Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπαθειες


Xrusa0

Recommended Posts

εχουμε ξεκινησει με τον αντρα μου περιπου 2-3 μηνες προσπαθειες για να κανουμε ενα παιδακι.
τον Μαρτιο ειχα μια βιοχημικη κυηση με μια χοριακη 22 κ την επομενη μερα κιολας αδιαθετησα.ξεκινησα να παιρνω τα innofert τα οποια μου προτεινει η ενδοκρινολογος μου(εχω θυρεοειδιτιδα χασιμοτο πανω απο 10 χρονια ρυθμισμενο) να παρω για 4 μηνες.αυτον τον μηνα πηρα και τεστακια ωορρηξιας για να βοηθηθουμε περισσοτερο και να δω αν ολα πανε καλα με την ωορρηξια.εκανα λοιπον και καλλιεργειες κολπικου και βρεθηκα θετικη στο ουρεοπλασμα και θα ξεκινησουμε κ οι 2 θεραπεια και σε λιγες μερες θα ξερω αν εξαφανιστηκε.Ωστοσο σε ολο αυτο να σημειωθει οτι εχει ξεκινησει κ το αγχος.θα ηθελα την βοηθεια σας καταρχας σχετικα με το ουρεοπλασμα αν αυτο θα επηρεασει κατι αρνητικα στην συλληψη ή μετεπειτα κ οποιασηποτε βοηθεια ή ακομα κ δικες σας εμπειριες
Ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Xrusa0  καλώς μας ήρθες.. Σου  εύχομαι να έρθει σύντομα ένα σποράκι.. έχετε άλλο παιδάκι?
Επίσης σχετικά με το ουρεόπλασμα είχες κάποιο σύμπτωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως σας βρηκα

Οχι δεν εχω αλλο παιδακι,ειναι οι πρωτες μας προσπαθειες.απλα εκανα καλλιεργειες σαν τσεκ απ δεν ειχα κανενα συμπτωμα.

Ας ελπισω οτι αυτος θα ειναι ο μηνας μου τωρα που ξεκινησα με τα τεστακια μηπως ειναι τυχερα-βοηθητικα(προς το παρων δεν εχω κανενα θετικο ακομα ειμαι στην 13η μερα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο κύκλος σου πόσες μέρες είναι; 

Εγώ είχα χρησιμοποιήσει μόνο 1 μήνα .. με άγχωναν λιγάκι όποτε τα σταμάτησα .. το μήνα που έμεινα έγκυος είχαμε επαφές πιο χαλαρά από κάθε άλλο μήνα φαντάσου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλός ήρθες τα inofert τα επερνα κι εγώ είναι να σε βοηθήσουν σε καλύτερη ωορρηξία τώρα για ουροπλασμα μαζί με μύκητες  μου είχε βρει κι εμένα και μου έδωσε αν θυμάμαι καλά αντιβίωση κι εμένα και στον άντρα μου μαζί με κάτι κολπικα υποθέτα (τώρα πια από τα 2 ήταν για το ουροπλασμα δεν θυμάμαι). Μην αγχονεσε φεύγει οπότε προχωράς και σου εύχομαι σύντομα να έχεις θετικό τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrusa0 είπε:

εχουμε ξεκινησει με τον αντρα μου περιπου 2-3 μηνες προσπαθειες για να κανουμε ενα παιδακι.
τον Μαρτιο ειχα μια βιοχημικη κυηση με μια χοριακη 22 κ την επομενη μερα κιολας αδιαθετησα.ξεκινησα να παιρνω τα innofert τα οποια μου προτεινει η ενδοκρινολογος μου(εχω θυρεοειδιτιδα χασιμοτο πανω απο 10 χρονια ρυθμισμενο) να παρω για 4 μηνες.αυτον τον μηνα πηρα και τεστακια ωορρηξιας για να βοηθηθουμε περισσοτερο και να δω αν ολα πανε καλα με την ωορρηξια.εκανα λοιπον και καλλιεργειες κολπικου και βρεθηκα θετικη στο ουρεοπλασμα και θα ξεκινησουμε κ οι 2 θεραπεια και σε λιγες μερες θα ξερω αν εξαφανιστηκε.Ωστοσο σε ολο αυτο να σημειωθει οτι εχει ξεκινησει κ το αγχος.θα ηθελα την βοηθεια σας καταρχας σχετικα με το ουρεοπλασμα αν αυτο θα επηρεασει κατι αρνητικα στην συλληψη ή μετεπειτα κ οποιασηποτε βοηθεια ή ακομα κ δικες σας εμπειριες
Ευχαριστω πολυ!

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrusa0 είπε:

εχουμε ξεκινησει με τον αντρα μου περιπου 2-3 μηνες προσπαθειες για να κανουμε ενα παιδακι.
τον Μαρτιο ειχα μια βιοχημικη κυηση με μια χοριακη 22 κ την επομενη μερα κιολας αδιαθετησα.ξεκινησα να παιρνω τα innofert τα οποια μου προτεινει η ενδοκρινολογος μου(εχω θυρεοειδιτιδα χασιμοτο πανω απο 10 χρονια ρυθμισμενο) να παρω για 4 μηνες.αυτον τον μηνα πηρα και τεστακια ωορρηξιας για να βοηθηθουμε περισσοτερο και να δω αν ολα πανε καλα με την ωορρηξια.εκανα λοιπον και καλλιεργειες κολπικου και βρεθηκα θετικη στο ουρεοπλασμα και θα ξεκινησουμε κ οι 2 θεραπεια και σε λιγες μερες θα ξερω αν εξαφανιστηκε.Ωστοσο σε ολο αυτο να σημειωθει οτι εχει ξεκινησει κ το αγχος.θα ηθελα την βοηθεια σας καταρχας σχετικα με το ουρεοπλασμα αν αυτο θα επηρεασει κατι αρνητικα στην συλληψη ή μετεπειτα κ οποιασηποτε βοηθεια ή ακομα κ δικες σας εμπειριες
Ευχαριστω πολυ!

Γεια σου κοπέλα μου, και εγώ βίωσα 2 βιοχημικές εγκυμοσύνες, τη μια μετά την άλλη. Σε εμάς επειδή ήταν δύο φορές κάναμε όλο το πακέτο των εξετάσεων όπου βρέθηκε τελικά μόνο λίγο ανεβασμένο  ΤSH. Έχει εδώ και πέντε μήνες που παίρνω χάπια για να το ρυθμίσω. Εσένα τι σου είπαν για τη βιοχημικη, η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι και απογοητεύτηκα αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D o κυκλος μου ειναι σχετικα σταθερος 28-30 μερες(εχει κανει κ αυτος τα σκαμπανεβασματα του κατα καιρους ποτε 24 ποτε 32)τα innofert μου τα εδωσε η ενδοκρινολογος μου γιατι μ ειπε οτι γενικα βοηθουνε  στο να κανω καλυτερο ωαριο. @Lenakidol ισα που ειχα μια καθυστερηση 6 μερες κ τιποτα παραπανω συνεχιζω κανονικα τις προσπαθειες μου κ ενω την βιοχημικη κυηση την ειχα τον Μαρτιο τον Απριλιο βεβαια δεν προσπαθησαμε κ ιδιαιτερα τις ημερες που επρεπε λογω Πασχα κτλπ οποτε τωρα τον Μαη μπηκα δυναμικα κ με τα τεστ ωορρηξιας. @NikhNikh τα innofert τα παιρνω προς το παρων αν κ δεν ξερω για ποσο ακομα θα τα παιρνω γιατι δεν μπορω να δινω καθε μηνα 15-20ε αλλα τουλαχιστον τωρα που τα εχω κοιταω να μην το αμελω κ να τα παιρνω αλλωστε ειναι τυπου βιταμινες (φυλλικο οξυ κ ινοσιτολη)που απο οσο ξερω δινονται κ σε εγκυμοσυνη,εμας μας εδωσε μονο αντιβιωση που παιρνουμε κ οι 2 δεν ειχα μυκητες ή κατι αλλο οποτε με την αντιβιωση καλυφθηκα θεωρω σε καμια βδομαδα θα ξανακανω καλλιεργειες για να δω αν εφυγε.δεν ξερω αν το ειχα κ τον Μαρτη που ειχα την βιοχημικη κυηση κ αν ηταν αυτο που επηρεασε

Αυτο που εχω διαβασει βεβαια ειναι οτι σε ολες θα τυχει βιοχημικη κυηση ειτε το καταλαβουν ειτε οχι κ ισα-ισα που ειναι θετικο γιατι ξερεις σιγουρα οτι μπορεις να συλλαβεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrusa0 είπε:

@Irene_D o κυκλος μου ειναι σχετικα σταθερος 28-30 μερες(εχει κανει κ αυτος τα σκαμπανεβασματα του κατα καιρους ποτε 24 ποτε 32)τα innofert μου τα εδωσε η ενδοκρινολογος μου γιατι μ ειπε οτι γενικα βοηθουνε  στο να κανω καλυτερο ωαριο. @Lenakidol ισα που ειχα μια καθυστερηση 6 μερες κ τιποτα παραπανω συνεχιζω κανονικα τις προσπαθειες μου κ ενω την βιοχημικη κυηση την ειχα τον Μαρτιο τον Απριλιο βεβαια δεν προσπαθησαμε κ ιδιαιτερα τις ημερες που επρεπε λογω Πασχα κτλπ οποτε τωρα τον Μαη μπηκα δυναμικα κ με τα τεστ ωορρηξιας. @NikhNikh τα innofert τα παιρνω προς το παρων αν κ δεν ξερω για ποσο ακομα θα τα παιρνω γιατι δεν μπορω να δινω καθε μηνα 15-20ε αλλα τουλαχιστον τωρα που τα εχω κοιταω να μην το αμελω κ να τα παιρνω αλλωστε ειναι τυπου βιταμινες (φυλλικο οξυ κ ινοσιτολη)που απο οσο ξερω δινονται κ σε εγκυμοσυνη,εμας μας εδωσε μονο αντιβιωση που παιρνουμε κ οι 2 δεν ειχα μυκητες ή κατι αλλο οποτε με την αντιβιωση καλυφθηκα θεωρω σε καμια βδομαδα θα ξανακανω καλλιεργειες για να δω αν εφυγε.δεν ξερω αν το ειχα κ τον Μαρτη που ειχα την βιοχημικη κυηση κ αν ηταν αυτο που επηρεασε

Αυτο που εχω διαβασει βεβαια ειναι οτι σε ολες θα τυχει βιοχημικη κυηση ειτε το καταλαβουν ειτε οχι κ ισα-ισα που ειναι θετικο γιατι ξερεις σιγουρα οτι μπορεις να συλλαβεις

Μπορείς να ψάξεις προσφορές στο ίντερνετ για τα inofert έτσι έκανα εγώ που επερνα τα χάπια που είναι λίγο πιο ακριβά έψαχνα και έβρισκα προσφορές. Δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος για να σου πω οπότε αυτή την φορά σου εύχομαι να πάνε όλα καλά ναι θα σε ξανά βάλει να κάνεις καλλιέργεια αλλά δεν νομίζω να επηρεάσει κάπου το ουροπλασμα σε εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh το εύχομαι πραγματικά να ήταν ένα τυχαίο γεγονός.οι τιμές ξεκινάνε εκεί γύρω στα 15ε για τα innofert.κ γω για χάπια πήγα αλλά τελικά μου είπε η φαρμακοποιός ότι δεν υπάρχουν πια και βγαίνουν μόνο σε σκόνη που το διαλυεις σε νερό κ παίρνω αυτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χαίρεται,επανέρχομαι με νέα δεδομένα πια κ χρειάζομαι την διαφώτιση σας!με τα τεστ ωορρηξίας ειδα ότι έκανα ωορρηξία την 15η μέρα,ελεύθερες επαφές είχαμε την 8η-12η-15η-16η ημέρα να έχω ελπίδες;;

ωστοσο με τα τερατάκια διαπίστωσα το εξής :την 14η το βράδυ είχα ένα σχετικά θετικό,την 15η το μεσημέρι ένα καραμπινάτο θετικό,την 15η το βράδυ σχετικά θετικό,16η αχνό θετικό.μολις είδα το καραμπινάτο εντός 1 ώρας είχαμε ελεύθερη επαφη

περιμενω με αγωνία τις συμβουλές σας

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2018 at 12:34 ΜΜ, ο/η Xrusa0 είπε:

@NikhNikh το εύχομαι πραγματικά να ήταν ένα τυχαίο γεγονός.οι τιμές ξεκινάνε εκεί γύρω στα 15ε για τα innofert.κ γω για χάπια πήγα αλλά τελικά μου είπε η φαρμακοποιός ότι δεν υπάρχουν πια και βγαίνουν μόνο σε σκόνη που το διαλυεις σε νερό κ παίρνω αυτά

Υπάρχουν τα περνώ εγώ κανονικά τα φακελάκια δεν με βοήθησαν και μου έδωσε τα χάπια. Εγώ περνώ το inofert compi μάλλον το απλό inofert δεν υπάρχει σε χάπι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrusa0 είπε:

Κορίτσια χαίρεται,επανέρχομαι με νέα δεδομένα πια κ χρειάζομαι την διαφώτιση σας!με τα τεστ ωορρηξίας ειδα ότι έκανα ωορρηξία την 15η μέρα,ελεύθερες επαφές είχαμε την 8η-12η-15η-16η ημέρα να έχω ελπίδες;;

ωστοσο με τα τερατάκια διαπίστωσα το εξής :την 14η το βράδυ είχα ένα σχετικά θετικό,την 15η το μεσημέρι ένα καραμπινάτο θετικό,την 15η το βράδυ σχετικά θετικό,16η αχνό θετικό.μολις είδα το καραμπινάτο εντός 1 ώρας είχαμε ελεύθερη επαφη

περιμενω με αγωνία τις συμβουλές σας

 

το οτι ειχατε επαφες τη σωστη στιγμη ειναι καλο. δεν σημαινει ωστοσο οτι κ τη σωστη μερα να εχεις επαφη θα προκυψει η εγκυμοσυνη. εχεις ομως καλες πιθανοτητες! καλη επιτυχια ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά.θα σας ενημερώνω για οτιδήποτε νεότερο,ποτέ μου προτείνετε να κάνω χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Xrusa0 είπε:

Ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά.θα σας ενημερώνω για οτιδήποτε νεότερο,ποτέ μου προτείνετε να κάνω χοριακη;;

αφου πρωτα θα εχεις καθυστερηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια σας εχω ζαλισει το ξερω αλλα εχω κ γω καπου να τα λεω γιαυτο συγχωρεστε με κ κατανοηστε με!

βρισκομαι πλεον στην 19η μερα κ εχω κ 2 μερες εχω ελαφρους πονους στην κοιλια χαμηλα.σημερα οταν πηγα τουαλετα ειδα κατι τελιτσες ροζ

να ανησυχω?δεν εχω ελπιδες για αυτον τον μηνα?'η μηπως ειναι καλο σημαδι?

ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrusa0 είπε:

Καλημερα σας κοριτσια σας εχω ζαλισει το ξερω αλλα εχω κ γω καπου να τα λεω γιαυτο συγχωρεστε με κ κατανοηστε με!

βρισκομαι πλεον στην 19η μερα κ εχω κ 2 μερες εχω ελαφρους πονους στην κοιλια χαμηλα.σημερα οταν πηγα τουαλετα ειδα κατι τελιτσες ροζ

να ανησυχω?δεν εχω ελπιδες για αυτον τον μηνα?'η μηπως ειναι καλο σημαδι?

ευχαριστω πολυ

Καλημέρα δεν μας ζαλίζεις προς θεού για αυτό είμαστε εδώ όλες μας να μπορούμε η μια την άλλη να βοηθάει.. Μπορεί να είναι και καλό σημάδι δεν ξέρεις ποτέ αλλά περίμενε μέχρι τότε που περιμένεις περίοδο μην βιαστείς μα κανείς τεστ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrusa0 είπε:

Καλημερα σας κοριτσια σας εχω ζαλισει το ξερω αλλα εχω κ γω καπου να τα λεω γιαυτο συγχωρεστε με κ κατανοηστε με!

βρισκομαι πλεον στην 19η μερα κ εχω κ 2 μερες εχω ελαφρους πονους στην κοιλια χαμηλα.σημερα οταν πηγα τουαλετα ειδα κατι τελιτσες ροζ

να ανησυχω?δεν εχω ελπιδες για αυτον τον μηνα?'η μηπως ειναι καλο σημαδι?

ευχαριστω πολυ

Καλησπερα....η αγωνια μεχρι την αναμονη της περιοδου δεν υπαρχει χτυπαει κοκκινο...αλλα πρεπει να κανουμε υπομονη καλυτερα να περιμενεις λιγες μερουλες ακομη και να κανεις μια χοριακη που εχει και πιο σιγουρο αποτελεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται κ πάλι κοριτσια

βρισκομαι στην 22η μέρα κ όπως είχα ξαναπεί πιο πάνω έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλια όχι συνεχόμενα αλλά ενοχλητικά κ είχα κ για 2 μέρες κάτι κηλίδες ροζ όχι συνεχόμενα σε τυχαίες φάσεις κ το στήθος μου λίγο με πονάει .η αγωνία μου έχει φτάσει στον θεο διότι δεν ξαναειχα ποτέ μου τέτοια σημάδια,συμμεριστειτε απλά την αγωνία μου,δεν έχω να τα πω σε κάποιον γιατί αν όλα αυτά είναι φρούδες ελπίδες θα απογοητεύσω τους γύρω μου κ μένα μαζί 

ευχαριστω κ πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrusa0 είπε:

Χαίρεται κ πάλι κοριτσια

βρισκομαι στην 22η μέρα κ όπως είχα ξαναπεί πιο πάνω έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλια όχι συνεχόμενα αλλά ενοχλητικά κ είχα κ για 2 μέρες κάτι κηλίδες ροζ όχι συνεχόμενα σε τυχαίες φάσεις κ το στήθος μου λίγο με πονάει .η αγωνία μου έχει φτάσει στον θεο διότι δεν ξαναειχα ποτέ μου τέτοια σημάδια,συμμεριστειτε απλά την αγωνία μου,δεν έχω να τα πω σε κάποιον γιατί αν όλα αυτά είναι φρούδες ελπίδες θα απογοητεύσω τους γύρω μου κ μένα μαζί 

ευχαριστω κ πάλι 

Ποτέ περιμενεις περίοδο? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε λίγο έμεινε ακόμα! Κάνε υπομονή και όσο μπορείς να εισαι ήρεμη! Το άγχος δεν είναι ότι καλύτερο σε αυτές τις περιπτώσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ειμαι παλι?

24η μερα σημερα,το στηθος μου δεν ακουμπιεται καν το νιωθω βαρυ και ευαισθητο κ εχτες παρατηρησα κ μερικες φλεβες που φαινονται πιο εντονα.πηγα να κατεβω κατι σκαλες κ αυτο το τρανταγμα ηταν το κατι αλλο,αφου τα κραταγα μεχρι να τις κατεβω ολες?.οι πονοι στην κοιλια χαμηλα υπαρχουν ετσι που κ που αλλα αρχιζουν να μοιαζουν ολο κ περισσοτερο με αυτους της περιοδου.Αυτα τα νεα μου για σημερα!

Καλημερα σε ολες και καλη εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησλερα κοριτσια!!!εμεις αυτο το μηνα ειχαμε προσπαθειες και με τεστακια...στις 12/6 περιμενω περιοδο νιωθω τρομερη εξαντλιση και εχω πονακια σαν τραβηγματα λες και εχω ενα βαρος αριστερα χαμηλα στην κοιλια μου....δεν ξερω αν ειναι κατι θετικο...επισης εχει πρεισυη το στηθος μου κςι εχω και πολλα ασπρα υγρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου, και εμείς αυτό τον μήνα είχαμε ελεύθερες επαφές. Με τεστακια ωορρηξίας είδα το χαμογελακι τη 15η μέρα του κύκλου. Σε επαφή ήρθα με τον άντρα μου την 8η, 10η, 14η και 15η μέρα, λέτε βρε κορίτσια μου να έγινε το θαύμα που τόσο επιθυμούμε. Τώρα είμαι στη 18η μέρα του κύκλου μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...