Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβριομεταφορα κατεψυγμένων με ενέσιμη αγωγη


Recommended Posts

Καλησπέρα..Μια φη θα κάνει ε.βριομεταφορα..Η διαδικασία είναι τελείως διαφορετική από αυτή που ακολούθησα εγώ στο δικό μου μωρό..Η φίλη μου θα πάρει όπως της είπαν αντισυλλυπτικα κ μετά κάποιο ενέσιμο τύπου daronda averkap κτλ..έχει κάποια παρόμοια εμπειρία να μας πει πως γίνεται; Εγώ έκανα πάντα βραχύ πρωτόκολλο οπότε δεν τα γνωρίζω αυτά τα φάρμακα.κ όταν έκανα ετ μόνο με κατεψυγμένα πήρα σικλακουρ μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ακολουθησα αντιστοιχο πρωτοκολλο για την εμβρυομεταφορα.

Η διαφορα ειναι οτι δεν πηρα αντισυλληπτικα.

Συγκεκριμενα εκανα μιση ενεση αρβεκαπ των 3,75 μια εβδομαδα πριν αδιαθετησω. 

Οταν αδιαθετησα την 3η μερα εκανα ελεγχο ορμονων(lh,E2 και προγεστερονη) και υπερηχο για να δουμε οτι ειναι ολα οκ.Την ιδια μερα ξεκινησα την αγωγη. Σικλακουρ, κορτιζονη, σαλοσπιρ, βιταμινη ντε, φυλλικο οξυ. Καθε 4-5 μερες επαναλαμβανα ορμονες κ υπερηχο κ βλεπαμε την αναπτυξη του ενδομητριου.

Καποια στιγμη οταν εφτασε στο επιθυμητο παχος μου προσθεσαν κ την προγεστερονη. (Ουτροτζεσταν) και μετα απο καποιες μερες καναμε την εμβρυομεταφορα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η nikona είπε:

Εγω ακολουθησα αντιστοιχο πρωτοκολλο για την εμβρυομεταφορα.

Η διαφορα ειναι οτι δεν πηρα αντισυλληπτικα.

Συγκεκριμενα εκανα μιση ενεση αρβεκαπ των 3,75 μια εβδομαδα πριν αδιαθετησω. 

Οταν αδιαθετησα την 3η μερα εκανα ελεγχο ορμονων(lh,E2 και προγεστερονη) και υπερηχο για να δουμε οτι ειναι ολα οκ.Την ιδια μερα ξεκινησα την αγωγη. Σικλακουρ, κορτιζονη, σαλοσπιρ, βιταμινη ντε, φυλλικο οξυ. Καθε 4-5 μερες επαναλαμβανα ορμονες κ υπερηχο κ βλεπαμε την αναπτυξη του ενδομητριου.

Καποια στιγμη οταν εφτασε στο επιθυμητο παχος μου προσθεσαν κ την προγεστερονη. (Ουτροτζεσταν) και μετα απο καποιες μερες καναμε την εμβρυομεταφορα.

 

Α μάλιστα! Θα το μεταφερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...