Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νέα σε όλα!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Ελπίζω όλες να έχετε μια όμορφη, ήρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη! Όπως κ σε μένα το ελπίζω μονο που προς το παρόν ......υποφέρω πραγματικά! Είμαι στη 13 εβδομάδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης κ απο την αρχή σχεδόν της εγκυμοσύνης υποφέρω...απίστευτη σιελόρροια και ναυτία όλη την ημέρα μα όλη την ημέρα!!! Τώρα τελευταία μάλιστα μου φαίνεται οτι έχω χειροτερέψει.. Πολλές φορες πεταγομαι στον ύπνο μου απο αναγουλες, να φάω δυσκολευομαι κ όρεξη για τίποτα κ πουθενά...δεν μπορω να χαρώ τίποτα κ είμαι τόσο λυπημένη κ πολύ κουρασμένη..ο γιατρός μου μου είπε πως σε καμία δεκάρια μέρες θα αρχίσω να νιώθω καλύτερα. Εγώ όμως έχω απελπιστει..λέτε μέχρι το τέλος να είμαι έτσι????πως θα συνεχίσω Θεέ μου έτσι,με τι κουράγιο? Πως τρέφεται αυτό το μωρακι μου,απο τι αποθέματα? Κορίτσια έχετε κ εσείς ανάλογα συμπτώματα έτσι έντονα?υπάρχει ελπίδα για καλυτερευση?ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Panicaki! είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ελπίζω όλες να έχετε μια όμορφη, ήρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη! Όπως κ σε μένα το ελπίζω μονο που προς το παρόν ......υποφέρω πραγματικά! Είμαι στη 13 εβδομάδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης κ απο την αρχή σχεδόν της εγκυμοσύνης υποφέρω...απίστευτη σιελόρροια και ναυτία όλη την ημέρα μα όλη την ημέρα!!! Τώρα τελευταία μάλιστα μου φαίνεται οτι έχω χειροτερέψει.. Πολλές φορες πεταγομαι στον ύπνο μου απο αναγουλες, να φάω δυσκολευομαι κ όρεξη για τίποτα κ πουθενά...δεν μπορω να χαρώ τίποτα κ είμαι τόσο λυπημένη κ πολύ κουρασμένη..ο γιατρός μου μου είπε πως σε καμία δεκάρια μέρες θα αρχίσω να νιώθω καλύτερα. Εγώ όμως έχω απελπιστει..λέτε μέχρι το τέλος να είμαι έτσι????πως θα συνεχίσω Θεέ μου έτσι,με τι κουράγιο? Πως τρέφεται αυτό το μωρακι μου,απο τι αποθέματα? Κορίτσια έχετε κ εσείς ανάλογα συμπτώματα έτσι έντονα?υπάρχει ελπίδα για καλυτερευση?ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Κοριτσι μου μην αγχώνεσαι ξερω πως δεν βλέπεις κανένα μέλλον χαχα αλλα πραγματικά θα περάσει.. συνήθως μεχρι τον 4ο μηνα τα έχουμε αυτά και μετα περνάνε.. αλλα υπάρχουν και περιπτώσεις που δεν περνάνε και ξερω οτι μπορεις να κανείς ενέσεις για αυτο.. ρωτά τ9ν γυναικολογο σου για τις ενέσεις βομεξ και δες τι θα σου πει.. ξερω μια κοπέλα που τις έκανε στην αρχή κάθε 3 ημέρες γιατι έπρεπε να πηγαίνει στην δουλειά και δεν γινόταν να εχει ναυτίες γιατι μιλούσε με κόσμο όλη μέρα αλλα η κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική για αυτο ρωτά τον γιατρό σου.. αλλιώς νομίζω πως ήδη το εχεις παλέψει με φρυγανιές και στεγνή διατροφή.. κανε υπομονή και θα περάσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονηη...Είναι οι πρώτοι μήνες δύσκολοι..Να έχεις φριγανιες δίπλα στο κρεβάτι σου και να μασουλας καμιά πριν σηκωθείς..εμένα αν και δεν είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα με ναυτιες,με βοήθησε πολύ! 

Για το μωράκι σου να μην ανησυχείς καθόλου..Να τρέφεσαι υγιεινά και όλα θα πάνε καλά! Πολλά κορίτσια και εγώ μαζί, τους πρώτους μήνες χάσαμε κιλά..Μην ανησυχείς καθόλου! 

Κανε κουράγιο..όταν θα πιάσεις το μωράκι σου αγκαλιτσα να είσαι σίγουρη πως θα τα ξεχάσεις οολαα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2018 at 8:27 ΜΜ, ο/η Panicaki! είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ελπίζω όλες να έχετε μια όμορφη, ήρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη! Όπως κ σε μένα το ελπίζω μονο που προς το παρόν ......υποφέρω πραγματικά! Είμαι στη 13 εβδομάδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης κ απο την αρχή σχεδόν της εγκυμοσύνης υποφέρω...απίστευτη σιελόρροια και ναυτία όλη την ημέρα μα όλη την ημέρα!!! Τώρα τελευταία μάλιστα μου φαίνεται οτι έχω χειροτερέψει.. Πολλές φορες πεταγομαι στον ύπνο μου απο αναγουλες, να φάω δυσκολευομαι κ όρεξη για τίποτα κ πουθενά...δεν μπορω να χαρώ τίποτα κ είμαι τόσο λυπημένη κ πολύ κουρασμένη..ο γιατρός μου μου είπε πως σε καμία δεκάρια μέρες θα αρχίσω να νιώθω καλύτερα. Εγώ όμως έχω απελπιστει..λέτε μέχρι το τέλος να είμαι έτσι????πως θα συνεχίσω Θεέ μου έτσι,με τι κουράγιο? Πως τρέφεται αυτό το μωρακι μου,απο τι αποθέματα? Κορίτσια έχετε κ εσείς ανάλογα συμπτώματα έτσι έντονα?υπάρχει ελπίδα για καλυτερευση?ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Καλησπερα!! Ευχομαι ολα να πανε κατ'ευχην!!

Εγω δεν ειχα καθολου συμπτωματα εγκυμοσυνης..αλλα μονο απο το φοβο του εμετού σαν να εκλεινε το στομαχι μου και δεν ειχα ορεξη να φαω τιποτα..(σε αυτο μονο σε καταλαβαινω)... Ο γιατρος μου μου ειχε πει να βαλω στοχο την αυχενικη..οτι απο εκει και περα υποχωρουν ολα αυτα τα αρνητικα συμπτωματα..ετσι χαλαρωσα λιγο και ανοιξε η ορεξη μου!! Βεβαια στον 8ο εζησα πολυ δραματικα..αφου εμενα τοτε ξεκινησαν οι εμετοί μιας και το μωρο πιεζε το στομαχι...

Ευχομαι να περασουν γρηγορα και να ευχαριστηθεις ολη την υπολοιπη εγκυμοσυνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...