Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Souko είπε:

Ναι πάνω από μήνα κολπικά και από το στόμα . Έχω πολλά υγρά 

Κ εγώ είχα με τη προγεστερόνη πολλά υγρά. ..Κ επερνα κ κολπικα κ απο το στόμα 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια , τι κάνετε?
Αναρωτιόμουν εαν μπορείτε να με βοηθήσετε σε κάτι.. 
Η γυναικολόγος μου, μου έδωσε την Vasclor .. είναι προγεστερόνη η οποία μπαίνει κολπικά  αλλά έχει 
ένα πλαστικό σαν σύριγγα φανταστείτε.. απλά η άκρη του είναι στρογγυλή για να βιδώνει επάνω το σωληνάριο και να γεμίζει με τζελ αεροστεγώς .. κατ' αρχήν με δυσκολεύει στο να μπει στον κόλπο και νοιώθω σαν να τραυματίζομαι και επίσης δεν έχω καταλάβει πόσο πρέπει να μπει .. 
Αν κάποια έχει εμπειρία ας με διαφωτίσει παρακαλώ!
Αλλιώς  θα πάρω τη γιατρό να ζητήσω διευκρινίσεις..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Γεια σας κορίτσια και από μένα . Εγώ προχθές έκλεισα την 8 η και μπήκα στην 9η. Τα ξημερώματα όμως χθες είδα λίγο ροζ και το πρωί είχα γενικές εξετάσεις . Έδωσα ουρά και βρήκαν λίγα βακτήρια και μύκητες . Μου είπε η γυναικολόγος να κάνω καλλιέργεια και ότι το ροζ μπορεί να είναι από τραυματισμό του κόλπου από την προγεστερονη και οι μύκητες από την υγρασία . Χθες είχα πολύ αναγούλα και δεν είχα φάει σχεδόν καθόλου. Έφτιαξα ένα ρόφημα δυόσμου και κοιμήθηκα κάπως . Αλλά με ανησυχούν τα υγρα . Σήμερα είναι μπεζ καφέ . Σίγουρα δεν είναι κάτι ανησυχητικό ; 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλημέρα!!!!  Μπορεί να είναι από την ωορρηξία!!
    • Καλημεραα εγω το έκανα γιατί μου το είχε πει η γιατρός  εξαρχής ότι το θέλει μέσα στο πακέτο με τις σοβαρές εξετάσεις. Με έστειλε σε μια εμβρυοκαρδιολογο στο Χαλάνδρι που είχε δικό της ιατρείο και η τιμή ήταν στα 130 ευρώ. Εξετάζει αποκλειστικα και μόνο την καρδιά με πολύ λεπτομέρεια και ενδείκνυται κυρίως όταν έχουν δει κάποια θέματα στη β επιπέδου.  Ωστόσο εμένα η δικιά μου την βάζει να την κάνουν όλες ανεξαρτήτως κατάστασης. Δε ξέρω καθόλου αν την γράφουν σε ταμείο κλπ :$ 
    • Μάλλον κοιμάται πολύ για μεσημέρι. Κοιμάται συνήθως κατά τη μιάμιση το μεσημέρι και ξυπνάει 4 ή και τεσσεράμισι. Σήμερα ας πούμε ξύπνησε για γάλα στις 7 και κοιμήθηκε πάλι. Δεν το κάνει συχνά αυτό όμως. Συνήθως μέχρι τις 8μισή είναι ξύπνια. Τι να πω... να προσπαθήσω να την ξυπνάω νωρίς το απόγευμα?
    • Την  προηγούμενη φορά είχε δείξει το απλό τεστ όμως... 
    • @Πιου-πιου αχ κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με την διάρκεια περιόδου.... Αν και έχω λεπτό ενδομήτριο, η συνήθης διάρκεια της περιόδου μου είναι 5 ημέρες. Ωστόσο μετά από 2 προετοιμασίες με cyclacur τους προηγούμενους μήνες, η περίοδος μου είχε ήδη τελειώσει στις 3 ημέρες............ Είναι κάτι που με προβληματίζει αρκετά. Ο γυναικολόγος μου το συνδέει με το λεπτό ενδομήτριο. Συμφωνώ κι εγώ. Αλλά πάντα λεπτό ήταν το ενδομήτριο και η περίοδος πάντα κράταγε 5 ημέρες. Λες να φταίει καμμιά κυστούλα ??? 
  • Νέες συζητήσεις