Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αρεταίειο, Αλεξάνδρας, Έλενας.


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες.Εχω Πητ 12.12 και ενώ μεχρι τώρα ήμουν σε έναν γιατρό που είναι σε ιδιωτικό μαιευτήριο αποφάσισα να βρω άλλον για να πάω σε δημόσιο για οικονομικούς λόγους αλλά και Γτ μου έχουν πει ότι είναι πιο ασφαλές.  Θα ήθελα οποία κοπέλα έχει εμπειρία τοκετού σε κάποιο από τα παραπάνω νοσοκομεία να μου δώσει κάποιες πληροφορίες. Μου έχουν προτείνει γιατρούς και για τα τρία και εγώ κάνω κάποια έρευνα για τις συνθήκες που επικρατουν στο μαιευτήριο. Για παράδειγμα αν επιτρέπεται ο πατέρας στην αίθουσα ωδινων, στον τοκετό και σαν σύνοδος μετά στο δωμάτιο;Υπάρχει rooming in? Υπάρχει βοήθεια από τις μαιες στον τοκετό και μετά στη φροντίδα του μωρού;  τα δωμάτια σε τι κατάσταση είναι; και γενικά ότι εμπειρία έχετε Γτ θα είναι η πρώτη μου φορά και δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλες σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Viki κ με το καλο να υποδεχτεις τπ μωρο σου!

Γεννησα πριν 3 μηνες στο Ελενα κ εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη κ απο το επιστημονικο προσωπικο (κ να φανταστει; οτι γεννησα στηβ εφημερια) κ απο της υποδομες. Ειδικα αν θέεις να θηλασεις το νοσοκομειο ειναι πολυ υποστηρικτικο κ μαιες οι βοηθουν παρα πολυ!!

Ο αντρας σου θα μπορει να ειναι παρον στον τοκετο εφοσων παρακολουθησει τα μαθηματα τοκετου στο Ελενα (τα οποια ειναι εξαιρετικα).

Τελος εγω εμεινα σε μονικλινο δωματιο, πεντακαθαρο, με δικο μου μπανιο κ 55 ευρω την ημερα (στην νεα πτερυγα). Το φαγητο πολυ καλο- εκτος απο το μουφα πρωινο!

Αυτα..! Οποια αλλη απορρια εχεις, σρη διαθεση σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Γεια σου Viki κ με το καλο να υποδεχτεις τπ μωρο σου!

Γεννησα πριν 3 μηνες στο Ελενα κ εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη κ απο το επιστημονικο προσωπικο (κ να φανταστει; οτι γεννησα στηβ εφημερια) κ απο της υποδομες. Ειδικα αν θέεις να θηλασεις το νοσοκομειο ειναι πολυ υποστηρικτικο κ μαιες οι βοηθουν παρα πολυ!!

Ο αντρας σου θα μπορει να ειναι παρον στον τοκετο εφοσων παρακολουθησει τα μαθηματα τοκετου στο Ελενα (τα οποια ειναι εξαιρετικα).

Τελος εγω εμεινα σε μονικλινο δωματιο, πεντακαθαρο, με δικο μου μπανιο κ 55 ευρω την ημερα (στην νεα πτερυγα). Το φαγητο πολυ καλο- εκτος απο το μουφα πρωινο!

Αυτα..! Οποια αλλη απορρια εχεις, σρη διαθεση σου!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! . Να είσαι καλά που μου απαντησες. Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!  :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 8/6/2018 at 5:46 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

Γεια σου Viki κ με το καλο να υποδεχτεις τπ μωρο σου!

Γεννησα πριν 3 μηνες στο Ελενα κ εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη κ απο το επιστημονικο προσωπικο (κ να φανταστει; οτι γεννησα στηβ εφημερια) κ απο της υποδομες. Ειδικα αν θέεις να θηλασεις το νοσοκομειο ειναι πολυ υποστηρικτικο κ μαιες οι βοηθουν παρα πολυ!!

Ο αντρας σου θα μπορει να ειναι παρον στον τοκετο εφοσων παρακολουθησει τα μαθηματα τοκετου στο Ελενα (τα οποια ειναι εξαιρετικα).

Τελος εγω εμεινα σε μονικλινο δωματιο, πεντακαθαρο, με δικο μου μπανιο κ 55 ευρω την ημερα (στην νεα πτερυγα). Το φαγητο πολυ καλο- εκτος απο το μουφα πρωινο!

Αυτα..! Οποια αλλη απορρια εχεις, σρη διαθεση σου!

Γεια χαρα Rosemary και να σου ζησει και το μωράκι σου!!!Πολύ ευχάριστα αυτά που γραφεις για την εμπειρια σου στο Ελενα!! Κι εμεις έχουμε ξεκινησει προσπάθειες με τον άντρα μου για μωράκι. Είμαι στην αναζήτηση γιατρού και θα ήθελα να σε ρωτησω εάν είχες συγκεκριμένο γιατρό που σε παρακολουθούσε. Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδέα  από τις διαδικασίες που χρειάζονται,αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θέλω να πάω ιδιωτικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαγκωτο Έλενας!Με το καλό γλυκιά μου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι περισσότερες στρέφονται στα ιδιωτικά ίσως τα έχουμε λίγο απαξίωση τα δημόσια και καλούς γιατρούς έχουν και με μηχάνημα τα που μερικά ιδιωτικά δεν έχου και πολλά περιστατικά αν τυχαίνει καταλήγουν εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/6/2018 at 3:36 ΜΜ, ο/η Fofi85 είπε:

Γεια χαρα Rosemary και να σου ζησει και το μωράκι σου!!!Πολύ ευχάριστα αυτά που γραφεις για την εμπειρια σου στο Ελενα!! Κι εμεις έχουμε ξεκινησει προσπάθειες με τον άντρα μου για μωράκι. Είμαι στην αναζήτηση γιατρού και θα ήθελα να σε ρωτησω εάν είχες συγκεκριμένο γιατρό που σε παρακολουθούσε. Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδέα  από τις διαδικασίες που χρειάζονται,αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θέλω να πάω ιδιωτικά. 

Σημερα ειδα το μηνυμα σου..!

Εμενα με παρακολουθουσε ιδιωτικος γιατρος κ απλα πηγα να γεννησω στην εφημερια. Ο γιατρος που με ξεγεννησε ηταν παααρα πολυ καλος!! Τρομερη υποστηριξη κ τακτικη χωρις χρηματισμο!! Αν θελεις μπορω να σου πω σε προσωπικο μηνυμα το ονομα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Σημερα ειδα το μηνυμα σου..!

Εμενα με παρακολουθουσε ιδιωτικος γιατρος κ απλα πηγα να γεννησω στην εφημερια. Ο γιατρος που με ξεγεννησε ηταν παααρα πολυ καλος!! Τρομερη υποστηριξη κ τακτικη χωρις χρηματισμο!! Αν θελεις μπορω να σου πω σε προσωπικο μηνυμα το ονομα του!

Ναι Rosemary στείλε μου!!Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα! Rosemary θα μπορούσες σε παρακαλώ να με ενημερώσεις κι εμένα σχετικά με το όνομα του γιατρού;

Να σου ζήσει το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...
στις On 28/6/2018 at 11:17 ΠΜ, ο/η Rosemary είπε:

Σημερα ειδα το μηνυμα σου..!

Εμενα με παρακολουθουσε ιδιωτικος γιατρος κ απλα πηγα να γεννησω στην εφημερια. Ο γιατρος που με ξεγεννησε ηταν παααρα πολυ καλος!! Τρομερη υποστηριξη κ τακτικη χωρις χρηματισμο!! Αν θελεις μπορω να σου πω σε προσωπικο μηνυμα το ονομα του!

Καλησπέρα Rosemary, ψάχνω κι εγώ για γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο, Έλενα, Αλεξάνδαρ ή Αρεταίειο.
Θα μπορούσες να μου στείλεις κι εμένα τα στοιχεία του γιατρού που σε άφησε ικονοποιημένη; Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού; Θα προτιμούσα να αποφύγω την καισαρική αν γίνεται. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...
στις On 28/6/2018 at 11:17 ΠΜ, ο/η Rosemary είπε:

Σημερα ειδα το μηνυμα σου..!

Εμενα με παρακολουθουσε ιδιωτικος γιατρος κ απλα πηγα να γεννησω στην εφημερια. Ο γιατρος που με ξεγεννησε ηταν παααρα πολυ καλος!! Τρομερη υποστηριξη κ τακτικη χωρις χρηματισμο!! Αν θελεις μπορω να σου πω σε προσωπικο μηνυμα το ονομα του!

καλησπέρα...θα μπορούσα να έχω το ονα του γιατρού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...
στις On 28/6/2018 at 11:17 ΠΜ, ο/η Rosemary είπε:

Σημερα ειδα το μηνυμα σου..!

Εμενα με παρακολουθουσε ιδιωτικος γιατρος κ απλα πηγα να γεννησω στην εφημερια. Ο γιατρος που με ξεγεννησε ηταν παααρα πολυ καλος!! Τρομερη υποστηριξη κ τακτικη χωρις χρηματισμο!! Αν θελεις μπορω να σου πω σε προσωπικο μηνυμα το ονομα του!

Καλησπέρα...θα μπορούσα να έχω το όνομα του γιατρού;

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...