Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

κοριτσια μου θελω τη βοήθειά σας τι μέγεθος βαλιτσα να παρω για το μαιευτήριο? με έχουν τρελάνει άλλοι μου λενε μεσαία αλλοι την μεγάλη. τελικά πιο ειναι το ιδανικό μέγεθος? 😮😮😮

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

δε εχει φτασει η ωρα για αυτο αλλα εγω ξερεις τι θα εκανα θα εβαζα ολα τα πραγματα πανω στο κρεβατι οτι ειναι να παρω και θα δοκιμαζα και στην μια και στην αλλη να τα βαλω και οποια ειναι οκ και οχι στριμωγμενα και ωραια τοποθετημενα αυτη θα επερνα!!! ασε τι λενε εσενα τι σε βολευει και σαρεσει!!!!!! με το καλο με εναν πονο και γερο μωρακι!!!

@M@mmy κορίτσι μου σε δημοσιο ή ιδιωτικό θα γεννήσεις Αν γεννησεις σε ιδιωτικό, για το μωρακι δε θα χρειαστείς τίποτα άλλο παρά μόνο τα ρουχαλάκια εξόδου. Για σένα σκέψου θα χρειαστείς νυχτικά/φανελακια θηλασμου κλπ, σαγιοναρες, προσωπικα ειδη (βουρτσα για τα μαλλια, οδοντοβουρτσα κλπ) υπολόγισε δηλαδή σα να πηγαινεις ενα τριημερο ταξίδι και να την βγαζεις μονο με τις πιτζαμες σου! Για μενα μια μεσαια βαλιτσουλα ειναι υπεραρκετη!

ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο θα παω. Δεν εχω βαλίτσα καθόλου πρέπει να αγοράσω μονο σακους εχω γιαυτό ρωταω. είμαι 23 εβδομάδα τωρα με το καλο τα μωρακια μας💞💞💞💞

Και στα δημόσια νοσοκομεία δεν χρειάζεσαι απολύτως τπτ για το μωράκι σου, όλα τα φροντίζουν οι μαίες

στις πριν 42 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και στα δημόσια νοσοκομεία δεν χρειάζεσαι απολύτως τπτ για το μωράκι σου, όλα τα φροντίζουν οι μαίες

Στο Έλενα θες κουβέρτα θες σεντόνια θες φορμακια

στις πριν 1 ώρα, ο/η M@mmy είπε:

κοριτσια μου θελω τη βοήθειά σας τι μέγεθος βαλιτσα να παρω για το μαιευτήριο? με έχουν τρελάνει άλλοι μου λενε μεσαία αλλοι την μεγάλη. τελικά πιο ειναι το ιδανικό μέγεθος? 😮😮😮

Καταρχάς κάνουν κ οι σάκοι που έχεις..δεν είναι υποχρεωτικό να ναι βαλίτσα..Ωστόσο νομίζω μια μεσαίου μεγέθους φτάνει..έτσι κι αλλιώς θα δίνεις άπλυτα στους δικούς σου.Εγω τα ρούχα εξόδου δεν τα είχα μαζί μου τα φέρανε..

αυτό λέω και γω κορίτσια οτι ειναι υπερβολές ολα αυτα που λενε το νοσοκομείο ειναι 20 λεπτά με το αυτοκίνητο απο το σπιτι μου δεν χρειάζεται να παρω πολλά τα απαραίτητα λεω αλλά αρχίζουν διάφοροι μου λενε ολα αυτα και με έχουν ανχωσει πραγματικά 😮😮

Για το Έλενα δεν γνωρίζω, εγώ γέννησα στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης και όλα μας τα δίνανε

εγω στο πανεπιστημιακο στα ιωαννινα θα γεννησω με το καλο. τωρα δεν ξέρω τι δίνουν εκεί και τι όχι. 

Κοριτσι μου εγω που την μεγάλη την γέννησα σε ιδιωτικό είχα πάρει μια μεσαία για εμενα και μια μικρή για την μικρή αλλα δεν μου χρειάστηκαν ούτε το μισά. Τωρα θα γεννήσω σε δημόσιο και λέω να πάρω την μεσαία που είχα και πριν και επειδή εχω ΠΗΤ 14/08 κι ολα θα ειναι καλοκαιρινά, πιστεύω θα χωρέσουν άνετα!!!! Βρε κορίτσια εγω δεν βολεύτηκα καθόλου με νυχτικιες τοτε και φορούσα φόρμα με κοντομάνικο μπλουζάκι (θηλαζα και παλι με βόλευαν) και είχα και μεγάλη αιμορραγία.... τωρα πήρα καλοκαιρινές πιτζάμες με παντελόνι παλι!!!! 

Κι εγω πιτζαμες ειχα.. Η νυχτικια πιστευω χρειαζεται στην καισαρικη.

Εμας στο Ελενα τα μονα που μας εδωσαν ηταν σεντονια κ παμπερς.

Εγω πηρα μεγαλη γιατι εκτος του οτι ειμαι ψωναρα κ ηθελα κ τα καλλυντικα μου, το πιστολακι μου (ναι καλα διαβασατε) εβαλα κ 2-3 πραγματα για τον αντρα μου που κοιμωταν μαζι μου.. Αφιστε που μου φεραν κ δωρα στο νοσοκομειο κ με βολεψε να τα βαλω μεσα...

• Like 1
  • Haha 2

@Rosemary πήρες καλλυντικά και πιστολάκι γιατί όταν θα έβγαινες θα σε περίμεναν και τα media, μην σε δουν ατημέλητη!

• Haha 1

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Rosemary πήρες καλλυντικά και πιστολάκι γιατί όταν θα έβγαινες θα σε περίμεναν και τα media, μην σε δουν ατημέλητη!

Ρει!! Μηπως ξερεις ποια ειμαι???

• Haha 1

στις πριν 23 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Κι εγω πιτζαμες ειχα.. Η νυχτικια πιστευω χρειαζεται στην καισαρικη.

Εμας στο Ελενα τα μονα που μας εδωσαν ηταν σεντονια κ παμπερς.

Εγω πηρα μεγαλη γιατι εκτος του οτι ειμαι ψωναρα κ ηθελα κ τα καλλυντικα μου, το πιστολακι μου (ναι καλα διαβασατε) εβαλα κ 2-3 πραγματα για τον αντρα μου που κοιμωταν μαζι μου.. Αφιστε που μου φεραν κ δωρα στο νοσοκομειο κ με βολεψε να τα βαλω μεσα...

Tι προβλημα εχω κ γραφω 200 φορες τη λεξη "εγω"??? Γιατι δεν ξαναδιαβαζω αυτα που γραφω?? Συγχαινομαι!!

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Η φίλη μου η @Rosemary!!! Αυτή είσαι!!!

😘😘❤❤😘

στις On 24/5/2018 at 3:22 ΜΜ, ο/η M@mmy είπε:

ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο θα παω. Δεν εχω βαλίτσα καθόλου πρέπει να αγοράσω μονο σακους εχω γιαυτό ρωταω. είμαι 23 εβδομάδα τωρα με το καλο τα μωρακια μας💞💞💞💞

Με το καλό το μωράκι σου και με έναν πόνο :)

σας ευχαριστώ πολυ κορίτσια εύχομαι σε ολες μας με ενα πονο και χωρίς ταλαιπωρία μολις γεννησω με το καλο θα σας γράψω την εμπειρία μου. 💕💕💕

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ευχαριστουμε που μοιραζεσαι τις εμπειρίες σου μαζί μας...όπως σου εχω γδη πει εχω κλεισει με τους Γαβαρη και Τσεκούρα και ανυπομονω να δουμε τι θα μας πει!
    • Εγω παντως σωθηκα με.παντελονια εγκυμοσυνης...πεταξα αμεσως κοιλιτσα κ πολυ μεγαλη μάλιστα...ειδικα χειμωνα βολεψαν γιατι κανενα δικο μου παντελόνι δεν μου εμπενε ...γεννησα στις δεκα απριλιου κ με.εσωσαν τα κολαν εγκυμοσυνης.δε χωρούσα πουθενα.αλλου κυριολεκτικα....ακομα κ ως λεχώνα τα φοραγα κ το καλο ηταν οτι δεν διαφανιζαν....αν θες σου στελνω απο ποιο σαιτ.με το καλο το μωρακι σου!!!!
    • Επιτέλους μόλις έκατσα κ βρήκα χρόνο να σας γράψω.. Ναι ναι τα πήρα.. Απο 326 που είχα την Τριτη που μας περασε τώρα πηγε 3445 κ είναι με δύο μέρες καθυστέρησης.. Μίλησα με την γυναικολόγο κ μου είπε αύριο το απόγευμα να πάω να με δει.. Άντε σε λίγο τελειώνει κ η δικιά σου αγωνια!!! 
    • Εγώ να σου πω την αλήθεια στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει 2 παντελόνια εγκυμοσύνης και μια φούστα τα οποία τα φόραγα από τον τέταρτο μήνα και καθώς έκανα καισαρική και έκανε το σώμα μου πολύ καιρό να μαζευτεί τα φόρεσα και μετά τη γέννα αρκετά. Οπότε τα λεφτά τους τα έβγαλαν με το παραπάνω. Δεν μπορώ να διανοηθώ να με ενοχλεί κάτι στην κοιλιά. Τώρα είμαι ακόμα στον δεύτερο αλλά θα πάω σίγουρα από h&m να κάνω μια επιδρομή οταν δω οτι με στενευουν τα δικα μου. Έτσι κ άλλιως είναι πολύ φθηνά. Από μπλουζάκια το βλέπεις όσο προχωράς. Φορέματα κανονικά τα δικά σου! Και μεγαλυτερα νουμερα να παρεις παλι χαμένα θα πάμε γιατί όταν χάσεις τα κιλά θα σου είναι τεράστια. Οπότε η μια η άλλη. (Άποψη μου)
    • @Cat T Ευχαριστώ πολύ για της ευχές σου και εγω στο τμήμα αποβολών έκανα όλες της ανοσολογικες μου εξετάσεις με την κυρία Τσεκουρα εξαιρετική επιστήμονας μόνο τα καλυτερα έχω να πω για εκείνη. Να είμαι ειλικρινής και εγω στο ελενα λόγο οικονομικού κατέληξα αλλά τελικά εκεί βρέθηκε η λύση 😊😊 εμένα με παρακολουθεί ο Γαβαρης στο ελενα μπορείς να κλείσεις ραντεβού στα απογευματινά ιατρεία μαζί του. 
  • Νέες συζητήσεις