Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπαθειες


Xrusa0

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lenakidol είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου, και εμείς αυτό τον μήνα είχαμε ελεύθερες επαφές. Με τεστακια ωορρηξίας είδα το χαμογελακι τη 15η μέρα του κύκλου. Σε επαφή ήρθα με τον άντρα μου την 8η, 10η, 14η και 15η μέρα, λέτε βρε κορίτσια μου να έγινε το θαύμα που τόσο επιθυμούμε. Τώρα είμαι στη 18η μέρα του κύκλου μου.....

Σου ευχομαι να εχεις ενα θετικοτατο αποτελεσμα! !!!ποσο καιρο προσπαθείτε? ??

Επεξεργάστηκε από Ονομα χρήστη
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Σου ευχομαι να εχεις ενα θετικοτατο αποτελεσμα! !!!ποσο καιρο προσπαθείτε? ??

Είχα δύο βιοχημικές εγκυμοσύνες μια το Νοέμβριο και μία τον Ιανουάριο και μετά από 6 μήνες αποχής είναι ο πρώτος μήνας που προσπαθούμε ξανά. Βέβαια είμαι λίγο με κομμένα τα φτερά λόγω των αποτυχιών που είχαμε. Κάναμε όλες τι εξετάσεις και εγώ και ο σύζυγός και είναι όλες καλές παρ'όλα αυτά φοβάμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Σου ευχομαι να εχεις ενα θετικοτατο αποτελεσμα! !!!ποσο καιρο προσπαθείτε? ??

Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2018 at 12:19 ΠΜ, ο/η Lenakidol είπε:

Είχα δύο βιοχημικές εγκυμοσύνες μια το Νοέμβριο και μία τον Ιανουάριο και μετά από 6 μήνες αποχής είναι ο πρώτος μήνας που προσπαθούμε ξανά. Βέβαια είμαι λίγο με κομμένα τα φτερά λόγω των αποτυχιών που είχαμε. Κάναμε όλες τι εξετάσεις και εγώ και ο σύζυγός και είναι όλες καλές παρ'όλα αυτά φοβάμαι. 

Να μη φοβασαι καθολου να σκεφτεσε οτι ηταν τυχαιο γεγονος απο τη στιγμη που οι εξετασεις σας ειναι καλες...απο εδω και περα θα πανε ολα τελεια αυτο να σκεφτεσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2018 at 12:19 ΠΜ, ο/η Lenakidol είπε:

Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε?

Εμας ειναι ο δευτερος μηνας προσπαθειων...σημερα εκανα 2 τεστ βγηκαν και τα δυοθετικα αυριο παω για χοριακη!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Εμας ειναι ο δευτερος μηνας προσπαθειων...σημερα εκανα 2 τεστ βγηκαν και τα δυοθετικα αυριο παω για χοριακη!!!??????

Συγχαρητήρια, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.  Χάρηκα πολύ για τα ευχάριστα νέα, να μας γράφεις συχνά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Εμας ειναι ο δευτερος μηνας προσπαθειων...σημερα εκανα 2 τεστ βγηκαν και τα δυοθετικα αυριο παω για χοριακη!!!??????

Είναι να αδιαθετησω σε 5 μερες, νιώθω όμως το στήθος μου ασυνήθιστα πρησμένο. Ίσως να είναι όλα συμπτωματα ότι θα μου έρθει περίοδος και άδικα ελπίζω. Τεστ εγκυμοσυνης δεν θέλω να κάνω ακόμη. Φοβάμαι το άκυρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenakidol είπε:

Είναι να αδιαθετησω σε 5 μερες, νιώθω όμως το στήθος μου ασυνήθιστα πρησμένο. Ίσως να είναι όλα συμπτωματα ότι θα μου έρθει περίοδος και άδικα ελπίζω. Τεστ εγκυμοσυνης δεν θέλω να κάνω ακόμη. Φοβάμαι το άκυρο...

Ευχομαι να πανε ολα κακα!!!τα τεστ ειναι λολυ ψυχοφθόρα. ..εγω εκανα 2 χθες βγηκαν θρτικα...πηγα σημερα για χορισκη μ ειπαν οτι θα βγει αυριο...πηρα ενα τεστ ακομη βγηκε αρνητικο...δεν ξερω τι να πιστεψω...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Ευχομαι να πανε ολα κακα!!!τα τεστ ειναι λολυ ψυχοφθόρα. ..εγω εκανα 2 χθες βγηκαν θρτικα...πηγα σημερα για χορισκη μ ειπαν οτι θα βγει αυριο...πηρα ενα τεστ ακομη βγηκε αρνητικο...δεν ξερω τι να πιστεψω...??

Περίμενε να βγει η χοριακη σου αύριο, είναι το πιο αξιόπιστο. Αλλά λογικά θα είσαι έγκυος γιατί έχεις δύο θετικά τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα,κ εγώ στις προσπάθειες είμαι,εύχομαι να έρθει κάποια στιγμή κ το 3ο κ εύχομαι να πετύχουμε κοριτσάκι αλλά πάνω από όλα να είναι γερό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2018 at 7:25 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Εμας ειναι ο δευτερος μηνας προσπαθειων...σημερα εκανα 2 τεστ βγηκαν και τα δυοθετικα αυριο παω για χοριακη!!!??????

συγχαρητήρια κ με το καλό εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Κορίτσια τα φώτα σας γιατί είμαι λίγο άσχετη από ό,τι έχω καταλάβει. Είναι δυνατόν με κύκλο 32 ημερών να έχω παρατηρήσει τα λεγόμενα υγρά της ωορηξιας την 11η ημέρα ενώ υποτίθεται βάση υπολογισμών πως ωορηξια θα έχω στην 17η-18η?? Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω τεστ ωορηξιας να μετρώ θερμοκρασία κτλ, μου φαίνεται πως προσφέρει δωρεάν άγχος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα! Κορίτσια τα φώτα σας γιατί είμαι λίγο άσχετη από ό,τι έχω καταλάβει. Είναι δυνατόν με κύκλο 32 ημερών να έχω παρατηρήσει τα λεγόμενα υγρά της ωορηξιας την 11η ημέρα ενώ υποτίθεται βάση υπολογισμών πως ωορηξια θα έχω στην 17η-18η?? Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω τεστ ωορηξιας να μετρώ θερμοκρασία κτλ, μου φαίνεται πως προσφέρει δωρεάν άγχος ?

Ναι φυσικά κ μπορείς αν γίνει νωρίτερα η ωορρηξία σου,καμία φορά γίνεται,όπως κ αργότερα επίσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Ναι φυσικά κ μπορείς αν γίνει νωρίτερα η ωορρηξία σου,καμία φορά γίνεται,όπως κ αργότερα επίσης.

Μόλις είπα θα προσπαθήσω για παιδάκι, έχει τρελαθεί ο κύκλος μου δύο μήνες. Μάλλον έπαθε σοκ ο οργανισμός! Σ ευχαριστώ για την απάντηση κι εύχομαι γρήγορα να ρθει το τρίτο μωράκι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιάννα μου, όταν "τρελαίνεται" το μυαλό μας, τρελαίνεται και ο κύκλος μας!

Εχω βρεθεί στην θέση σου και καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος που υποβόσκει.

Μια φιλική συμβουλή: Χαλάρωσε και απολαυσε το! Μην φτάσεις στο σημείο να έχεις επαφές μόνο για την εγκυμοσύνη, γιατί πίστεψε με, την έχουν πατήσει πάρα πολλά ζευγάρια έτσι.

Το μωρό θα ερθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Γιάννα μου, όταν "τρελαίνεται" το μυαλό μας, τρελαίνεται και ο κύκλος μας!

Εχω βρεθεί στην θέση σου και καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος που υποβόσκει.

Μια φιλική συμβουλή: Χαλάρωσε και απολαυσε το! Μην φτάσεις στο σημείο να έχεις επαφές μόνο για την εγκυμοσύνη, γιατί πίστεψε με, την έχουν πατήσει πάρα πολλά ζευγάρια έτσι.

Το μωρό θα ερθει.

Έχεις απόλυτο δίκιο! Απλά στην ηλικία των 36 με έχει πιάσει το άγχος του να '' προλάβω ''. Ευτυχώς έχω πολύ κουλ άντρα και λίγο μ εξισορροπεί. Πιο πολύ βέβαια διερευνητικα άρχισα να τα ψάχνω πιο συγκεκριμένα. Αν δεν κάτσει μες στον χρόνο τότε θα τρελαθώ ?οι συμβουλές καλοδεχουμενες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μόλις είπα θα προσπαθήσω για παιδάκι, έχει τρελαθεί ο κύκλος μου δύο μήνες. Μάλλον έπαθε σοκ ο οργανισμός! Σ ευχαριστώ για την απάντηση κι εύχομαι γρήγορα να ρθει το τρίτο μωράκι ?

Μην νομίζεις κ εγώ  2 μήνες προσπαθώ..κάπως τα ίδια είναι κ σε μένα σε σοκ...χαχαχαχαχαχα...σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο! Απλά στην ηλικία των 36 με έχει πιάσει το άγχος του να '' προλάβω ''. Ευτυχώς έχω πολύ κουλ άντρα και λίγο μ εξισορροπεί. Πιο πολύ βέβαια διερευνητικα άρχισα να τα ψάχνω πιο συγκεκριμένα. Αν δεν κάτσει μες στον χρόνο τότε θα τρελαθώ ?οι συμβουλές καλοδεχουμενες! 

Στα 37 μου έκανα τον βενιαμίν της οικογένειας.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Στα 37 μου έκανα τον βενιαμίν της οικογένειας.. ;)

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και να τα καμαρώσεις όπως επιθυμείς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2018 at 12:33 ΜΜ, ο/η Xrusa0 είπε:

εχουμε ξεκινησει με τον αντρα μου περιπου 2-3 μηνες προσπαθειες για να κανουμε ενα παιδακι.
τον Μαρτιο ειχα μια βιοχημικη κυηση με μια χοριακη 22 κ την επομενη μερα κιολας αδιαθετησα.ξεκινησα να παιρνω τα innofert τα οποια μου προτεινει η ενδοκρινολογος μου(εχω θυρεοειδιτιδα χασιμοτο πανω απο 10 χρονια ρυθμισμενο) να παρω για 4 μηνες.αυτον τον μηνα πηρα και τεστακια ωορρηξιας για να βοηθηθουμε περισσοτερο και να δω αν ολα πανε καλα με την ωορρηξια.εκανα λοιπον και καλλιεργειες κολπικου και βρεθηκα θετικη στο ουρεοπλασμα και θα ξεκινησουμε κ οι 2 θεραπεια και σε λιγες μερες θα ξερω αν εξαφανιστηκε.Ωστοσο σε ολο αυτο να σημειωθει οτι εχει ξεκινησει κ το αγχος.θα ηθελα την βοηθεια σας καταρχας σχετικα με το ουρεοπλασμα αν αυτο θα επηρεασει κατι αρνητικα στην συλληψη ή μετεπειτα κ οποιασηποτε βοηθεια ή ακομα κ δικες σας εμπειριες
Ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα! Ειχα ουρεοπλασμα στην δεύτερη εγκυμοσυνη μου χωρίς να το γνωρίζω κ η εγκυμοσυνη δεν προχώρησε. Στην 8η εβδομάδα εκανα απόξεση γιατί ειχα σύνδρομο κενού σάκου, δηλαδή  σακος χωρις έμβρυο!! Η γιατρός μου μου είχε πει πως πιθανότατα η εγκυμοσυνη επηρεάστηκε από αυτό το μικρόβιο επειδή διαπερνά τον αμνιακό σάκο κ μπορεί να βλάψει το έμβρυο. Μην κανεις προσπάθειες αν δεν καταπολεμήσεις πρώτα το μικροβιο. Εγώ πήρα αντιβίωση 12 μέρες μαζι με τον σύζυγο μου κ μετά από 3 μηνες έμεινα ξανά εγκυος κ όλα πήγαν μια χαρά. Ευχομαι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariaG1215 πηραμε κ εμεις αντιβιωση για 10 μερες κ υστερα απο επανελεγχο που καναμε ηταν ολα αρνητικα.οποτε συνεχιζουμε δυναμικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ρωτα την αλλά είχα διαβάσει ότι πιο πολύ σημασία έχει στην β επιπέδου για αυτό γίνεται κ κολπικά 
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Για αρχή καλώς ήρθες. 2ον επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος πρέπει να φτάσεις τα 20 μηνύματα για να φαίνονται αμέσως. Μέχρι τότε όποτε εμφανίζονται θα σου απαντάμε. Τώρα... στο θέμα σου. Έχουμε την ίδια ηλικία και περίπου τον ίδιο κύκλο. Προσπαθείς για παιδάκι; Καλό θα ήταν να κάνεις μια χοριακή... Αλλά εγώ είμαι γενικά κατά των τεστ. Εγώ στην 4η μέρα καθυστέρησης είχα χοριακή 188. Θα περιμένουμε τα νέα σου.
    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...