Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες! Γράφω πρώτη φορά σε αυτό το φόρουμ. Έχω κάνει πολλές εξετάσεις για υπογονιμότητα και υποψιάζομαι ότι έχω στέωση τραχήλου γιατί διαπιστώσαμε με τον άντρα μου ότι όλο το σπέρμα βγαίνει έξω. Γνωρίζει καμία κοπέλα ποιες εξετάσεις απαιτούνται για να διαγνωστεί το πρόβλημα  και ποια είναι η κατάλληλη αντιμετώπιση; Σας ευχαριστώ!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρωτα καλυτερα εναν γιατρο γιατι αυτο με το σπερμα δεν ειναι επιχειρημα. Σχεδον παντα βγαινει το σπερμα σε ολες τις γυναικες. Δεν ειναι σφουγγαρι η μητρα κ ο τραχηλος να απορροφουν το σπερμα. Τα σπερματοζωαρια βρισκουν ομως παλι το δρομο τους

• Like 3

Καλός ήρθες και σύντομα με καλά νέα..

Αυτή την απορία κάποτε την είχα κι εγώ αλλά η απαντήσει ήταν ότι μένει όσο σπέρμα χρειαστεί και το υπόλοιπο βγάνει (δεν ξέρω πώς να στο πω Αλλιός). Δεν χρειάζετε όλοι αυτή η ποσότητα του σπέρματος σκέψου ότι μόνο 1 σπερματοζωάριο να υπάρχει μπορεί να γίνει η γονιμότητα. Τώρα το άλλο ερώτημα σου μπορεί να στο λύσει ο γυναικολογος σου μαζί και αυτή εγώ ρώτησα τον δικό μου και μου το είπε για αυτό στο λέω.. οπότε μην αγχώνεσαι 

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΕΛΕΝΑ78 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες! Γράφω πρώτη φορά σε αυτό το φόρουμ. Έχω κάνει πολλές εξετάσεις για υπογονιμότητα και υποψιάζομαι ότι έχω στέωση τραχήλου γιατί διαπιστώσαμε με τον άντρα μου ότι όλο το σπέρμα βγαίνει έξω. Γνωρίζει καμία κοπέλα ποιες εξετάσεις απαιτούνται για να διαγνωστεί το πρόβλημα  και ποια είναι η κατάλληλη αντιμετώπιση; Σας ευχαριστώ!

καλημερα.αυτο που βγαινει ειναι υγρα.το σπερμα οσο πρεπει εχει βρει το δρομο του.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• τωρα το βραδάκι εκανε την εμφάνιση του και ηρέμησα... η γιατρος μ ειχε πει να ανησυχήσω οταν δεν τον ακουσω για 24 ωρες και να την παρω αμεσως τηλ.  νομιζω πως δεν τον νιωθω τοσο συχνα και εντονα οσο πριν. αλλα τωρα το βραδακι μαλλον ακουσε τη γκρινια μου και ειπε να εμφανιστει. θα μας βγει η ψυχη μεχρι να τα δουμε και να ηρεμήσουμε... εγώ εχω ντοπλερ την επόμενη τριτη και δεν περνανε οι μερες!!! 
    • @stergiou γλυκια μ συγχαρητηριαααααααααα.... Μ τ καλο τ μπεμπακι σ ή τ μπεμπακια σ ποτε δν ξερεις... Πως θ τ πεις στον αντρα σ..?? Ν μας ενημερωνεις γ ολο αυτο τ νεο Ταξιδι...   
    • σημερα πηγα να ψωνησω και πριν παω ταμειο να φατσα φορα τα τεστ ! ε δεν αντεξα και πηρα ενα ! ερχομαι σπιτι βαζω τη μπεμπα στο ριλαξ - παω το κανω και σε κλασματα δευτερολεπου να σου οι δυο γραμμες εντονοτατες (//) το ηξερα - απλα τωρα ειναι πιο ημεμη γιατι το σηγουρεψα.  ξεκιναει  ενα δευτερο υπεροχο ταξιδι εγκυμοσυνης !  αυτες τις μερες που ημουν στην αναμονη σκευτομουν σκευτομουν σκευτομουν.... πως θα ειναι δυσκολα πως θα πιεστουμε πως θα μεινει πισω η δουλεια μου κτλ... αλλα σημερα με το θετικο το μονο που σκευτηκα ηταν θα γεμησουμε ευτυχεια - το ηθελα να εχω παιδια σε κοντινη ηληκία... ολα τα αλλα θα γινουν σιγα σιγα !!!  ειμαι χαρουμενη μονο αυτο νιωθω τωρα !!  Ουαουυ ειμαι εγκυος ξανα εγινα μανουλα το 2018 και ξανα μανουλα το 2019 !   
    • Κ γω μια απ τα ίδια.. δεν τα νιώθω κάθε μέρα το ίδιο συχνά, είναι κ δυο κ είναι πιο πιεσμένα όσο περνάει ο καιρός.. ελπίζω αύριο που θα τα δούμε να ναι όλα καλά..
    • Κι εμένα με απασχολεί αυτό και σίγουρα δεν το νιώθω κάθε μέρα το ιδιο. Ο γενικος κανονας λεει ότι θελουμε 10 ευκρινείς κινήσεις σε μια ώρα. Τώρα το πώς θα ειναι οι κινησεις ειναι μεγαλο θεμα γιατί όσο περνάει ο καιρος στριμώχνονται και δεν νιώθουμε "κλωτσιες" αλλά περισσότερο σαν "κυλίσματα" (rolling movements) σχηματιζοντας μικρα βουναλακια. Ουφ δεν ξέρω πώς να το περιγραψω! Εσυ πώς ακριβως το νιωθεις και τι διαφορα βλέπεις που σε ανησυχει;
  • Νέες συζητήσεις