Σκέφτομαι να κάνω επαναληψη της χοριακης την Τριτη ή είναι νωρις; η γυναικολόγος μου είπε να περιμένω κ άλλες μέρες γιατί είναι πολύ νωρις ακόμη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Linako είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι νέο μέλος στην παρέα σας κ ελπίζω να μείνω εδώ κ να τα λέμε.. Λοιπόν, ας μπω στο θέμα!! Τελευταία μου περίοδος 18/5. Έκανα τεστ εγκυμοσυνης χθες,  δηλαδή 7 μερες πριν να μου έρθει η περίοδος κ βγήκε θετικο!! Πήγα αμέσως έκανα κ χοριακη κ βγηκε 41!!! Σκέφτομαι να κάνω επαναληψη της χοριακης την Τριτη ή είναι νωρις; η γυναικολόγος μου είπε να περιμένω κ άλλες μέρες γιατί είναι πολύ νωρις ακόμη.. 

Καλησπέρα και εγω ειμαι νεο.μελλος και μου αρέσει που.λεμε τις ανησυχίες μας! Συγχαρητήρια καταρχήν να.εχεις μια τελειωμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! Σου εδειξε πολυ νωρίς και εγω ειχα κανει χοριακη 4 μερες πριν και εκανα επαναληπτική αυτο που μας ενδιαφέρει ειναι στις 2 μερες να.εχει διπλασιασμό! Όποτε μπορεις να πας οπότε θες!! Αλλα το μονο σιγουρο ειναι να το γιορτάσεις εισαι εγκύουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Θα πάω την τρίτη να κάνω μια επανάληψη να δω πόσο θα μου βγει.. 

@Niki co Συγχαρητήρια κ σε σένα.. Ναι είμαστε πολύ κοντά..  εσένα στις πόσες μέρες σου είπε ο γυναικολόγος να πας να σε δει; εννοώ για να φανεί στον υπέρηχο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στα κορίτσια! Τελικά μόλις ξεκινήσουν οι προσπάθειες όλες τα ίδια βιώματα κι αγωνίες βιώνουμε! ?Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου μήπως έχει βιωσει καμία σας κάτι παρόμοιο.. Τελευταία περίοδος 13/05, κύκλος 33 ημερών, περιμένω δηλ κανονικά στις 15. Από χθες είδα καφέ κόκκινα υγρά στο σκούπισμα μόνο. Ποτέ μου δεν είχα κάτι τέτοιο τόσες μέρες πριν την περίοδο.. Είναι λίγα κι όχι όλη την ημέρα. Εννοείται τεστ κ τέτοια δεν κάνω χωρίς καθυστέρηση. Τώρα ξεκινήσαμε προσπάθειες και δεν έχω ιδέα. Το μόνο που ξέρω είναι πως οι επαφές έγιναν σε γόνιμες ημέρες (τέλη Μαΐου). Να ελπίζω?? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Γιάννα 36.. Λένε ότι κάποιες μέρες πριν μπορεί να δεις κάποια υγρα με αίμα τα οποία είναι λόγω της εμφύτευσης.. Υπάρχουν κάποια τεστ που ανιχνευουν την εγκυμοσύνη 6 μερες νωριτερα.. Παρε να κάνεις για να δούμε τι θα δείξει!!! Δεν έχεις να χάσεις κάτι.. Εγώ σκέψου το έκανα 7 μέρες πριν κ μου βγήκε θετικο.. Καλή επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Linako είπε:

Καλημέρα @Γιάννα 36.. Λένε ότι κάποιες μέρες πριν μπορεί να δεις κάποια υγρα με αίμα τα οποία είναι λόγω της εμφύτευσης.. Υπάρχουν κάποια τεστ που ανιχνευουν την εγκυμοσύνη 6 μερες νωριτερα.. Παρε να κάνεις για να δούμε τι θα δείξει!!! Δεν έχεις να χάσεις κάτι.. Εγώ σκέψου το έκανα 7 μέρες πριν κ μου βγήκε θετικο.. Καλή επιτυχία!!! 

Αν δεν μου έρθει κανονικά θα κάνω την Παρασκευή. Πάντως σήμερα έχω ανακατωσουρα κ ζάλη, συμπτώματα περιόδου δηλ... Σ ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση κι εύχομαι τα νέα σου να είναι συνέχεια ευχάριστα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια! Τελικά μόλις ξεκινήσουν οι προσπάθειες όλες τα ίδια βιώματα κι αγωνίες βιώνουμε! ?Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου μήπως έχει βιωσει καμία σας κάτι παρόμοιο.. Τελευταία περίοδος 13/05, κύκλος 33 ημερών, περιμένω δηλ κανονικά στις 15. Από χθες είδα καφέ κόκκινα υγρά στο σκούπισμα μόνο. Ποτέ μου δεν είχα κάτι τέτοιο τόσες μέρες πριν την περίοδο.. Είναι λίγα κι όχι όλη την ημέρα. Εννοείται τεστ κ τέτοια δεν κάνω χωρίς καθυστέρηση. Τώρα ξεκινήσαμε προσπάθειες και δεν έχω ιδέα. Το μόνο που ξέρω είναι πως οι επαφές έγιναν σε γόνιμες ημέρες (τέλη Μαΐου). Να ελπίζω?? ?

Βέβαια να ελπίζεις!!! Αν δεν έχεις ξαναδεί τέτοια καφέ υγρά μπορεί να είναι πολύ καλό σημάδι! Περίμενε λίγες μέρες και αν έχεις με το καλό καθυστέρηση κάνε ένα τεστάκι! Εύχομαι να μην έρθει και σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχάριστα νέα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Βέβαια να ελπίζεις!!! Αν δεν έχεις ξαναδεί τέτοια καφέ υγρά μπορεί να είναι πολύ καλό σημάδι! Περίμενε λίγες μέρες και αν έχεις με το καλό καθυστέρηση κάνε ένα τεστάκι! Εύχομαι να μην έρθει και σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχάριστα νέα σου!!!!

Καλά, μόνο που το συζητώ χαίρομαι, αν και είναι η πρώτη απόπειρα μπεμπέ κ μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο με τη μία.. Δεν είμαι και μικρούλα γι αυτό ?θα σας ενημερώσω όταν γνωρίζω. Πάντα ευχάριστα νέα να έχουμε!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!

ειμαι καινουρια εδω.. την πεμπτη εκανα χοριακη βγηκε 40. ηταν 13 μερα απο εμβρυομεταφορα. χαρηκα τοσο πολυ καθως προσπαθουμε 5 χρονια! απο το σαββατο το απογευμα ειχα καφε και χθες το βραδυ ειχα αιμα περιοδου και κομματια αιματος οπως καταλαβαινετε επεσα στα πατωματα ! σημερα ηταν να κανω επαναληψη στη β χοριακη και βγηκε 100 ! καπως ησυχασα αλλα ο ιατρος μου μου ειπε να ξανακανω τεταρτη ! τι λετε να ειναι αυτο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλά, μόνο που το συζητώ χαίρομαι, αν και είναι η πρώτη απόπειρα μπεμπέ κ μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο με τη μία.. Δεν είμαι και μικρούλα γι αυτό ?θα σας ενημερώσω όταν γνωρίζω. Πάντα ευχάριστα νέα να έχουμε!!! ?

Μακάρι η πρώτη να είναι και η τυχερή!!! Ποτέ δεν ξέρεις... εύχομαι να πάνε όλα καλά και να πανηγυριζουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

κοριτσια καλησπερα!

ειμαι καινουρια εδω.. την πεμπτη εκανα χοριακη βγηκε 40. ηταν 13 μερα απο εμβρυομεταφορα. χαρηκα τοσο πολυ καθως προσπαθουμε 5 χρονια! απο το σαββατο το απογευμα ειχα καφε και χθες το βραδυ ειχα αιμα περιοδου και κομματια αιματος οπως καταλαβαινετε επεσα στα πατωματα ! σημερα ηταν να κανω επαναληψη στη β χοριακη και βγηκε 100 ! καπως ησυχασα αλλα ο ιατρος μου μου ειπε να ξανακανω τεταρτη ! τι λετε να ειναι αυτο????

Καλησπέρα κορίτσι!! Ο γιατρός τι σου είπε γι αυτά τα υγρά; δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο το ότι  έχεις κάνει εμβρυομεταφορα.. Ενημέρωσε μας για την εξέλιξη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μου ειπε τι μπορει να ειναι μονο να επαναλαβω τη β χοριακη αυριο να δουμε αν ανεβαινει ! εγω βεβαια εκανα τεστ σημερα και βγηκε αρνητικο :(

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2018 at 5:46 ΜΜ, ο/η Linako είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Θα πάω την τρίτη να κάνω μια επανάληψη να δω πόσο θα μου βγει.. 

@Niki co Συγχαρητήρια κ σε σένα.. Ναι είμαστε πολύ κοντά..  εσένα στις πόσες μέρες σου είπε ο γυναικολόγος να πας να σε δει; εννοώ για να φανεί στον υπέρηχο.. 

 

στις On 10/6/2018 at 5:46 ΜΜ, ο/η Linako είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Θα πάω την τρίτη να κάνω μια επανάληψη να δω πόσο θα μου βγει.. 

@Niki co Συγχαρητήρια κ σε σένα.. Ναι είμαστε πολύ κοντά..  εσένα στις πόσες μέρες σου είπε ο γυναικολόγος να πας να σε δει; εννοώ για να φανεί στον υπέρηχο.. 

Συγγνώμη για την καθυστέρηση τώρα είδα το μήνυμά σου! Κ εγω πριν την καθυστέρηση έμαθα για την εγκυμοσύνη... Οπότε ο γιατρός μου είπε να πάω αύριο. Κανονικά θα αδιαθετούσα σήμερα αλλά το έμαθα την Παρασκευή που μας πέρασε :) Ανυπομονώ να ανοίξουμε και εμείς τοπικ να μιλάμε για τις κοιλίτσες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπέρα, μόλις πήρα τα αποτελέσματα της 2ης χοριακης μου.. Είχα 41μοναδες 7 μερες πριν την καθυστέρηση κ τώρα 3 μέρες πριν την καθυστέρηση πηγε 326!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Linako είπε:

Κοριτσια καλησπέρα, μόλις πήρα τα αποτελέσματα της 2ης χοριακης μου.. Είχα 41μοναδες 7 μερες πριν την καθυστέρηση κ τώρα 3 μέρες πριν την καθυστέρηση πηγε 326!!!!

Μπράβο!! Πολύ καλή μου φαίνεται η τιμή απ τη στιγμή που αυξήθηκε! Τώρα λογικά το επόμενο ραντεβού σου θα είναι να δείτε το σάκο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Linako είπε:

Κοριτσια καλησπέρα, μόλις πήρα τα αποτελέσματα της 2ης χοριακης μου.. Είχα 41μοναδες 7 μερες πριν την καθυστέρηση κ τώρα 3 μέρες πριν την καθυστέρηση πηγε 326!!!!

Άσε που μέρες κιόλας πριν καν την πρώτη μέρα της περιόδου που περίμενες, μήπως είναι δίδυμα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!  Είμαι νέο μέλος. Καλώς σας βρήκα! Είμαι η Στέλλα,  μητέρα δύο παιδιών. Τελευταία περίοδος 21/5 με επαφές στις γονιμες μέρα πάρα μέρα  (1/6-3/6-5/6-7/6) και νιωθω ήδη σαν να δημιουργείται κάτι... Ίσως πάλι να είναι η ιδέα μου, δεν ξέρω!!!  Είμαι Στην 24η μέρα του κύκλου, με κύκλο 27-30 ημερών,εκτός από τον τελευταίο που ήταν 26....Ειναι νωρίς για χοριακη ή τεστ νέας γενιάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η MermaidS είπε:

Σκέφτομαι αύριο να πάω για χοριακη ή την Παρασκευή να κάνω ένα τεστ.... Τι λέτε κορίτσια; 

Καλημέρα!! Και καλώς ήρθες ?εγώ προσωπικό θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι την καθυστέρηση. Είναι αρκετά ψυχοφθορο το να κάνεις κάτι νωρίτερα.. Όχι ότι δεν υπάρχουν και θετικά αποτελέσματα νωρίτερα, αλλά ένα ενδεχόμενο αρνητικό θα σε κρατά και πάλι σε αγωνία μέχρι την επόμενη εξέταση.. Σου εύχομαι ό, τι καλύτερο και γρήγορα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Άσε που μέρες κιόλας πριν καν την πρώτη μέρα της περιόδου που περίμενες, μήπως είναι δίδυμα??? 

Καλημέραααα!!! Ναι το σκέφτηκα κ γω για δίδυμα αλλά δεν έχουμε κληρονομικοτητα ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου.. Τι να πω!!! Την Δευτέρα θα επικοινωνήσω με την γυναικολόγο για να δω πότε θα μου πει να πάω για να φανεί στον υπέρηχο.. Βέβαια λέω να κάνω άλλη μια χοριακη την Δευτέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MermaidS είπε:

Σκέφτομαι αύριο να πάω για χοριακη ή την Παρασκευή να κάνω ένα τεστ.... Τι λέτε κορίτσια; 

Καλημέρα κ καλώς ήρθες!!! Αγόρασε από το φαρμακείο αυτά τα τεστ που δείχνουν 6 μερες νωριτερα αλλά μπορεί και να μη σου δείξει.. Μην απογοητευτεις.. Σε κάποιες γυναίκες δεν δείχνουν παρόλο που είναι σε κατάσταση εγκυμοσύνης.. Εμένα μου έδειξε.. Καλή επιτυχία κ περιμένουμε νέα σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Linako είπε:

Καλημέρα κ καλώς ήρθες!!! Αγόρασε από το φαρμακείο αυτά τα τεστ που δείχνουν 6 μερες νωριτερα αλλά μπορεί και να μη σου δείξει.. Μην απογοητευτεις.. Σε κάποιες γυναίκες δεν δείχνουν παρόλο που είναι σε κατάσταση εγκυμοσύνης.. Εμένα μου έδειξε.. Καλή επιτυχία κ περιμένουμε νέα σου.. 

Ναι μάλλον αυτό θα κάνω!  Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έδειξε καραμπινατο 4 μέρες νωρίτερα!!!  Για να δούμε... Όχι τίποτε άλλο, απλά εδώ και 2 24ωρα υποφερω από πονοδοντο και φοβάμαι να ξεκινήσω αγωγή... Την παλεύω με depon και γαργαρες με αλατονερο.... Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου!  Σου εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα!! Και καλώς ήρθες ?εγώ προσωπικό θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι την καθυστέρηση. Είναι αρκετά ψυχοφθορο το να κάνεις κάτι νωρίτερα.. Όχι ότι δεν υπάρχουν και θετικά αποτελέσματα νωρίτερα, αλλά ένα ενδεχόμενο αρνητικό θα σε κρατά και πάλι σε αγωνία μέχρι την επόμενη εξέταση.. Σου εύχομαι ό, τι καλύτερο και γρήγορα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα! 

Σ'ευχαριστω πολύ!!!  Αυτό είχα σκοπό να κάνω, αν δεν είχα τον πονοδοντο που με ταλαιπωρει εδώ και δύο μέρες.... Απλά φοβάμαι να ξεκινήσω αγωγή σε περίπτωση που είμαι όντως έγκυος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...