Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυος για δευτερη φορα


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!Εχω ενα αγορακι 16 μηνων και απο την Κυριακη ξεκινησαμε με τον συζυγο επαφες χωρις προφυλαξη για ενα δευτερο μωρακι.Πιστευω οτι αυτον το μηνα τη  "χασαμε" την ευκαιρια επειδη εχουν περασει μερες απο την ωορρηξια μου (νομιζω).Θα ηθελα να σας ρωτησω εσας που εχετε περασει δευτερη εγκυμοσυνη τη δευτερη φορα μεινατε πιο ευκολα εγκυες;Ολοι μου λενε αφου εχεις ηδη μενει μια φορα εγκυος τωρα θα μεινεις χωρις να το καταλαβεις!Την πρωτη φορα συλλαβαμε τον μπεμπακο μας στους 2  ή 3 μηνες προσπαθειων.Σας ευχαριστω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Rosemary1982 είπε:

Γεια σας κοριτσια!Εχω ενα αγορακι 16 μηνων και απο την Κυριακη ξεκινησαμε με τον συζυγο επαφες χωρις προφυλαξη για ενα δευτερο μωρακι.Πιστευω οτι αυτον το μηνα τη  "χασαμε" την ευκαιρια επειδη εχουν περασει μερες απο την ωορρηξια μου (νομιζω).Θα ηθελα να σας ρωτησω εσας που εχετε περασει δευτερη εγκυμοσυνη τη δευτερη φορα μεινατε πιο ευκολα εγκυες;Ολοι μου λενε αφου εχεις ηδη μενει μια φορα εγκυος τωρα θα μεινεις χωρις να το καταλαβεις!Την πρωτη φορα συλλαβαμε τον μπεμπακο μας στους 2  ή 3 μηνες προσπαθειων.Σας ευχαριστω ?

Να σου ζήσει ο μπέμπης σου κοριτσι μου.. κοίταξε αν εχεις άγχος και το σκέφτεσαι συνέχεια, θα αργήσεις.. εμεις ενάμιση χρόνο προσπαθούσαμε (οχι εντατικά και χωρίς να παρακολουθούμε ωορρηξια) και τίποτα.. πήγα στον γυναικολογο γιατι νόμιζα οτι κατι συμβαίνει και μου έγραψε κάποιες εξετάσεις αιματος. Μου έκανε όμως και υπέρηχο και μου είπε οτι σε 3 μερες κάνω ωορρηξία. Απο αυτές τις μερες, το κάναμε ενα βράδυ μόνο, χωρίς άγχος αφού θα έμπαινα σε διαδικασία εξετάσεων και είχα αποκλυσει το να μείνω εύκολα και τελικά τωρα ειμαι 29 εβδομάδων χαχα!!! Οπότε αν δεν εχεις κάποιο λόγο που να δυσκολεύει την επίτευξη εγκυμοσύνης, βουρ χωρίς άγχος και σου εύχομαι σύντομα να κρατάς αγκαλίτσα και αλλο νινακι!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Να σου ζήσει ο μπέμπης σου κοριτσι μου.. κοίταξε αν εχεις άγχος και το σκέφτεσαι συνέχεια, θα αργήσεις.. εμεις ενάμιση χρόνο προσπαθούσαμε (οχι εντατικά και χωρίς να παρακολουθούμε ωοριξια) και τίποτα.. πήγα στον γυναικολογο γιατι νόμιζα οτι κατι συμβαίνει και μου έγραψε κάποιες εξετάσεις αιματος. Μου έκανε όμως και υπέρηχο και μου είπε οτι σε 3 μερες κάνω ωοριξια. Απο αυτές τις μερες, το κάναμε ενα βράδυ μόνο, χωρίς άγχος αφού θα έμπαινα σε διαδικασία εξετάσεων και είχα αποκλυσει το να μείνω εύκολα και τελικά τωρα ειμαι 29 εβδομάδων χαχα!!! Οπότε αν δεν εχεις κάποιο λόγο που να δυσκολεύει την επίτευξη εγκυμοσύνης, βουρ χωρίς άγχος και σου εύχομαι σύντομα να κρατάς αγκαλίτσα και αλλο νινακι!!

Ναι σιγουρα δεν θελει αγχος!!για καποιο λογο ομως εχω προαισθημα οτι θα δυσκολευτω αυτη τη φορα...?Με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rosemary1982 είπε:

Ναι σιγουρα δεν θελει αγχος!!για καποιο λογο ομως εχω προαισθημα οτι θα δυσκολευτω αυτη τη φορα...?Με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!❤❤

Στο πρώτο σου Δυσκολεύτηκες?? Εγω στο πρώτο καθόλου!!!! Να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ!,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Στο πρώτο σου Δυσκολεύτηκες?? Εγω στο πρώτο καθόλου!!!! Να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ!,,

Ουτε εγω!!Στους 2 με 3 μηνες προσπαθειων ηρθε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Rosemary1982 είπε:

Ουτε εγω!!Στους 2 με 3 μηνες προσπαθειων ηρθε!!

Ε τοτε μην αγχώνεσαι καθόλου θα μείνεις παλι!!!! Σου εύχομαι σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σε εμάς το δεύτερο ήρθε πολύ εύκολα!χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια και χωρίς άγχος εννοείται! Το τρίτο όμως δεν μας έχει κάτσει ακόμα! !!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rosemary1982 είπε:

Γεια σας κοριτσια!Εχω ενα αγορακι 16 μηνων και απο την Κυριακη ξεκινησαμε με τον συζυγο επαφες χωρις προφυλαξη για ενα δευτερο μωρακι.Πιστευω οτι αυτον το μηνα τη  "χασαμε" την ευκαιρια επειδη εχουν περασει μερες απο την ωορρηξια μου (νομιζω).Θα ηθελα να σας ρωτησω εσας που εχετε περασει δευτερη εγκυμοσυνη τη δευτερη φορα μεινατε πιο ευκολα εγκυες;Ολοι μου λενε αφου εχεις ηδη μενει μια φορα εγκυος τωρα θα μεινεις χωρις να το καταλαβεις!Την πρωτη φορα συλλαβαμε τον μπεμπακο μας στους 2  ή 3 μηνες προσπαθειων.Σας ευχαριστω ?

Na sou zisie to paidaki sou!!!Odws am to skeftesai tha argisei egw otan i kori mou itan 6 minwn  emeina egkuos xwris na to katalavw kan..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

τιποτα δεν ειναι στανταρ..εγω και στα δυο εμεινα κυριολεκτικα με την πρωτη..η θεια μου το πρωτο της το επιασε με την πρωτη, για το δευτερο προσπαθουσαν σχεδον ενα χρονο..παντως ερχεται, μην κουραζεις το μυαλο σου με τετοια..με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...