Μετάβαση σε περιεχόμενο

σπερματεγχυση!!!


Recommended Posts

κοριτσια μου τι κανετε? μετα απο 2 χρονια προσπαθειων με ολες τις εξετασεις φυσιολογικες και με δυο κυκλουσ φαρμακων κλομιφαινης και ενεσης γονοδοτροπινης ακομα τπτ .ο γιατρος μου πε για σπερματεγχυση,λεω να κανω την πρωτη προσπαθεια απο σεπτεμβρη μιας και ψυχολογικα ειμαι χαλια αυτη την περιοδο. θελω να μαθω αν εχετε εμπειρια απο σπερματεγχυση και τι αποτελεσμα ειχε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η zaxaroulita είπε:

κοριτσια μου τι κανετε? μετα απο 2 χρονια προσπαθειων με ολες τις εξετασεις φυσιολογικες και με δυο κυκλουσ φαρμακων κλομιφαινης και ενεσης γονοδοτροπινης ακομα τπτ .ο γιατρος μου πε για σπερματεγχυση,λεω να κανω την πρωτη προσπαθεια απο σεπτεμβρη μιας και ψυχολογικα ειμαι χαλια αυτη την περιοδο. θελω να μαθω αν εχετε εμπειρια απο σπερματεγχυση και τι αποτελεσμα ειχε?

Σου ευχομαι καταρχας καλη επιτυχια να σου πανε ολα καλα!!!!! Πηγες και σε αλλο γιατρο για δευτερη γνωμη? Εγω δεν εχω εμπειρια απο σπερματεγχυση αλλα απο αυτα που μου ειπε ο γιατρος μου και μια φιλη γιατρος δεν σου δινουν και πολλες πιθανοτητες  σου το λεω για να το ψαξεις λιγο παραπανω την ολη διαδικασια και οχι να σε απογοητευσω φυσηκα και υπαρχουν περιπτωσεις που πετυχανε εγκυμοσηνη με σπερματεγχυση !!! Και μη σε περνει απο κατω παλεψε γι'αυτο που επιθυμεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Σου ευχομαι καταρχας καλη επιτυχια να σου πανε ολα καλα!!!!! Πηγες και σε αλλο γιατρο για δευτερη γνωμη? Εγω δεν εχω εμπειρια απο σπερματεγχυση αλλα απο αυτα που μου ειπε ο γιατρος μου και μια φιλη γιατρος δεν σου δινουν και πολλες πιθανοτητες  σου το λεω για να το ψαξεις λιγο παραπανω την ολη διαδικασια και οχι να σε απογοητευσω φυσηκα και υπαρχουν περιπτωσεις που πετυχανε εγκυμοσηνη με σπερματεγχυση !!! Και μη σε περνει απο κατω παλεψε γι'αυτο που επιθυμεις!!!

καλημέρα και ευχαριστω πολυ!!!και γω διαβασα οτι οι πιθανοτητες δεν ειναι και τοσο μεγαλες απλα ειπα πριν παω για εξωσωματικη να προσπαθησω και αυτο...μακαρι να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zaxaroulita είπε:

καλημέρα και ευχαριστω πολυ!!!και γω διαβασα οτι οι πιθανοτητες δεν ειναι και τοσο μεγαλες απλα ειπα πριν παω για εξωσωματικη να προσπαθησω και αυτο...μακαρι να πανε ολα καλα

Με βαση σειρας ετσι πρεπει να γινει αυτο ειναι το σωστο και εφοσον δεν υπαρχει σοβαρο προβλημα ετσι να κανεις !!συγνωμη παντως αν σε αγχοσα η σε απογοητευσα!!! Καλη επιτυχια να σου πανε ολα καλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια και από εμένα!Εγω εκανα την 1η σπερματεγχυση και παρολο που ολα ηταν τελεια, δεν πετυχε.Ο γιατρός μας είχε πει από την αρχή οτι γενικά γινονται εως 3 σπερματεγχυσεις , για να εχεις περισσότερες πιθανότητες συλληψης και μετα προχωρας σε εξωσωματική. Επισης, σημαντικό ρόλο παιζει κ η ηλικια καθώς δεν προτείνεται σε κοπέλες ανω των 38 ετων.Γενικα η διαδικασία δεν ειναι καθόλου επίπονη, μοιαζει με το Τεστ Παπ. Ευχομαι μεχρι το Σεπτεμβριο, να μη χρειαστεί να προβείς σε αυτη τη διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Καλη επιτυχια και από εμένα!Εγω εκανα την 1η σπερματεγχυση και παρολο που ολα ηταν τελεια, δεν πετυχε.Ο γιατρός μας είχε πει από την αρχή οτι γενικά γινονται εως 3 σπερματεγχυσεις , για να εχεις περισσότερες πιθανότητες συλληψης και μετα προχωρας σε εξωσωματική. Επισης, σημαντικό ρόλο παιζει κ η ηλικια καθώς δεν προτείνεται σε κοπέλες ανω των 38 ετων.Γενικα η διαδικασία δεν ειναι καθόλου επίπονη, μοιαζει με το Τεστ Παπ. Ευχομαι μεχρι το Σεπτεμβριο, να μη χρειαστεί να προβείς σε αυτη τη διαδικασία.

ευχαριστω πολυ νικολετα μου σου ευχομαι γρηγορα με ενα γερο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2018 at 7:53 ΜΜ, ο/η zaxaroulita είπε:

κοριτσια μου τι κανετε? μετα απο 2 χρονια προσπαθειων με ολες τις εξετασεις φυσιολογικες και με δυο κυκλουσ φαρμακων κλομιφαινης και ενεσης γονοδοτροπινης ακομα τπτ .ο γιατρος μου πε για σπερματεγχυση,λεω να κανω την πρωτη προσπαθεια απο σεπτεμβρη μιας και ψυχολογικα ειμαι χαλια αυτη την περιοδο. θελω να μαθω αν εχετε εμπειρια απο σπερματεγχυση και τι αποτελεσμα ειχε?

Καλησπέρα τι εξετάσεις έχετε κανει;Σαλπιγγογραφια εχει γινει;Ειχα και εγω στο παρελθον τρείς αποτυχημένες προσπαθειες. Καλη λυση με οχι και μεγαλα ποσοστά επιτυχίας αν υπάρχει ενα καλο σπέρμα και ορμονολιγικες φυσιολογικές δίχως θεμα σαλπίγγων αξιζει η προσπάθεια πριν εξωσωματική Εύχομαι οτι καλυτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...