Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα.. ΤΕΡ 5/5-11/5.. 2 μέρες μετά άρχισε να πρηζεται το στήθος μου.. (Να σημειώσω ότι πριν 3 μήνες είχα παλινδρομη κυηση στην 8η εβδομαδα..)  Παρατήρησα την τελευταία εβδομάδα ότι έχω φοβερή υπνηλία.. Το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι.. Κάποια τσιμπηματα αριστερά χαμηλά στη κοιλια,συχνοουρια και πονοκέφαλοι.. την Παρασκευή 18/5 κάνω χοριακη 3,8 .. Μου λέει η μικροβιιολογος αρνητική αλλά την επαναλαμβάνω υμείς σε 15 μέρες μήπως και έχει αρχίσει να γίνεται κάτι.. Γιατί μου λέει ότι θα πρέπει να είχε μηδενιστεί μετά από 3 μήνες παλινδρομης.. Λέτε να είμαι εγκυος..? Έκανα νωρίς τη χοριακη? 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Εκανες παρα πολυ νωρις την εξεταση... 18 του μηνα δε θα ειχες καν ωορρηξια.. Ποσο  μαλλον να ειχε προλαβει να γινει κ εμφυτευση για να ανεβει η χοριακη.

Περιμενε την καθυστερηση κ επανελαβε την εξεταση!

• Like 1

Ευχαριστώ πολύ.. Δε θα έπρεπε να είχε μηδενιστεί η χοριακη μου μετά τη παλινδρομη?  Αυτό με τρώει. .

στις πριν 2 ώρες, ο/η mk2011 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. Δε θα έπρεπε να είχε μηδενιστεί η χοριακη μου μετά τη παλινδρομη?  Αυτό με τρώει. .

Κατω απο 5 θεωρειται αρνητικη. Θα επρεπε να ειναι αρνητικη μετα την παλλινδρομη. Εμενα σε μια βιοχημικη μου κατεβαινε αρκετα αργα... Αλλα οπως κ να εχει ευχομαι να εχεις καθυστερηση!

Guest
στις πριν 4 ώρες, ο/η mk2011 είπε:

Καλησπέρα.. ΤΕΡ 5/5-11/5.. 2 μέρες μετά άρχισε να πρηζεται το στήθος μου.. (Να σημειώσω ότι πριν 3 μήνες είχα παλινδρομη κυηση στην 8η εβδομαδα..)  Παρατήρησα την τελευταία εβδομάδα ότι έχω φοβερή υπνηλία.. Το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι.. Κάποια τσιμπηματα αριστερά χαμηλά στη κοιλια,συχνοουρια και πονοκέφαλοι.. την Παρασκευή 18/5 κάνω χοριακη 3,8 .. Μου λέει η μικροβιιολογος αρνητική αλλά την επαναλαμβάνω υμείς σε 15 μέρες μήπως και έχει αρχίσει να γίνεται κάτι.. Γιατί μου λέει ότι θα πρέπει να είχε μηδενιστεί μετά από 3 μήνες παλινδρομης.. Λέτε να είμαι εγκυος..? Έκανα νωρίς τη χοριακη? 

Κι εγω πιστευω οτι εκανες νωρις την χοριακη.Σ ευχομαι να εισαι εγκυουλα και να μας ανακοινωσεις μια μεγαλη χοριακη σε λιγες μερες!

Λέτε άμα κάνω σήμερα τεστ 6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο να δείξει αν είμαι τελικά? 

Εγώ που είχα κάνει χοριακη 3 μήνες μετά από κάποια βιοχημικη που είχα ήταν 5 και κάτι. Μηδενιστηκε δηλαδή πολύ αργα. Εσένα σου εύχομαι θετικοτατα αποτελέσματα! Καλύτερα να περιμένεις να κάνεις το τεστακι με την πρώτη καθυστέρηση για σιγουρα αποτελέσματα! Περιμένουμε νέα σου!

Δηλαδή υπάρχει και περίπτωση να μην έχει μηδενιστει ακόμα.. ΑΝΤΕ να δουμε . Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ 

στις On 27/5/2018 at 7:06 ΜΜ, ο/η mk2011 είπε:

Δηλαδή υπάρχει και περίπτωση να μην έχει μηδενιστει ακόμα.. ΑΝΤΕ να δουμε . Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ 

Τι έγινε τελικά? ????πες μας τα νέα σου!!!

Εκανα χοριακη την προηγούμενη τρίτη και ήταν 0.45 άρα είχε αργήσει να μήδανειστεί.  Έχω όμως 4 ημέρες καθυστέρηση αλλά φοβάμαι να κάνω τεστ.. Λέω να περιμένω 2-3 μέρες ακόμα.. Μήπως κάποια ανωμαλία λόγω καιρού? Αλλά ήμουν πάντα σταθερή κάθε 28..

εσείς τι λέτε? Υπάρχει περίπτωση να έγινε κάτι σε αυτό το διάστημα και απλά να ήταν νωρίς και να μην έδειξε η χοριακη? Να μην ελπίζω τζάμπα.. Αλλά αφού δεν είμαι γιατί καθυστερεί όντως από τον καιρό? 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Νοητικές εξετάσεις σε έμβρυο πρώτη φορά ακούω. Μάλλον εννοούσε την αυχενική διαφάνεια που δείχνει την ύπαρξη κάποιων συνδρόμων όπως το Down και εκεί πρέπει να μπερδεύτηκε. Γνώμη μου είναι να κάνεις όσες εξετάσεις σου συστήσει ο γιατρός σου και να μην ξοδέυεσαι σε επιπλέον εξετάσεις που θα σε αγχώσουν κιόλας
    • Δεν το έχω ακούσει αυτό αλλά αυτό που ξέρω είναι πως είναι καλύτερα να έχει ζέστη για να είναι ζεστή ή κοιλιά δηλαδή καλύτερα τους καλοκαιρινούς μήνες....καλή επιτυχία....
    • Ποιες πηρες εσύ γιατί ψάχνω κ για μένα.οχι τίποτα μόνο με ενοχλούν οι ωοθήκες πως ήταν όταν κάναμε διέγερση καπώς έτσι.
    • Και εγω απο καβαλα!! Γέννημα θρεμα που λέμε! Εκει γέννησα και την κόρη μου. Αλλα μετακομισαμε Ξανθη εδω και 2,5 χρονια περίπου ! 
    • Καλημέρα κοριτσι μου. Λοιπόν αυτο ειναι κατι που δεν προκειτε να τ9 αποφύγεις έξω ολοκλήρου. Τωρα μπορεις να προφυλαχτείς με το να μην εχεις το μόντεμ στο ίδιο δωμάτιο που κοιμάσαι και γενικά να ειναι όσο ποιο μακρυά απο το δωμάτιο. Όπως επίσης και το ασύρματο τηλέφωνο. Με την ακτινοβολία του ασυρμάτου τηλεφώνου αυξάνονται οι πιθανότητες εμφάνισης αυτισμού στο παιδι. Για αυτο δεν πρεπει να ειναι κοντά σου και αν εχεις και σταθερό τηλέφωνο, καλυτερα κρατά αυτο τωρα και απενεργοποίησε το ασύρματο. Δυστυχώς δεν μπορεις να κανείς κατι αλλο, παντού υπάρχει ακτινοβολία, και μόνο που βλέπεις οτι το κινητο σου εχει σήμα απ9 τον πάροχο, σημαίνει οτι εκει κοντά εχει κεραίες τηλεφωνίας που ειναι τόσο μικρές και μοιάζουν με κουτάκι 3-4 εκ. Πλάτος και συνήθως τις βάζουν στα ισόγεια οικοδόμων για αναμετάδοση (αν δεν το ξέρεις δεν θα τις δεις ΠΟΤΕ). Αυτο ειναι πολυ χειρότερο απο το Ίντερνετ αλλα δεν αποφεύγετε!!!!!!!!
  • Νέες συζητήσεις