Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νέα εγκυμοσύνη μετα απο καποια αλλη αποτυχημενη


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια,με λένε Έλλη, είμαι νεα στο φόρουμ κ προσπαθω να μαθω τα κατατοπια...

Βασικά είμαι 2η φορά έγκυος. Την πρωτη φορά η καρδούλα του μωρου σταμάτησε πριν μπω στον 3ο μήνα.. Αυτή τη φορα είμαι 4 εβδομάδων κ απο επισκεψη σε επισκεψη στο γιατρο τρελενομαι.. Επίσης δεν εχω καθολου σύμπτωματα κ τρελενομαι περισσοτερο.. νομιζω εχω ζαλισει το γιατρό γ αυτο ισως μεσα απο εδώ μπορεσω να ηρεμησω περισσοτερο με την παρεα σας, τις εμπειρίες σας κτλ..οποια εχει παρομοια εμπειρία ας τη μοιραστει μαζι μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου καλησπέρα κατ αρχάς συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!Αυτό που θα σου πω εγώ ειναι να είσαι ψύχραιμη από γυναίκα σε γυναίκα είναι διαφορετικά τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης επίσης εχω φίλη και δεν είχε καθόλου συμπτώματα παρά μόνο καθύστερηση.Εγώ ας πούμε είχα καθυστέρηση και πολύ συχνοουρία..Πιστεύω ότι σε καταβάλλει ο φόβος απ αυτό που πέρασες και το θεωρώ λογικό γι αυτό είσαι έτσι προσπάθησε να το αποβάλλεις  και όλα να σου πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ath33 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα κατ αρχάς συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!Αυτό που θα σου πω εγώ ειναι να είσαι ψύχραιμη από γυναίκα σε γυναίκα είναι διαφορετικά τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης επίσης εχω φίλη και δεν είχε καθόλου συμπτώματα παρά μόνο καθύστερηση.Εγώ ας πούμε είχα καθυστέρηση και πολύ συχνοουρία..Πιστεύω ότι σε καταβάλλει ο φόβος απ αυτό που πέρασες και το θεωρώ λογικό γι αυτό είσαι έτσι προσπάθησε να το αποβάλλεις  και όλα να σου πάνε καλά!!

Την προηγούμενη φορά το στήθος μου ηταν έτοιμο να εκραγεί απο πολυ νωρίς!!!τωρα νιωθω απλά μια μικρη ευαισθησία.. 

Βάζω με το μυαλό μ τα χειρότερα (κακως!!!!) Προσπαθώ πάντως να το ξεπεράσω.. απλά "αρνούμαι" να δεθω πολύ  αυτη τη φορα.. εντωμεταξύ ο γιατρός δε μ έχει δώσει  ούτε φυλικο ούτε  τιποτα.. ειναι λογικο?!?!?!?

Σ'ευχαριστώ Πολύ για το χρονο σου με βοηθαει πολυ να μιλάω με αλλες γυναικες κ ελπίζω να βοηθήσω κ γω με την εμπειρία μου κάποια άλλη κοπέλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Γιώργος γ είπε:

Την προηγούμενη φορά το στήθος μου ηταν έτοιμο να εκραγεί απο πολυ νωρίς!!!τωρα νιωθω απλά μια μικρη ευαισθησία.. 

Βάζω με το μυαλό μ τα χειρότερα (κακως!!!!) Προσπαθώ πάντως να το ξεπεράσω.. απλά "αρνούμαι" να δεθω πολύ  αυτη τη φορα.. εντωμεταξύ ο γιατρός δε μ έχει δώσει  ούτε φυλικο ούτε  τιποτα.. ειναι λογικο?!?!?!?

Σ'ευχαριστώ Πολύ για το χρονο σου με βοηθαει πολυ να μιλάω με αλλες γυναικες κ ελπίζω να βοηθήσω κ γω με την εμπειρία μου κάποια άλλη κοπέλα..

Εγώ φυλλικό ξεκίνησα με το που έμαθα την εγκυμοσύνη την πήρα τηλ και μου πε να το πάρω..Ρώτα τον κανονικά πρέπει να το ξεκινήσεις ειδικά τώρα που είσαι στην αρχή.Να μην αγχώνεσαι θετική σκέψη θέλει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2018 at 11:22 ΜΜ, ο/η Γιώργος γ είπε:

Την προηγούμενη φορά το στήθος μου ηταν έτοιμο να εκραγεί απο πολυ νωρίς!!!τωρα νιωθω απλά μια μικρη ευαισθησία.. 

Βάζω με το μυαλό μ τα χειρότερα (κακως!!!!) Προσπαθώ πάντως να το ξεπεράσω.. απλά "αρνούμαι" να δεθω πολύ  αυτη τη φορα.. εντωμεταξύ ο γιατρός δε μ έχει δώσει  ούτε φυλικο ούτε  τιποτα.. ειναι λογικο?!?!?!?

Σ'ευχαριστώ Πολύ για το χρονο σου με βοηθαει πολυ να μιλάω με αλλες γυναικες κ ελπίζω να βοηθήσω κ γω με την εμπειρία μου κάποια άλλη κοπέλα..

Γνωμη μου, παρε οπωσδήποτε φυλλικο και πολυ κακώς που δεν σε έχει ξεκινήσει ηδη σε καποιο. 

Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Γνωμη μου, παρε οπωσδήποτε φυλλικο και πολυ κακώς που δεν σε έχει ξεκινήσει ηδη σε καποιο. 

Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Μου λεει οτι δε το εχω αναγκη.. Αυριο που θα πάω, αν ειναι ολα καλα, θα του πω να μου δωσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...