Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη


Maria 59

Recommended Posts

Γειά σας... Αρχικά να σας πω πως χάρηκα που έγινα μέλος στην ομάδα σας... Σε αυτό τον κύκλο ξεκίνησα προσπάθειες για μωρό... Η ενοχλήσεις άρχισαν δύο μέρες μετά πρησμενο στήθος κυρίως και μετά από λίγες μέρες ξεκίνησαν οι ναυτιες... Σήμερα βρίσκομαι στην εντεκατη μέρα τις υποτιθέμενης σύλληψης και δύο με τρεις μέρες πριν την καθορισμένη περίοδο (28 μέρες κύκλος).. Έκανα χοριακη και βγήκε 1.5 δηλαδή αρνητική... Μου είπαν να ξανά κάνω την τρίτη μέρα καθυστέρησης και μετά.... Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει το θαύμα η άδικα ελπίζω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα συμπτώματα που είχες μπορεί να ήταν και ωορρηξια... Γενικά μην ενθουσίαζεσαι τόσο εύκολα γιατί όταν προσπαθείς, τα συμπτώματα τα φτιάχνει το μυαλό σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Joy έχεις δίκιο και γω το έχω σκεφτεί πως ίσως είναι στο μυαλό μου αλλά από τότε το στήθος δεν έχει ξεπριστει άσε που έχω και πόνους στην δεξιά πλευρά.. Αλλά και ο κύκλος μου είναι πολύ σταθερός και γνωρίζω την ημέρα ωορηξιας και ήταν τέσσερις μέρες πριν τα συμπτώματα.... Όσο για την χοριακη πιστεύεις πως ισως την έκανα νωρις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ Ναι ήταν νωρίς για χοριακη. Αλλά μπήκες με πολύ άγχος πιστεύω σε αυτή ρη διαδικασία. Από τ πρώτο μήνα προσπαθειών με τεστ; απόλαυσε τη διαδικασία! Όπως κ να χει σ εύχομαι καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diwni έχεις απόλυτο δίκιο έχω ζοριστεί πάρα πολύ αλλα όσο και να προσπαθώ δεν καταφέρνω να σκεφτώ κάτι άλλο... Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.. Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Maria 59 είπε:

Γειά σας... Αρχικά να σας πω πως χάρηκα που έγινα μέλος στην ομάδα σας... Σε αυτό τον κύκλο ξεκίνησα προσπάθειες για μωρό... Η ενοχλήσεις άρχισαν δύο μέρες μετά πρησμενο στήθος κυρίως και μετά από λίγες μέρες ξεκίνησαν οι ναυτιες... Σήμερα βρίσκομαι στην εντεκατη μέρα τις υποτιθέμενης σύλληψης και δύο με τρεις μέρες πριν την καθορισμένη περίοδο (28 μέρες κύκλος).. Έκανα χοριακη και βγήκε 1.5 δηλαδή αρνητική... Μου είπαν να ξανά κάνω την τρίτη μέρα καθυστέρησης και μετά.... Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει το θαύμα η άδικα ελπίζω.... 

@Maria 59 Σου εύχομαι σύντομα μια θετική χοριακη κατα αρχήν! Και εγώ σε αυτό τον κύκλο ξεκίνησα προσπάθεια για μωρό συγκεκριμενα είχα περίοδο 8/5 με αναμενόμενη περίοδο 3/6. Και εγώ είχα πρησμένο στήθος αμέσως, σαν και σένα και τσιμπήματα στις ωοθήκες από τη επόμενη μέρα της επαφής, Γενικότερα ένιωθα διαφορετικά.... είχα πολύ θετικό προαίσθημα από την αρχή οτι θα είμαι... παραταύτα ενώ είχα πάρει τεστ εγκυμοσύνης από αυτά τα early από το φαρμακείο 4 μέρες πριν την περίοδο δεν το κανα απο φόβο. Τελικά το έκανα μια μέρα πριν την καθυστέρηση και βγήκε θετικότατο. Την περασμένη Δευτέρα (δηλαδή μια μέρα καθυστερησης είχα θετική χοριακή 387. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη και για αυτό να μην έδειξε κάτι τόσο νωρίς... Καλύτερα  να περιμένεις λίγο ακόμα, μην απογοητεύεσαι όμως κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, τα συμπτώματα σου είναι ελπιδοφόρα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η @eirini@ είπε:

@Maria 59 Σου εύχομαι σύντομα μια θετική χοριακη κατα αρχήν! Και εγώ σε αυτό τον κύκλο ξεκίνησα προσπάθεια για μωρό συγκεκριμενα είχα περίοδο 8/5 με αναμενόμενη περίοδο 3/6. Και εγώ είχα πρησμένο στήθος αμέσως, σαν και σένα και τσιμπήματα στις ωοθήκες από τη επόμενη μέρα της επαφής, Γενικότερα ένιωθα διαφορετικά.... είχα πολύ θετικό προαίσθημα από την αρχή οτι θα είμαι... παραταύτα ενώ είχα πάρει τεστ εγκυμοσύνης από αυτά τα early από το φαρμακείο 4 μέρες πριν την περίοδο δεν το κανα απο φόβο. Τελικά το έκανα μια μέρα πριν την καθυστέρηση και βγήκε θετικότατο. Την περασμένη Δευτέρα (δηλαδή μια μέρα καθυστερησης είχα θετική χοριακή 387. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη και για αυτό να μην έδειξε κάτι τόσο νωρίς... Καλύτερα  να περιμένεις λίγο ακόμα, μην απογοητεύεσαι όμως κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, τα συμπτώματα σου είναι ελπιδοφόρα!

 

Συγχαρητήρια με το καλό το μωράκι σας.... Ελπίζω να έχω την ίδια τύχη με σένα... Θα ξανά κάνω χοριακη την τρίτη με τεταρτη μέρα της καθυστέρησης εάν δεν έχω αδιάθετησει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα καλό είναι να έχεις μια μέρα καθυστέρησης για να κάνεις τεστ, εκτός κ αν ο ιατρός σου πει αλλιώς...πρέπει να ηρεμήσεις για να έρθει...όλες μάς έχουμε περάσει αυτά που λες αλλά θέλει ηρεμία κ υπομονή, δεν γίνεται αλλιώς! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κοίτα καλό είναι να έχεις μια μέρα καθυστέρησης για να κάνεις τεστ, εκτός κ αν ο ιατρός σου πει αλλιώς...πρέπει να ηρεμήσεις για να έρθει...όλες μάς έχουμε περάσει αυτά που λες αλλά θέλει ηρεμία κ υπομονή, δεν γίνεται αλλιώς! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Έχεις απόλυτο δίκιο θα κάνω ότι μπορώ.. Σε ευχάριστω πολύ και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2018 at 10:57 ΠΜ, ο/η Maria 59 είπε:

Κορίτσια τέλεια τα κατάφερα είμαι έγκυος... 

Συγχαρητήρια!!!  Να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2018 at 7:33 ΠΜ, ο/η MermaidS είπε:

Συγχαρητήρια!!!  Να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! 

 

στις On 9/6/2018 at 8:57 ΠΜ, ο/η Maria 59 είπε:

Κορίτσια τέλεια τα κατάφερα είμαι έγκυος... 

Μπραβο!!!Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/6/2018 at 2:47 ΜΜ, ο/η Maria 59 είπε:

Γειά σας... Αρχικά να σας πω πως χάρηκα που έγινα μέλος στην ομάδα σας... Σε αυτό τον κύκλο ξεκίνησα προσπάθειες για μωρό... Η ενοχλήσεις άρχισαν δύο μέρες μετά πρησμενο στήθος κυρίως και μετά από λίγες μέρες ξεκίνησαν οι ναυτιες... Σήμερα βρίσκομαι στην εντεκατη μέρα τις υποτιθέμενης σύλληψης και δύο με τρεις μέρες πριν την καθορισμένη περίοδο (28 μέρες κύκλος).. Έκανα χοριακη και βγήκε 1.5 δηλαδή αρνητική... Μου είπαν να ξανά κάνω την τρίτη μέρα καθυστέρησης και μετά.... Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει το θαύμα η άδικα ελπίζω.... 

Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω σε πιο εργαστηριο εκανες τη χοριακη?Σε ρωταω διοτι στο Ιασω μου ειπανε οτι ειναι αρνητικη (Ο) και η κλιμακα απο το 0-5 δεν ειχε αναλυτικες τιμές (πχ. 1,2 1,5 κτλ). Μια αναλυτική κλιμακα τιμών είναι σημαντική γιατι μπορει να αποτελε΄σει ένδειξη βιοχημικής κύησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Εγώ ζω Κρήτη και έκανα την χοριακη μου σε ένα ιδιοτικο μικρόβιολογικό... Αν και εσύ αλλάξει; και πας σε κάποιο άλλο ίσως να να έχει δεκαδικά..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η NIKOLETA1 είπε:

 

Μπραβο!!!Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!!

Σε ευχαριστώ και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/6/2018 at 4:47 ΜΜ, ο/η Maria 59 είπε:

Γειά σας... Αρχικά να σας πω πως χάρηκα που έγινα μέλος στην ομάδα σας... Σε αυτό τον κύκλο ξεκίνησα προσπάθειες για μωρό... Η ενοχλήσεις άρχισαν δύο μέρες μετά πρησμενο στήθος κυρίως και μετά από λίγες μέρες ξεκίνησαν οι ναυτιες... Σήμερα βρίσκομαι στην εντεκατη μέρα τις υποτιθέμενης σύλληψης και δύο με τρεις μέρες πριν την καθορισμένη περίοδο (28 μέρες κύκλος).. Έκανα χοριακη και βγήκε 1.5 δηλαδή αρνητική... Μου είπαν να ξανά κάνω την τρίτη μέρα καθυστέρησης και μετά.... Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει το θαύμα η άδικα ελπίζω.... 

Καταρχήν κορίτσι μου να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!  Σήμερα,  27η μέρα του κύκλου, έκανα και εγώ χοριακη και βγήκε αρνητική. Ο κυκλος μου είναι 27-31 μέρες... 0,6 μου είπαν. Έχω όμως όλα τα συμπτώματα... Εχω στο ιστορικό μου δύο γέννες και μια βιοχημικη. Δεν μπορει να είναι ιδέα μου... Λες να έχει γίνει λάθος και με μένα; Να την έκανα νωρίτερα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MermaidS είπε:

Καταρχήν κορίτσι μου να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!  Σήμερα,  27η μέρα του κύκλου, έκανα και εγώ χοριακη και βγήκε αρνητική. Ο κυκλος μου είναι 27-31 μέρες... 0,6 μου είπαν. Έχω όμως όλα τα συμπτώματα... Εχω στο ιστορικό μου δύο γέννες και μια βιοχημικη. Δεν μπορει να είναι ιδέα μου... Λες να έχει γίνει λάθος και με μένα; Να την έκανα νωρίτερα ; 

στις πριν 19 ώρες, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Ναι υπάρχει τεράστια περίπτωση να την έκανες πολύ νωρίς.... Έχουν περάσει δεκαπέντε μέρες από την υποτιθέμενη σύλληψη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria 59 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσι μου... Πριν λίγες ώρες μου ήρθε η καταραμένη... Αν κρατήσει 2-3 μέρες αντί για 6 που μου κρατάει, τότε μόνο θα έχω ελπίδες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η MermaidS είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου... Πριν λίγες ώρες μου ήρθε η καταραμένη... Αν κρατήσει 2-3 μέρες αντί για 6 που μου κρατάει, τότε μόνο θα έχω ελπίδες... 

Κοριτσια τι εχει συμβει αυτες τις μερες. Τι εχετε παθει?!Αγαπη μου εκανες χοριακη κ βγηκε αρνητικη κ σου ηρθε κ περιοδος. Τι ελπιδες? Δεξου το κ εχε ελπιδες για την επομενη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Κοριτσια τι εχει συμβει αυτες τις μερες. Τι εχετε παθει?!Αγαπη μου εκανες χοριακη κ βγηκε αρνητικη κ σου ηρθε κ περιοδος. Τι ελπιδες? Δεξου το κ εχε ελπιδες για την επομενη φορα

Nαι ήδη το πήρα απόφαση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...