Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα. Είμαι καινούργια στην παρέα και δεν ξέρω αν έχει ανοιχτεί παρόμοια συζήτηση. Διανυω την 26η βδομάδα της εγκυμοσύνης μ κ εχω αρκετά παράπονα από το γιατρό μ. Είμαι νέα μαμα αλλα από όσο εχω συζητήσει με φίλες μ άκουσαν πρώτη φορά την καρδιά τ μωρού τουςμεταξύ 6ης κ 8ης βδομάδας στο ιατρείο του εκάστοτε γιατρού. Εμείς απλά είδαμε τότε την καρδιά τ να χτυπάει γιατί δεν είχε το κατάλληλο μηχάνημα κ δικαιολογήθηκε λέγοντας πως έχοντας το μηχάνημα αυτό μπαίνει σε πειρασμό να κάνει διαγνώσεις που αφορούν στο γνωστικό αντικείμενο των ακτινολογων που κάνουν την Αυχενική κ τον υπέρηχο Β επιπέδου. Πριν 3 βδομαδες περίπου 16/5 κάναμε τον Β επιπέδου όπου είδαμε πως ο μπέμπης είναι υγειεστατος. Την επόμενη μέρα με πήρε τηλ κ μου πε να δω αιμσατολογο γιατί τον προβλημάτισαν οι αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες μ. Κατ αρχήν το τηλ εγινε στις 20:13 Πέμπτης οπότε η Αιματολογία που μ συστησε είχε φύγει από το νοσοκομείο. Την επομένη δεν είχε ιατρείο κ έπρεπε να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα. Περιττό να σας πω πως 3 μέρες έκλαιγα γιατί μην αναφέροντας μ κάτι συγκεκριμένο κ αρνούμενος να μ δώσει περαιτέρω εξηγήσεις φαντάστηκα τα χειρότερα. Τέλος πάντων όλα καλά κ με την αιμσυολογο. Σήμερα πήγαμε στο ιατρείο τ κ περίμενα να δούμε το βάρος τ μωρού γτ ειδικά με τον πρόβλημα που παρατηρήθηκε στον υπέρηχο πρέπει να παρακολουθείται. Μ είπε πως έχει πάρει βάρος αλλα δεν είχε το μηχάνημα που το ζυγίζει.πείτε μ παρακαλώ όσοι έχετε παρόμοιες εμπειρίες εάν όλο αυτό είναι φυσιολογικό κ εγώ υπερβολική ή εάν εχω δίκιο που μ φαίνεται αναξιόπιστος κ πως βαριέται. 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Άλλαξε χτες...το βάρος από δω κ πέρα το χρειάζεσαι 💯% ειδικά προς το τέλος...εάν είσαι Αθήνα κ σε ενδιαφέρει ιδιώτης στο Ρέα η Λητώ στείλε μου μήνυμα..έκανα 2 παιδιά από εξωσωματική..ο γιατρός μου( δεν είναι ο εξωσωματικος) είναι πιστοποιημένος α κ β επιπέδου..είναι ψειρας κ το βασικότερο δεν σε αγχωμενος χωρίς λίγο..καταλαβαίνεις την αγωνία μου μετά από αγώνα χρόνων κ όμως εκεί βράχος δίπλα κοθ

στις πριν 15 ώρες, ο/η Litsaki 29 είπε:

Καλησπέρα. Είμαι καινούργια στην παρέα και δεν ξέρω αν έχει ανοιχτεί παρόμοια συζήτηση. Διανυω την 26η βδομάδα της εγκυμοσύνης μ κ εχω αρκετά παράπονα από το γιατρό μ. Είμαι νέα μαμα αλλα από όσο εχω συζητήσει με φίλες μ άκουσαν πρώτη φορά την καρδιά τ μωρού τουςμεταξύ 6ης κ 8ης βδομάδας στο ιατρείο του εκάστοτε γιατρού. Εμείς απλά είδαμε τότε την καρδιά τ να χτυπάει γιατί δεν είχε το κατάλληλο μηχάνημα κ δικαιολογήθηκε λέγοντας πως έχοντας το μηχάνημα αυτό μπαίνει σε πειρασμό να κάνει διαγνώσεις που αφορούν στο γνωστικό αντικείμενο των ακτινολογων που κάνουν την Αυχενική κ τον υπέρηχο Β επιπέδου. Πριν 3 βδομαδες περίπου 16/5 κάναμε τον Β επιπέδου όπου είδαμε πως ο μπέμπης είναι υγειεστατος. Την επόμενη μέρα με πήρε τηλ κ μου πε να δω αιμσατολογο γιατί τον προβλημάτισαν οι αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες μ. Κατ αρχήν το τηλ εγινε στις 20:13 Πέμπτης οπότε η Αιματολογία που μ συστησε είχε φύγει από το νοσοκομείο. Την επομένη δεν είχε ιατρείο κ έπρεπε να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα. Περιττό να σας πω πως 3 μέρες έκλαιγα γιατί μην αναφέροντας μ κάτι συγκεκριμένο κ αρνούμενος να μ δώσει περαιτέρω εξηγήσεις φαντάστηκα τα χειρότερα. Τέλος πάντων όλα καλά κ με την αιμσυολογο. Σήμερα πήγαμε στο ιατρείο τ κ περίμενα να δούμε το βάρος τ μωρού γτ ειδικά με τον πρόβλημα που παρατηρήθηκε στον υπέρηχο πρέπει να παρακολουθείται. Μ είπε πως έχει πάρει βάρος αλλα δεν είχε το μηχάνημα που το ζυγίζει.πείτε μ παρακαλώ όσοι έχετε παρόμοιες εμπειρίες εάν όλο αυτό είναι φυσιολογικό κ εγώ υπερβολική ή εάν εχω δίκιο που μ φαίνεται αναξιόπιστος κ πως βαριέται. 

Μηπως ο γιατρος σου σου κανει nst στις επισκεψεις σου??

Αν με τον γυναικολόγο που είσαι τώρα δεν νιώθεις σιγουριά, άλλαξε τον το συντομότερο. Η έγκυος πρέπει να νιώθει σίγουρη ότι είναι σε καλά χέρια γιατί αν δεν νιώθει έτσι θα τις δημιουργείται επιπλέον άγχος. Καλή και τελειόμηνη κύηση!

• Like 1

στις πριν 3 ώρες, ο/η Finally είπε:

Άλλαξε χτες...το βάρος από δω κ πέρα το χρειάζεσαι 💯% ειδικά προς το τέλος...εάν είσαι Αθήνα κ σε ενδιαφέρει ιδιώτης στο Ρέα η Λητώ στείλε μου μήνυμα..έκανα 2 παιδιά από εξωσωματική..ο γιατρός μου( δεν είναι ο εξωσωματικος) είναι πιστοποιημένος α κ β επιπέδου..είναι ψειρας κ το βασικότερο δεν σε αγχωμενος χωρίς λίγο..καταλαβαίνεις την αγωνία μου μετά από αγώνα χρόνων κ όμως εκεί βράχος δίπλα κοθ

θα μπορουσα να μαθω κι εγω για το γιατρο στο ρεα παρακαλω;

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

θα μπορουσα να μαθω κι εγω για το γιατρο στο ρεα παρακαλω;

Σας στέλνω μήνυμα δεν είναι μεγαλογιατρος ούτε διαφημίζεται

Κοριτσακι μου αλλαξε τον....χρειαζεσαι καποιον που να μπορεις να τον παιρνεις και να σου εξηγει τα παντα.οχι να σε αγχωνει...παντως αν χρειαστεις εγω κ.εγω καλο ιδιωτη γιατρο κ ανθρωπο πανω απο ολα....με ξεγεννησε στα δυο μου παιδια φυσιολογικα.....για μενα ειναι κατι σαν συγγενης πια....οτι χρειαστεις πες μου...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ευχαριστουμε που μοιραζεσαι τις εμπειρίες σου μαζί μας...όπως σου εχω γδη πει εχω κλεισει με τους Γαβαρη και Τσεκούρα και ανυπομονω να δουμε τι θα μας πει!
    • Εγω παντως σωθηκα με.παντελονια εγκυμοσυνης...πεταξα αμεσως κοιλιτσα κ πολυ μεγαλη μάλιστα...ειδικα χειμωνα βολεψαν γιατι κανενα δικο μου παντελόνι δεν μου εμπενε ...γεννησα στις δεκα απριλιου κ με.εσωσαν τα κολαν εγκυμοσυνης.δε χωρούσα πουθενα.αλλου κυριολεκτικα....ακομα κ ως λεχώνα τα φοραγα κ το καλο ηταν οτι δεν διαφανιζαν....αν θες σου στελνω απο ποιο σαιτ.με το καλο το μωρακι σου!!!!
    • Επιτέλους μόλις έκατσα κ βρήκα χρόνο να σας γράψω.. Ναι ναι τα πήρα.. Απο 326 που είχα την Τριτη που μας περασε τώρα πηγε 3445 κ είναι με δύο μέρες καθυστέρησης.. Μίλησα με την γυναικολόγο κ μου είπε αύριο το απόγευμα να πάω να με δει.. Άντε σε λίγο τελειώνει κ η δικιά σου αγωνια!!! 
    • Εγώ να σου πω την αλήθεια στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει 2 παντελόνια εγκυμοσύνης και μια φούστα τα οποία τα φόραγα από τον τέταρτο μήνα και καθώς έκανα καισαρική και έκανε το σώμα μου πολύ καιρό να μαζευτεί τα φόρεσα και μετά τη γέννα αρκετά. Οπότε τα λεφτά τους τα έβγαλαν με το παραπάνω. Δεν μπορώ να διανοηθώ να με ενοχλεί κάτι στην κοιλιά. Τώρα είμαι ακόμα στον δεύτερο αλλά θα πάω σίγουρα από h&m να κάνω μια επιδρομή οταν δω οτι με στενευουν τα δικα μου. Έτσι κ άλλιως είναι πολύ φθηνά. Από μπλουζάκια το βλέπεις όσο προχωράς. Φορέματα κανονικά τα δικά σου! Και μεγαλυτερα νουμερα να παρεις παλι χαμένα θα πάμε γιατί όταν χάσεις τα κιλά θα σου είναι τεράστια. Οπότε η μια η άλλη. (Άποψη μου)
    • @Cat T Ευχαριστώ πολύ για της ευχές σου και εγω στο τμήμα αποβολών έκανα όλες της ανοσολογικες μου εξετάσεις με την κυρία Τσεκουρα εξαιρετική επιστήμονας μόνο τα καλυτερα έχω να πω για εκείνη. Να είμαι ειλικρινής και εγω στο ελενα λόγο οικονομικού κατέληξα αλλά τελικά εκεί βρέθηκε η λύση 😊😊 εμένα με παρακολουθεί ο Γαβαρης στο ελενα μπορείς να κλείσεις ραντεβού στα απογευματινά ιατρεία μαζί του. 
  • Νέες συζητήσεις