Μετάβαση σε περιεχόμενο

πρωτόκολλο ανταγωνιστων


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@nikona μετα την εγχειριση εισαι καλυτερα?

Κοιτα, εγω ειχα σχεδον παντα δυσμηνορροια. Παλι εχω ομως λιγοτερο. Η κυστη που μου ααφαιρεσ ξαναβγηκε. Κ μαλιστα δύο. Στην ιδια ωοθηκη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοιτα, εγω ειχα σχεδον παντα δυσμηνορροια. Παλι εχω ομως λιγοτερο. Η κυστη που μου ααφαιρεσ ξαναβγηκε. Κ μαλιστα δύο. Στην ιδια ωοθηκη. 

νικονα μου οι κυστες εχουν να κανουν με την ενδομητριωση ή ειναι ασχετο?

επισης υποθετω οτι δεν το ξερεις εκ των προτερων το αν θα ξαναβγουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως ναι ειναι ενδομητριωσης.

Καποιοι γιατροι μετα την εγχειρηση προτεινουν διακοπη περιοδου για καποιους μηνες που βοηθαει να μην επανεμφανιστουν συντομα,ισως κ ποτέ. Εμενα δεν μου προτειναν τετοια αγωγη.

Κ ξαναβγηκαν 5 μηνες μετα. Παρα πολυ γρηγορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δυστυχως ναι ειναι ενδομητριωσης.

Καποιοι γιατροι μετα την εγχειρηση προτεινουν διακοπη περιοδου για καποιους μηνες που βοηθαει να μην επανεμφανιστουν συντομα,ισως κ ποτέ. Εμενα δεν μου προτειναν τετοια αγωγη.

Κ ξαναβγηκαν 5 μηνες μετα. Παρα πολυ γρηγορα. 

ναι το ξερω αυτο.το ειχε γραψει η @Cecilaki.

για τη διακοπη περιοδου. μου ειχε πει οτι το αιμα βοηθαει να ξαναβγουν.γιαυτο τη σταματας για λιγο. ισως φταιει ο γιατρος δλδ.

η τωρινη γιατρος τι ειπε?μπορεις να κανεις προσπαθεια ενω υπαρχουν αυτες οι εστιες?

ρε παιδι μου κ εδω σκεφτομαι οτι τελικα πρεπει να ξερουμε κ μονοι μας πραγματα.γιατι αλλιως ειμαστε ερμαια του καθε γιατρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ναι το ξερω αυτο.το ειχε γραψει η @Cecilaki.

για τη διακοπη περιοδου. μου ειχε πει οτι το αιμα βοηθαει να ξαναβγουν.γιαυτο τη σταματας για λιγο. ισως φταιει ο γιατρος δλδ.

η τωρινη γιατρος τι ειπε?μπορεις να κανεις προσπαθεια ενω υπαρχουν αυτες οι εστιες?

ρε παιδι μου κ εδω σκεφτομαι οτι τελικα πρεπει να ξερουμε κ μονοι μας πραγματα.γιατι αλλιως ειμαστε ερμαια του καθε γιατρου.

Και την πρωτη διεγερση με αυτες τις κυστες την εκανα.

Δεν θελω να ριχνω ευθυνες χωρις να ειμαι βεβαιη. Αλλα πιστευω οτι ισως βοηθουσε μια διακοπη της περιοδου. 

Ο γιατρος που με χειρουργησε ειναι κ ο εξωσωματικος που καναμε τις προσπαθειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

κατα την διεγερση ειχα εντονα συμπτωματα και πηγα πολυ καλα....την 1η φορα που δεν ειχα συμπτωματα, ναυαγησααα

και τις 2 τις έκανες με αυτό το πρωτόκολλο?τι συμπτώματα είχες στη διέγερση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Και την πρωτη διεγερση με αυτες τις κυστες την εκανα.

Δεν θελω να ριχνω ευθυνες χωρις να ειμαι βεβαιη. Αλλα πιστευω οτι ισως βοηθουσε μια διακοπη της περιοδου. 

Ο γιατρος που με χειρουργησε ειναι κ ο εξωσωματικος που καναμε τις προσπαθειες...

συγνωμη, το "ισως φταιει ο γιατρος δλδ" ηταν ερωτηση.απλα δεν εβαλα ερωτηματικο.

νομιζω παντως -ας πει κ μονη της βεβαια- η cecilaki ειχε πει οτι εκανε διακοπη επειδη δεν θα επρεπε να μεινει αμεσως εγκυος.

ισως γιαυτο εσυ δεν εκανες διακοπη.επειδη κανατε προσπαθεια αμεσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

συγνωμη, το "ισως φταιει ο γιατρος δλδ" ηταν ερωτηση.απλα δεν εβαλα ερωτηματικο.

νομιζω παντως -ας πει κ μονη της βεβαια- η cecilaki ειχε πει οτι εκανε διακοπη επειδη δεν θα επρεπε να μεινει αμεσως εγκυος.

ισως γιαυτο εσυ δεν εκανες διακοπη.επειδη κανατε προσπαθεια αμεσως.

Αυτο μου ειπαν. Οτι επειδη ημουν καθαρη χωρις καμια εστια ή συμφυσεις παραμονο υπηρχε η κυστη, δεν χρειαζεται διακοπη περιοδου κ να προσπαθησουμε αμεσως για μωρο γιατι ειχαμε αυξημενες πιθανοτητες.

Αλλα δυστυχως τα πραγματα δεν εγιναν ετσι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αυτο μου ειπαν. Οτι επειδη ημουν καθαρη χωρις καμια εστια ή συμφυσεις παραμονο υπηρχε η κυστη, δεν χρειαζεται διακοπη περιοδου κ να προσπαθησουμε αμεσως για μωρο γιατι ειχαμε αυξημενες πιθανοτητες.

Αλλα δυστυχως τα πραγματα δεν εγιναν ετσι.

 

γιαυτο δεν κανατε διακοπη.μην απογοητευεσαι βρε νικονα μου.δικιο εχεις να νιωθεις ετσι αλλα μην χανειε την αισιοδοξια σου.θα ερθει το μωρακι την συντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω πολυ @Dim83 μου!!! Και σε σας ευχομαι ολα να πανε καλα!!

το εχω ξαναπει.θα ηθελα αυριο να εμπαινα στο φορουμ κ να ακουγα μονο ευχαριστα.μακαρι οι επομενες προσπαθειες να ειναι τυχερες για ολα τα κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω πολυ @Dim83 μου!!! Και σε σας ευχομαι ολα να πανε καλα!!

@nikona μου καλή επιτυχία από καρδιάς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!!

@nikona να σε ρωτήσω για την ενδομητρίωση σου είπαν τι grade ήταν ?

Εμένα πχ μου είπε οτι ήταν grade 1 και οτι δεν κάνεις διακοπή περιόδου, νομίζω από 2 ή 3 κάνεις....

ΑΛΛΑ... τώρα που πήγα μια επίσκεψη σε άλλον και είδε το πρακτικό της λαπαροσκόπησης και ένα σχεδιάγραμμα που έχουν κάνει μου είπε (χωρίς να έχει δει το dvd) οτι όπως τα βλέπει πρέπει να ήμουν grade 3....

Και έρχομαι εγώ και λέω... μήπως έπρεπε να μου εχει κόψει την περίοδο; Με άφησε 3 μήνες μετά τη λαπαροσκόπηση να προσπαθήσω μόνη μου και μετά πήγαμε σε διέγερση... Μήπως φούντωσα πάλι;; 

Μήπως μας έχουν τρελλάνει και δεν ξέρουμε ποιόν να πιστέψουμε ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ειμαι διακοπουλες γι αυτο δε μπηκα!!Λοιπον εμενα μου ειπε να κανω τη διακοπη περιοδου γιατι δε κανει να μεινω εγκυος μεχρι σεπτ(λογω του οτι αφαιρεσα και ινομυωμα) και θελει λεει να μαι καθαρη μεχρι τοτε.Λοιπον επειδη το θεμα με τις ενεσεις το ψαξα παρα πολυ θα σας πω το εξης.Δε θα βγει ξανα ενδομητριωση οσο κανεις τις ενεσεις.Οσο δεν εχεις περιοδο.Μολις ερθεο περιοδος μπορει να εμφανιστει ξανα η ενδομητριωση απο τον πρωτο κυκλο.Αρα τι εκανες??Μια τρυπα στο νερο.Εφαγες ταλαιπωρια με τις ενεσεις(γιατι δεν ειναι απλο πραγμα) για το τιποτα.Εγω δε θα το ξανακανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv εμενα γραπτως δεν αναφερει πουθενα στο πρακτικο της λαπαρ. για τον βαθμο. Προφορικα μου ειπε οτι ηταν ηπια. 

Να φουντωσες απο την διεγερση δεν νομιζω. Πιστευω πως δεν σχετιζεται ηδιεγερση με την ενδονητριωση. Εγω που ειχα αυτες τις κυστειςστην δεξια ωοθηκη δεν μεγαλωσαν καθολου με την διεγερση. 

@Cecilaki πρωτα πρωτς καλεςδιακοπες!!!

Τελικα το θεμα με τις ενεσεις πιστευω ειναι αναλογα με τον γιατρο. 

Απλα εχω διαβασει πολλες περιπτωσεις που μετα τις ενεσεις εμειναν φυσιολογικα κ μαλιστα πολλες κ στον πρωτο κυκλο. 

Αλλες παλι δεν τα καταφεραν. Τι να πω; Δεν ξερω. 

Η νεα γιατρος που πηγαμε τωρα για ρξωσωματικη μου ειπε οτι δεν επρεπε καν να χειρουργηθω. Ενα μπςερδεμα. 

Μου το αιτιολογησε βεβαια διοτι λεει δεν ειχα συμπτωματα που να με ταλαιοωρουν. Πχ πονους. Κ διοτι επεσε δραματικα η αμη μου μετα την εγχειρηση. Παρολο που δεν αφαιρεθηκε(οπως γραφει στο πρακτικο) καθολου ωοθηκικος ιστος. Αυτη μου ειπε πως μπορει ναμην αφαιρεθηκε ιστος αλλα με το καψιμο που κανουν τοπικα στην ωοθηκη μετα την αφαιρεση της κυστης καιγεται ιστος κ κατεπεκταση ωαρια. 

Τζαμπα η ταλαιπωρια (κυριως των γονιων μου κ του αντρα μου) τζαμπα κ τρια χιλιαρικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@eriv εμενα γραπτως δεν αναφερει πουθενα στο πρακτικο της λαπαρ. για τον βαθμο. Προφορικα μου ειπε οτι ηταν ηπια. 

Να φουντωσες απο την διεγερση δεν νομιζω. Πιστευω πως δεν σχετιζεται ηδιεγερση με την ενδονητριωση. Εγω που ειχα αυτες τις κυστειςστην δεξια ωοθηκη δεν μεγαλωσαν καθολου με την διεγερση. 

@Cecilaki πρωτα πρωτς καλεςδιακοπες!!!

Τελικα το θεμα με τις ενεσεις πιστευω ειναι αναλογα με τον γιατρο. 

Απλα εχω διαβασει πολλες περιπτωσεις που μετα τις ενεσεις εμειναν φυσιολογικα κ μαλιστα πολλες κ στον πρωτο κυκλο. 

Αλλες παλι δεν τα καταφεραν. Τι να πω; Δεν ξερω. 

Η νεα γιατρος που πηγαμε τωρα για ρξωσωματικη μου ειπε οτι δεν επρεπε καν να χειρουργηθω. Ενα μπςερδεμα. 

Μου το αιτιολογησε βεβαια διοτι λεει δεν ειχα συμπτωματα που να με ταλαιοωρουν. Πχ πονους. Κ διοτι επεσε δραματικα η αμη μου μετα την εγχειρηση. Παρολο που δεν αφαιρεθηκε(οπως γραφει στο πρακτικο) καθολου ωοθηκικος ιστος. Αυτη μου ειπε πως μπορει ναμην αφαιρεθηκε ιστος αλλα με το καψιμο που κανουν τοπικα στην ωοθηκη μετα την αφαιρεση της κυστης καιγεται ιστος κ κατεπεκταση ωαρια. 

Τζαμπα η ταλαιπωρια (κυριως των γονιων μου κ του αντρα μου) τζαμπα κ τρια χιλιαρικα. 

Όχι να φούντωσα από την διέγερση, αλλά να κι εσένα σου εμφανίστηκε πάλι και μπαμ μπαμ.. Αυτό σκέφτομαι... από την άλλη η @Cecilaki λέει οτι μπορεί και αμέσως μετά τις ενέσεις να φουντώσει... Ε αι σι χτιρι πια δε ξερουμε τι να κανουμε... 

btw καλές διακοπές και βουρ κάθε μέρα θάλασσα εφόσον δεν έχεις περίοδο !!! 

Κάθε μέρα και κάτι καινούργιο ακούς ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγω δεν ειχα κυστες ενδομητριωσης αλλα εστιες δηλ «σταμπες».Οποτε εμενα δεν πειραξαν ωοθηκες και αναπαραγωγικα οργανα .Εγω ειχα στο εντερο και κατω απο τον ομφαλο.Απο τις 3ενεσεις που πε ο γιατρος να κανω εκανα τη μια γιατι δεν αντεξα τις παρενεργειες και εφοσον δεν ειναι θεραπεια αλλα ουσιαστικα εισαι καλυμμενη οσο δεν εχεις περιοδο πηρα την ευθυνη καο τις εκοψα!!Μου ρθε η πρωτη περιοδος και τελειωσε κιολας.Επισης εμενα η ενδομητρ δε μοθ δημιουργησε θεμα γονιμοτητας.Εμεινα εγκυος δυο φορες χωρις να ξερω καν οτι εχω ενδομητριωση.Αλλο θεμα οτι οι εγκυμ δε πηγαν καλα.Δεν εχει να κανει με ενδομητριωση.Παντως πριν κανετε τις ενεσεις ψαξτε το λιγο γιατι δεν ειναι τοσο «αθωες».Ενα φαρμακο που δημιουργηθηκε για καρκινοπαθεις εχει και μακροχρονιες παρενεργειες και αυτες ηταν που φοβηθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ είχα κάνει χειρουργείο για ενδομητρίωση και διακοπή περιόδου για 6 μηνες με αρβεκαπ ούτε εγώ είχα Κύστες ούτε το ca125 ανεβασμένο μπηκα για διαγνωστική λαπαροσκόπηση καο τελικα βρεθηκαν οι εστίες βεβαια εγκυος έμεινα χωρις θέμα όταν έκανα την εξωσωματική (Η εξωσωματική έγινε για θέμα που υπήρχε στο σπερμα) .Από το γιατρό ξέρω ότι δεν επηρεάζει μια εγκυμοσύνη η ενδομητρίωση αλλά λειτουργεί ος θεραπεία όπως επισεις ότι επηρεάζει την ποιότητα στα ωαρια μου είχε αν έχεις και σοκολατοειδη Κύστες έχω ακούσει τα χίλια δυο όσο ήμουν σε τεχνική εμμηνόπαυση γιατί έτρεχα από γιατρό σε γιατρό υπάρχουν εκεινοι που υποστηρίζουν ότι επηρεάζει την εμφύτευση και εκείνοι που λενε οτι δεν χρειαζετε θεραπεία γιατί είναι άσκοπο γιατί εμφανίζετε πιο ισχυρό πάντως με μυαλά που έχω τώρα δεν θα έμπαινα για χειρουργείο απλά διαγνωστικά χωρίς κάποια ένδειξη πχ Κύστες η ca125 ανεβασμένο ψαχτιται καλά γιατί για τον γιατρό 20 λεπτά υπόθεση είναι το χειρουργείο ενώ για μας ολόκληρο βουνό το μετά ειδικά η διακοπή περιόδου είναι βάσανο εγώ καθόμουν το Γενάρη μες το χιόνι με φανελάκι από την φούντωματα που είχα χαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσια εγώ είχα κάνει χειρουργείο για ενδομητρίωση και διακοπή περιόδου για 6 μηνες με αρβεκαπ ούτε εγώ είχα Κύστες ούτε το ca125 ανεβασμένο μπηκα για διαγνωστική λαπαροσκόπηση καο τελικα βρεθηκαν οι εστίες βεβαια εγκυος έμεινα χωρις θέμα όταν έκανα την εξωσωματική (Η εξωσωματική έγινε για θέμα που υπήρχε στο σπερμα) .Από το γιατρό ξέρω ότι δεν επηρεάζει μια εγκυμοσύνη η ενδομητρίωση αλλά λειτουργεί ος θεραπεία όπως επισεις ότι επηρεάζει την ποιότητα στα ωαρια μου είχε αν έχεις και σοκολατοειδη Κύστες έχω ακούσει τα χίλια δυο όσο ήμουν σε τεχνική εμμηνόπαυση γιατί έτρεχα από γιατρό σε γιατρό υπάρχουν εκεινοι που υποστηρίζουν ότι επηρεάζει την εμφύτευση και εκείνοι που λενε οτι δεν χρειαζετε θεραπεία γιατί είναι άσκοπο γιατί εμφανίζετε πιο ισχυρό πάντως με μυαλά που έχω τώρα δεν θα έμπαινα για χειρουργείο απλά διαγνωστικά χωρίς κάποια ένδειξη πχ Κύστες η ca125 ανεβασμένο ψαχτιται καλά γιατί για τον γιατρό 20 λεπτά υπόθεση είναι το χειρουργείο ενώ για μας ολόκληρο βουνό το μετά ειδικά η διακοπή περιόδου είναι βάσανο εγώ καθόμουν το Γενάρη μες το χιόνι με φανελάκι από την φούντωματα που είχα χαχα.

Αχ πες τα!!!και γω για ινομυωμα μπηκα και βρηκαν ενδομητριωση.Οι ενεσεις δεν ειναι θεραπεια!!!Και οι παρενεργειες δε παλευονται ρε κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

και τις 2 τις έκανες με αυτό το πρωτόκολλο?τι συμπτώματα είχες στη διέγερση??

ΝΑΙ...βραχυ κ στις δυο διεγερσεις αλλα την 1η με bemfola που κακως το γραφουν αφου ειναι γενοσημο (τωρα το εμαθα)αλλα το συνταγογραφησαν δυστυχως στο Ελενας και την 2η- συνταγη απο ιδιωτη που πηρα menopur,πιστευω οτι το φαρμακο τελικα εκανε τη διαφορα...την πρωτη φορα 6 ωαρια και τη δευτερη 14 ωαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η φιλη μου εκανε μπεμφολα πρωτη διεγερση μια χαρα πηγε. Δεκαπεντε ωαρια. Την δευτερη ετ επιασε. Κ μαλιστα διδυμα. Τωρα ειναι 6 εβδομαδων. 

Ειναι αναλογα κ τον οργανισμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...