Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΚ κύτταρα φονιάδες!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρεούλα, ποια είναι η άποψη σας γι'αυτή την εξέταση; τις γνώσεις σας περί του θέματος παρακαλώ...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.....η νεα γενια γιατρων ειτε γυναικολογων ειτε αιματολογων δεν τα πιστευουν!!! δεν με αφηνουν να κανω αυτη την εξεταση των ΝΚ...κανενας γιατρος σε οσους εχω παει..ειναι η μοναδικη εξεταση στις δεκαδες που εχω κανει που δεν μου συνιστουν!!! οποτε κ δεν εχω κανει!! δεν με αφηνουν!!! μακαρι να εχουν δικιο...ενω παλιοτερα μεχρι το 2008 ηταν καθημερινοτητα τα εμβολια για τα ΝΚ σε παρα πολλες κοπελες που εχω μιλησει κ ειναι μητερες σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

καλησπερα.....η νεα γενια γιατρων ειτε γυναικολογων ειτε αιματολογων δεν τα πιστευουν!!! δεν με αφηνουν να κανω αυτη την εξεταση των ΝΚ...κανενας γιατρος σε οσους εχω παει..ειναι η μοναδικη εξεταση στις δεκαδες που εχω κανει που δεν μου συνιστουν!!! οποτε κ δεν εχω κανει!! δεν με αφηνουν!!! μακαρι να εχουν δικιο...ενω παλιοτερα μεχρι το 2008 ηταν καθημερινοτητα τα εμβολια για τα ΝΚ σε παρα πολλες κοπελες που εχω μιλησει κ ειναι μητερες σημερα

Έτσι ακριβώς και στη δική μου περίπτωση, έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και τη συγκεκριμένη εξέταση δεν την έχω κάνει. Ό γυναικολόγος μου και ο αιματολογος μου δεν την υποστηρίζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!εμένα η προηγούμενη γιατρός μου με έβαλε και την έκανα!!!Ο γιατρός μου  τώρα μου είπε ότι ήταν πεταμένα λεφτά και δεν της έδωσε καν βάση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Και ο δικός μου γιατρός μου είπε ότι είναι βλακειες αυτά δεν τα πιστεύει,μονο μου είπε για τα φωσφολιπίδια αντισώματα γι αυτό και θα κάνω ενεσεις προληπτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω με τον προγουμενο γιατρο δεν το συζητησα για αυτην την εξεταση. Δεν με εβαλε να την κανω.

Ρωτησα ομως εχθες την νεα μας γιατρο κ μου ειπε οτι δεν χρειαζεται γιατι ουτως ή αλλως θα παρω κορτιζονη. Επισης μου ανεφερε πως ισως θα μου κανει κι εναν ορό λιπιδίων που βοηθαει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάπια κορτιζόνης. 

Ο γυναικολογος τα δινει,ναι.

Παρα πολλες κοπελες παιρνουν. Πλεον ειναι στανταρ για τους περισσοτερους γιατρους.

Εγω την πηρα στην δευτερη μονο προσπαθεια,καποιες μερες πριν την εμβρυομεταφορα μεχρι την χοριακη οπου κ εκοψα ολα τα χαπια μετα το αρνητικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η elviraice είπε:

Καλησπέρα!!!εμένα η προηγούμενη γιατρός μου με έβαλε και την έκανα!!!Ο γιατρός μου  τώρα μου είπε ότι ήταν πεταμένα λεφτά και δεν της έδωσε καν βάση!!!

Ηταν καλη η εξεταση σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη που αργούν τα μηνύματα μου αλλά έχω τον περιορισμό ακόμα!!!λοιπόν σύμφωνα με την δεύτερη γιατρό υπήρχαν λέει κάποιες ενδείξεις!!!τρέχα γύρευε και μάλιστα μου έδωσε κορτιζόνη χωρίς καν να μπω σε προσπάθεια εξωσωματικής!!!και οι δύο γιατροί μου τώρα που όπως σας είπα δεν τις είδαν καν μου έδωσαν έτσι και αλλιως κορτιζόνη για την εμβρυομεταφορα!!Η οποία από ότι έχω καταλάβει και έχω διαβάσει είναι πλέον απαραίτητη σε αυτές που κάνουν εμβρυομεταφορα με κρυοσυντηρημενα ωαρια!!!Δυστυχώς μέχρι να καταλήξω σε γιατρούς πέρασα πολύ άσχημα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν την εχω κανει αλλα στην αποξεση που εκανα μια ειδικη ιστολογικη εξεταστηκε το υλικο και βγηκε αρνητικο σε ΝΚ. Αυτη ειναι και η μονη μου εμπειρια με δαυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ηταν καλη η εξεταση σου;

εγω την εκανα (ηταν μεσα στις πολλες που μου εγραψε η λεκου) κ ηταν οκ.

ο γιατρος μου παντως κ ο αλλος που πηγα για β γνωμη λενε οτι ειναι ξεπερασμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83  μου ανακουφιζομαι με αυτο που σου ειπαν οι γιατροι γιατι με τοσα που διαβαζω αγχωνομαι μηπως εχω το ενα μηπως εχω το αλλο ή το παράλλο. Κ οπως εγραψα κ παραπανω η νεα γιατρος μου πε οτι δεν χρειαζεται να τα ελεγξω τα νκ. Ελπιζω να εχει δικιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Dim83  μου ανακουφιζομαι με αυτο που σου ειπαν οι γιατροι γιατι με τοσα που διαβαζω αγχωνομαι μηπως εχω το ενα μηπως εχω το αλλο ή το παράλλο. Κ οπως εγραψα κ παραπανω η νεα γιατρος μου πε οτι δεν χρειαζεται να τα ελεγξω τα νκ. Ελπιζω να εχει δικιο.

κ οι 2 ετσι μου ειπαν. κ επειδη εχω ψαξει πολυ καταλαβα οτι καποιοι μεν τα πιστευουν αλλα ειναι λιγοι.

κ μαλιστα ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι πλεον αμφισβητουνται γιατι γυναικες με ψηλα καταφεραν κ εκαναν παιδακια μια χαρα χωρις θεραπεια.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

κ οι 2 ετσι μου ειπαν. κ επειδη εχω ψαξει πολυ καταλαβα οτι καποιοι μεν τα πιστευουν αλλα ειναι λιγοι.

κ μαλιστα ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι πλεον αμφισβητουνται γιατι γυναικες με ψηλα καταφεραν κ εκαναν παιδακια μια χαρα χωρις θεραπεια.

 

 

Πολυ ελπιδοφορο αυτο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Πολυ ελπιδοφορο αυτο!!! 

επισης βλακια ειπα.δεν ηταν στις εξετασεις της λευκου.καποιος αλλος με εβαλε να την κανω.

παντως αφου θα παιρεις κορτιζονη μια χαρα θα εισαι.τελη ιουνιου ξεκινατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 μου αν ολα ειναι καλα στην μεθεπόμενη περιοδο. Τωρα περιμενω περιπου τις πρωτες μερες του ιουνιου. Οποτε λογικα(γιατι βλεπω οτι μεγαλωσε λιγο ο κυκλος μου) αν ειναι ολα οκ αρχες ιουλιου. Πρωτα ο Θεός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Dim83 μου αν ολα ειναι καλα στην μεθεπόμενη περιοδο. Τωρα περιμενω περιπου τις πρωτες μερες του ιουνιου. Οποτε λογικα(γιατι βλεπω οτι μεγαλωσε λιγο ο κυκλος μου) αν ειναι ολα οκ αρχες ιουλιου. Πρωτα ο Θεός. 

ωραια....θα στελνουμε ευχες,φιλακια,αγκαλιτσες και ο,τι αλλο θα μπορουσε να σου δειξει τη συμπαρασταση μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ωραια....θα στελνουμε ευχες,φιλακια,αγκαλιτσες και ο,τι αλλο θα μπορουσε να σου δειξει τη συμπαρασταση μας!!!!

Αχ ευχαριστω παραπολυυυυ!!!!

Και σε σενα ολα να πανε καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...