Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εύχομαι με γιορτινά δωράκια στις κοιλίτσες σας!!Φίλη μου έχω την εντύπωση τώρα που πίνεις προγεστερόνη αλλάζει κ επηρεάζεται η θερμοκρασία!!Γτ πχ όταν ανεβαίνει η θερμοκρσία μας μετά τη ωορρηξία που λέμε αυτό ωφείλεται στην αύξηση της προγεστερόνης(που σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία) κ αν όταν πέφτει η προγεστερόνη σημαίνει θα έρθει η περίοδος!!Στο λέω αυτό μη τυχόν μετράς λάθος!!Ρώτα βέβαια κ τον γιατρό σου!!
    • έρχονται στιγμές που πνίγεται όταν πίνει λαίμαργα κυρίως αν πατάω κι εγω σε κάποια σημεία για να αποσυμφορούνται.δε πρόλαβα να δω το μήνυμα σου πριν πάω,υπάρχει κάτι που έρχεται στο μυαλό σου και μου πρότεινες να της το αναφέρω? παρεμπιπτώντος ήταν εκεί και η γυναικολόγος δεν είδαν κάτι στις θηλές, μου είπαν να συνεχίσω το θηλασμό και θα σκληρύνουν, θεωρησαν ότι είναι ακόμη λίγος ο καιρός για να έχουν μάθει και οι 2 θηλές.
    • Καλησπέρα! Και εμένα ο σύζυγος εχει ολιγοασθενοσπερμια με 1.900.000 σπερματοζωάρια ανά ml. Είχαμε βρει και κιρσοκήλη. Μετα από 3 μήνη θεραπεία με profertil χωρίς αποτέλεσμα και ένα σωρό εξετάσεις μας είπαν ότι η εξωσωματική είναι μονόδρομος για εμάς. Κλείνουμε λοιπόν ραντεβού με την επιτροπή για να πάρουμε τα φάρμακα της εξωσωματικής και να ξεκινήσουμε τη διαδικασία και περίοδος πουθενά. Κάνω τεστ και θετικό!!! Τώρα είμαι στον 7ο μήνα και περιμένω την μπουμπού μου! Θέλω να σου πω να έχετε τουλάχιστον ένα χρόνο ελεύθερες επαφές πριν κάνετε το οτιδήποτε και να σκέφτεσαι θετικά! Εμείς ζοριστηκαμε πολύ και όταν ειπαμε ότι το ξεχναμε, κάνουμε την εξωσωματική και ότι γίνει ήρθε το θαύμα μας!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!
    • Νομίζω δεν μετράμε έτσι σωστ τη θερμοκρασία λόγω της λοίμωξης. Οπότε οι θερμοκρασίες δεν είναι σωστές κ δνε μπορείς να καταλάβεις αν έγινε ωορρηξια. Κ αν ήταν καλή. 
    • Ε ναι μάλλον...... Όταν μετά την ωορρηξια δνε υπάρχει υπερθερμικηφαση πέρα των 12 ημερών δεν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης απ όσο διαβάζω... 
  • Νέες συζητήσεις