Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!Εχω ενα αγορακι 16 μηνων και απο την Κυριακη ξεκινησαμε με τον συζυγο επαφες χωρις προφυλαξη για ενα δευτερο μωρακι.Πιστευω οτι αυτον το μηνα τη  "χασαμε" την ευκαιρια επειδη εχουν περασει μερες απο την ωορρηξια μου (νομιζω).Θα ηθελα να σας ρωτησω εσας που εχετε περασει δευτερη εγκυμοσυνη τη δευτερη φορα μεινατε πιο ευκολα εγκυες;Ολοι μου λενε αφου εχεις ηδη μενει μια φορα εγκυος τωρα θα μεινεις χωρις να το καταλαβεις!Την πρωτη φορα συλλαβαμε τον μπεμπακο μας στους 2  ή 3 μηνες προσπαθειων.Σας ευχαριστω 💋

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 40 λεπτά, ο/η Rosemary1982 είπε:

Γεια σας κοριτσια!Εχω ενα αγορακι 16 μηνων και απο την Κυριακη ξεκινησαμε με τον συζυγο επαφες χωρις προφυλαξη για ενα δευτερο μωρακι.Πιστευω οτι αυτον το μηνα τη  "χασαμε" την ευκαιρια επειδη εχουν περασει μερες απο την ωορρηξια μου (νομιζω).Θα ηθελα να σας ρωτησω εσας που εχετε περασει δευτερη εγκυμοσυνη τη δευτερη φορα μεινατε πιο ευκολα εγκυες;Ολοι μου λενε αφου εχεις ηδη μενει μια φορα εγκυος τωρα θα μεινεις χωρις να το καταλαβεις!Την πρωτη φορα συλλαβαμε τον μπεμπακο μας στους 2  ή 3 μηνες προσπαθειων.Σας ευχαριστω 💋

Να σου ζήσει ο μπέμπης σου κοριτσι μου.. κοίταξε αν εχεις άγχος και το σκέφτεσαι συνέχεια, θα αργήσεις.. εμεις ενάμιση χρόνο προσπαθούσαμε (οχι εντατικά και χωρίς να παρακολουθούμε ωορρηξια) και τίποτα.. πήγα στον γυναικολογο γιατι νόμιζα οτι κατι συμβαίνει και μου έγραψε κάποιες εξετάσεις αιματος. Μου έκανε όμως και υπέρηχο και μου είπε οτι σε 3 μερες κάνω ωορρηξία. Απο αυτές τις μερες, το κάναμε ενα βράδυ μόνο, χωρίς άγχος αφού θα έμπαινα σε διαδικασία εξετάσεων και είχα αποκλυσει το να μείνω εύκολα και τελικά τωρα ειμαι 29 εβδομάδων χαχα!!! Οπότε αν δεν εχεις κάποιο λόγο που να δυσκολεύει την επίτευξη εγκυμοσύνης, βουρ χωρίς άγχος και σου εύχομαι σύντομα να κρατάς αγκαλίτσα και αλλο νινακι!! 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Να σου ζήσει ο μπέμπης σου κοριτσι μου.. κοίταξε αν εχεις άγχος και το σκέφτεσαι συνέχεια, θα αργήσεις.. εμεις ενάμιση χρόνο προσπαθούσαμε (οχι εντατικά και χωρίς να παρακολουθούμε ωοριξια) και τίποτα.. πήγα στον γυναικολογο γιατι νόμιζα οτι κατι συμβαίνει και μου έγραψε κάποιες εξετάσεις αιματος. Μου έκανε όμως και υπέρηχο και μου είπε οτι σε 3 μερες κάνω ωοριξια. Απο αυτές τις μερες, το κάναμε ενα βράδυ μόνο, χωρίς άγχος αφού θα έμπαινα σε διαδικασία εξετάσεων και είχα αποκλυσει το να μείνω εύκολα και τελικά τωρα ειμαι 29 εβδομάδων χαχα!!! Οπότε αν δεν εχεις κάποιο λόγο που να δυσκολεύει την επίτευξη εγκυμοσύνης, βουρ χωρίς άγχος και σου εύχομαι σύντομα να κρατάς αγκαλίτσα και αλλο νινακι!!

Ναι σιγουρα δεν θελει αγχος!!για καποιο λογο ομως εχω προαισθημα οτι θα δυσκολευτω αυτη τη φορα...🤔Με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!❤❤

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rosemary1982 είπε:

Ναι σιγουρα δεν θελει αγχος!!για καποιο λογο ομως εχω προαισθημα οτι θα δυσκολευτω αυτη τη φορα...🤔Με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!❤❤

Στο πρώτο σου Δυσκολεύτηκες?? Εγω στο πρώτο καθόλου!!!! Να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ!,,

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Στο πρώτο σου Δυσκολεύτηκες?? Εγω στο πρώτο καθόλου!!!! Να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ!,,

Ουτε εγω!!Στους 2 με 3 μηνες προσπαθειων ηρθε!!

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Rosemary1982 είπε:

Ουτε εγω!!Στους 2 με 3 μηνες προσπαθειων ηρθε!!

Ε τοτε μην αγχώνεσαι καθόλου θα μείνεις παλι!!!! Σου εύχομαι σύντομα!!

Και σε εμάς το δεύτερο ήρθε πολύ εύκολα!χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια και χωρίς άγχος εννοείται! Το τρίτο όμως δεν μας έχει κάτσει ακόμα! !!!😊😊

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rosemary1982 είπε:

Na sou zisie to paidaki sou!!!Odws am to skeftesai tha argisei egw otan i kori mou itan 6 minwn  emeina egkuos xwris na to katalavw kan..

τιποτα δεν ειναι στανταρ..εγω και στα δυο εμεινα κυριολεκτικα με την πρωτη..η θεια μου το πρωτο της το επιασε με την πρωτη, για το δευτερο προσπαθουσαν σχεδον ενα χρονο..παντως ερχεται, μην κουραζεις το μυαλο σου με τετοια..με το καλο!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ευχαριστουμε που μοιραζεσαι τις εμπειρίες σου μαζί μας...όπως σου εχω γδη πει εχω κλεισει με τους Γαβαρη και Τσεκούρα και ανυπομονω να δουμε τι θα μας πει!
    • Εγω παντως σωθηκα με.παντελονια εγκυμοσυνης...πεταξα αμεσως κοιλιτσα κ πολυ μεγαλη μάλιστα...ειδικα χειμωνα βολεψαν γιατι κανενα δικο μου παντελόνι δεν μου εμπενε ...γεννησα στις δεκα απριλιου κ με.εσωσαν τα κολαν εγκυμοσυνης.δε χωρούσα πουθενα.αλλου κυριολεκτικα....ακομα κ ως λεχώνα τα φοραγα κ το καλο ηταν οτι δεν διαφανιζαν....αν θες σου στελνω απο ποιο σαιτ.με το καλο το μωρακι σου!!!!
    • Επιτέλους μόλις έκατσα κ βρήκα χρόνο να σας γράψω.. Ναι ναι τα πήρα.. Απο 326 που είχα την Τριτη που μας περασε τώρα πηγε 3445 κ είναι με δύο μέρες καθυστέρησης.. Μίλησα με την γυναικολόγο κ μου είπε αύριο το απόγευμα να πάω να με δει.. Άντε σε λίγο τελειώνει κ η δικιά σου αγωνια!!! 
    • Εγώ να σου πω την αλήθεια στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει 2 παντελόνια εγκυμοσύνης και μια φούστα τα οποία τα φόραγα από τον τέταρτο μήνα και καθώς έκανα καισαρική και έκανε το σώμα μου πολύ καιρό να μαζευτεί τα φόρεσα και μετά τη γέννα αρκετά. Οπότε τα λεφτά τους τα έβγαλαν με το παραπάνω. Δεν μπορώ να διανοηθώ να με ενοχλεί κάτι στην κοιλιά. Τώρα είμαι ακόμα στον δεύτερο αλλά θα πάω σίγουρα από h&m να κάνω μια επιδρομή οταν δω οτι με στενευουν τα δικα μου. Έτσι κ άλλιως είναι πολύ φθηνά. Από μπλουζάκια το βλέπεις όσο προχωράς. Φορέματα κανονικά τα δικά σου! Και μεγαλυτερα νουμερα να παρεις παλι χαμένα θα πάμε γιατί όταν χάσεις τα κιλά θα σου είναι τεράστια. Οπότε η μια η άλλη. (Άποψη μου)
    • @Cat T Ευχαριστώ πολύ για της ευχές σου και εγω στο τμήμα αποβολών έκανα όλες της ανοσολογικες μου εξετάσεις με την κυρία Τσεκουρα εξαιρετική επιστήμονας μόνο τα καλυτερα έχω να πω για εκείνη. Να είμαι ειλικρινής και εγω στο ελενα λόγο οικονομικού κατέληξα αλλά τελικά εκεί βρέθηκε η λύση 😊😊 εμένα με παρακολουθεί ο Γαβαρης στο ελενα μπορείς να κλείσεις ραντεβού στα απογευματινά ιατρεία μαζί του. 
  • Νέες συζητήσεις