Μετάβαση σε περιεχόμενο

πρωτόκολλο ανταγωνιστων


Recommended Posts

Καλησπέρα σας σε όλες .

..κοριτσια μου ο γιατρος μου έδωσε πρωτόκολλο ανταγωνιστών θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε τα cyclacur utrogestan πόσο κοστίζουν δημιουργούν παρενέργειες?μπορώ να τα βρω εύκολα?στο φαρμακείο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα σας σε όλες .

..κοριτσια μου ο γιατρος μου έδωσε πρωτόκολλο ανταγωνιστών θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε τα cyclacur utrogestan πόσο κοστίζουν δημιουργούν παρενέργειες?μπορώ να τα βρω εύκολα?στο φαρμακείο?

ασχετως με την ερωτηση σου.....καλη επιτυχια καλη μου!!!! ευχομαι την καλυτερη συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα σας σε όλες .

..κοριτσια μου ο γιατρος μου έδωσε πρωτόκολλο ανταγωνιστών θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε τα cyclacur utrogestan πόσο κοστίζουν δημιουργούν παρενέργειες?μπορώ να τα βρω εύκολα?στο φαρμακείο?

Αυτα τα φαρμακα υπαρχουν σε ολα τα φαρμακεια.

Θα σου τα γραψει ο γιατρος σου ωστε να τα πληρωσεις με συμμετοχη.

Ειναι φθηνα σε σχεση με ολα τα υπολοιπα. Προσιτη η τιμη τους. 

Καλη επιτυχια!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα σας σε όλες .

..κοριτσια μου ο γιατρος μου έδωσε πρωτόκολλο ανταγωνιστών θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε τα cyclacur utrogestan πόσο κοστίζουν δημιουργούν παρενέργειες?μπορώ να τα βρω εύκολα?στο φαρμακείο?

γιατι σου τα εγραψε??? εγω σε αυτο το πρωτοκολλο εκανα menopur , cεtrotide , ovitrelle.Ισως η καθεμια εχει κατι διαφορετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

γιατι σου τα εγραψε??? εγω σε αυτο το πρωτοκολλο εκανα menopur , cεtrotide , ovitrelle.Ισως η καθεμια εχει κατι διαφορετικο

Αυτες θα τις κανω κ εγω στην Α φαση στη Β φαση μου γραφει utrogestan cyclacur

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Αυτα τα φαρμακα υπαρχουν σε ολα τα φαρμακεια.

Θα σου τα γραψει ο γιατρος σου ωστε να τα πληρωσεις με συμμετοχη.

Ειναι φθηνα σε σχεση με ολα τα υπολοιπα. Προσιτη η τιμη τους. 

Καλη επιτυχια!!!

 

Ευχαριστω για την απαντηση θυμασαι μηπως κοστος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

γιατι σου τα εγραψε??? εγω σε αυτο το πρωτοκολλο εκανα menopur , cεtrotide , ovitrelle.Ισως η καθεμια εχει κατι διαφορετικο

Κοριτσι μου ειχες επιτυχια με αυτο το πρωτοκολλο;ενιωσες καποια αδιαθεσια?τα πρωτοκολλα με τι σκεπτικο τα διαλεγουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Αυτα τα φαρμακα υπαρχουν σε ολα τα φαρμακεια.

Θα σου τα γραψει ο γιατρος σου ωστε να τα πληρωσεις με συμμετοχη.

Ειναι φθηνα σε σχεση με ολα τα υπολοιπα. Προσιτη η τιμη τους. 

Καλη επιτυχια!!!

 

Νικοna μου ευχαριστω γνωριζεις με ποιο σκεπτικο διαλεγουν τα πρωτοκολλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

ασχετως με την ερωτηση σου.....καλη επιτυχια καλη μου!!!! ευχομαι την καλυτερη συνεχεια!

Ευχαριστω dim αργω λιγο ακομη απλα προετοιμαζομαι γιατι δε μπορω να τα αφηνω τελευταια στιγμη απο Σεπτεμβρη και μετα να μαστε καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Νικοna μου ευχαριστω γνωριζεις με ποιο σκεπτικο διαλεγουν τα πρωτοκολλα;

Δεν ειμαι γιατρος κ δεν ξερω σιγουρα.

Πανε αναλογα τις ορμονες της γυναικας,την αμη της, την ηλικια της. Το προβλημα που υπαρχει. Επισης αναλογα κ με προηγουμενες προσπαθειες,αν εγιναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ευχαριστω dim αργω λιγο ακομη απλα προετοιμαζομαι γιατι δε μπορω να τα αφηνω τελευταια στιγμη απο Σεπτεμβρη και μετα να μαστε καλα..

οι ευχες ισχυουν και για το σεπτεμβρη!!!! θα εισαι κ ξεκουραστη τοτε κ με ανεβασμενη διαθεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

οι ευχες ισχυουν και για το σεπτεμβρη!!!! θα εισαι κ ξεκουραστη τοτε κ με ανεβασμενη διαθεση!

@Dim83 εσυ σε τι φαση εισαι?πιστευεις οτι θελει καλη ψυχολογια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δεν ειμαι γιατρος κ δεν ξερω σιγουρα.

Πανε αναλογα τις ορμονες της γυναικας,την αμη της, την ηλικια της. Το προβλημα που υπαρχει. Επισης αναλογα κ με προηγουμενες προσπαθειες,αν εγιναν.

Αναρωτιεμαι αν ειναι καλη επιλογη ευχαριστω παντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Dim83 εσυ σε τι φαση εισαι?πιστευεις οτι θελει καλη ψυχολογια?

εγω σε φαση προσπαθειων αλλα οχι με εξωσωματικη.

δεν ξερω ρε κοριτσια για την ψυχολογια.

απο τη μια οι γιατροι λενε οτι παιζει σημαντικο ρολο-κυριως γιατι επηρεαζει ολα τα ορμονικα,απο την αλλη .... καθε γυναικα που ειχε ατυχιες ή προσπαθησε με εξωσωματικη και δεν πετυχε.....ειναι φυσικο να ειναι νταουν.και ομως οι πιο πολλες απο αυτες ξαναεμειναν ή πετυχαν.

παντως η γνωμη μου ειναι οτι ολη αυτη η προσπαθεια,ειτε με εξωσωματικη ειτε χωρις,επειδη αφορα κατι ευχαριστο,θελει να αφηνουμε οσο μπορουμε τα αγχη μας και τους φοβους μας στο πλαι και να ειμαστε ψυχραιμες και αισιοδοξες.οχι οτι ειναι ευκολο, αλλα πιστευω αξιζει η προσπαθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Νικοna μου ευχαριστω γνωριζεις με ποιο σκεπτικο διαλεγουν τα πρωτοκολλα;

@nikona σημερα παραπονο δεν εχεις!ολες σε ρωταμε τα ιδια!ουτε γιατρος να ησουν!!!!παντως αν καταλαβα καλα το ιδιο θα κανετε με τη @Μπεμπελουκα....ρε κοριτσακια μακαρι να πετυχετε!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

εγω σε φαση προσπαθειων αλλα οχι με εξωσωματικη.

δεν ξερω ρε κοριτσια για την ψυχολογια.

απο τη μια οι γιατροι λενε οτι παιζει σημαντικο ρολο-κυριως γιατι επηρεαζει ολα τα ορμονικα,απο την αλλη .... καθε γυναικα που ειχε ατυχιες ή προσπαθησε με εξωσωματικη και δεν πετυχε.....ειναι φυσικο να ειναι νταουν.και ομως οι πιο πολλες απο αυτες ξαναεμειναν ή πετυχαν.

παντως η γνωμη μου ειναι οτι ολη αυτη η προσπαθεια,ειτε με εξωσωματικη ειτε χωρις,επειδη αφορα κατι ευχαριστο,θελει να αφηνουμε οσο μπορουμε τα αγχη μας και τους φοβους μας στο πλαι και να ειμαστε ψυχραιμες και αισιοδοξες.οχι οτι ειναι ευκολο, αλλα πιστευω αξιζει η προσπαθεια.

@Dim83  σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια..Περιμενουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπεμπελουκα για την ψυχολογια συμφωνω με οσα σου εγραψε η @Dim83.

Θα θελες να μας πεις γιατι πατε σε εξωσωματικη;

Πόσων χρόνων εισαι;

Αδιαθεσια εγω δεν ενιωσα καμία στην πρωτη διεγερση.

Γενικοτερα δεν υπαρχουν ιδιαιτερες παρενεργειες. Ισως καποια τσιμπηματακια στις ωοθηκης λογω της παραγωγης κ αυξησης των ωοθηλακιων. Εγω δεν ειχα τετοιες ενοχλησεις.Να μην ανησυχεις γι αυτο. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Μπεμπελουκα για την ψυχολογια συμφωνω με οσα σου εγραψε η @Dim83.

Θα θελες να μας πεις γιατι πατε σε εξωσωματικη;

Πόσων χρόνων εισαι;

Αδιαθεσια εγω δεν ενιωσα καμία στην πρωτη διεγερση.

Γενικοτερα δεν υπαρχουν ιδιαιτερες παρενεργειες. Ισως καποια τσιμπηματακια στις ωοθηκης λογω της παραγωγης κ αυξησης των ωοθηλακιων. Εγω δεν ειχα τετοιες ενοχλησεις.Να μην ανησυχεις γι αυτο. 

 

 

@nikona ο άντρας μου έχει αζωοσπερμία και γι'αυτό προχωρούμε στην εξωσωματική.Ειμαι 29 ετων και η αλήθεια είναι ότι έχω αγωνία διότι τη μέρα της ωοληψια θα κάνει και ο άντρας μου βιοψία με σκοπό την εύρεση σπερματοζωαρίων. Με αγχώνει αρκετά η μεθη(διαχειρίσιμο αγχος) και το τελικό αποτέλεσμα.. Εσύ?έχεις παιδάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@nikona ο άντρας μου έχει αζωοσπερμία και γι'αυτό προχωρούμε στην εξωσωματική.Ειμαι 29 ετων και η αλήθεια είναι ότι έχω αγωνία διότι τη μέρα της ωοληψια θα κάνει και ο άντρας μου βιοψία με σκοπό την εύρεση σπερματοζωαρίων. Με αγχώνει αρκετά η μεθη(διαχειρίσιμο αγχος) και το τελικό αποτέλεσμα.. Εσύ?έχεις παιδάκι?

Καλη επιτυχια να εχετε!!!

Να μην σε αγχωνει η μεθη.

Εγω οχι δεν τα εχω καταφερει ακομη. Ελπιζουμε στην επομενη προσπάθεια να πετυχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλη επιτυχια να εχετε!!!

Να μην σε αγχωνει η μεθη.

Εγω οχι δεν τα εχω καταφερει ακομη. Ελπιζουμε στην επομενη προσπάθεια να πετυχουμε!

Καλή επιτυχία και σε εσάς!!Πότε ξεκινάτε?τη προσπάθεια??τι πρόβλημα υπάρχει αν επιτρέπεται?σε ποιο κέντρο συνεργάζεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλή επιτυχία και σε εσάς!!Πότε ξεκινάτε?τη προσπάθεια??τι πρόβλημα υπάρχει αν επιτρέπεται?σε ποιο κέντρο συνεργάζεται??

Ευχαριστω πολυ!

Εγω εχω ενδομητριωση γι αυτο προχωρησαμε σε εξωσωματικη. 

Εκανα αγχειρηση περσι δεν ηρθε φυσιολογικα εγκυμοσυνη οποτε μας προτειναν την εξωσωματικη.

Στη θεσσαλονικη πηγαινουμε. 

Θα ξεκινησουμε τον παραλλο μηνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω πολυ!

Εγω εχω ενδομητριωση γι αυτο προχωρησαμε σε εξωσωματικη. 

Εκανα αγχειρηση περσι δεν ηρθε φυσιολογικα εγκυμοσυνη οποτε μας προτειναν την εξωσωματικη.

Στη θεσσαλονικη πηγαινουμε. 

Θα ξεκινησουμε τον παραλλο μηνα. 

@nikona μετα την εγχειριση εισαι καλυτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2018 at 4:44 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσι μου ειχες επιτυχια με αυτο το πρωτοκολλο;ενιωσες καποια αδιαθεσια?τα πρωτοκολλα με τι σκεπτικο τα διαλεγουν

κατα την διεγερση ειχα εντονα συμπτωματα και πηγα πολυ καλα....την 1η φορα που δεν ειχα συμπτωματα, ναυαγησααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...