Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κι όμως εγινε!!


Recommended Posts

Με πολλες κοπέλες συζητάγαμε πριν λίγο καιρό τα προβλήματα που είχα και δυσκολευόμουν να αποκτήσω μωράκι... Σε όλες όσες μου ευχήθηκαν να πάνε όλα καλα και με κάνανε να πιστέψω οτι δεν χρειάζεται να απελπίζομαι και κάποια στιγμή θα έρθει, τους λέω ευχαριστώ και οτι ΗΡΘΕ!! Μετά απο τόσες εξετάσεις και ταλαιπωρία και αγανάκτηση, αλλα κυρίως μετα απο την ανακοίνωση του γιατρού οτι δεν θα μπορέσουμε μονοι μας να κανουμε παιδάκι, ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!Έχω δυο θετικα τέστ και χοριακη που διπλασιαζεται... Το πρωτο ραντεβου για τον πρώτο υπέρηχο με το γιατρο ειναι την άλλη τετάρτη και εχω τρομερή αγωνία!Δεν ξέρουμε πως έγινε απο τη στιγμή που τα ωάριά μου δεν ωριμάζανε αλλα είμαι τόσο χαρούμενη που δεν περιγράφεται..είμαι λιγο επιφυλακτική μέχρι να το δούμε αλλα το συναίσθημα δεν συγκρίνεται... Σας το ανακοινώνω λοιπόν γιατί πρώτον μάλλον το forum στάθηκε γούρι και δεύτερον για όσες προσπαθουν να μην χάνουν την ελπίδα τους... Όλα μπορούν να γίνουν... απλά θέλει υπομονή..αν και είναι νωρίς ακόμα για μένα αυτό που κρατάω σίγουρα είναι το γεγονός οτι μόνη μου μπόρεσα και έκανα σύλληψη...απο δω και πέρα θα δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tral είπε:

Με πολλες κοπέλες συζητάγαμε πριν λίγο καιρό τα προβλήματα που είχα και δυσκολευόμουν να αποκτήσω μωράκι... Σε όλες όσες μου ευχήθηκαν να πάνε όλα καλα και με κάνανε να πιστέψω οτι δεν χρειάζεται να απελπίζομαι και κάποια στιγμή θα έρθει, τους λέω ευχαριστώ και οτι ΗΡΘΕ!! Μετά απο τόσες εξετάσεις και ταλαιπωρία και αγανάκτηση, αλλα κυρίως μετα απο την ανακοίνωση του γιατρού οτι δεν θα μπορέσουμε μονοι μας να κανουμε παιδάκι, ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!Έχω δυο θετικα τέστ και χοριακη που διπλασιαζεται... Το πρωτο ραντεβου για τον πρώτο υπέρηχο με το γιατρο ειναι την άλλη τετάρτη και εχω τρομερή αγωνία!Δεν ξέρουμε πως έγινε απο τη στιγμή που τα ωάριά μου δεν ωριμάζανε αλλα είμαι τόσο χαρούμενη που δεν περιγράφεται..είμαι λιγο επιφυλακτική μέχρι να το δούμε αλλα το συναίσθημα δεν συγκρίνεται... Σας το ανακοινώνω λοιπόν γιατί πρώτον μάλλον το forum στάθηκε γούρι και δεύτερον για όσες προσπαθουν να μην χάνουν την ελπίδα τους... Όλα μπορούν να γίνουν... απλά θέλει υπομονή..αν και είναι νωρίς ακόμα για μένα αυτό που κρατάω σίγουρα είναι το γεγονός οτι μόνη μου μπόρεσα και έκανα σύλληψη...απο δω και πέρα θα δούμε..

Συγχαρητήρια κοριτσι μου, σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλη ταλαιπωρία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια !!!!! Εύχομαι ολόψυχα τα καλυτερα να περασεις μια εγκυμοσυνη όνειρο κ να κρατας σε 9 μηνες ενα μωρο υγιέστατο στην αγκαλια σου!!!! Να μας ενημερώνεις για τα νεα σου!!! Ολα θα πανε περίφημα!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια!!! Και μονο που εμεινες ειναι φανταστικο νεο! Απο κει και περα σου ευχομαστε απο καρδιας να φτασει μεχρι τελους αυτη η κυηση και να πανε ολα τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο τι όμορφα νέα!! Όλα να πάνε κατ'ευχην και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όπου η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά, η φύση σου μαζεύει τα χέρια για να σου γεμίσει την αγκαλιά!!! Και έτσι θα γίνει! Έχε της λίγη πίστη... Τόσα εκατομμύρια χρόνια εξέλιξης έχει στην πλάτη της άλλωστε, ενώ οι ιατροί μόνο κάτι δεκάδες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια καταρχάς για τα θετικά τεστ και την χοριακη :) μακαρι να σου πάνε ολα Καλά την Τετάρτη και να έχεις μια τέλεια τελειομηνη εγκυμοσύνη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια όλα πάνε τέλεια! Το είδαμε το ακούσαμε είμαστε τρελαμένοι!

@France προσπαθούσαμε πάνω από χρόνο με πολλές εξετάσεις και ωάρια που δεν ωριμαζαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2018 at 10:57 ΠΜ, ο/η Tral είπε:

Κορίτσια όλα πάνε τέλεια! Το είδαμε το ακούσαμε είμαστε τρελαμένοι!

@France προσπαθούσαμε πάνω από χρόνο με πολλές εξετάσεις και ωάρια που δεν ωριμαζαν. 

@Tral και πάλι συγχαρητήρια! Είμαι σίγουρη ότι η στιγμή που το είδατε και το ακούσατε ήταν μοναδική! Σε ποια περιοχή είσαι; Δυστυχώς δεν μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα από ό,τι είδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

@Tral συγχαρητήρια κορίτσι μου! Αυτές οι περιπτώσεις, που ένα ζευγάρι περνάει του Χριστού τα πάθη έως ότου καταφέρει να κάνει παιδάκι αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την υπομονή και την επιμονή  καθώς και για την πίστη που έχουν στο όνειρό τους και τελικά τα καταφέρνουν..
Εύχομαι να πάει πολύ καλά η εγκυμοσύνη σου και σε 9 περίπου μήνες να κρατήσετε  στην αγκαλιά  σας ένα γερό μωράκι!!!
Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κοριτσάκι μου, δεν ήξερα την ιστορία σου αλλά με συγκίνησες! Με το καλό να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου και σύντομα να έχεις να συζητάς μόνο για το χρώμα του δωματίου και τα καινούργια φορμάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...