Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΤΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες! Γράφω πρώτη φορά σε αυτό το φόρουμ. Έχω κάνει πολλές εξετάσεις για υπογονιμότητα και υποψιάζομαι ότι έχω στέωση τραχήλου γιατί διαπιστώσαμε με τον άντρα μου ότι όλο το σπέρμα βγαίνει έξω. Γνωρίζει καμία κοπέλα ποιες εξετάσεις απαιτούνται για να διαγνωστεί το πρόβλημα  και ποια είναι η κατάλληλη αντιμετώπιση; Σας ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρωτα καλυτερα εναν γιατρο γιατι αυτο με το σπερμα δεν ειναι επιχειρημα. Σχεδον παντα βγαινει το σπερμα σε ολες τις γυναικες. Δεν ειναι σφουγγαρι η μητρα κ ο τραχηλος να απορροφουν το σπερμα. Τα σπερματοζωαρια βρισκουν ομως παλι το δρομο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλός ήρθες και σύντομα με καλά νέα..

Αυτή την απορία κάποτε την είχα κι εγώ αλλά η απαντήσει ήταν ότι μένει όσο σπέρμα χρειαστεί και το υπόλοιπο βγάνει (δεν ξέρω πώς να στο πω Αλλιός). Δεν χρειάζετε όλοι αυτή η ποσότητα του σπέρματος σκέψου ότι μόνο 1 σπερματοζωάριο να υπάρχει μπορεί να γίνει η γονιμότητα. Τώρα το άλλο ερώτημα σου μπορεί να στο λύσει ο γυναικολογος σου μαζί και αυτή εγώ ρώτησα τον δικό μου και μου το είπε για αυτό στο λέω.. οπότε μην αγχώνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΕΛΕΝΑ78 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες! Γράφω πρώτη φορά σε αυτό το φόρουμ. Έχω κάνει πολλές εξετάσεις για υπογονιμότητα και υποψιάζομαι ότι έχω στέωση τραχήλου γιατί διαπιστώσαμε με τον άντρα μου ότι όλο το σπέρμα βγαίνει έξω. Γνωρίζει καμία κοπέλα ποιες εξετάσεις απαιτούνται για να διαγνωστεί το πρόβλημα  και ποια είναι η κατάλληλη αντιμετώπιση; Σας ευχαριστώ!

καλημερα.αυτο που βγαινει ειναι υγρα.το σπερμα οσο πρεπει εχει βρει το δρομο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 years later...

Καλησπέρα. Είμαι 34 χρονών, προσπαθώ μάταια εδώ και 3 χρόνια να μείνω έγκυος με φυσιολογικό τρόπο κι αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα το οποίο εντόπισα όταν ο γυναικολόγος μετά από υπέρηχο νόμιζε ότι είχα πολύποδα στον ενδοτράχηλο.  Κλείσαμε ραντεβού στο Μητέρα για να πάω να αφαιρέσω τον υποτιθέμενο πολύποδα όμως κατά τη διαδικασία της επέμβασης αποδείχθηκε ότι αντί για πολύποδα υπήρχε μια "πάχυνση"  και ως εκ τούτου στένωση στον τράχηλο. Ο γυναικολόγος μου, όπως μου είπε έκανε σαν απόξεση-"λείανση " στο σημείο. Αυτό συνέβη Σεπτέμβριο του 23. Τον προηγούμενο μήνα (Ιανουάριος 2024) έκανα την πρώτη σπερματέγχυση όμως ο καθετήρας δε μπορούσε να διαπεράσει τον τράχηλο και όπως με ενημέρωσε ο γιατρός, άφησε το σπέρμα στον τράχηλο για να μην το ζορίσει και ματώσει και το αίμα θα ήταν όξινο οποτε θα είχαμε σίγουρη αποτυχία. Μάλιστα είπε ότι είναι τόσο μικροσκοπικό το σπέρμα που θα περάσει και θα ταξιδέψει έστω και από το σημείο εκείνο που το άφησε. Θέλω να σας ρωτήσω εαν εχετε να μου προτείνετε κάποιον γιατρο που να ειδικεύεται με επιτυχία σε κάτι τέτοιο ή που απο την προσωπική σας εμπειρία σας βοήθησε εν τέλει και λύθηκε το ζήτημα της υπογονιμότητας. Μετά από τοσα χρόνια που υπαρχει η συζήτηση θα με ενδιέφερε να μαθω πως εξελιχθηκαν τα πραγματα για εσας.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...