Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προγεστερονη..


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Souko είπε:

Ναι πάνω από μήνα κολπικά και από το στόμα . Έχω πολλά υγρά 

Κ εγώ είχα με τη προγεστερόνη πολλά υγρά. ..Κ επερνα κ κολπικα κ απο το στόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια , τι κάνετε?
Αναρωτιόμουν εαν μπορείτε να με βοηθήσετε σε κάτι.. 
Η γυναικολόγος μου, μου έδωσε την Vasclor .. είναι προγεστερόνη η οποία μπαίνει κολπικά  αλλά έχει 
ένα πλαστικό σαν σύριγγα φανταστείτε.. απλά η άκρη του είναι στρογγυλή για να βιδώνει επάνω το σωληνάριο και να γεμίζει με τζελ αεροστεγώς .. κατ' αρχήν με δυσκολεύει στο να μπει στον κόλπο και νοιώθω σαν να τραυματίζομαι και επίσης δεν έχω καταλάβει πόσο πρέπει να μπει .. 
Αν κάποια έχει εμπειρία ας με διαφωτίσει παρακαλώ!
Αλλιώς  θα πάρω τη γιατρό να ζητήσω διευκρινίσεις..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα . Εγώ προχθές έκλεισα την 8 η και μπήκα στην 9η. Τα ξημερώματα όμως χθες είδα λίγο ροζ και το πρωί είχα γενικές εξετάσεις . Έδωσα ουρά και βρήκαν λίγα βακτήρια και μύκητες . Μου είπε η γυναικολόγος να κάνω καλλιέργεια και ότι το ροζ μπορεί να είναι από τραυματισμό του κόλπου από την προγεστερονη και οι μύκητες από την υγρασία . Χθες είχα πολύ αναγούλα και δεν είχα φάει σχεδόν καθόλου. Έφτιαξα ένα ρόφημα δυόσμου και κοιμήθηκα κάπως . Αλλά με ανησυχούν τα υγρα . Σήμερα είναι μπεζ καφέ . Σίγουρα δεν είναι κάτι ανησυχητικό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...