Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειμαι εγκυος ή είναι ιδέα μου?


mk2011

Recommended Posts

Καλησπέρα.. ΤΕΡ 5/5-11/5.. 2 μέρες μετά άρχισε να πρηζεται το στήθος μου.. (Να σημειώσω ότι πριν 3 μήνες είχα παλινδρομη κυηση στην 8η εβδομαδα..)  Παρατήρησα την τελευταία εβδομάδα ότι έχω φοβερή υπνηλία.. Το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι.. Κάποια τσιμπηματα αριστερά χαμηλά στη κοιλια,συχνοουρια και πονοκέφαλοι.. την Παρασκευή 18/5 κάνω χοριακη 3,8 .. Μου λέει η μικροβιιολογος αρνητική αλλά την επαναλαμβάνω υμείς σε 15 μέρες μήπως και έχει αρχίσει να γίνεται κάτι.. Γιατί μου λέει ότι θα πρέπει να είχε μηδενιστεί μετά από 3 μήνες παλινδρομης.. Λέτε να είμαι εγκυος..? Έκανα νωρίς τη χοριακη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανες παρα πολυ νωρις την εξεταση... 18 του μηνα δε θα ειχες καν ωορρηξια.. Ποσο  μαλλον να ειχε προλαβει να γινει κ εμφυτευση για να ανεβει η χοριακη.

Περιμενε την καθυστερηση κ επανελαβε την εξεταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mk2011 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. Δε θα έπρεπε να είχε μηδενιστεί η χοριακη μου μετά τη παλινδρομη?  Αυτό με τρώει. .

Κατω απο 5 θεωρειται αρνητικη. Θα επρεπε να ειναι αρνητικη μετα την παλλινδρομη. Εμενα σε μια βιοχημικη μου κατεβαινε αρκετα αργα... Αλλα οπως κ να εχει ευχομαι να εχεις καθυστερηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mk2011 είπε:

Καλησπέρα.. ΤΕΡ 5/5-11/5.. 2 μέρες μετά άρχισε να πρηζεται το στήθος μου.. (Να σημειώσω ότι πριν 3 μήνες είχα παλινδρομη κυηση στην 8η εβδομαδα..)  Παρατήρησα την τελευταία εβδομάδα ότι έχω φοβερή υπνηλία.. Το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι.. Κάποια τσιμπηματα αριστερά χαμηλά στη κοιλια,συχνοουρια και πονοκέφαλοι.. την Παρασκευή 18/5 κάνω χοριακη 3,8 .. Μου λέει η μικροβιιολογος αρνητική αλλά την επαναλαμβάνω υμείς σε 15 μέρες μήπως και έχει αρχίσει να γίνεται κάτι.. Γιατί μου λέει ότι θα πρέπει να είχε μηδενιστεί μετά από 3 μήνες παλινδρομης.. Λέτε να είμαι εγκυος..? Έκανα νωρίς τη χοριακη? 

Κι εγω πιστευω οτι εκανες νωρις την χοριακη.Σ ευχομαι να εισαι εγκυουλα και να μας ανακοινωσεις μια μεγαλη χοριακη σε λιγες μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που είχα κάνει χοριακη 3 μήνες μετά από κάποια βιοχημικη που είχα ήταν 5 και κάτι. Μηδενιστηκε δηλαδή πολύ αργα. Εσένα σου εύχομαι θετικοτατα αποτελέσματα! Καλύτερα να περιμένεις να κάνεις το τεστακι με την πρώτη καθυστέρηση για σιγουρα αποτελέσματα! Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή υπάρχει και περίπτωση να μην έχει μηδενιστει ακόμα.. ΑΝΤΕ να δουμε . Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2018 at 7:06 ΜΜ, ο/η mk2011 είπε:

Δηλαδή υπάρχει και περίπτωση να μην έχει μηδενιστει ακόμα.. ΑΝΤΕ να δουμε . Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ 

Τι έγινε τελικά? ????πες μας τα νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα χοριακη την προηγούμενη τρίτη και ήταν 0.45 άρα είχε αργήσει να μήδανειστεί.  Έχω όμως 4 ημέρες καθυστέρηση αλλά φοβάμαι να κάνω τεστ.. Λέω να περιμένω 2-3 μέρες ακόμα.. Μήπως κάποια ανωμαλία λόγω καιρού? Αλλά ήμουν πάντα σταθερή κάθε 28..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσείς τι λέτε? Υπάρχει περίπτωση να έγινε κάτι σε αυτό το διάστημα και απλά να ήταν νωρίς και να μην έδειξε η χοριακη? Να μην ελπίζω τζάμπα.. Αλλά αφού δεν είμαι γιατί καθυστερεί όντως από τον καιρό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωχ βρε κορίτσι μου τι γκαντεμιά είναι αυτήν τουλάχιστον το αμαξι είναι μόνο ζημιές αλλά και πάλι μια στεναχώρια σε πιάνει είναι λογικό ελπίζω να μην χτύπησε ούτε η άλλη κοπέλα.. αχ και εμένα πριν 2 βδομαδες παιθανε και η δικιά μου γατούλα 😕  Τουλάχιστον με το λαπτοπ τρίτο σε τίποτα αλλο δεν θα συμβεί τώρα 😊 περιμένουμε τα νέα σου από τα γιατρό ήρθε ώρα να μάθεις το φύλο επλιζω μόνο αν έχει καλή θέση να το δει καθαρά 😊 Να σας ζήσει ο ανήψιος καλοφωτιστος να είναι γέρος και ευτυχισμένος   Και εγω άρχισα να το νιωθω αλλά όχι συνέχεια συνήθως μόνο όταν ξαπλώνω στο κρεβατι καταλαβαίνω καμία ελαφριά κλωτσιά 😂 
    • Λυπάμαι για τα στραβά που σου έτυχαν κορίτσι μου!!!!Άντε να πας το βράδυ να δεις το μικρουλι σου και μακάρι να σας κάνει και τα αποκαλυπτήρια!!!Εγώ προσωπικά συνεχίζω πολύ καλα,έκανα και την β' επιπέδου και πλέον νιώθω καθημερινά τον μικρό 🧿🧿🧿...πότε περισσότερο πότε λιγότερο!!!
    • Εγώ είμαι 1,74 και κάνα δύο εκατοστά πιο κοντός ο άντρας μου. Δεν τον λες και πρώτο μπόι 😂😂 Ααα θα έχετε και γενέθλια μετά; Τέλεια θα συμπέσουν με μια μέρα διάφορα 🥳  Με το μπουσουλημα θέλουν προσοχή και επίβλεψη να υποθέσω; Γιατί σκέφτομαι ότι θα έχει πρόσβαση σε όλα τα σημεία του σπιτιού. Χτες άρπαξε ένα πιάτο από το τραπέζι και το πέταξε κάτω 😂😂 Το τέρας 😂😂 Πολύ συγκινητικό το μήνυμα σου. Δεν έχω ζήσει την υπογονιμότητα αλλά έχω βιώσει δύο απώλειες και δώστου εξετάσεις και απογοήτευση και κλάμα.... Έγινε όμως το θαύμα και είμαι σίγουρη ότι θα γίνει για όλες τις γυναίκες που με τόση υπομονή παλεύουν 🫶🤞 Μπράβο στον καλό σου για την υποστήριξη και το κουράγιο που σου δίνει!! 
    • Η αλήθεια είναι ότι ήταν αρκετές μέρες! Πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να του το πεις, μήπως σου πει να πας να κάνεις έναν υπέρηχο να αποκλείσετε οτιδήποτε όπως μια κύστη ας πούμε!
    • Χρόνια πολλά κορίτσια μου και Καλή Σαρακοστή να έχουμε. Συγγνώμη που χάθηκα αλλά έχουν συμβεί διάφορα. Την Πέμπτη το πρωί έφυγα από Λευκάδα για Αθήνα. Φτάνοντας Αθήνα μαθαίνω ότι τράκαρα το αυτοκίνητο του μπαμπά μου. Ευτυχώς μόνο υλικές ζημιές που θα πληρωθούν από τη ασφάλεια της κοπέλας που έφταιγε. Μετά το laptop μου αποφάσισε να μην ανοίξει. Το έχω πάει στο μαγαζί για επισκευή και περιμένω. 3ον πέθανε δυστυχώς η μία μου γατούλα. Μέσα σε 5 μέρες σταμάτησε να τρώει κι έφυγε. Αυτά τα αρνητικά... Τα θετικά τώρα... Την Κυριακή βαφτίσαμε τον ανηψιό μου. Και σήμερα πάω να δω το μωράκι μου το βράδυ μπας και μάθω και τι είναι! Την Κυριακή νομίζω πως άρχισα να το αισθάνομαι κιόλας.!!!  Πως είστε εσείς κορίτσια μου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...