Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Niki co είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν παίρνανε με τίποτα οι μέρες και θα ήθελα να κανω καμία χοριακή  να ξέρω λίγο πως πάμε..Τι να πω, ο κάθε γιατρός έχει το δική του γραμμή..

Και γω έχω σταματήσει τις χοριακες... Αστα με τπτ δεν περνανε αιώνας μου φαινεται η άλλη Πέμπτη... Ανησυχω!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 13 λεπτά, ο/η @eirini@ είπε:

Και γω έχω σταματήσει τις χοριακες... Αστα με τπτ δεν περνανε αιώνας μου φαινεται η άλλη Πέμπτη... Ανησυχω!

Υπομονή και θα περάσουν οι μέρες που θα πάει?? Πόσων εβδομάδων θα είσαι την άλλη Πέμπτη? 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Niki co είπε:

Υπομονή και θα περάσουν οι μέρες που θα πάει?? Πόσων εβδομάδων θα είσαι την άλλη Πέμπτη? 

7+2!

• Like 3

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Σημερα κλεινω μια εβδομαδα ακριβως!!!!ναι μιλησα με το γιατρο μ μου ειπε να κανω αλλη μια αυριο και να παω την πεμπτη για υπέρηχο!!!ανυπομονω να δω το σπορακι μας!!!εσενα ειναι πολυ ανεβασμενη λες να δεις δυο σπορακια????😄😄😄😄

Απ όσο ξέρω δεν έχουμε ιστορικό στην οικογένεια, θα ρωτήσω όμως την μαμά μου να μάθω.. Πιστευω ότι μπορεί να πιάστηκε πολύ νωρίς, δεν είχα κ ομαλο κύκλο οπότε δεν ξέρω.. Σε μια ώρα έχω ραντεβού με την γιατρό κ θα σας ενημερώσω!!! Ανυπομονώ πολύ!!! 

• Like 1

Κοριτσια μου!!! Είδαμε σάκο κ εμβρυικα στοιχεία.. Η γυναικολόγος είπε ότι η σύλληψη έγινε πριν την ωορρηξία γι αυτό ήταν μεγάλη η χοριακη.. Τώρα έχουμε ξανα ραντεβού την Τριτη!!! Ηρεμησα λίγο αλλά όσο σκέφτομαι τις 7 μέρες που έχω μέχρι την Τρίτη αρχίζω να αγχώνομαι ξανά!!!!!!! 

• Like 2

στις πριν 8 ώρες, ο/η Linako είπε:

Κοριτσια μου!!! Είδαμε σάκο κ εμβρυικα στοιχεία.. Η γυναικολόγος είπε ότι η σύλληψη έγινε πριν την ωορρηξία γι αυτό ήταν μεγάλη η χοριακη.. Τώρα έχουμε ξανα ραντεβού την Τριτη!!! Ηρεμησα λίγο αλλά όσο σκέφτομαι τις 7 μέρες που έχω μέχρι την Τρίτη αρχίζω να αγχώνομαι ξανά!!!!!!! 

Καλημερα κοριτσι μου!!!!ολα θα πανε καλα και σε λιγους μηνες θα εχουμε τα μωρακια μας!!!πρεπει να ειμαστε ηρεμες!!!εγω το αποφάσισα τελος το ανχος!!!!προσπαθω να κανω διαφορα πραγματα για να ξεφευγει το μυαλο μου...ειναι κ η καλυτερη εποχη για βολτες μπανακια οπουε θα περασει ο καιρος και ουτε π θα το καταλαβουμε!!!!

• Like 1

Καλημέρα κορίτσια!! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά σε όλες μας και σε λίγους μήνες να κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλιά!!!!

Εγώ είμαι 7,1 και έχουμε ραντεβού στο γιατρό την Παρασκευή. Έχει 2 εβδομάδες που έχω ξεκινήσει ενέσεις ηπαρίνης λόγω παλίνδρομης που είχαμε τον Ιανουάριο.  Την προηγούμενη εβδομάδα είδαμε την καρδιά του να πάλλεται και τώρα λογικά αν πάνε όλα καλά θα την ακούσουμε!! Απλά στον υπέρηχο ο σάκος μου ήταν σαν μισοφέγγαρο.. και έχω ανησυχήσει λίγο. Είχε καμιά σας κάτι τέτοιο;

στις πριν 40 λεπτά, ο/η @eirini@ είπε:

Κορίτσια ελέγξατε προγεστερόνη?? Τι τιμές είχατε?

Οχι εμενα ο γιατρος μ χοριακη και για το θυρεοειδή με εβαλε να κανω!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η @eirini@ είπε:

Κορίτσια ελέγξατε προγεστερόνη?? Τι τιμές είχατε?

Καλημέρα.. Κ μένα μόνο χοριακη κ τον θυροειδη μου είπε να κάνω προς το παρόν.. 

• Like 1

Καλημερα κοριτσια τι κανετε; Ευχομαι σε ολες να κρατατε συντομα τα μωρακια σας αγγαλια! Ειμαι 20 χρονων ειμαι κ εγω λοιπον μια ευτυχισμενη εγκυος (13&3) και χαιρομαι πολλη που ακουω ετσι ομορφα νεα ευχομαι να ειστε γερες και εσεις και τα μωρακια σας!

Andora μην ανησυχεις ειχα τον ιδιο προβλημματισμο με εσενα στους πρωτους υπερηχους ειχε σχημα μισοφεγγαρου-μπανανα αλλα μην ανχωνεσαι αργοτερα θα γινει στρογγυλος οσο μεγαλωνει το μπεμπακι!

• Like 1

στις πριν 13 ώρες, ο/η Linako είπε:

Κορίτσια μου γινε ται σύλληψη πριν την ωορρηξία πως γίνεται αυτό?  Με το καλό όλες οι εγκυμοσύνες σας...

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• @Bloublou85 με συγχωρεις αλλα επίτρεψέ μου να διαφωνησω σε αυτα που γραφεις.  Το οτι ο γιατρος πιστευει οτι μια κοπελα δεν κανει καλα ωαρια δε σημαινει οτι της λεει πως δεν εχει ουτε ενα ωαριο καλο.Αλλα οτι η πλειοψηφια των ωαριων μπορει να εχει ανωμαλιες. Γι αυτο κ πολλες κοπελες συβεχιζουν με φυσικους κυκλους κ παλευουν μηνες μεχρι να κανουν μια ετ. Γιατι επιμενεις τοσο πολυ σε αυτο;;; Δεν μπορω να καταλαβω τι δεν βρισκεις λογικο.  Επισης φυσικα κ ολοι οι αντρες εχουν κ καποια σπερματοζω;ρια με προβληματα κ ανωμαλιες. Αυτο ειναι γνωστο. Τελος, γραφεις οτι αποδεδειγμενα εκανε καλα ωαρια η @elviraice . Πώς το συμπεραινεις αυτο;  
    • Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!Εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για κ.Γκαρά,κ.Αλεξανδρή κ Νταφόπουλο που νομίζω είναι στο Πανεπιστημιακό!!Γενικά η Λάρισα έχει καλούς γιατρούς!!
    • Kαλησπέρα κορίτσι κ με το καλό το μωράκι σου!!Φίλη μου που είναι τώρα έγκυςο μετράει καθημερινά το σακχαρό της!!Κ διαπίστωσε ότι οι τσίχλες sugar free της το ανέβαζαν απίστευτα!!Οπώς λεει κ η άλλη μς φίλη η στέβια επιτρέπεται!!
    • Καλησπέρα σας κοπέλες! Ο μικρός μου - αισίως 18 μηνών - την τελευταία εβδομάδα πετάγεται στο μέσο της νύχτας και βάζει τα κλάματα καισηκώνεται όρθιος μέσα στην κούνια του. Στην αρχή αιφνιδιάστηκα γιατί εχω ένα παιδί που στον ύπνο δεν με ταλαιπώρησε ποτέ ιδιαίτερα και την πρώτη βραδυά που το έκανε αυτό ανακατεύτηκε και ο άντρας μου και τον πήραμε στο κρεβάτι μας και αφού αποκοιμήθηκε τον επιστρέψαμε στο κρεβάτι του. Την επόμενη μέρα που μας το έκανε πήρα μια καρέκλα και κάθισα δίπλα του και αμέσως ξάπλωσε και σε 5 λεπτά είχε κοιμηθεί. Θέλω να ρωτήσω όσες το έχετε αντιμετωπίσει όχι πως να το αντιμετωπίσω γιατί ήδη ξέρω αλλά αν ξέρετε τον λόγο που μπορεί να του συμβαίνει αυτό. Δλδ μπορεί να βιώνει κάποιο άγχος; Κάτι άλλο;
    • Ακριβώς, είσαι 27 και μπορεί να μείνεις και έγκυος από εκεί που δεν το περιμένεις κιόλας. Όλα λύνονται, 2018 έχουμε, έχε πίστη και σύντομα θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!
  • Νέες συζητήσεις