Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Μου έδωσε χθες ο γιατρός maalox καλά λέει η antelope. Ρώτα τον 

καλως ηρθες Δημητρουλα❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!

η καμπυλη μου βγηκε λιγο οριακα γιαυτο και πηγα εε διαβητολογο και ξεκινησαμε να μετραμε το σακχαρο μας στο σπιτι!! Προς το παρον ειναο ολα φυσιολογικαα.. ελπιζω μην ανεβει.. δεν ειχα ποτε προβλημα με υο σακχαρο αφου το δικο μου ειναι 74 και τωρα ειμαι στα ορια για διαβητη κυησης..αρχισαμε και διατροφουλααα τωρα.. απο κιλα εχω παρει 6.5 σταθερα στην 25η εβδομαδα! 

εχθες κουραστηκα λιγο και ειχα παλι λιγα καφε και εχω ξανατρομαξει!! εκατσα παλι στα αβγα μου σημερα..Σημερα εχουν γινει κιτρινα..εσεις απο υγρα πως τα πατε??εχουν περιεργο χρωμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Γεια σας κοριτσακια!!

η καμπυλη μου βγηκε λιγο οριακα γιαυτο και πηγα εε διαβητολογο και ξεκινησαμε να μετραμε το σακχαρο μας στο σπιτι!! Προς το παρον ειναο ολα φυσιολογικαα.. ελπιζω μην ανεβει.. δεν ειχα ποτε προβλημα με υο σακχαρο αφου το δικο μου ειναι 74 και τωρα ειμαι στα ορια για διαβητη κυησης..αρχισαμε και διατροφουλααα τωρα.. απο κιλα εχω παρει 6.5 σταθερα στην 25η εβδομαδα! 

εχθες κουραστηκα λιγο και ειχα παλι λιγα καφε και εχω ξανατρομαξει!! εκατσα παλι στα αβγα μου σημερα..Σημερα εχουν γινει κιτρινα..εσεις απο υγρα πως τα πατε??εχουν περιεργο χρωμα??

Ποιες ηταν οι μετρήσεις σου στη καμπύλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Μου πε η γιατρός  μου να παρω gaviscon ή malox.Πηρα gaviscon και δεν με βοήθησε καθόλου. 

Πιες λεμόνι με νερό. Εγώ ένιωσα πολύ καλύτερα. Γουλίτσα Γουλίτσα.... Ωχ... Λες ε? Κ το μαλοξ μου είπαν τίποτα δεν κάνει.... 

Καίγομαι πονάω πολύ.. Σε καταλαβαίνω... Κ όντως δεν τρώω κάτι βαρύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Πιες λεμόνι με νερό. Εγώ ένιωσα πολύ καλύτερα. Γουλίτσα Γουλίτσα.... Ωχ... Λες ε? Κ το μαλοξ μου είπαν τίποτα δεν κάνει.... 

Καίγομαι πονάω πολύ.. Σε καταλαβαίνω... Κ όντως δεν τρώω κάτι βαρύ 

 

στις On 4/10/2018 at 6:32 ΜΜ, ο/η xara1 είπε:

κοριτσια μετα τη β επιπεδου ποτε ξανα πηγατε στο γιατρό?Εμείς  οταν καναμε τη β επιπεδου μου ειπε ο γιατρος... οταν θέλεις παρε με τηλ να κλεισουμε ραντεβού να σε δω γιατι ξερω οτι αγχώνεσαι ? και τωρα δεν ξερω στις ποσες εβδομαδες να παω. απλο υπερηχο ρουτίνας ειναι να κανουμε τωρα?

Επισης σημερα νιωθω σαν να με κλωτσανε χαμηλα κατω απ τον αφαλο..κ το νιωθω διαφορετικά ..ειναι φυσιολογικο βρε κοριτσια;δεν εχω πονο ουτε κατι αλλο απλα πρωτη φορα νιωθω τοσο χαμηλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

 

Επισης σημερα νιωθω σαν να με κλωτσανε χαμηλα κατω απ τον αφαλο..κ το νιωθω διαφορετικά ..ειναι φυσιολογικο βρε κοριτσια;δεν εχω πονο ουτε κατι αλλο απλα πρωτη φορα νιωθω τοσο χαμηλα

Είναι κ δύο τα μωράκια στριμωχνονται κουνιούνται εκεί οι ψυχουλες κ τα νιώθεις περίεργα ε??? Χαχα. . Εμείς χθες το είδαμε το μωρό κ ήταν χαμηλά από κάτω από τον αφαλό κ γω νομίζω χαμηλά ότι είναι κ έτσι όπως το νιώθω. Αλλά μου είπε χθες μια χαρά είναι το μωράκι σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Είναι κ δύο τα μωράκια στριμωχνονται κουνιούνται εκεί οι ψυχουλες κ τα νιώθεις περίεργα ε??? Χαχα. . Εμείς χθες το είδαμε το μωρό κ ήταν χαμηλά από κάτω από τον αφαλό κ γω νομίζω χαμηλά ότι είναι κ έτσι όπως το νιώθω. Αλλά μου είπε χθες μια χαρά είναι το μωράκι σας. 

Δήμητρα πως είσαι; σταμάτησαν οι εμετοί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Είναι κ δύο τα μωράκια στριμωχνονται κουνιούνται εκεί οι ψυχουλες κ τα νιώθεις περίεργα ε??? Χαχα. . Εμείς χθες το είδαμε το μωρό κ ήταν χαμηλά από κάτω από τον αφαλό κ γω νομίζω χαμηλά ότι είναι κ έτσι όπως το νιώθω. Αλλά μου είπε χθες μια χαρά είναι το μωράκι σας. 

Μαλλον αυτο θα ναι θα στριμωχνονται...απλα πρωτη φορα νιωθω ετσι κ με κυριευσε το αγχος .χαιρομαι που ειστε κ σεις μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Γειά σου Γώγουλα μου ???

Τι κανεις?? πως πανε οι εμετοι??σταματησαν επιτελους??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

75gr

0'   88

60' 163

120'  158?? στα ορια ειναι!!

Εμένα ειναι με 75gr

0’ 91

60’ 161

120’ 123

Δεν τα έχει δει ακομα ο γιατρός αλλα δίπλα που έγραφε τις φυσιολογικές τιμές ηταν αντίστοιχα 95,180&155.... όποτε μου φάνηκαν φυσιολογικά τα αποτελέσματα μου... με αγχώσες ομως τωρα λιγο!!??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Εμένα ειναι με 75gr

0’ 91

60’ 161

120’ 123

Δεν τα έχει δει ακομα ο γιατρός αλλα δίπλα που έγραφε τις φυσιολογικές τιμές ηταν αντίστοιχα 95,180&155.... όποτε μου φάνηκαν φυσιολογικά τα αποτελέσματα μου... με αγχώσες ομως τωρα λιγο!!??? 

Εμένα η γιατρός μου με τιμές :

81 (0)

130 (60)

123 (120)

μου είπε ότι είμαι οριακά και αν είχα αρχικό σακχαρο νηστείας 95 και πάνω θα με έστελνε σε διαβητολογο. Αλλά πάλι καλά δεν χρειάστηκε!!! Υπερβολική νομίζω είναι αλλά οκ...ίσως ξέρει καλύτερα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Δήμητρα πως είσαι; σταμάτησαν οι εμετοί;

Γειά σου κούκλα μου. Έχω αναγούλες ακόμη. Κάνω εμετό μία φορά την εβδομάδα. Η γεύση η απαίσια υπάρχει ακόμη. Όχι νιώθω ακόμη χάλια. Καλύτερα από πριν αλλά δε μπορώ να φάω ακόμη πέρα από σούπα. Είμαι 20η εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

Τι κανεις?? πως πανε οι εμετοι??σταματησαν επιτελους??

Εμετό πολύ λίγο. Αναγούλες ακόμη. Δυστυχώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Μαλλον αυτο θα ναι θα στριμωχνονται...απλα πρωτη φορα νιωθω ετσι κ με κυριευσε το αγχος .χαιρομαι που ειστε κ σεις μια χαρα.

Είναι δύο μωρέ. Ότι νιώθουμε εμείς εσύ το νιώθεις ακόμη πιο έντονα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Γειά σου κούκλα μου. Έχω αναγούλες ακόμη. Κάνω εμετό μία φορά την εβδομάδα. Η γεύση η απαίσια υπάρχει ακόμη. Όχι νιώθω ακόμη χάλια. Καλύτερα από πριν αλλά δε μπορώ να φάω ακόμη πέρα από σούπα κ λίγα πράγματα ακόμη.. . Είμαι 20η εβδομάδα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο έχουμε την καμπύλη εμείς.Για ν δούμε..... εντωμεταξύ εμένα μ είπε να μην πιω τη γλυκόζη, αλλά ν φάω μια πάστα.. 

Κ γω νομίζω ότι μ έχουν ξαναγυρίσει οι ανακατωσούρες... Όχι έντονα αλλά δεν μπορώ ν φάω όσο θέλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

 

Επισης σημερα νιωθω σαν να με κλωτσανε χαμηλα κατω απ τον αφαλο..κ το νιωθω διαφορετικά ..ειναι φυσιολογικο βρε κοριτσια;δεν εχω πονο ουτε κατι αλλο απλα πρωτη φορα νιωθω τοσο χαμηλα

γιατι καλε να μην ειναι φυσιολογικο? εσενα κ ολας που ειναι δύο παντου θα κλωτσανε! ασε που εγω εχω παρατηρήσει οτι οσο περναει ο καιρος αλλάζουν και οι κλωτσιες και τα κουνηματα που κανει ο μπεμπης! καμια σχεση με την αρχή!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Αύριο έχουμε την καμπύλη εμείς.Για ν δούμε..... εντωμεταξύ εμένα μ είπε να μην πιω τη γλυκόζη, αλλά ν φάω μια πάστα.. 

Κ γω νομίζω ότι μ έχουν ξαναγυρίσει οι ανακατωσούρες... Όχι έντονα αλλά δεν μπορώ ν φάω όσο θέλω..

Κι εμένα ρε γαμωτο κάτι δεν πάει καλα με το στομάχι μου ? μακαρι να με βαλει κι εμενα να φαω παστα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

γιατι καλε να μην ειναι φυσιολογικο? εσενα κ ολας που ειναι δύο παντου θα κλωτσανε! ασε που εγω εχω παρατηρήσει οτι οσο περναει ο καιρος αλλάζουν και οι κλωτσιες και τα κουνηματα που κανει ο μπεμπης! καμια σχεση με την αρχή!??

Αγχώθηκα εξαιτίας ολων οσων λεγονται για τα προωρα διδυμακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Αγχώθηκα εξαιτίας ολων οσων λεγονται για τα προωρα διδυμακια

Επίσης καμια φορα νιωθω τη κλωτσια η μπροστα στο μπουμπουκι ή προς τα πισω στο πωπο. αυτο κι αν ειναι περιεργο!!!που και που ψιλοσπανια κανει ενα γκαπ εκει! χαχαχαχα εσεις το εχετε παθει ποτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xara1 είπε:

Επίσης καμια φορα νιωθω τη κλωτσια η μπροστα στο μπουμπουκι ή προς τα πισω στο πωπο. αυτο κι αν ειναι περιεργο!!!που και που ψιλοσπανια κανει ενα γκαπ εκει! χαχαχαχα εσεις το εχετε παθει ποτε? 

χαχαχ κι εγω το ιδιο νιωθω πολλες φορες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2018 at 12:44 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Κι εμένα ρε γαμωτο κάτι δεν πάει καλα με το στομάχι μου ? μακαρι να με βαλει κι εμενα να φαω παστα ?

Νομιζα οι ανακατωσούρες θ άρχιζαν ξανά, αργότερα..Τέλος πάντων..

Μακάρι να στο πει κ σένα.. φαντάζομαι όμως ότι μπορείς να τον ρωτήσεις.. 

Πήγα για καμπύλη σήμερα...Όλα οκ μάλλον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...