Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανυσηχειες εγκυμοσηνης


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια ειμαι νεο μελλος και μελλουσα νεα μανουλα!

δεν ξερω αν ειναι εδω το σωστο μερος για να γραψω αν κανω λαθος συγχορεστεμε!

ειμαι εγκυουλα και εγω 20η εβδομαδα η ανυσυχεια μου ειναι οτι δεν εχω νιωσει ακομα το μωρο ειναι φυσιολογικο? ποτε ειναι το αργοτερο που μπορω να το καταλαβω!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

καλησπερα κοριτσια ειμαι νεο μελλος και μελλουσα νεα μανουλα!

δεν ξερω αν ειναι εδω το σωστο μερος για να γραψω αν κανω λαθος συγχορεστεμε!

ειμαι εγκυουλα και εγω 20η εβδομαδα η ανυσυχεια μου ειναι οτι δεν εχω νιωσει ακομα το μωρο ειναι φυσιολογικο? ποτε ειναι το αργοτερο που μπορω να το καταλαβω!?

Γεια σου..... συνήθως στη 1η εγκυμοσύνη αργείςν νιώσεις τ νινί.... !!! Δεν ξέρω αν έχει όριο.. μια φίλη μ.22 εβδ τ ένιωσε 1η φορά....

Με τ Καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

καλησπερα κοριτσια ειμαι νεο μελλος και μελλουσα νεα μανουλα!

δεν ξερω αν ειναι εδω το σωστο μερος για να γραψω αν κανω λαθος συγχορεστεμε!

ειμαι εγκυουλα και εγω 20η εβδομαδα η ανυσυχεια μου ειναι οτι δεν εχω νιωσει ακομα το μωρο ειναι φυσιολογικο? ποτε ειναι το αργοτερο που μπορω να το καταλαβω!?

Την πρώτη μου εγκυμοσύνη 20η εβδομάδα την ενοιωσα μια φορα μόνο.. μετα απο δυο μερες περίπου την ξανά ενοιωσα και σιγά σιγά άρχισε να γίνεται κανονική κίνηση.. στην πρώτη εγκυμοσύνη αργείς λιγο να το καταλάβεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Γεια σου..... συνήθως στη 1η εγκυμοσύνη αργείςν νιώσεις τ νινί.... !!! Δεν ξέρω αν έχει όριο.. μια φίλη μ.22 εβδ τ ένιωσε 1η φορά....

Με τ Καλό

Καλησπερα! Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου απο καποιες κοπελες που εχω μιλήσει μου λενε πως στη βδομάδα που ειμαι τα μωρα τους κανουν τουμπες!!! Τι να πωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mama2015 είπε:

Την πρώτη μου εγκυμοσύνη 20η εβδομάδα την ενοιωσα μια φορα μόνο.. μετα απο δυο μερες περίπου την ξανά ενοιωσα και σιγά σιγά άρχισε να γίνεται κανονική κίνηση.. στην πρώτη εγκυμοσύνη αργείς λιγο να το καταλάβεις!! 

Σε ευχαριστώ οπότε οπου να ειναι να.περιμένω!!! Τι να πω ας ελπισω τοτε πως θα κανει την εμφάνιση του αμεσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπερα! Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου απο καποιες κοπελες που εχω μιλήσει μου λενε πως στη βδομάδα που ειμαι τα μωρα τους κανουν τουμπες!!! Τι να πωω

Στην αρχή είναι σαν χάδι... απλά παρατήρησετ τ κοιλίτσα σου !!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτον δεν υπάρχει όριο πότε θα το ακούσεις διότι εξαρτάται από τη θέση που βρίσκεται το μέγεθος κτλ..το βάρος σου κτλ..εγώ στην 17 στο πρώτο..αυτά που ακούς το άκουσα 12 βδομάδων κτλ δεν ισχύουν είναι συσπάσεις έντερο κτλ κ νομίζουν ότι είναι το μωρό..πριν τη 14 δε σχηματίζεται καλά καλά τι να νοιώσεις..ηρέμησε κ στις επόμενες μέρες θα τονιωσεις κ μη φανταστείς ότι θα νιώσεις να φέρνει τούμπες..σαν ψαρακι που κουνιέται κάτι θα νιώσεις..παίζει κ να το ένιωσες κ να μην ξέρεις ότι είναι αυτό..στον επόμενο υπέρηχο φάε σοκολάτα να κάνει τούμπες κ να δεις την αίσθηση( στάνταρ το ένιωσες αλλά δεν ξέρεις ότι είναι αυτό) στο μεταξύ θα ρθει μια μέρα σε λίγες βδομάδες από τώρα που θα το υπερνιωθεις να πατάει πλευρά ουρήθρα κτλ που θα λες τι ωραία όταν δεν το ένιωθα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Πρώτον δεν υπάρχει όριο πότε θα το ακούσεις διότι εξαρτάται από τη θέση που βρίσκεται το μέγεθος κτλ..το βάρος σου κτλ..εγώ στην 17 στο πρώτο..αυτά που ακούς το άκουσα 12 βδομάδων κτλ δεν ισχύουν είναι συσπάσεις έντερο κτλ κ νομίζουν ότι είναι το μωρό..πριν τη 14 δε σχηματίζεται καλά καλά τι να νοιώσεις..ηρέμησε κ στις επόμενες μέρες θα τονιωσεις κ μη φανταστείς ότι θα νιώσεις να φέρνει τούμπες..σαν ψαρακι που κουνιέται κάτι θα νιώσεις..παίζει κ να το ένιωσες κ να μην ξέρεις ότι είναι αυτό..στον επόμενο υπέρηχο φάε σοκολάτα να κάνει τούμπες κ να δεις την αίσθηση( στάνταρ το ένιωσες αλλά δεν ξέρεις ότι είναι αυτό) στο μεταξύ θα ρθει μια μέρα σε λίγες βδομάδες από τώρα που θα το υπερνιωθεις να πατάει πλευρά ουρήθρα κτλ που θα λες τι ωραία όταν δεν το ένιωθα χαχαχα

xaxaxxa! μακαρι να αρχισει να κανει τουμπες! απλα με εμενα ποιο ειναι το θεμα οταν ημουν στην 17η 18η βδομαδα ενιωθα κατι περιεργα πιο κατω απο τον αφαλο ομως πριν 5 μερες πηγα στο γιατρο και το μωρο ειναι αρκετα πιο ψηλα απο εκει που ενιωθα εγω οτι κατι κηνητε στην 17η εβδομαδα που απο τοτε μεχρι και σημερα δεν εχω ξανα νιωσει κατι! οτι και να φαω δεν πτοειτε αχαχα! αν δεν ειναι κατι ανυσηχιτικο για την υγεια του μβρου δε με πειραζει αλλα αυτο με φοβιζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Στην αρχή είναι σαν χάδι... απλά παρατήρησετ τ κοιλίτσα σου !!!! ?

μαλλον θα πρεπει να φαω γερη κλωτσια για να το καταλαβω ααχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

2ο μωράκι.. !!!!! 

Ναιι οκτ κ εγω !!! 17 έχω πητ

 

 Εσυ;

Αχ μπράβο να το χαίρεσαι το παιδακι σου και με το καλο να υποδεχτείται και το νεο μέλος! Εγω μέχρι 28η Οκτωβρίου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...